Раздадохме мартенички и във варненските домове!

  • 7 355
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Следващият път ме вклю4ете и мен Simple Smile , ще се радвам да помогна с каквото мога.

# 16
  • Мнения: 1 290
Радвам се, че има такъв отклик! Simple Smile
Съвсем скоро ще измислим какво точно ще занесем и къде на някоя срещичка. За неуспелите да дойдат ще пуснем инфо тук Simple Smile

Най-нуждаещи са децата в дома за момчета от 7-18 години, за които ве4е писах. Много мами предложиха да запишат филм4ета и игри - така че ще занесем тях и ще съберем пари за бельо и/или чорапки и/или тетрадки и химикали.
За Дом "ДРУГАРЧЕ" - вафли и шоколадчета.

Ще проучим как стоят нещата с домовете около Варна и от какво имат нужда. Като се стопи снега - ще нападнем и тях Simple Smile

# 17
  • Мнения: 73
Gvendolin, пусни ми и съобщение на ли4ни, моля, когато имате пак "акция".

# 18
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Павлина

Кламерче, а питахте ли за възможността да ги заведем на куклен театър? То това май е подходящо за децата от дом "Другарче".
Май ще трябва да правим по-чести срещи.


В дом "Другарче" лелките не можаха да ни кажат от какво имат нужда дечицата - намекнаха само нещо за пантофи. Поканиха ни да говорим лично с директорката след празниците. Другия път ще отидем през седмицата и ще говорим и за кукления театър. Малките човечета от вратата ни заптрупаха с въпроси за почерпката си, така че като отидем пак при тях, ще им вземем нещо сладичко, като всяко детенце ни каже песничка или стихче... (тази страхотна идея е на Гвендолин). В този дом оставихме и няколко цветни книжки с приказки, които ни даде Ina Sebieff... От където и ми хрумна идеята, че можем да им занесем книжки за оцветяване и фулмастери...

Очаквам и вие да се включите с предложения, как да стимулираме малките човечета да мислят и творят.  Wink

# 19
  • Мнения: 5 713
Цитат на: klamerche

Очаквам и вие да се включите с предложения, как да стимулираме малките човечета да мислят и творят.  Wink

Нещо от този сорт си мисля аз
http://shop.danet.bg/product_info.php?Path=73&products_id=1098
също така пъзели Wink

# 20
  • Мнения: 1 187
Цитат на: stella
А какви домове има в околностите на Варна? Аз знам само, че по-големите момичета са в Провадия.


Другите домове са:
- с. Бързица - дом за деца от 7 до 18 г.
- с. Рудник - дом за деца с умствени увреждания от 7 до 18 г.
- гр. Провадия - дом за деца от 7 до 18 г.

# 21
  • Мнения: 3 042
Ами честно казано не ми хареса от вратата да викат "почерпка", ама пък от друга страна не вярвам да ядат всеки ден шоколад. Предлагам вместо сладичко да им вземем плодове.
Можем да им купим пластелин, водни бои, флумастери, моливи, блокчета за рисуване, ако разбира се имат нужда (за това трябва да се пита директорката).

# 22
  • Мнения: 1 187
Цитат на: verri_77
Цитат на: klamerche

Очаквам и вие да се включите с предложения, как да стимулираме малките човечета да мислят и творят.  Wink

Нещо от този сорт си мисля аз
http://shop.danet.bg/product_info.php?Path=73&products_id=1098
също така пъзели Wink


При по-малките деца няма компютри, така че книжките за тях ще трябва да са на харкия, а не мултимедийни. Компютри има само в дома където са момчетата от 7 до 18 г., а тази вълшебна  книжка-игра на диск, ми се струва по-подходяща за по-малките. Незнам, може и да греша. Embarassed

# 23
  • Мнения: 1 399
Цитат на: klamerche

При по-малките деца няма компютри, така че книжките за тях ще трябва да са на харкия, а не мултимедийни. Компютри има само в дома където са момчетата от 7 до 18 г., а тази вълшебна  книжка-игра на диск, ми се струва по-подходяща за по-малките. Незнам, може и да греша. Embarassed
За деца, които учат буквите е. Ама и аз не вярвам да имат компютри. Трябва да питаме дали имат видео. Може да им занесем касети с детски филмчета. Мойта дъщеря има например поне двайсет и спокойно може да се лиши от 3-4 касети.А и нови може да купим.
Също книжки с картинки. Ама не няколко и да се скарат кое по-напред да я разглежда, а за всяко дете по една. И разни подобни дреболии - на моливчета, боички, флумастери винаги се радват децата. Разбира се, трябва да се пита директорката все пак.
Това с кукления театър е добра идея, но ми се струва трудно изпълнимо. Определено ще трябва да се осигури и транспорт. Пък и преподавателите носят отговорност за децата и като знам как обикновено гледат да си улеснят работата, едва ли ще се съгласят. Но пък има артисти, които ходят на място. Например, докато ходеше на градина детето, редовно им правеха куклен театър. Или пък може да се заведе някакъв клоун, или друг аниматор - правят им разни фокуси, игрички...

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: catnadeen
ЧБМ, мили майки!

Много се радвам, че има хора, които не само пишат, но и провят жестове на милосърдие! Успех и дано и ние в София се организираме!


ami,to redovno se organiziarame tuk,no otchitame kato "minus",che ne puskam einfoto i tuk,a samo v dira,koeto niama da se povtori veche.

# 25
  • Мнения: 5 500
Ужасно много ме е яд, че не съм разбрала! Ето защо ако беше пусната темата и в другите форуми щях и аз да дойда.
За кога планирате следващи посещения?
Аз съм ходила само във Виница при съвсем малките бебета, но докато открием с мъжа ми входа минахме отзад и видях три годишните. Те като видяха колата така протягаха ръчички и крещяха, че аз се разревах, а мъжа ми каза, че повече няма да ме пуска да ходя там. Обаче занесох и дрешки в едно общежитие /до Тих Труд/ /за изоставени и с увреждания деца. Хубавото беше, че ги дадох направо на тях.
Моля ви закачете и една тема в клюкарника поне, в майките почти не влизам вече, а сигурно и не само аз. Все ще намеря още нещо из къщи, а и ще осведомя близки и роднини за идеята, всеки да помогне с колкото може.

# 26
  • Мнения: 2 839
Филми да искате. Имам към 150 на дискове, записвани от 2002 насам, всичките ще ги дам.
Друго си мисля аз, ама Кламерче и Гвендолин да кажат реално ли е. Тия момчета като имат компютри, дали не можем да им осигурим някакъв нет? Предполагам, че и на dial-up карти ще се радват даже. Пък и нищо не ни пречи да поддържаме една линия, която да плащаме всеки месец, нали? Не е кой знае какво, вече има добър нет за малко пари.
Как ви се струва?

# 27
  • Мнения: 1 290
Цитат на: DiVA
Филми да искате. Имам към 150 на дискове, записвани от 2002 насам, всичките ще ги дам.
Друго си мисля аз, ама Кламерче и Гвендолин да кажат реално ли е. Тия момчета като имат компютри, дали не можем да им осигурим някакъв нет? Предполагам, че и на dial-up карти ще се радват даже. Пък и нищо не ни пречи да поддържаме една линия, която да плащаме всеки месец, нали? Не е кой знае какво, вече има добър нет за малко пари.
Как ви се струва?



Точно това си помислих и аз. Даже мислех дали да не е от БТК - щом имат телефон - мисля, че няма да е проблем Simple Smile Смятах точно това да попитам директора следващия път Simple Smile Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 290
Цитат на: AFRODDITA
Обаче занесох и дрешки в едно общежитие /до Тих Труд/ /за изоставени и с увреждания деца. .


Афродита,
 аз дори не бях чувала за този дом. Непремено ще отидем и там
Би ли ни дала повече информация? Колко са големи децата? Адрес? Телефон?

А за яда - остави го настрана. Ще се организираме пак съвсем скоро и аз лично ще те уведомя на ЛС Wink

# 29
  • Мнения: 1 290
Цитат на: lavender
Цитат на: catnadeen
ЧБМ, мили майки!

Много се радвам, че има хора, които не само пишат, но и провят жестове на милосърдие! Успех и дано и ние в София се организираме!


ami,to redovno se organiziarame tuk,no otchitame kato "minus",che ne puskam einfoto i tuk,a samo v dira,koeto niama da se povtori veche.


С най-голямо удоволствие и благодарност ще почерпим от опита Ви. Simple Smile
Имаме нужда от съвети, защото сме новаци, но големи мераклии. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт