Пловдив-10

  • 23 277
  • 293
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 216
Моли Уизли-суер си, Ей сега ще звьнна да питам и ще дам отчет тук после.

# 211
  • Мнения: 1 671
Креми, ще чакам с нетърпение какво са ти казали.

# 212
  • Мнения: 3 216
Такаааа. искам да кажа,че госпожата беше мого любезна,излсуша ,обясни, изобщо много светстен човек.
Имало такова нещо ,но става вьпрос за : Децата да се взимат до 1 часа-само за вчера и днес,а не както казаха и другата седмица-понеделник и втроник. Сьщо така не е било заповед,а е трябвало да се прецени на място-има ли климатик,няма ли ,родителите могат ли да ги вземат или не могат и т. Сьщо така разбрах,че работното има време е наистина до 7 часа а,не до 5,50. Вьобще,ако и за напред имам някакви вьпроси спокойно ще й се обадя да питам. Бее изключително любезна и каза,че ще се обади да провери каква е ситуацията.

# 213
  • Мнения: 1 671
Е, дано има резултат.
Пиши после какво са ти казали в яслата.

# 214
  • Мнения: 351
Виждам, че обсъждате яслите.
Меги вече трета седмица е до обед. Свикна детето. Но сега пък се появи нещо, което ме притесни - започна да скърца със зъби. Не през нощта или когато спи, а когато се радва много или когато нещо й се скарам, или просто когато се заиграе. Преди не е правила така. Казвам й да не прави така, но определено не ме чува.
Прочетох какво има написано във форума. Но честно казано се притесних повече. Едва ли е от зъби, защото има 16 зъбчета и от 3 месеца не й е никнал зъб (4-те кътника решиха да избият наведнъж и тогава беше направо страшно, но отмина).
Днес сутринта питах госпожите - не са я забелязали. Аз и не очаквах(то толкова деца, не може всичко да се забележи), просто ги помолих да я наблюдават този предиобед.   
Какво да правя? Да я водя ли на лекар? Другата седмица се готвим да остане за цял ден на яслата. newsm78

# 215
  • Мнения: 3 216
И МАрто скьрца сьс зьби,но не мисля,че това е притеснително. И майка ми и дядо ми скьрцат от както ги помня. И едва ли е от яслите.

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 14 132
Кремена, не знам кой ти е казал, че работното време е до 5:50. Навсякъде е до 7 или при някои случаи до 6:30, но това май е по другите общини, в Пловдив си е до 7.  Само че ще си позволя да дам един съвет на майките. Ако имате възможност наистина си вземайте по-рано децата. Просто децата се радват като ги вземат по-рано (изключвам вече някои от децата от големите групи, които искат да си играят). Мъничките нямат търпение мама да дойде и да си ги прибере в къщи. И колкото по-малко дечица остават, толкова повече се притесняват. Много случаи е имало да пита "Защо мама ме взема последна, защото не слушам и не ме обича ли?".

# 217
  • Мнения: 3 216
КАзват го от нашата ясла- госпожите. В 5.50 си пускали СОТ-а . Crossing Arms

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 14 132
Говори с директорката. Ако и тя ти каже същото може да пуснеш оплакване.

# 219
  • Мнения: 3 216
Защитават се една-друга. Някой да каже как е по другите ясли? в колко си взимате децата?

# 220
  • Мнения: 95
... Само че ще си позволя да дам един съвет на майките. Ако имате възможност наистина си вземайте по-рано децата. Просто децата се радват като ги вземат по-рано (изключвам вече някои от децата от големите групи, които искат да си играят). Мъничките нямат търпение мама да дойде и да си ги прибере в къщи. И колкото по-малко дечица остават, толкова повече се притесняват. Много случаи е имало да пита "Защо мама ме взема последна, защото не слушам и не ме обича ли?".
Peace С най-добри чувства съм, но не се стърпях да не се намеся- не съм съгласна, че трябва да се взимат децата колкото може по-рано. Това е лоша практика! Щом детската градина или ясла работи до 7 ч, защо трябва децата да се взимат още в 4.30-5 ?!? Проблемът, че децата се сърдят да са последни, не идва от това, че ги взимат късно родителите, а че другите ги взимат рано! В днешно време аз не познавам родител, който да работи до 4.30-5 ч и спокойно след това да си прибере детето- напротив, познавам такива, които плащат на някоя жена да им взима детето от ясла/градина в 5 ч, за да не се чувства детето изоставено. От друга страна- живея точно до детска градина и виждам тези, които си взимат децата рано-рано - преобличат ги и хайде пак на катерушките в двора на градината. Защо тогава родителите, които работят до 6 ч например, да бързат и да се обвиняват всеки ден, че пак са закъснели и леличките ги гледат накриво.
Леле, то стана едно писание дълго... извинете, ако някого съм засегнала, просто изказвам мнение. Предстои ми да пускам детето на ясла и определено няма как да го взимам преди 6-6.30 ч, след като свикне и остава вече по цял ден.
А, какво стана с детската железница? Май още не работи... свиркайте, ако чуете нещо!
Хайде, приятен уикенд!

