Изчезнало дете

  • 32 980
  • 361
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 381
Шнапс, пусни примерно една тема "Бихте ли оставили децата си сами в къщи , за да си пиете спокойно виното в ресторант", в темата "Проблемно забременяване"и ще видиш какви реакции ще има у майки ,които са се подложили на 10 инвитро, само и само да се сдобият с дете!


Хайде сега. Баш защото детето е дълго чакано едва ли майката ще посегне на него или пък ще позволи на някой да го нарани.
 Не искам да задълбавам темата, но преди известно време момичетата от САЩ бяхме нападнати заради факта, че сме против оставянето на деца по летища без надзор та дори и за 10 мин. И точно пък такъв случай на съфорумка имаше- била на ресторант и си оставила детето да спи само в къщи. Не забелязах на някой да му направи впечатление.
.....
Шехи спри да анализираш поведение. Не ти се отдава. Много е грозно  Confused
.....
В САЩ също се вдигна много шум. Включиха се много служби. Според това, което чух има някаква вресия. Нищо повече не казаха.
Евала на родителите, че са стигнали толкова далеч и че не са оставили нещата само с вписване на регистри за изчезнали деца.

# 211
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Шнапс, пусни примерно една тема "Бихте ли оставили децата си сами в къщи , за да си пиете спокойно виното в ресторант", в темата "Проблемно забременяване"и ще видиш какви реакции ще има у майки ,които са се подложили на 10 инвитро, само и само да се сдобият с дете!


Хайде сега. Баш защото детето е дълго чакано едва ли майката ще посегне на него или пък ще позволи на някой да го нарани.
 Не искам да задълбавам темата, но преди известно време момичетата от САЩ бяхме нападнати заради факта, че сме против оставянето на деца по летища без надзор та дори и за 10 мин. И точно пък такъв случай на съфорумка имаше- била на ресторант и си оставила детето да спи само в къщи. Не забелязах на някой да му направи впечатление.
.....
Шехи спри да анализираш поведение. Не ти се отдава. Много е грозно  Confused
.....
В САЩ също се вдигна много шум. Включиха се много служби. Според това, което чух има някаква вресия. Нищо повече не казаха.
Евала на родителите, че са стигнали толкова далеч и че не са оставили нещата само с вписване на регистри за изчезнали деца.
А можеше и да го избегнат всичко това , ако си бяха сидели и пиели винце в стаята.Евала , нали?
каквото и да ми говорите - за мен има нещо мътно в цялата история- дано да греша.
Вили

# 212
  • Мнения: 940
-друго се сетих ,продават толкова техника сега ,има  и портативни монитори  на които можеш да гледаш детето докато спи
-от това което казаха останах с впечатление че ресторанта е бил много близо до стаята им,споменаха че е почти като да си седиш в задния двор на къщата ти
-или ако не видео момитор ,обикновен монитор защо не са взели с тях???

# 213
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ники, изобщо не ме интерисува дали е грозно или не! / имах работа ,та сега ще довърша/.
Знаеш ли колко осакатени деца съм виждала, страдание , оперативни интервеници, поради нехайство на родителите? Знаеш ли? Ако пусна тема в клюкарника, най-малко 20% от тука списващите  ще се окажат такивa.


Изгарания , фрактури, изгаряния на хранопровода с абразивни материали, перфорации на черва поради гълтане на остри предмети....Кой има вина затова, децата ли?



# 214
  • Мнения: 2 381
................А можеше и да го избегнат всичко това , ако си бяха сидели и пиели винце в стаята.Евала , нали?
каквото и да ми говорите - за мен има нещо мътно в цялата история- дано да греша.
Вили


"Като се обърне колата пътища много", Вили. Не сме ние хората, които ще съдим. По- голямо наказание от това, което сами са си направили тези хора едва ли има и те едва ли не го съзнават.
Не ми казвайте, че вие никога не сте правили неща, за които сте съжалявали после.

......

Разбира се че родителите са виновни Шехи. Имам братовчедче с голяма травма. Станало е за секунди. Макар, че са минали толкова години, още си спомням лицето на жената. Изглеждаше като призрак. Хайде да я порицаем задружно или да спретнем списъче, какво е могла да направи, за да избегне случката Simple Smile
Момичета, работа ли си нямате?

