Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 498
  • 382
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 2 351
Питах във вашата градина, Катина, но трябвало да ида да говоря на място с директорката и то за догодина. Много благодарности!
Точно сега правят документацията за бройките деца по групи за следващата година.Тези планове се съгласуват с общината отсега.Нещо подобно разбрах преди няколко дни от директорката.Така, че побързай - не се бави - още отсега обиколи градините.И принципно за всички градини е така.Успех, в търсенето - децата са повече от свободните места по градините знаеш  Confused.Нашата директорка е много готина - не се плаши  Hug

# 361
  • Мнения: 1 849
Да, наистина, Катина - днес сутринта, тъкмо щяхме да ходим, директорката била в общината май точно за това. Ще говорим утре евентуално, ако е там, че следобяд спим и е по-сложно.
Мерси, Ради, вярно че тази за тесто - била за пици и др., ама докато ги разуча с това ръководство  Confused Добре че едно хлебче от моите, дето си ги правя на ръка ни стига за 3 дни. Довечера с мъжа ми ще правим най-накрая първия опит на безглутеново хлебче в пекарната. Малко ме е страх сама да я пробвам. (Срамота, че съм машинен инженер Blush)
Никой не даде идея, какво да поръчвам на детенце, като сме на ресторант?  Praynig
Имали ли сте такъв опит? И как ви се отрази? Дали мога да разчитам, като обясня да не слагат брашно, че ще приготвят нещо от менюто?

# 362
  • Мнения: 1 058
Това с ресторанта е доста сложно. Просто не можеш да имаш доверие на хората. Те обещават  гледат да са учтиви, но естествено не им пука. Аз доста обяснявам, че е алергичен това онова те просто се усмихват и ти носят както си го приготвя готвача. В супата има фиде, пържолите не знаеш с какво са ги намазали и накрая спряхме да го водим по такива места. Сега не знам с морето как ще се справим.

П.П. И аз съм машинен инженер ама доста четох докато се справя с машинката, а до получаването на хляб доста зор видях Laughing.

# 363
  • Мнения: 1 849
Ради, ще споделиш ли твоята рецепта за хляба, че твойта пекарна явно е от моя тип. Всъщност от Мулинекс накрая дадоха една рецепта, но в нея има парчета сушен картоф - 260 гр и маково семе, които нещо не ме радват. Щях да го правя по рецептата на Биси, но мъжа ми не намерил ксантан гума в двата диетични магазина, където е ходил. Всъщност тя задължителна ли е?
Всъщност досега не сме ходили на ресторант с Фили, след диагностицирането. Преди ядеше картофки, пилешка пържола (без подправки). Сега ще сме в едно семейно хотелче, собствениците готвят и понеже ще ходим за 2 път, а сме 20 човека, се надявам да се съобразят с изискванията, плюс това е близо до Варна и ако нямаме нещо, можем да отскочим за 20 минути. Нашата тумба окупира 2/3 от хотела и ще трябва да ни угодят, надявам се. Но въпреки това ще си имам едно наум. Все пак няма да ядем и само там.
На коя фирма взимате витамини и какви, че в повечето обявяват разни нишестета и скорбяли, които не стават за нас?  #Crazy

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 09:26 от M_Nik

# 364
  • Мнения: 1 058
Яйца не слагам, защото малкия е алергичен, а за мляко използвам Фризопеп, защото още и мляко не яде.
0,500кг, брашно
300мл. вода /леко хладка/
2ч.л. сол/ малката мерителна лъжичка към машината/
2ч.л. захар
2ч.л. мляко/ Фризопеп/
2ч.л. зехтин/и олио не яде/
4ч.л. мая
Задължително спазвай последователността/вода, сол, захар,зехтин, мляко, брашно и накрая маята/.
Най-хубавия хляб ми е ставал от брашното на д-р Шер.
Витамини не са ни предписвали, защото все още нямаме диагноза. Първата докторка, при която отидохме каза да спрем глутена и после ще видим. И така 8 месеца. После Панталеева каза, че трябва да яде поне три месеца глутен, за да направим изследванията и сега още чакаме.
Сега малкия е свалил половин кг. и редува запек с разстройство. Все се надявах да се разминем с тази диагноза Tired.

# 365
  • Мнения: 1 849
Благодаря за рецептата за хляба  bouquet
Някои правил ли е варена шунка? Търсих из интернет, но намерих само 2: едната със селитра, а другата се ижектираше някаква марината и нещо не ми харесаха?
Досега спасявах положението с Пражка на Тандем, но последният път беше ужасна  Mr. Green Четох, че Мустаков препоръчал да си правим, ако искаме да даваме саламче... Някакви идеи за рецепта Praynig
Катина, забравих да споделя че разговарях с вашата директорка и тя е склонна да ни вземе, но трябва да минем на комисия след 15 септември със специализирания екип преподаватели.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 14:06 от M_Nik

# 366
  • Мнения: 3 591
Вместо салам можеш да даваш нарязана на филийки пуйка. АКо печеш цяла птица ще имаш за сандвичи за цял месец(може да замразиш). Или да опечеш едно бутче само и да го нарежеш после на филийки и да го даваш вместо студен салам. С пилешко няма да стане, защото много ще се одъфква.
 Или да даваш суджук, който е лесно да си правиш у дома, ама отнема много време да се изсуши(незнам лятото дали няма да се вмирише де)
Салам/шунка като купешката без химии няма да можеш да си направиш. Посто без консерванти няма как да се съхрани.

