Раздадохме мартенички и във варненските домове!

  • 7 348
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: varnenec
Здравейте!

Благодаря за линка към темата.
Случайно попаднах във вашия форум, споделяйки в чата с една мама за инициативата "Мъже със сърце", към която се включих. Общото на тази инициатива с цeлта, която тук сте си поставили е да помогнем, както можем на децата от Домовете...
Ще пусна тук дуплика на една лична бележка до мен и смятам, че авторката й няма да ми се обиди Simple Smile
 Аз също съм новак в това начинание. Единственото, което направих при контакта ми с Домовете е, че връчих официално писмо адресирано до Директорите и прието не пряко от тях в Дом"Гаврош" и Дом"Княгиня Надежда". Писмото е с официален автор - инициаторите на проекта "Мъже със сърце".

Павлина, каза: Предлагам вместо сладичко да им вземем плодове.
Подкрепям предложението на Павлина плодовете да бъдат приоритетни пред сладичкото!

DiVA, относно прекарването на нет - не е лоша идея по принцип, но е добре да бъде обсъдена на живо! Аз живея на 200 метра от дом "Надежда". Ползвам услугите на bulstar.net !

При организиране на среща, свързана с обсъждане на начини по които да помогнем на децата , моля включете и мен! Покрай инициативата "Мъже със сърце" се запознах с не един и двама готови да откликнат на подобни акции!
 По неофициални данни мога да кажа, че на 16.април в София в едно училище ще се проведе благотворителен търг - разпродажба на отеснели детски дрешки на символични цени за деца на самотни родители; ще има вход на цена от един лев; средствата и непродадените дрехи ще бъдат дарени на два Дома за сираци в София!
 Информацията ще бъде официално оповестена във http://www.az-jenata.com/ - незнам кога!

Поздрави и светли дни за всички!



stari drehi v domovete v Sofia?????Nikakav shans da gi vzemat.Ama nikakav.....
PO-dobre si nasochete usiliata drugade.Okolo Sofia ima tolkova mngo domove i to na detza s uvrejdania.

# 46
По молба на своя съмишленичка от София ще ви пусна тук линк към интервюто, което ми взеха преди 2 седмици от варненски регионален вестник, публикувано на 05.март в секцията "Фамилия" . Става дума за инициативата "Мъже със сърце"

http://more.info.bg/article.asp?topicID=282&issueID=1262

Не съм искал ни най-малко заглавието да бъде такова. Предполагам, че това е приумица на журналистката или на шефовете й, за да се набива на очи!

Поздрави на всички!

# 47
Ето регистрирах се, по как да се ориентирам и как да видя дали е пускана тема във връзка с "Мъже със сърце" и да прочета мнения на майки, които отглеждат сами децата си или който биха искали да се включат в инициативата или познават мъже, които биха се включили.
Да отвря нова тема или как?
Верджи - да си напиша, че не съм сигурна влизам ли с ник или не:))))

# 48
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Verdji
Ето регистрирах се, по как да се ориентирам и как да видя дали е пускана тема във връзка с "Мъже със сърце" и да прочета мнения на майки, които отглеждат сами децата си или който биха искали да се включат в инициативата или познават мъже, които биха се включили.
Да отвря нова тема или как?
Верджи - да си напиша, че не съм сигурна влизам ли с ник или не:))))
Ами с ник влизаш Wink  Grinning
Отделна тема мисля, че не е пускана. Поне не излезе такава с търсачката Grinning Дали да пуснеш, мисля че ти ще си решиш сама. Ако решиш да го направиш мисля, че ще е подходящо да я пуснеш във форум "Семейство" или в "Клюкарник". Не че темата е клюкарска (пази боже Confused )но май е един от най-посещаваните форуми и повече хора биха се включили.
Аз ще ти кажа моето мнение тук - чисто хипотетично.
Не съм самотна майка и се моля никога да не попадам в тази категория Praynig  Praynig  Praynig . Но си мисля, че трудно бих се доверила и участвала в такъв проект.
Първо, защото през колкото и комисии и психолози да е минал кандидатът ще ми е трудно да се доверя, че не е някой психар или педофил. Просто съм си скептик по природа  33uu .
Второ, децата имат много мечти и надежди и си мисля, че ако се привърже към този мъж със сигурност в един момент ще поиска да му стане и татко и да го сватоса за мама Simple Smile . И когато разбере, че тази мечта не може да се осъществи ще се почуства по-наранено.
Разбира се говоря само на теория в момента Confused Но да ти кажа в съзнанието ми се е запечатала една случка. Преди няколко години, докато бяхме на почивка се запознахме с една самотна майка и детето й. Тя беше дошла с брат си. И на няколко пъти, пред хора, това дете се обръщаше към вуйчо си с "татко". Майката сподели, че обичало да го прави пред непознати. Много ми стана тъжно  Sad  тогава. Явно мъжко присъствие не му липсваше /вуйчото, живееха с баба и дядо, нямам представа дали имаше някаква връзка и с биологичния баща/, но определено му е липсвал татко или просто семейство от двама родители. Затова съм скептично настроена и по отношение на целта на този проект - просто малко мъжко внимание и възможност за децата да наблюдават типично мъжко поведение.
От сърце ви желая все пак успех в начинанието! Grinning

