Памперси безчет се сменят, АПРИЛчетата акат и се смеят!

  • 8 450
  • 245
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Виви_Ан кажи моля те какви са тези хомеопатични лекове, те идивидуално ли се предписват, или може да се взимат от всички бебчовци, че не съм много наясно с хомеопатията Rolling Eyes?

# 16
450 много много ти благодаря!!! И въпреки това се обадих на лекарката и като сметнахме дните се оказа, че са ми объркали болничния с един ден  #Cussing out и сега трябва пак да ходя, а да не ви казвам колко ми е трудно да ида до там...... Да гледате внимателно, че ......да не чакате майчинство като мен за "Коледа"

# 17
  • Попово
  • Мнения: 687
момичета гледам си говорите за болничните, на мен ми дадоха моя преди няколко дни и е за 70 дни... но като се има в предвид че още не са започнали да ми изплащат този от 7ми март #2gunfire #2gunfire #2gunfire представям си последния кога ще ми го платят може би за догодина... или детето като тръгне за ясла #Cussing out освен това тук при нас никой не може да ти даде справка кога как и колко пари са ти изплатени и кога ще ти изплатят остатъка... изобщо 20-та глуха и от там още по назад Crazy
Слънце80 благодаря, от към детски дънки няма грижа, все пак това работех преди да се роди бебончо  Wink
Сисси ма много сте усмихнати и весели бе пу пу пу  Simple Smile само доволно бебе изглежда така  Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 740
teri защо мислиш че са ти сбъркани дните? По моите сметки са 62 дни. Нещо не съм разбрала ли или дните са си 62, но е объркала датите на болничния? То добре че ти писа за този болничен та да се светна че днес ми изтича болничния от болницата и трябва от утре да ми се издаде следващия. Щеше да стане весело както бях забравила.  Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 1 956
Обръщането - Васко го демонстрира още в родилния дом... Въртеше се в креватчето и даже си беше подал главата от решетките му веднъж, че и си я държеше вдигната и оглеждаше стаята... За това го натиквам в една възглавничка за странично спане, но там не желае да заспи и затова се приспиваме на гърдата с "Я кажи ми облаче ле бяло" по няколко пъти докато съвсем заспи дълбоко... Мъка, мъка... но не смея да го оставя по гръб - повръща редовно...
Разходките -  много са ми трудни - днес съм сама и не мога да изляза. Стълбите от асансьора до входа са много и много стръмни и не мога да мъкна количката по тях с цялата й тежест... А да чакам някой съсед да мине и да прося помощ не си е работа - мъжете особено като са виждали майки от блока да тътрузят с 300 мъки количките по стълбите, се правят на разсеяни и никаква помощ не предлагат...
Предимство на пътя -  #2gunfire егати шофьорите имаме - и на зрелено даже ще ми отнесат количката. Доро шофьорките не дават път на количките. Да не говорим, че няма откъде да се мине от спрели коли... А в дръгия случай все ще се намерят заприказвали се хора по тротоарите, които не се сещат, че трябва да се мине все пак...  #2gunfire Sick

# 20
  • София
  • Мнения: 1 956
Ивинявайте за грешките в постинга, но пиша с една ръка и то лявата... Васко е окупирал другата и бозае стръвно.

# 21
teri защо мислиш че са ти сбъркани дните? По моите сметки са 62 дни. Нещо не съм разбрала ли или дните са си 62, но е объркала датите на болничния? То добре че ти писа за този болничен та да се светна че днес ми изтича болничния от болницата и трябва от утре да ми се издаде следващия. Щеше да стане весело както бях забравила.  Sick
Трябва да са 62, но аз като ги смятам от 15.05 до 17.07 ги изкарвам 64  newsm78, не знам  вече. Лекарката ми каза, че трябвало да е до 16, а не до 17...... дано този път да е права, че вече не се издържа.

# 22
  • Мнения: 331
Миглена Аллауи-не се притеснявай ...+ това тук ще намериш много полезна информация и съвети -аз съм на 22 и преди да забременея(въпреки че беше планирано) единственото,което правех беше да се напивам и търкалям хахах #Crazy Embarassed
и ние в момента,в който излезем на вън заспиваме непробудно и както я кача в къщи незнам как усеща,че се е прибрала,но почва един рев и бодуване....и съм забелязаля че колкото повече е била навън през деня-толкова по трудно заспива вечерта
обръщането-върти си се както й е удобно и не мога да я оставям сама като я преобличам защото шава много и може да падне от стойката....

# 23
  • Мнения: 60
Здравейте и от нас!   bouquet

450 благодаря за поредната хубава тема!  Hug

Да се отчета и аз, че отдавна не съм писала. Чета ви всеки ден, но нещо нямам ищах, както се казва, за писане. Ние сме добре. Калоянчо има леки колики, но не са нещо страшно, поне засега. Давам му Бейби Нос, мисля че му помагат. Имам 2 проблема - по-сериозният е с повръщането. Преди една седмица повръщаше страшно много на фонтан. Докторката препоръча са се кърмим по малко и на често. Сега малко понамаля повръщането, но пак го има. Има дни през които изобщо не повръща и други, през които се скъсва да бълва. Направо ми се къса сърцето като го гледам как се мъчи!
Гледаме се сами от първия ден. Свекърва ми дойде 2 пъти на гости за по 30-40 мин. и това беше. Но пък нашият тати помага страшно много. Той е поел изцяло грижите за батко и за изхранването на семейството. В кухнята влизам само, за да хапна сготвеното от тати  Grinning ПОмага и за бебто - къпе го, сменя памперси, дундурка го, но от няколко дни си е сецнал кръста и съм го освободила от тези му задължения Simple Smile
За разходките - всеки ден сме навън почти по цял ден. Евентуално пропускаме силанта жега по обяд, но не винаги. Следобед взиамме бати от детска и сме на площадката с големите до към 7:30-8ч. А там каква е лудница от деца - викат, крещят, но Калоян спи Simple Smile
Обръщането - от около 2 седмици спи само по гръб и си върти главата от едната страна на другата.
Калоян надеде вой за манджа и ще се храним! Simple Smile
До скоро Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 740
Трябва да са 62, но аз като ги смятам от 15.05 до 17.07 ги изкарвам 64  newsm78, не знам  вече. Лекарката ми каза, че трябвало да е до 16, а не до 17...... дано този път да е права, че вече не се издържа.
според мойте сметки на 16-ти трябва да се явиш на работа. Болничния ти е до 15-ти. Днес и аз ще ходя за моя. Да видим на мен какво ще напишат

# 25
  • Мнения: 367
здравейте и от нас

аз вече съгреших с чаша мляко с малко нес кафе  Embarassed надявам се да не се отрази на кърмата

за лактацията въобще не мисля пия си течности и това е никакви чайове или бози. на мен са ми казвали, че нямам пълнота на гърдите и че няма да потече мляко елате ме вижте сега. всичко е на психологическа основа. много ми е чудно обаче, че докато си сваля сутиена и сложа малката гърдите ми потичат само от мисълта, че ще кърмя. днес обаче потекоха и като тръгнах да влизам в банята и се бъзикнах с фили, че съм клеопатра и се къпя в мляко.

за помоща таткото помага. къпе я, сменя памперси, гледа я когато имам работа. ония ден ходих на кола маска, вчера на почистване на лицето, а днес на фризьор. нали и мама трябва да е хубава какво като съм раждала няма да съм вещица я.

за кг. имам да свалям още 5 кога ще стане не знам и не ми пука много, защото от рязкото отслабване токсините от мазнините преминават в организма на майката и директно в кърмата. така че отслабвайте умерено ако кърмите. не се препоръчва повече от 1 кг. на месец. аз затова не ги мисля, защото сега идва лятото с по лека храна и си мисля, че до есента ще са се стопили без да усетя.

благодаря за статията за кризите през първата година. някои беше писал благодаря на мен, но не съм я пуснала аз някой друг беше. мисля че ние сме в  криза плаче и само на гърдата се успокоява и заспива. вчера се хранихме на 2 часа цял ден, вечерта след като я изкъпахме яде в 22.00 и после се събуди в 04.00 и след пова в 07.00 яде и не иска да заспи и мрънка един час я дундурках, без успех,  а аз умирам за сън. баща и я взе в хола да мога аз да поспя, а тя един рев. в 08.30 му викнах да ми я даде сложих я на цицата и за 5 мин. заспа и сега още спи.

за обръщането и ние се обръщаме.

ние не сме спали на страна още от началото тя сама си се нагласяше по гръб и като и омръзне на едната сртана да и е главичката си я мести на другата. но откакто навърши месец не иска и по гръб и само плачеше докато разбера какво иска бях се побъркала от безсъние и от тогава сме само по корем. филип взе да ми се кара, че така я слагам ама тя като иска аз какво да направя. някои може ли да ми каже дали е вредно спането по корем на бебе

# 26
  • Мнения: 105
Като заговорихме за болнични, този за остатъка до 135 дни кой трябва да го издаде, моята лична лекарка или тази на бебока?

# 27
  • Мнения: 1 925
Миглена Аллауи, добре дошла !   bouquet Добре са ти казали момичетата за гледачката - ти си всичко за детенцето си и повярвай ми инстинктите ти на майка няма да те подведат. Аз съм на 22г. с планирана бременост, трябва само да си повярваш и всичко ще е на ред  Peace В сайта и форума и много информация, пък и ние сме на разположение, така че мисля, че нямаш нужда от гледачка.  Peace Успех !
За обръщането - правим го от болницата още, Мая е страшно шавлива и постоянно се върти в леглото Peace
За лактацията - течности и психическа нагласа му е майката.  Peace Аз не обичам сокове, защото всичките са ми сладки, само Вишна от време на време пия, но пък вода пия по 2л. поне на ден. Peace
За кг - имам 6-7 килца докато стана 55 кг., нищо не ми става  #Cussing out айде на дупето пак успявам да натикам нещо, но циците  ooooh! Аз по принцип съм с малки и всички летни блузки са ми едни тесниии  #Cussing out И т.нар. "хранилки" не се побират, та тия дни ще ходя на пазар за някоя друга блузка. Peace
За болничните - отдвана съм ги отписала и не ми се занимава със сметки. Нашата тъпа счетоводителка е объркала някви неща, не подала документи в НАП, че ме осигуряват на по-висока заплата и сега ми изплащат болничните върху минималната заплата  #2gunfire Нямам нерви вече да смятам и да се разправям.  Close На мен сами изплатили само февруари, сега чакам за март...
За излизането с кола и климатикът - ние пускаме климатик в колата, но съвсем слабо и меткам една пелена. Иначе и в къщи сме с климатици, но пък и бебка е по облечена и винаги завита.
Peace

# 28
  • Попово
  • Мнения: 687
Като заговорихме за болнични, този за остатъка до 135 дни кой трябва да го издаде, моята лична лекарка или тази на бебока?
тази на бебенцето  Hug

# 29
Моите принцеси най-после заспаха и бързам да се вмъкна тук Simple Smile))

450, май наистина е от компютъра, аз пробвах и става, но съм на компютъра на мъжа ми, утре ще пробвам от моя

Упс, да сменя ника, че забравих Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт