Закована тема за книги,статии,интересности

  • 80 170
  • 515
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 7
Сьщо препорьчвам за англочетящите две заглавия от Rachel Dewoskin: Foreign babes in Beijing(http://www.amazon.com/Foreign-Babes-Beijing-Behind-Scenes/dp/039 … 167872&sr=8-2) и Repeat after me (http://www.amazon.com/Repeat-After-Me-Rachel-DeWoskin/dp/B004KAB … 168044&sr=8-4). Особено силно препорьчвам втората от тях Simple Smile

# 496
  • Мнения: 2 032
Препоръчвам историята на Европа на Норман Дейвис: http://www.amazon.co.uk/Europe-History-Norman-Davies/dp/0712666338#_

Много добре написана, систематизирана и не трудна за "смилане", но и на места- философско- поетична, с интересни анекдоти за разчупване на написаното. Доста е обемиста обаче, над 1000 страници, а и форматирането й на Киндъл не е читаво (но това е единствения начин такава тухла да се носи по самолети, влакове, метра и т.н.)

# 497
  • usa
  • Мнения: 2 113
някой да има впечатления от What Language Is: And What it Isn't and What it Could Be? днес слушах интервю с автора, прозвуча ми интересно и се чудя дали да си я поръчам. благодаря!

# 498
  • Мнения: 1 783
някой да има впечатления от What Language Is: And What it Isn't and What it Could Be? днес слушах интервю с автора, прозвуча ми интересно и се чудя дали да си я поръчам. благодаря!

Miz, едно и също интервю сме слушали и аз още тогава си я поръчах и вчера дойде Simple Smile. Ще ти кажа, като я прочета какво мисля.

# 499
  • usa
  • Мнения: 2 113
някой да има впечатления от What Language Is: And What it Isn't and What it Could Be? днес слушах интервю с автора, прозвуча ми интересно и се чудя дали да си я поръчам. благодаря!

Miz, едно и също интервю сме слушали и аз още тогава си я поръчах и вчера дойде Simple Smile. Ще ти кажа, като я прочета какво мисля.

в нашата библиотека беше много дълга опашката и реших да я оставя за нататък, но ако кажеш, че си струва, нареждам се на опашката одма Simple Smile. аз напоследък опознавам tom perrotta. не пише лошо. няма да остане в историята на литературата, но става за разтоварване. особено като има леко антирелигиозно послание в прозата му Simple Smile. прочетох "the abstinence teacher" - история за учителка по с*кс образование в гимназия, на която налагат да проповядва въздържание вместо да дава смислена информация на учениците си. сега започнах little children. добре е като начало, но май докато я довърша ще ми се изчерпа нуждата от психологични драми на дисфънкшанъл обществени елементи от средната класа населяваща събърбия.

# 500
  • Мнения: 1 783
Миз, прочетох я. На мен ми беше интересна, авторът е много знаещ и пише интересно и интелигентно, но на места пропусках, защото цитираше езици, които не съм и чувала и то с толкова подробен разбор, че вниманието ми отлиташе. Но основната му теза е много интересна и определено ме накара да се замисля върху, даже и да променя, повечето от мненията си за това как използваме езиците и какво точно представляват те. Всичко беше направено с много доказателства и примери от различни езици по света, популярни и непопулярни. Единствената критика, която имам е, че основно говореше за граматиката на езика и как улесняването и, не е непременно нещо толкова лошо, а процес, който се е случвал в продължение на много години. Обаче не засегна защо, като се улеснява граматиката, намалява и използваемия речников запас от определителни думи.

# 501
  • usa
  • Мнения: 2 113
благодаря за подробното мнение, биз! попрегледах я в книжарницата и за сега се отказах. прекалено `технична` за нуждите ми ми се видя, представях си я по-полулярно написана.

# 502
  • Мнения: 413
Ако ви се чете нещо забавно, добре поднесено и бързосмилаемо, препоръчвам ви "Ние, гениите" на Жечка Георгиева.

Това, което пробуди питанки в мене е, как сме водили толкова различни животи, нейния живот сравнен с "да оцелееш" битието на моето семейство. Толкова различни сценарии по същото онова т.нар.преходно време...

# 503
  • Мнения: 868
Никой ли вече не чете fiction в темата или не е модерно Simple Smile  

Аз бях гладна за романи, и около Коледа прочетох книга, която отдавна чаках: Последната част на Wicked сериите на Магуайър, Out of Oz.  Стилът на Магуайър не разочарова--все така интелигентно написана, с доста социално-политически закачки. Няма да разказвам сюжета, но внучката на Елфаба, Рейн, е сред главните герои. Има и доста размишления за родителството заради отношенията между Рейн и нейните родители.  С интерес прочетох книгата, но краят е анти-климактичен.

http://www.amazon.com/Out-Oz-Final-Wicked-Years/dp/0060548940

За другите die-hard фенове на Тюдорите, прочетох и The Autobiography of Henry VIII: With Notes by His Fool, Will Somers [  oт Маргарет Джордж. Трудно се намират изненадващи романи за тази тема и епоха, която е доста добре проучена. Книгата е написана много увлекателно и ми беше трудно да я оставя. Има интересни детайли и авторката си е направила добре домашното. Интересно е, че събитията са представени от гледна точка на Хенри.

Случайно в книжарницата попаднах на готварската книга Plenty. Препоръчвам я за тези, които искат добри вегетариански рецепти, които и изглеждат ефектно. Има рецепти за патладжани, бамя, полента, и зърнени вкусотии. Вече пробвах няколко и се харесаха.

Последна редакция: пт, 30 дек 2011, 00:34 от Pixie

# 504
  • usa
  • Мнения: 2 113
за всички, на които им хареса "the geography of bliss" - "man seeks god: my flirtations with the divine" от същия автор (eric weiner). същия формат - авторът "обикаля" различни религии по света, комуникира с хора от тези религии, сам ги опитва и описва впечатленията си с приятен хумор и чистосърдечна самоирония. ако трябва да опиша книгата с една дума, мисля, че най-подходящата дума би била "delightful". препоръчвам.

# 505
  • Мнения: 1 783
Мерси Миз, ще потърся!

# 506
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Никой ли вече не чете fiction в темата или не е модерно Simple Smile  

Аз бях гладна за романи, и около Коледа прочетох книга, която отдавна чаках: Последната част на Wicked сериите на Магуайър, Out of Oz.  Стилът на Магуайър не разочарова--все така интелигентно написана, с доста социално-политически закачки. Няма да разказвам сюжета, но внучката на Елфаба, Рейн, е сред главните герои. Има и доста размишления за родителството заради отношенията между Рейн и нейните родители.  С интерес прочетох книгата, но краят е анти-климактичен.

http://www.amazon.com/Out-Oz-Final-Wicked-Years/dp/0060548940
...

Както обикновено, свирим на една вълна.  Grinning Взех Out of Oz от библиотеката, но нещо не й дойде реда. Ще я взимам пак по-нататък.

Прочетох третата на Филипа Грегъри от серията The Cousins War - The Lady of The Rivers. Много слаба.

Изобщо, напоследък хич не попадам на добри книги. Мъчих The Historian, и я зарязах. Още една-две книги, за които имах очаквания, ме разочароваха. Единствено ми харесаха Признанията на Катерина Медичи, но пак не супер много.

Откритието ми за миналата година беше Фрийдъм на Франзен, страхотен е.

Мен пък нон-фикшъна ми куца, едва ги чета.

# 507
  • Мнения: 868
Бубка  Hug  Кажи какво мислиш за Out of Oz после. Мина време откакто я четох, и не остави "ластинг" впечатление в крайна сметка, но пък не исках и да пропусна края.   (Аз чета нон-фикшън, но не са за тука.)

Имам чувството, че тази ще ти хареса: A Scented Palace: The Secret History of Marie Antoinette's Perfumer на Elisabeth de Feydeau. Съжалявам ако се повтарям!  Писах за нея на поне няколко места  Heart Eyes

# 508
  • Мнения: 868
Хареса ми The Philosopher's Kiss by Peter Prange (превод от немски): роман, базиран на исторически факти и исторически личности за философа Дидро, създаването на неговата Енциклопедия, и връзката му със Софи Воланд.  Книгата не е сантиментален любовен роман за радост, но е интересен анализ на епохата и ключови фигури, водещи до Френската революция.

# 509
  • Мнения: 413
Le Confident, Hélène Grémillon
Със смесени чувства ви препоръчвам тази книга. Психотрилър с готически привкус, съвременен вариант на "Брулени хълмове" на Е.Бронте. Авторката се вдъхновила от антикварна книга от 1897, "Хигиена на брака". Пригответе се за големи чувства, големи нещастия и големи тайни. Увлекателен микс от изпитани клишета.

Общи условия

Активация на акаунт