# 221
  • Мнения: 1 671
Креми, гъбаркат ви нещо във вашата ясла. При тях всички пожелателни неща май стават задължителни? Навсякъде работното време на детските заведения е до 19 часа. Точно затова персоналът работи на две смени. Иначе щяха да са на една.

Казаното от Диляна е абсолютно вярно.

# 222
  • Мнения: 3 216
Моли Уизли направо не знам какво да правя. Преди 2 седмици пак имаше проблем. Нямаха вода ,а директоршата в отпуска и няма кой да затвори яслата- пак четвьртьк и петьк беше. "ПОмолиха" да си взема детето на обед и 2 та дни. Да,ама аз не мога. И госпожата ми се скара като ми трьсна врата под носа с изречението: " ХУбаво да си помисля" . Изчаках на варата отвьн и питах доста родители дали на тях са им казали нещо подобно. НА някой бяха, на някой не. Явно го правят кьдето ще им мине номера. Close

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 14 132
... Само че ще си позволя да дам един съвет на майките. Ако имате възможност наистина си вземайте по-рано децата. Просто децата се радват като ги вземат по-рано (изключвам вече някои от децата от големите групи, които искат да си играят). Мъничките нямат търпение мама да дойде и да си ги прибере в къщи. И колкото по-малко дечица остават, толкова повече се притесняват. Много случаи е имало да пита "Защо мама ме взема последна, защото не слушам и не ме обича ли?".
Peace С най-добри чувства съм, но не се стърпях да не се намеся- не съм съгласна, че трябва да се взимат децата колкото може по-рано. Това е лоша практика! Щом детската градина или ясла работи до 7 ч, защо трябва децата да се взимат още в 4.30-5 ?!? Проблемът, че децата се сърдят да са последни, не идва от това, че ги взимат късно родителите, а че другите ги взимат рано! В днешно време аз не познавам родител, който да работи до 4.30-5 ч и спокойно след това да си прибере детето- напротив, познавам такива, които плащат на някоя жена да им взима детето от ясла/градина в 5 ч, за да не се чувства детето изоставено. От друга страна- живея точно до детска градина и виждам тези, които си взимат децата рано-рано - преобличат ги и хайде пак на катерушките в двора на градината. Защо тогава родителите, които работят до 6 ч например, да бързат и да се обвиняват всеки ден, че пак са закъснели и леличките ги гледат накриво.
Леле, то стана едно писание дълго... извинете, ако някого съм засегнала, просто изказвам мнение. Предстои ми да пускам детето на ясла и определено няма как да го взимам преди 6-6.30 ч, след като свикне и остава вече по цял ден.
А, какво стана с детската железница? Май още не работи... свиркайте, ако чуете нещо!
Хайде, приятен уикенд!

Не говоря за това, че някой пришпорва родителите и ги гледа накриво. На лелите и учителките това им е работа  - да си спазват и гледат работното време. Имам предвид чувствата на децата. Говоря и като родител и като учител. На мен ми  е било все едно кога ще си вземат децата, но детето стои само на прозореца и аха да се разплаче, че не го вземат. Чак ми се свива сърцето заради него.
Аз също се си пускам детето на ясла и не знам кога ще мога да го вземам, но ми се иска да имам възможност да е колкото може по-рано. Дори и да изляза с него веднага пак на площадката то все пак ще е с мама, а не с учителката, а има разлика между двете неща.

Защитават се една-друга. Някой да каже как е по другите ясли? в колко си взимате децата?

Кой с кого се защива? Има си наредба. Щом ти казват в толкова часа отиваш при директорката и питаш. Ако и тя ти каже така - пускаш оплакване до РИО, това е. Оттам вече ще задвижат нещата. Или до Дирекция "Образование" - намира се в същата сграда на РИО на последния етаж.

# 224
  • Мнения: 1 668
Эдравейте момичета Simple Smile исках да пусна темата тук, но се обърках и я пуснах в красива мама Embarassed
эатова сега давам  линк към нея да видите эа какво става въпрос smile3525
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208009.0

Общи условия

Активация на акаунт