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 19:52 от Niki1

# 215
  • Мнения: 940
Ники...не е така нали от грешките на едни се учат други,не може да се мълчи и да се каже "случилото се ...случило" .
 
А това дали самите те   се съдят за нещо, не е много ясно,от това което съм чела те казват че не са направили нищо нередно,че са направили това което повечето родители биха направили ?!

Цитат
Момичета, работа ли си нямате?
а за това се шегуваш ,нали? Peace

# 216
  • Мнения: 2 381
Вики, иде ми много неща да напиша, но не виждам смислъл. Просто ровите в душевност, засягате факти, за които и най- малка предства си нямате.
Дали се учим от грешките си? Да- тези хора няма да отидат на ресторант без децата си повече. За други хора не знам. Всеки си е башка луд. И да не се беше случило това аз едва ли бих направила подобно нещо. То не ми е за поука. За мен е трагедия.
Точно ти си последната, която нападам. Напротив, още от вчера исках да те подкрепя, но се надявах темата да заглъхне без излишни коментари.
Съжалявам ако съм те засегнала.

# 217
  • Мнения: 940
ники...стига пък ти , дори и за момент не съм счела писаното ти за нападка Hug

Нали си говорим ,всеки си има гледна точка,нормално.

Просто седя и се чудя,защото говорим за образовани хора които съм сигурна са чели много литература ,наистина това което се е случило е супер непредвидимо но може да се случат други неща когато оставиш 3 деца сами така,най малкото да се разреват и да изпаднат в паника... предполагам такива хора си казват..."е какво ,ще пореве,ще пореве пък ще спре" ...защо ще подлагаш собственото си дете на подобен стрес?!


А иначе то е ясно че ситуацията е необратима ....а пък ние просто си говорим и обсъждаме!
 

# 218
  • Мнения: 6 039
на мен пък темата ми е ужасно интересна, въпреки противополовните настроения. Мненията и на едните и другите са ми полезни.

Шехи, ако имах твоята професия и твоя опит, сигурно щях да съм като теб. Радвам се, че сподели, защото това че не съм виждала или чувала за такива случаи, не значи че ги няма.
victoria
Малена...лесно се обезопасява басейн ,и оградки продават не са толкова скъпи .Не можеш да имаш доверие на импулса на едно дете !

1 басейнът е доста голям
2 малена може да се покатери и прескочи 1 м ограда.
така че това не е решение
но както и да е
разбира се, че нямам оправдания, ако пак се случи  :banghe



# 219
  • Мнения: 7 091
1 басейнът е доста голям
2 малена може да се покатери и прескочи 1 м ограда.
така че това не е решение
но както и да е
разбира се, че нямам оправдания, ако пак се случи  :banghe[/size]


Именно заради изброените неща ви трябва аларма за басейн, която е направена за деца, ама вие си знаете най-добре предполагам.  Peace

# 220
  • Мнения: 6 039
никога не съм чувала за такова нещо, но ще се разровя в нета
благодаря  bouquet

# 221
  • Мнения: 940
Малена ...не ви знам възможностите но оградите които се правят за басейн ,са направени така че едно дете да не може да прескочи.

Алармата за която тандури говори все пак може да е по добро решение за вас!

# 222
  • Мнения: 600
а и вратата на оградата се отвря по такъв начин че да не може да се отвори от дете.

# 223
  • Мнения: 6 039
ясно де, аз ограда няма да сложа
басейна се ползва от още хора и деца, които са вече големи и се мятат като на състезание в него със засилване. евентуална ограда ще им пречи.
а мен ако не ме устройва да се съобразявам с другите, мога да си отида в апартамента.

# 224
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
От днес, петък, майката на Маделин официално се води заподозряна. Разпитвана е в продължение на 11 часа в четвъртък. Днес ще бъде разпитан и бащата. Информацията е на Ройтерс. Линка, който давам, е испански.



La madre de Madeleine McCann será declarada sospechosa

Общи условия

Активация на акаунт