Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 499
  • 382
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 479
каква пекарна ще ми препоръчате за безглуенов хляб. много искам да взема някаква. не всички пекарни имат опция за без глутем. в една друга тема попаднах на мнение на един татко, че всички пекарни стават за без глутенов хляяб newsm78 а дали всички стават и за содени безглутеви хлебчета? много съм объркана ooooh!

Вчера бях в Технополис и там имаше две хлебопекарни за безглутенов хляб - Кенууд (159лв) и Мулинекс (202лв).

А пък ето тук попаднах на безглутенови рецепти http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.3665.html По опитните майки сигурно го знаят този форум, но за новите е полезно да се види. Има и рецептата за безглутенов хляб от машината на Кенууд.

# 346
  • Мнения: 902

Вчера бях в Технополис и там имаше две хлебопекарни за безглутенов хляб - Кенууд (159лв) и Мулинекс (202лв).

и аз знам, че в България това са машинките за беглутенов хляб, но въпросът дали го изпичат още го има. ясно, разбъркват безглутеновата смес.

Имам въпрос има ли мая, която да не съдържа глутен?

# 347
  • Мнения: 3 479

Вчера бях в Технополис и там имаше две хлебопекарни за безглутенов хляб - Кенууд (159лв) и Мулинекс (202лв).

и аз знам, че в България това са машинките за беглутенов хляб, но въпросът дали го изпичат още го има. ясно, разбъркват безглутеновата смес.

Имам въпрос има ли мая, която да не съдържа глутен?

Според мен го пекат. Иначе какъв е смисълът да има само разбъркване newsm78 Това можеш да си го направиш и на ръка, или поне си мисля така.

# 348
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
killah, има, знам, че майка,която пише тук е купувала, дано се включи. Аз в Пловдив не я открих и правех питките със сода. По принцип на маята няма какво да й е глутеново, но изглежда, че съдържа глутена като допълнителна съставка.

# 349
  • Мнения: 549
В прясната мая, която продават на кубчета има глутен, защото както казва Любознателна я използват като допълнителна съставка. Освен това имам чувството, че нещата замесени с нея освен , че имат друг вкус и "вкисват" по-бързо.
Съжалявам, че ще се повторя, но аз използвам тази мая, за която продавачката в диетичния магазин на "Г. Делчев" твърди , че е безглутенова. Пробвала съм и други сухи маи, някои са много гадни, направо на лекарство миришат. Дори тази на д-р Йоткер не ми харесва толкова , като тази френската. Не слагам много от маята- една равна чаена лъжичка за хляб , който се замесва с около 300гр. брашно. Не знам за машина за хляб какво е необходимото количество мая.

# 350
  • Мнения: 1 058
Аз имам Мулинекс. При безглутеновата програма меси, втасва и пече. Машинката е добра. Важно е да се сложи точно количество на продуктите и в определена последователност. Когато я купих миналата година цената беше около 250-300лв. не мога да се сетя точно.

# 351
  • София
  • Мнения: 9 860
Аз имам Мулинекс с една бъркалка.Сега се загледах в упътването-няма програма за безглутенов хляб.обаче какво и е по-специфичното на тази програма?Не може ли на друга някоя програма да се прави този хляб?Иначе машинката е перфектна просто.ако имате въпроси за нея-питайте,да не звучи самохвално,но в тази област-хлебопечките-станах спец. Grinning

# 352
  • Мнения: 1 058
При безглутеновия хляб има първо месене 5мин., второ месене 10мин. , втасване 1час и печене 1час. При другите програми се редуват месене и втасване  няколко пъти в това е разликата.

# 353
  • Мнения: 1 849
И аз си взех хлебопекарна на Молинекс, скоро ще я изпробвам с рецептата на Биси. Оказа се, че в кашона няма рецептурник, трябвало да пратиш формуляр до базата им София, за да ти го изпратят, а вече 2 седмици го няма, и няма  Thinking Освен това ти искат касовата бележка, а тя върви с гаранционната карта, пратих им копие все пак!? И сега си имам пекарна, но има рецепта само за бял хляб от 1 кг... в общото упътване.
Мислим да идем на почивка за 1 седмица, но се чудя например в ресторант какво бих могла да поръчам без притеснение?
Аз че ще нося хляб, сладки и оризонки ясно, но като седнем някъде и малчо ще си иска нещо  да си поръча newsm78.

# 354
  • София
  • Мнения: 9 860
M_Nik ,аз също си взех машината не от Сф,но си има книжка с рецепти,мога да ти напиша някоя ако искаш.Но за безглутенов хляб нямам.иначе в Готварския има огромна тема за машина за хляб и рецепти,прочети там,страшно обемна е информацията.

# 355
  • Мнения: 1 849
Благодаря, но се обадиха най-накрая, че не им били пристигнали книжките от Франция и докато дойдат, щели да ми я пратят по интернет, за да има какво да пека. Така че я чакам, макар и не оригинала. А и най-вече ми трябва рецептата за безглутенов хляб за нашия вариант на Молинекс, че мерките били различни на различните модели и грамажи хляб.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 14:38 от M_Nik

# 356
  • София
  • Мнения: 2 351
Катина, а вие в коя градина сте?
Тази Успех  Peace

# 357
  • Мнения: 335
Мисля,че и в големия модел хлепопекарна Молинекс няма рецепта за безглутенов хляб.Имам познати в магазина и ми я пратиха на имейла,но липсваше рецептата.Програмата не нищо сложно да се напасне с друга.Както писах включвам я на програмата за пици и мекици,меси 5мин,5мин почива,20 мин месене и 30 мин втасване.След това включвам на 50 мин печене.Най важното е да се спазят точните пропорции.Рецептата която дадох е испитана и правя през ден хляб,който е един килограм и е много хубав-бухнал и изпечен.Трябва да го снимам за да го видите.Голямо улеснение ми е тази машина.От години правя безглутенов хляб,но  и Радост казва,че толкова вкусен хляб не е яла.е.

# 358
  • Мнения: 1 849
Абсолютно си права, Биси. Оказа се, че въпреки че ни пуснаха книжката по интернет, а има програма № 6 - безглутенов хляб, рецептата липсва. Действително ще изпробвам по твоята рецепта, но на програмата за безглутенов хляб (оказа се, че тук няма за пици и мекици). Да видим какво ще стане  Laughing Всъщност хлебопекарната наистина е от големия модел и има опция за багети. Но понеже ми е подарък от свеки, а тя жената е гледала основно да има програма за без глутен, просто й благодаря.
Питах във вашата градина, Катина, но трябвало да ида да говоря на място с директорката и то за догодина. Много благодарности!

# 359
  • Мнения: 1 058
 M_Nik програма 13 е за втасване и там се прави тесто за пица. Иначе си  го направи на програма за безглутенов хляб. Става хубав стига да уцелиш точно пропорциите.

Общи условия

Активация на акаунт