Вадене на мъдрец...

  • 1 055 205
  • 3 855
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 33
Здравейте! Днес ми вадиха долен ляв мъдрец оперативно. При мен имаше по-специална подготовка преди самата операция. Имам алергия към полени и задължителна процедура е да се пият лекарства 5 дни преди упойката, а час преди операцията да се бие инжекция Урбазон.
Всичко мина наред, въпреки че беше доста неприятно като усещане - да лежиш, да си вързан и да имаш парче плат на лицето. 
Исках да попитам при вас след колко време упойката започна да отминава?
Аз след 5 часа все още съм изтръпнала, усещам си устните страшно подути, въпреки че не са. Имам леко видимо подуване отвън.
При вас как стояха нещата... аз мислих, че подуването идва на следващия ден.

Zdravei Lili. Nadqvam se veche da si po-dobre Simple Smile Moqta upoika me dyrja okolo 4-5 4asa, no sled tova do drygiq den pak mi be6e edno takova iztrypnalo, no ne napulno.. Poduvaneto po princip zapo4va vecherta, kogato ne si nalagash led na byzata.. predpolagam doktora ti e kazal da durjish torbichka s led  za predotvratqvane na otok.. Pi6i dali si dobre  i,ako ima ne6to pitai Simple Smile

# 1 366
  • Варна
  • Мнения: 3 252
На мен също така за предотвратяване на отока ми биха урбазон веднага след ваденето, на следващия ден също. Т.е. аз поисках при второто вадене, иначе при първото не се бях подула въобще.
И един съвет, Арника гранулки.
При операцията с която ми извадиха два мъдреца, двете упойки общо ме държаха около 7 часа.

# 1 367
  • Мнения: 1 401
Мен ми извадиха мъдреца вчера. Самата процедура траеше 1 час. Нищо не усещаш. Но след като ме отпусна упойката ...  Tired можеше да убия някой. Изпих аналгин течен и ме отпусна. Днес съм подута, въпреки че слагах лед. Подутината е все едно съм пъхнала орех в устата си. Неприятна работа от където и да го погледнеш.

# 1 368
  • Мнения: 26
Благодаря на всички за информацията! Изтръпването мина вечерта, но сега пък съм подута. Аз също слагах доста лед и пия хапчета против алергия и след самата операция, но все пак това не спря процеса. Едната ми буза си е надута вече втори ден. Надявам се това да е нормално. Моля да споделите колко време горе долу при вас продължи подуването.
Иначе за щастие болка почти нямах, по-скоро опъване и стягане. Не мога да ям и пия всичко през сламка. Мъча се с разни крем супи и пасирано мляко с банан, за да убивам глада. Grinning

# 1 369
  • Sofia
  • Мнения: 1 796
Подуването е нормална реакция след такъв тип интервенция. При всеки е индивидуално - при едни има по-големи оттоци, при други по-малки. Същото се отнася и за продължителността на оттока - от 5-6 дни до 10тина.

# 1 370
  • Мнения: 2 648
Здравейте момичета искам да попитам колко Ви струва ваденето на мъдрец? Аз имам 2 долни, изобщо не излезли леко полегнали мъдреци. В Петък ще ходя да ми вадят единия, хирурга ми каза, че струва 250 лв на зъб. Видя ми се доста. Аз съм във Варна, ако някоя може да сподели колко й е струвало ваденето на подобен зъб ще съм много благодарна.
Това е много относително, зависи защо се налага ваденето, как е разположен мъдреца, дали ще го вади хирург в стоматологична клиника или кварталния зъболекар. Оня ден моят зъболекар ми извади мъдрец за 30 лв. и това при положение, че лимита ми към ЗК одавна е изчерпан. Преди години са ми вадили ретинирал мъдрец + 7-ми зъб до него, но беше с операция, при хирург и струваше един куп пари. Това беше още преди ерата на Здравната каса.

# 1 371
  • Мнения: 1 401
Благодаря на всички за информацията! Изтръпването мина вечерта, но сега пък съм подута. Аз също слагах доста лед и пия хапчета против алергия и след самата операция, но все пак това не спря процеса. Едната ми буза си е надута вече втори ден. Надявам се това да е нормално. Моля да споделите колко време горе долу при вас продължи подуването.
Иначе за щастие болка почти нямах, по-скоро опъване и стягане. Не мога да ям и пия всичко през сламка. Мъча се с разни крем супи и пасирано мляко с банан, за да убивам глада. Grinning

И аз съм със същото положение. Спада с всеки ден, но по-малко. ММ ме базика, че съм приличала на Бойко Борисов.  Joy

# 1 372
  • Мнения: 26
Хахах.. и при мен спада, но бавно. Мен приятелят ми постоянно ме нарича Мечо, защото все едно бузата ми е пълна с храна. Grinning
Иначе да се похваля, че имам напредък и вече хапвам с лъжица /доскоро само пиех супите със сламка/, дори меките нещо леко мога да ги дъвча, но все пак избягвам все още. Simple Smile

# 1 373
  • Мнения: 765
Момичета, вашите зъби все с операция ли са вадени, имам в предвид на последните постове?

# 1 374
  • Мнения: 1 401
Моя да с операция беше.

# 1 375
  • Мнения: 765
Знам, че е много относително, но колко време продължи операцията?

# 1 376
  • Мнения: 1 401
При мен беше един час. Но така да го кажа бях от леките случаи. Не ми е разделял мъдреца на части.

# 1 377
  • Мнения: 96
Здравейте.Някой с отзиви за д-р Чешмеджиева от ВМА? Каква е цената за вадене на мъдрец?
Имам намерение с една операция да ми извадят и двата десни - горен и долен.Някой правил ли го е това упражнение?  Laughing
Благодарско  Wink

# 1 378
  • Варна
  • Мнения: 3 252
При мен горния, който извадиха цял - около 35 мин със шиенето. Долния, който разрязаха, и се закучи ужасно, за час и 20 минути. Общо цялата операция малко повече от 2 часа.

# 1 379
  • Мнения: 765
По време на операцията дават ли ти някаква почивка за кратичко от време на време?

Общи условия

Активация на акаунт