# 49
  • Мнения: 8 769
Цитат на: stella
Цитат на: Verdji
......по как да се ориентирам и как да видя дали е пускана тема във връзка с "Мъже със сърце" и да прочета мнения на майки, които отглеждат сами децата си или който биха искали да се включат в инициативата или познават мъже, които биха се включили.
Да отвря нова тема или как?

Ами с ник влизаш Wink  Grinning
Отделна тема мисля, че не е пускана. Поне не излезе такава с търсачката Grinning Дали да пуснеш, мисля че ти ще си решиш сама. Ако решиш да го направиш мисля, че ще е подходящо да я пуснеш във форум "Семейство" или в "Клюкарник".

Наистина е по-подходящо подобна тема да се пусне във форум "Семейство".

# 50
Мисля да помоля за едно кътче:))) но ще видим:)

А иначе права си да си скептична. Идеята е да са различни хора, може би, които децата да възприемат като учители или приятели... доколкото е възможно.

Иначе аз мога да ти кажа и по-гадна случка. На един купон, където имаше родители и деца, моето дете което почти не е контактувало с мъже - единствено то ги закачаше и обикаляше. Накрая си избра един по податлив за игра, храни го с торта, какво ли не и накрая заяви - аз ще си тръгна с него. После го попита директно в очите - тили си моя татко? и настъпи едно неловкооо мълчание.
Но всъщност на другия ден, този човек беше забравен. Досега не се е сещал за него, а и той не се е появявал на хоризонта.
Мисля, че е по-безболеднено за децата да виждат повече хора, без да се надяват на нищо, отколкото да се виждат само с един примерно, който да зачезне след някоко месеца.

Иначе е ясно, че тези деца няма да имат бащи, но... може поне да са без толкоз много както казват психолозите психологически травми.

Говорила съм с директорки на домове и те казват, че децата наистина много обичат когато идват батковци при тях. Било им много полезно.

# 51
Мерси. Още не съм се ориентирала никакси тук. Едвам намерих пак същата тема:))) Много мерси иначе.
В семейство какво да прави подобна тема - там всички си имат семейство и си обсъждат разни мили неща.
Понеже Варненецът ми каза, че тук майките били много ентусиазирани да помагат на домове и съответно могат да свържат със самотни майки и затова, но за момента определено ни се ориентирвам. И съжалявам, че набих тия мнения точно тук.
Моля за извинения.

# 52
  • Мнения: 1 399
Така както си го описала звучи по-различно Simple Smile  Аз нали  писах, че говоря само на теория /тя и теорията ми куца, защото не съм психолог Embarassed /.
Като цяло идеята е много благородна, дано да се осъществи на практика и да има успех! В крайна сметка никой никого не насилва Simple Smile Който има желание ще се довери, пък  ако не потръгнат нещата ще се оттегли Simple Smile  По-важно е обаче хората, които са се захванали с това благородно дело да се сериозни, наистина добре проучени и подбрани и желанието им да не от ден до пладне Wink
P.S. Много ми харесаха снимките ви, имаш доста симпатичен юнак и сте уловили страхотни моменти Grinning  Пък тортичките....ммм   261uu

# 53
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Verdji

В семейство какво да прави подобна тема - там всички си имат семейство и си обсъждат разни мили неща.

Това,че форумът се казва "семейство" не означава,че се обсъждат само "мили неща" в него. Под "семейство" се разбира и т.нар. самотен родител с дете. Не виждам къде е проблема. Но тъй като си нова ти е простено. Надникни във въпросния форум и там ще намериш много интересни теми! Grinning

# 54
В някой скрит форум бих споделила на желаещите как се правят такива торти. Много е лесно:)))) но сладкарниците ще си умрат на яд, че всеки ще може да си прави красиви торти за по 10 лв. вместо да ги купи от тях за по 50 лв.

Мен ме научиха за половин час, мисля че и всеки би се справил - особено ако е тренирал фигурки от пластелин преди това.

# 55
  • Мнения: 1 399
Сподели го в "Готварски рецепти", никой няма да се разсърди Wink
Хайде, че много разводнихме темата и ще трябва модераторите да трият Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт