Закована тема за книги,статии,интересности

  • 80 164
  • 515
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 868
Специално за Бубка, ако все още чете тука:

Catherine the Great: Portrait of a Woman на Robert Massie: Нон-фикшън, но много забавно написана, с интересни откъси от писмата на Катерина. Започва от детството, проследява ранния и, не много щастлив живот в корта на Елисавета, как до голяма степен семейството на нейния любовник и поднася трона за да осигури свои амбиции, но и как се превръща в самостятелен, силен, решителен, и мислещ политик.  Доста про-Катерина и про-Руска книга. Беше ми интересно да чета за ролята на подаръците и всякакви малки и огромни подкупи, за които Германската принцеса Софи (Катерина) бързо научава в Русия,  и които се превръщат в един от нейните най-важни уроци Simple Smile  


The Winter Palace: A Novel of Catherine the Great на Eva Stachniak.  Роман и не толкова добра като предишната, но ОК. Написана е през погледа на една от младите придворни и шпионка. Много се радвах на всички параграфи, споменаващи котките на Императрица Елисавета Simple Smile


В момента чета:

Тhe Book of Lost Fragranceс: фикшън и с размишления за митични древни парфюмни формули, съвременната парфюмната индустрия, както и отношенията между Тибет-Китай. Още нямам мнение.

# 511
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Оу, пропуснала съм - слагам на списъка!

# 512
# 513
  • Мнения: 4 300
Искам да препоръчам книгата Florence- the biography of a city от Christopher Hibbert.
Проследява историята на града от самото му зараждане, не е натоварена с прекалено много сухи дати и събития, а описва както по изявените личности, така и характерни моменти от бита и ежедневието на хората.  Има и доста снимки, както и систематизирана кратка бележка за най известните паметници/сгради/произведения на изкуството.
Същият автор има аналогични книги за Лондон и Рим ( които не съм чела).

# 514
  • Мнения: 406
Моето последно откритие е Марина Левицка, по точно A Short History of Tractors in Ukrainian. Семейна емигрантска сага с привкус на фарс. Много се забавлявах с близкия ми славянски хумор, но абзаците за трактора ги прочитах набързо. Четох отзиви на руснаци- има доста пообидени...
Сега съм се заела с друга нейна книга, "Two caravans", темата е различна и още не ме е грабнала.
За авторката:
http://marinalewycka.com/bio.html

# 515
  • Мнения: 60
препоръчвам The White Masai,
разказва се за живота на една швейцарка, която се влюбва в Масаи,
емигрира в Африка, отваря бизнес, ражда дете.
Историята е автобиографична по истински случай и описва много детайлно живота на Масаите,
а те са затворено общество по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт