Пловдив-10

  • 23 162
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 047
    ЗлаВещица как ми припомни детството, още първото дете като вземеха и започваше да ми се реве. Crazy
   
   Като стана дума за ясли - със 100 връзки уж записах Емито в една ясла и то пак не ми се вижда сигурно, защото изрично ми се каза от директорката след 2 месеца да й припомня целия разговор. Много беше тъпо, ами какво правят многото чакащи, на които няма да дойде реда - напр. тя казва, че ще вземе 40 деца, а опашката е от 120. Общината би трябвало да е залята от жалби  Confused

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Уни, моята хубавица я взеха именно след заплаха от жалба. Ако не се бях поинтересувала реда ни нямаше да дойде въпреки, че е записана преди повече от година.
Днес лелката е казала на майка ми в понеделник и вторник да не водим дъщеря ми защото стаята в която си играели децата била тясна и в жегата нямало въздух  Shocked /климатик имали в спалното помещение само/.  Трябва да отбележа че малката ходи на ясла от 3 седмици и до сега я взимаме на обяд по искане на лелките, нищо че тя отдавна не плаче. 80% от времето което тя изкарва в яслата групата й е на двора.
Направо съм възмутена! Като няма място да не приемат деца. Като вземат децата се почва "Донесете играчки, донесете чаршафи, консумативи ..." и накрая ако може и детето да си стои вкъщи ще е най добре.
В понеделник ще им вдигна луд скандал ако ми кажат нещо като я заведа, те явно си мислят че майките ходим на работа за развлечение  Twisted Evil

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
И ние се записахме с връзки и то огромни. Директорката нямаше как да откаже на мъжа ми, но каза че ще приеме Приси само ако шефовете на дирекция "Образование" и на Инпекторта и се обадят. Всичко е да се направи на важна и да са и задължени в някаква степен. Имало 300 молби и засега е приела 32 деца.

# 228
  • Мнения: 2 047
  Аз още съм много афектирана по въпроса, защото ми се държа тон, как може така безотговорно да оставя записването чак за сега. Може и да е в последния момент, но не съм предполагала, че спешно ще ми прекратят майчинството и трябва да почна работа...За такива като мен си имало гледачки. Twisted Evil После една тирада как можело да си пращат детето на градина като баба му била пенсионерка и можело да го гледа или що лятото майките вместо да си ги гледат, пиели кафета по цял ден. Абе направо се наслушах на простотии, какво й влиза в работата какво прави майката или бабата, дали работят или се мотат, ми каквото искат ще правят. Не мога да повярвам, че така тъпашки разсъждават.

 Laughing мерси за вниманието.

# 229
  • Мнения: 987
Защитават се една-друга. Някой да каже как е по другите ясли? в колко си взимате децата?

и при нас пускат СОТ-а в 18 часа. до тогава трябва да сме с взели детето. още Яна като ходеше там преди 3-години , пак беше така - до 18 часа.

а за топлото време - в наща ясла има климатици и никога до сега не са ни намеквали дори да си вземаме децата по рано.
аз обаче ходя( по собствено желание) в големите жеги да го вземам наобед , защото в 17 часа вьнка е ад , а аз нямам климатик на колата  Mr. Green

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Моите ги вземам от градина в 18.00/ 18.30ч. и никога не са последни!!! Наистина, какво да правят родителите, които работят до 17.30 / 18.00ч.? В началото имаше мрънкане от страна на персонала на градината, но като им напомних, че работното им време е до 19.00ч. млъкнаха... Simple Smile  Има проблем и сутрин - в 7.00ч. трябва да е отворена градината и да има кой да посрещне децата...Няколко пъти /водим ги в 7.10/ 7.15ч. се случва да е заключена групата и да я няма нито учителката, нито лелката, а лелката би трябвало да е на работа от 6.30...Да си оставяме децата в други групи по други етажи и после персонала да ходи да ги събира Thinking - това за мен е недопустимо! Също съм им правила забележки...но промяна не видях! Peace

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Момичета, а за детски градини кога се подава молба?!
Моето дете е мъничко още, но като чете колко се чака.... newsm78

П.С. А дали някой знае къде продават наколенки за бебета?! Hug

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Поне година по-рано.... Laughing Ако може и повече...Всички градини са препълнени, никъде няма места... Crossing Arms В нашата - децата са по 30 / 32 в група, при норматив 22/ 24... Слагат някои деца да спят на сгъваеми легла, щото няма място да се сложат нормални легла за всички... Peace

# 233
  • Мнения: 1 446
Здравейте, пловдивски мами!

Казвам се Станислава и живея в Гагарин. Чакаме си първото наследство през февруари 2008г.

Можете ли да ми препоръчате къде мога да се запиша на ЖК /да работи и със Здравна каса/? Много ще съм ви благодарна за инфото.

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Момичета, а за детски градини кога се подава молба?!
(

Според новата наредба - молба за детска градина се подава в първият работен ден на годината, в която детето трябва да посещава детското заведение.
Ако  детето навършва 3 год. през  2009г. - това ще рече първия работен ден /да кажем 2-ри януари/ се приемат молбите. Опашките ще започнат да се вият още от предният ден предполагам ..

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте, пловдивски мами!

Казвам се Станислава и живея в Гагарин. Чакаме си първото наследство през февруари 2008г.

Можете ли да ми препоръчате къде мога да се запиша на ЖК /да работи и със Здравна каса/? Много ще съм ви благодарна за инфото.

Честито на новата мама! Лека и безпроблемна бременност ти желая.
На всички които са ме питали препоръчвам доктор Муратев. Той приема в Първа поликлиника до Понеделник пазар и работи със здравната каса. Не е близо до Гагарин, но съм сигурна че няма да съжаляваш.
Успех!   bouquet

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Аз също живея в "Гагарин" и ходех на ЖК при д-р Петров в ДКЦ "Вива". Много е добър, води предимно ЖК, но аз продължавам да си ходя при него, ако имам проблем! Но за съжаление, от няколко месеца е само в ІV ДКЦ- в Смирненски..., там ти е много далече...А д-р Илиева в ДКЦ "Надежда" не става за нищо. По- добре където и да е другаде, само не и при нея!!!  Naughty

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
И аз при Муратев ходех и съм доволна, но още ли се чака по 3-4 часа пред кабинета му? Това никак не ми допадаше, а сега с малката изобщо няма да имам възможност да си го позволя Sad

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Добро утро, пловдивчанки!

Днес се диша по-леко и е по-хладно! А вие не пишете?! Rolling Eyes
Моля ако някой е купувал скоро наколенки за бебче да пише!!!

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на kremena    bdbaloni
 
Бъди здрава, щастлива и много обичана майка и съпруга

Общи условия

Активация на акаунт