Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 492
Честити тримесечинки на мамите и на хубавите бебета Виктория и Ралица

Честити двумесечинки на мамите и на юнаците Димитър и Светлин

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 15:23 от mila_pa

# 47
  • Мнения: 1 467

2. Калина има от два дни люспички по главата, но това не е всичко - днес цялата й кожа /абсолютно навсякъде/ е много суха, грапава и се бели все едно е изгоряла от слънцето, а не е  newsm78
Не знам какво да правя и по двата въпроса. Моля, помагайте !!!



и моята имаше същото - нищо не прави, не мажи с нищо, само с вода я къпи и подсушавай с тензухена кърпа. За два дни отминаха.

# 48
  • Мнения: 267
Здравейте мили мами!

Аз пазя Ралица от слънцето. Само главичката. Ръчичките не, но не ги оставям дълго на слънце. Каня се да купя днес слънцезащитен крем нянакъв защото забелязвам че бузките и започват някак си да стават твърди, като леко загрубели, макар че са си белички.

Разгледах новите снимки. Таня, мими4, бебоците Гени и Гретка са големи сладури. Как растат само!
А Стеличка на бимба пък май бие всички с прическата. Хубавица  Heart Eyes Simple Smile Да са ви живи и здрави!

За водата - аз давам, но тя рядко я пие. Пийва по 1-2 глътки. Е, понякога си пийва по повече, но рядко. Но сега в жегата ще давам по-често.
Някой беше писал че бебчо изпива по 400-500 мл. Това не е ли много? Бях чела че във водата имало някакви соли които стомахчето на бебето не можело да преработва.
Ама то човек ако вземе да си слага всичко което чете трябва да се побърка.

Ноктите аз ги режа докато малката спи. Иначе няма начин, много мърда. И колкото и да ги режа, все намира начин да се одере по лицето. Добре че минава много бързо.

# 49
  • Мнения: X
Привет, мои щастливи птички!
Не мога да изчитам напълно темите, затова пък разгледах албумчето "2 месеца" Simple Smile
Муцунке, Алекс е невероятно жесток пич, просто уникален, майна! Таня, много си хубава и така /с кърмещите килограми/, направо сияеш- пък мъжете ти и двамата едни ангелчета пу-пу! И бебе Гого изглежда кротичко, с един умен поглед, с тези изразителни очи....
Дамските снимки са прелестни- да ми простят женските мами,че не се обръщам персонално, но госпожичките са просто... абе прелестни! Бимбе, много прилича на теб дъщеричката, а прическата- ах ! /дано да и се разминат сополките!/.
Светлин засега предпочита по-големи момиченца, които да му говорят и пеят  Wink Например около предучилищна и ранна училищна възраст... Та искам да се обърна към Мила и Бимба да ни имат предвид /Зайко, Денито пее ли песнички, миличка?/.
Скоро ще го изтипосам Пришълеца в албума,ама сега накратко по темите:
Обриви има по бузите- грапави, а от вчера и по телцето ситни от претопляне и спарване. Тук е 33 градуса, извеждам го с дълъг летен панталон и блузка с къси ръкави. Миналия ден беше с гащеризон с 3/4 крачол и пак къси ръкави. Мисля,че им е рано да ги пече дирекстно слънце, купих на Мустела слънцезащитния крем /аз и без това само тази марка ползвам/. Много съм доволна от крема им за под пелени, също и от шампоанчето- против корички.
Вода давам по около 150 мл на ден, но май му е малко и сега ще пробвам да увелича.
Нощното хранене- или има, или няма, зависи кога ще е първото дневно. Без проблем спи по 10 часа без хранене, само с даване на водичка. Притеснявам се, че понякога не можем да направим 6 хранения за 24 часа заради големите паузи- и се случва да яде и по 5 пъти. Давам му по 130-140 мл АМ. Има ли друг такъв, или само моят звяр е на тоз режим?
Някой питаше за секса след секцио- според мен 3 месеца са предостатъчни, аз не изчаках и 2, но не изглежда да съм се повредила нещо  Peace Раната е ОК, ако гинито е казало,че матката се е прибрала и се възстановяваш нормално /и най-важното: ако имаш желание/  Hug
За килограмите- бях 59, станах 72, от болницата излязох 62, сега съм 60. Обаче съм кърмила само месец и даже тогава почти нямах апетит. А сега с това "кротко и спокойно" дете ям по 1-2 пъти на ден свястна храна, в останалото време тъпча сладко и тестени на крак...до 12 на обях още не съм закусила, макар че от 5.30 ме е изпънал...
Само да минат тези колики, това будене с писъци насред сън и това пъшкане и гърчене, само да минат...  Praynig

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 16:28 от Анонимен

# 50
  • Мнения: 304
mila_pa - за обривчето аз бях писала как се справих, но всяка майка си решава сама. И аз пробвах нищо да не правя, но в моя случай нещата започнаха да стават по-зле и затова предприех мерки  Naughty. Дано всичко се оправи и без мазане - това е най-добрия вариант  Praynig Peace.