# 367
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Суджук правихме точно заради диетата - през лятото. Лееко имаше дъх Confused И го накълваха много яко врабчетата Grinning

# 368
  • Мнения: 1 849
Някой да знае някакви телефони на РЕЛК, че нещо не ни пращат известие, а не ми се ходи до там по жегите?

# 369
# 370
  • Мнения: 1 849
Благодаря, pepi_r, питах там, но накрая се сетих за справки и оттам взех телефона. Известието било при тях, да сме ходели да си го вземем.
Нещо не се справям с тая пекарна, правих хляба по рецептата на Ради (все още не сме взели ксантан като Биси), но в средата остана глетав хляба. Иначе на вкус и вид го докарва  Rolling Eyes

# 371
  • Мнения: 549
Вижте какви витамини подходящи за нашите деца има вече по аптеките в България мултивитамини и минерали - Multi (шестият по ред продукт) . Можете да разгледате на Nutritional Information състава му. Доколкото разбрах от вносителя за сега е внесен само този, а есента на пазара ще влязат и няколко други, между които и този с калций и витамин Д. Цената му била около 30лв. На мен ми дадоха мостри . Вкусни са! Съвсем като истински желирани бонбони - мечета.


multi-vitamins & mineral

хранителна добавка с естествен плодов вкус
  • Съдържа комбинация от необходимата дневна доза витамини, полезни за всяко дете.
  • Опаковката от 90 желирани мечета съдържа 30 дневни дози.
    • Подходящи за всички възрастови групи, включително за деца под 4 години.
    • Изцяло натурални съставки.
      • Без глутен и алергени.
      • Номер едно по продажби в Америка.
        • Вкусни и привлекателни за децата.
        Други съставки: сироп от глюкоза, натурален сок от захарна тръстика, желатин, лимонена киселина, млечна киселина, натурални оцветители, (морков, анато, куркума и виолетов концентрат от ягодови плодове), натурални вкусови добавки ( ягода, портокал, ананас, череша и лимон0, натрий, холин, инозитол, фракционирани мазнини от кокосов орех и восък от карнауба, който предотвратява залепване.

        Не съдържа: мая, пшеница, мляко, яйца, глутен, сол, фъстъци, синтетични оцветители, изкуствени вкусови добавки, салицилати, консерванти, рибни продукти.

        Поради използването на натурални оцветители, след време е възможно цветът да се промени. Това не влияе на ефективността. Продуктът се произвежда в среда, в която няма алергени. Съдържа захар и подсладители ( Е, нали знаете - пълно щастие няма  Simple Smile ).




# 372
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Благодаря за ценната информация  bouquet Винаги имам затруднения с витамините заради вкуса им и обикновено са огромни хапове, които и възрастен не може да глътне.

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Скъпи майчета, въпреки че ние не смена диетата, се опитвам да храня юнакът здравословно. Тъй като сме с ХАДК, АД и АБКМ, или поне с две от тях, тъй като ХАДК не ни е потвърдена, опитвам да открия инфо за нещо сходно между тях.При ХАДК има недостиг на незаменими мастни киселини каквито са 0мега 3.  АД се характеризира със суха кожа и сърбеж, които децата не могат да локализират и се изявява като обща изнервеност на индивида. Такаааа, значи омазняване отвън казват, но ако се приема вътрешно??? Значи от десетина дни към обичайното количество"Ескимо кидс" които давам на малчо( в нашия случай доста под дневната доза, тъй като го прибавям към сок или вода, иначе не иска да го пие) добавих и около 1 чаена лъжичка"Ленено олио". Малко е горчиво на първо опитване но смесено със зехтин или пък с олио е поносимо....Върви чудесно със салата, с таратор, знам че е неприложимо последното към диетата. Но.....малкия е много по- добър, сговорчив, говори повече и по-ясно, тръшкането се поразреди. Отделно от чисто поведенческата промяна с промени и кожата му - вече не е суха като вестник, а е гладка и леко влажна, каквато трябва да бъде. Максимата че сме това което ядем е съвършено вярна.

# 374
  • Мнения: 151
Извинявам се ако се натрапвам smile3525mama marianaмоето дете пиеше Комплекс Есенциални мастни киселини/FATTY ACID COMPLEX/ вносител "АкваСорс"ЕООД  . Съдържание:Масло от канола,сусамено семе, маслина,шафраника,слънчоглед, пшеничен зародиш,пореч,кайсиеви ядки,ленено семе, чесън,морков,маруля,рибено масло,червено и черно френско грозде,съзщица, шипка,тиквено семе,лецитин,лешник,екстракт от портокал и лимон.
Надявам се съм била полезна.
Поздрави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт