Моето най-голямо приключение

  • 60 275
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 070
Оооо и аз в Германията за пръв път видях шосе с бяло очертано като за трупове. Точно като по филмите.

Беболина, сега разкажи и за Македония.

# 241
  • Мнения: 3 216

А големите последствия са, че с въпросния младеж караме 12-годишен брак и като ни питат къде сме се запознали, отговорът е"Ами, в един манастир..." Wink

 smile3532 smile3532 smile3532

# 242
  • Мнения: 937
Да побутна темата напред че да я видите - има още неща които са обещани да се разкажат а не са.
Лично аз не мога ама въобще да се меря с вашите приключения, но като все пак нещо интересно което ми се е случвало мога да спомена посещенията ми на 5 концерта на Майкъл Джексън (на времето му бях луд фен) и това че му се метнах на врата в Будапеща и охраната видя зор да ме отдели от него  Joy та си ходех със сини ребра известно време....но вашите са по интересни чакам.

# 243
  • Мнения: 3 034
Mirena80, kremena, благодаря момичета, радвам се, че ви е приятно  Hug

част втора: добрата стара Англия  Wink аз понеже нещо ми е повредено и се отегчавам от големите градове, много бързо свикнах и се отегчих и от Лондон. сигурно ако бях на по-зряла възраст и ходех по клубове и заведения нямаше да е така, но аз все още се водех тийнейджърка, макар и доста попрезряла вече  hahaha та, разгледах каквото има за разглеждане, посетих музеите, библиотеките, обсерватории, ботанически градини, прекарах н-брой часа в парковете, усъвършенствах си ездата, свикнах да си сядам по средата на моравата и да ям там без притеснения и куп други полезни за държавата умения, но взе да не ме свърта много-много  Crazy ааа, да, прекарах ужасно много време и в страноприемницата на Шерлок Холмс, където установих, че Англия мирише на бъбречета и бира, много добре се връзват  Grinning това го написах, за да поясня, че още оттогава съм луда фенка на всякакви криминални истории, но английски - предимно Конан Дойл и Агата Кристи. по тази причина обиколих пеша половината град в издирване на разни места от книгите на Кристи, това занимание ми отне има-няма 3 месеца  Crazy логична последица от тази ми мания беше и желанието да видя и прословутата английска провнция, но съвсем забутаната, няма да описвам тук градчета, макар да намирам английските морски градчета за страхотни!  Hug

в отговор на моите въжделения дойде лятото, а с него и отпуските. в нашия случай покана да посетим един англичанин, колега на баща ми, който имаше лятна къща в тотално забутано село, в което пък според него се намираше прекрасена "къща със стаи" за желаещите да не спят в неговата. понеже първите 3 дни нямаше да сме много хора, ние решаваме че ще спим в неговата, но после ще се преместим в селото и ще останем още 4 дни там. аз се въодушевявам до пълно досаждане на околните, наблъсквам всички книги на Агата Кристи, които съм накупила в куфара и въоръжена с това знание едвам дочаквам да се качим на влака  Hug за него или хубаво или нищо - първа класа, един такъв малко остарял лукс с дъх на парфюми, мекота и плюш  Grinning през прозореца обаче имах огромното щастие да видя прекрасни гледки и оттогава насам винаги си мисля, че ако Южна Франция е като картина, нарисувана с маслени бои, то Англия е акварел  Hug някаква прозрачност има там, в цветовете, в силуетите, в маранята рано сутрин, когато влагата се изпарява, дори в кожата на момичетата в тези села я има тая прозрачност, страхотно е! и въздухът трепти, свеж и мирише на окосена трева и полски цветя  Peace докато пътувахме успях да се самозарадвам и с множество имена на мънички гари, които си бяха досущ излезли от книгите - сейнт не знам си кое, нещо си он дъ мийд или он дъ ривър и т.н.

в крайна сметка се стоварихме на една именно такава мини-гаричка, която гордо стърчеше по средата на едно безкрайно поле от едната страна, а от другата се виеше "централната " улица на едно "голямо село", то се оказа град в последствие, добре че не казах на някой местен, че е село  hahaha та, оттам си взехме кола, за да се придвижим до "нашето" село, до което никакви влакове не ходят. а голямото го поразгледахме, аз се юрнах да се вмъкна във всеки магазин, да попивам атмосферата  Joy нямаше много голяма разлика с книгите на Агата Кристи ако става въпрос за отношения и манталитет - новодошлите са обект на искрена и неприкрита мания за разчопляне на битието им до девето коляно, в същото време не са точно "добре дошли" или поне не на първо виждане. хареса ми старата църква в това село, както и страхотните каменни къщи, феноменалните градини и един много стар кладенец в центъра на площада  Hug

като си взехме колата потеглихме по един път, който страшно би напомнял за България ако не беше тази прозрачност, която според мен е уникална за вътрешността на Англия  newsm78 на мен ми приличаше на нещо гледано през чаша с вода... някак неуловимо, изменено, треперливо и много освежаващо  Hug пътят се виеше през полето, около него обаче имаше страхотни дървета, които образуваха почти арка и прекрасна сянка. от едната страна се нижеха и хълмове с горички по тях, беше много живописно  Peace

нашето село се оказаха 10-тина къши и две по-големички сгради, отпреди нормандите, каменни, с калдъръми, един навес с кирпичен покрив по средата на площада и с доста прилежащи земи и пасища. къщите ми направиха страхотно впечатление, не само защото бяха очевидно страшно стари и много добре поддържани, но и защото бяха почти залепени една за друга, малко като това, което сега наричаме "таун хаус", а отпред и отзад имаха дворчета. и тук съвсем по английски ми взеха акъла с градините, които успяваха да сътворят в тези малки предни дворчета - никога не успявам да докарам дори и 50% от този вид, а техните изглеждаха невероятно на съвсем мъничка площ  Hug всичко от портичките, оградите, плочите на пътеката, пълзящите по къщите растения до култивираните рози и по-засукани сортове цветя - всичко беше изпипано   Flutter

това ми беше първото впечатление преди да отпрашим с колата към къщата на домакина. тя беше на не повече от 10 мин с кола, по пътя минахме покрай пасищата на селото, имаше и рекичка, стопански постройки, много овце и прекрасни полянки с полски цветя  Simple Smile къщата беше доста големичка за българските стандарти, той се водеше доколкото си спомням някакъв си ескуайър, беше "сър", но придобито и баща му беше закупил доста земя наоколо, а иначе беше адвокат. много сладък старец, голям почитател на голфа, ходеше по хълмчетата да си удря топки и много страдаше, че най-близкото игрище било доста далеч  Simple Smile иначе къщата беше страхотна, типична - с голяма гостна, с камина, имаше билярд, кабинет (ей тогава се влюбих в тази стая и сега си я правя вкъщи) - с огромно бюро, шкафове с книги до тавана и едни мекички кресла  Hug кухнята беше с размери на половин апартамент в България, а печката беше колкото баня сигурно - имаше фурни на два етажа, може и пекарни да са били, но бяха огромни  #Crazy въобще всичко беше голямо, широко, удобно и видимо с прекрасно качество, но старо и с патина. за мен лично това е по-ценно от всяко ново нещо, но въпрос на вкус  Peace

много ми харесаха огромните прозорци на къщата на целия долен етаж и това, че от почти всички стаи се излизаше направо на моравата. имаше пътечка, която обикаляше къщата и от нея се разклоняваха други пътечки, които водеха до оформени кътчета в градината - имаше кът с мебели, люлка и външно огнище, домакинята пък си имаше езерце - правеше си някакъв тип японско кътче, но не беше завършено. в езерцето имаше рибки  Simple Smile имаше пътечка, по която се стигаше и до селото през една горичка и после през пасищата - страхотно живописно пътче, много го харесах и ходех всеки ден до селото.

за прекарването в тази къща ми се изясни, че англичаните са наистина големи традиционалисти, че обичат дреболийки, че са маниаци на тема чист въздух и че са ужасно любопитни  Mr. Green аз, подготвена от изчетените книжки, приех присърце собственото си внедряване в средата, запознах се с основните правила на голфа покрай дядото и успях да загубя неизвестен брой топки; заобичах пай с дреболии, както и пудинг; открих красотата на лошото време и че то не е извинение да не походи човек поне половин час жизнерадостно джапайки в селската кал; набих си в главата, че ден без поне 1 час спорт навън е ден безсмислен и безполезен и не на последно място - изчерпателно отговарях на всякакви зададени ми въпроси, хем си упражнявах и езика  hahaha в този пасторален дух минаха два дни и на третия организирахме пикник. на въпросния следваше да присъстват домакините, ние, още 2 двойки гости, лекарят в селото, един учен - член на местното "висше общество", който живееше в селото в опит да се съсредоточи върху някакви важни научни открития, които все му убягваха - с жена си, както и 2-3 от възрастните дами в селото. казвам дами, защото те си бяха точно такива, както важи и за мъжете, че си бяха истински джентълмени. и двата вида бяха като извадени от музей, големи сладури  Hug надойдоха хората, всеки мъкнеше кошници, мъжете мъкнеха и всевъзможни игри, от типа табла/шах/домино + ракети за крикет, тенис и не знам още какво. истински се впечатлих, че пикникът беше нареден върху прекрасна покривка, имаше памучни и ленени салфетки и подложки, някои бяха с монограм  #Crazy, приборите излъскани, много красиви сервизи за чай имаше и въобще всичко изглеждаше красиво и нямаше много общо с пикник, на какъвто ходех със съученици  Crazy след като се нарадвах на естетиката, дойде и моето първо и съществено разочарование - нямах шапка  Joy всички бяха с шапки, само аз рошава и гологлава  Confused някои от дамите имаха впечатляващо красиви шапки всъщност! твърдо решена да не се давам на културните различия, моя милост се докопа до една градинска шапка, която висеше заедно с една престилка на задната врата - към зеленчуковата градина и много вероятно беше на градинаря  Laughing понеже беше посмачкана и без никакъв фасон, пък пикникът си течеше, аз в бързината успях да й забуча няколко цветенца от градината, но и китка магданоз  hahaha с тази прелест на главата се завърнах победоносно и под втрещените погледи на нашите се разположих гордо на тревата. за сметка на това всички баби ме одобриха много, а в последствие баща ми получи предложение да ме запознаят с племенника на едната баба - голяма клечка в близкото градче (с население 10 000)  Mr. Green

за пребиваването в селото останалите 4 дни, си заслужава да отбележа "къщата със стаи", която беше една от тези залепени една за друга каменни къщи и която беше най-английското нещо, което можех да си представя  Hug за нея се грижеше една възрастна дама, имаше си и помощничка - едно момиче на около 16-17, дъщеря на овчар от селото. в къщата всичко блестеше от чистота, направо изумително беше. тази дама си държеше всичко да се колосва, избелва, навсякъде слагаше торбички със сушени билки и цветя, които миришеха страхотно, шиеше гоблени и някои бяха рамкирани и окачени по стените - истински произведения на изкуството! тя разказваше, че всъщност добре си живее покрай къщата, защото нашия домакин канел често гости, а през сезона имало и ловци и в околността нямаше кой знае колко места за спане. беше и страхотна маниачка на тема градинарство, имаше фантастични цветя и макар че беше сигурно на 70 години, копаеше усърдно всеки ден! и тя с шапка и ръкавици - винаги!  #Crazy

в селото имаше и пазар - веднъж на 3 седмици идваха от по-голямото село производители, както и от други околни села - за това служеше навеса в центъра, около него слагаха масички с чадъри и посядаха да си разменят продукти, защото то предимно натурална размяна се осъществяваше  Joy казаха ни, че всяка седмица има пазар в някое от околните села, въртяха се, та затова в нашето веднъж на 3 седмици  Laughing това беше голямо събитие - хора, коли, каруци, че и животни имаше - екстаз  Mr. Green

друго основно забавление - ходенето за риба на реката. много красива и бистра река, немалка, имаше и вирове, които ставаха за къпане, но доста студеничка беше водата  Rolling Eyes до къпане не стигнахме, обаче за риба ходихме поне 3 пъти доколкото си спомням, единия път обърнахме лодката и май трябва да кажа, че всъщност се изкъпахме  Laughing а лодката се обърна, защото баща ми си беше наумил да издърпа с въдицата нещо, което очевидно нямаше как да е риба, оказа се пън  hahaha

за съжаление една седмица мина много бързо и сигурно пропуснахме да видим и направим много неща, дойде време да си ходим, но акварелната красота на английската провинция и мириса на нова трева и полски цветя си остана спомен завинаги  Hug

# 244
  • sofia
  • Мнения: 176
simplyaven, много благодаря, че ни заведе и нас на тази приятна разходка. Много живо и картинно разказваш. Просто съм впечатлена и очарована. Успях да го преживея с теб, чудесна си   bouquet
Разкажи, моля за още места, сигурно има какво... Praynig

# 245
  • Мнения: 4 202
simplyaven, страхотни разкази и аз ти благодаря!

# 246
  • Мнения: 3 034
много ви благодаря за вниманието, момичета  Hug ще напиша и за една съвсем традиционна английска Коледа, само че сигурно през уикенда  Simple Smile то се оказва, че доста време отнемала една история  Laughing

# 247
  • Мнения: 875
ех, размечтах се и аз...  Crazy

simplyaven, невероятна си!  Hug

# 248
  • Мнения: 3 034
 Embarassed те нещата са си там, аз само обичам да се завирам в по-затънтените места да ги търся  Grinning но ти благодаря, разбира се, и аз се връщам с любов там и планирам още приказни приключения, все в добрата стара Европа и малко Арабия може би  Hug

# 249
  • Мнения: 7 914
simplyaven
страхотен разказ.. чакаме и за Коледа Hug Hug Hug

# 250
  • Мнения: 3 216
Побут,побут,хайде разказвайте Hug

# 251
  • Мнения: 262
Simplyaven, благодаря ти! Чрез твоите очи "видях", че старата Европа, за която сме чели, не си е отишла още безвъзвратно! Така са пропити с атмосфера твоите писма! И така хубаво ми стана като ги четях!
Като във филма на Otar Ioseliani "Лов на пеперуди"...


Тука искам да напиша, специално за Krisal, как беше нарисувана тази картина:




Много пъти бяхме ходили с Б.(мъжа ми) в една малка, изоставена махаличка над Горен Огурелец, навътре по поречието на река Росица,  под Мазалат. В един момент той се отклони на три метра от пътя - да види по-отблизо един голям бук. Стресната видях, че в корените му има два съвсем малки каменни кръста. Таман да кажа:"Какво е това?", и погледа ми се плъзна надолу по гората, по есенните листа.
 
И замръзнах! Цялата гора беше осеяна с такива кръстове! Дребни, дребни, стари... някои полегнали, някои паднали... А отгоре - огромна гора!!! И това гробище беше толкова обширно!

Не мога да опиша... такова нещо. Гора върху гробище. Беше страшно навътре в планината.

Имаше една книга на Ива Любенова - "И гробовете умират" (за старите надгробни плочи). Какво заглавие.

Колко различна е била земята, светът, когато са били живи тези хора.
Исках да нарисувам душичките им, полегнали върху питите за помен.

# 252
  • Мнения: 740
Потреперих от това, което си описала

# 253
  • гр.София
  • Мнения: 362
Здравейте, да се запиша и аз в темата: Аз от както се помня все ми се случват разни случки - катастрофа, щях да се давя! (ама са ме спасили  Grinning), ходихме с тайфата в гробищата, че там джанките бяха най-сладки  Grinning, на 7 подкарах един зил (преди 2-3 години блъснах колата на паркинга), веднъж слязох на една междинна спирка да си купя сок и автобуса тръгна - може да си представите как се гони автобус на стоп понеже нямах и пари в себе си, друго какво да ви кажа разни всякакви случки, но има нещо което предполагам ще е интересно да преживея - СКОК С БЪНДЖИ - ако има желаещи търся компания да се навием за един скок от Витиня (40лв. струва) аз съм с двата крака ЗА. Grinning

# 254
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
simplyaven, сърцето ми боли от твоя разказ! Как ми се живее на такова място... Ех. А градинско-къщните описания! Ако те надушат момичетата от подфорума "Хоби", ще те направят почетен член.  Heart Eyes
Хайде сега и за Коледа! Hug

Общи условия

Активация на акаунт