Относно слънцезащитните кремове - не си спомням, но бях чела някъде, че не се препоръчват за бебета по-малки от 6 месеца  newsm78 и аз не им смея много.

# 51
  • Мнения: 750
Deina, стискам палци да са добри резултатите  Praynig И пиши какво става с вас, че те мисля
Почваме антибиотик  Cry  Cry Sick

# 52
  • Мнения: 492
Deina, стискам палци да са добри резултатите  Praynig И пиши какво става с вас, че те мисля
Почваме антибиотик  Cry  Cry Sick
E щом се налага така е по-добре. И дано бързо отшумяват неприятностите  Praynig

# 53
  • Мнения: 251
 Здравейте, момичета. Благодаря ви за комплиментите Embarassed
 Честито на всички майки и бебоци, които празнуват месечинки.  Simple Smile
 morgause, разбира се, че можеш да публикуваш снимки на твоята хубавица. Даже чакаме с нетърпение да видим снимки на всички малки бебоци. Hug
 Deina, стискаме палци да оздравее бързо детето, сега, като трябва да пие антибиотик. Да го нагушкаш хубаво от нас и да се оправяте.
 Аз също трябва да мажа със слънцезащитен крем, купила съм, ама той много не обича да го цапотя  ooooh!
 Ноктите му ги режа с нокторизачка, малко се сърди, но няма друг начин,   Crossing Arms иначе си прави големи рани.
 Някой беше питал за ягоди дали ядем кърмачките - ядем, ядем, даже и други забранени неща ям като праскови, кайсии и череши Embarassed. Обаче гледам уж по малко количество , засега няма проблем.
 Нашият юнак също сякаш иска да суче по-често в жегата, но само за малко, сякаш да си утоли жаждата, нали вода не давам.
 Чао, момичета. Приятен ден и много усмивки

# 54
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Муцуна - Муцун е страхотен! Да му папкаш муцунката! Я кажи колко е голям вече
те с мойта едни кг. и см. се родиха.
И твоята мацка не е за изпускане Peace! А на въпроса ти - по-миналата сряда го мерихме 5290, та сега може  и към 6 да е отишъл ревльото, а иначе днес със свеки го мерихме на дължина 62см. ooooh!
Момичета, благодарим за хвалебствията - изчервихме се и двамата с Муцун Embarassed.
Аз днес ходих при един хомеопат заради хидроцелето, че нали уж четох - имало случаи на излекувани деца с хомеопатия. Абе май на шарлатанска работа ми намирисва, ама нека видим все пак Thinking

# 55
  • Мнения: 93
Честити тримесечинки на мамите и на хубавите бебета Виктория и Ралица

Честити двумесечинки на мамите и на юнаците Димитър и Светлин
Laughing Laughing Laughing

# 56
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Опа, забравих да честитя на всички бебочета, които днес стават на 2 и 3 месеца Hug! Жизив, здрави, пакостливи и усмихнати Peace!
Давайте още снимки  - всички незабавно да сложат там по нещо в албумчето - гледат ми се малки мръвки Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 304
Здравейте майчета, дано бебчетата ви са заспали сладко и да спят спокойно през нощта!

Може ли да поговорим за пъпчето? Нашето пъпче е изпъкнало като бабунка, докторката каза, че само щяло да се прибере до 6-тия месец и да не правим нищо, но ако не се прибере ще ни праща на хирург за проверка за херния.

Като ходихме на ортопед - д-р Драганов, който е супер готин и виждам че и други мами там са ходили, та той ни препоръча да слагаме лепенки за пъпче.

Имате ли опит с подобни лепенки? Как се слагат и за колко време се държат на пъпчето?

# 58
  • Мнения: 1 232
Цитат
Притеснявам се, че понякога не можем да направим 6 хранения за 24 часа заради големите паузи- и се случва да яде и по 5 пъти. Давам му по 130-140 мл АМ. Има ли друг такъв, или само моят звяр е на тоз режим?
; м даа и Стела понякога яде по 5 пъти ,но не достига количествата на  Светльо нали е дама и пази талия Joy,ама то на консултацията в четвъртък ще си покаже

# 59
  • Мнения: 1 467
Хора, днес беше пълен ад. Такъв рев не бях преживявала. На два пъти повърна доста силно от това, че се нагълта от нерви и после върна половината мляко. Не знам какво му беше на детето, направо не знам. На вас случвало ли ви се е подобно реване в продължение на ЧАСОВЕ!?

Общи условия

Активация на акаунт