Вадене на мъдрец...

  • 1 052 599
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 8 952
Да се включа и аз в темичката като ветеран с 3 извадени мъдреца, единитят с операция.  Simple Smile

На всички отчаяни мога да кажа, че наистина времето лекува всички рани и колкото и да изглеждат трагично нещата на следващия ден, след десетина дни вече се вижда светлина в тунела. Периодът на възстановяване зависи от това колко време е отнело ваденето и колко травмиращо е било.  Peace

огнена стихия , най-добре се консултирай със стоматолога си. Има си упойки, които могат да се ползват и в твоето положение. Аз докато бях бременна ми извадиха един зъб, а на друг ми правиха пломба с упойка. Според мен е по-добре да отидеш на време!  Peace

sislie , мен не ме боля махането на конците, а толкова ме беше страх... Имах 4 шева след операция на долен мъдрец.

# 376
  • Мнения: 1 325
Ох, момичета, дано не ме боли, дано. Че толкоз болка изтърпях от 18.10., днес е 8-ден. Болка си имам, но пия все по рядко болкоуспокояващи и вече горе-долу се търпи. Аз не знам колко шева имам, ма май са 4 или повече. Само времето лекува, прави сте, още някой и друг ден и болката ще спре, надявам се.

Моя зъб беше напълно израстнал в костта, между последния и сгъвката на челюстта, като корените му опира в съседния зъб. Просто се беше заклещил и ми е отнета костна маса, за да се извади. Може би за това така боли и то толкова време.

# 377
  • Мнения: 135
Аз мамчета... направо си бях ритнал камбаната с един мъдрец.
По същия начин като при sislie но с тази разлика че не ме болеше а ми засегна някакви нерви... получавах виене на свят и болки в главата, два месеца ходих по психиатри и невролози докато една позната стоматоложка не ме видя на улицата... и от дума на дума стигнах и до моите проблеми.
Женицата веднага ме прати на панорамна и всичко излезе наяве... операцията мина добре ,но две години след ваденето ,главоболието и виенето на свят ме мъчи!!! Wink
Сега всичко е наред... но съм в очакване на следващия мъдрец да се обади. Laughing

# 378
  • Мнения: 357
Имам час за ваденето на мъдреца в понеделник, пуснала съм отпуска за цялата седмица, дано да стигне, ако не се чувствам работоспособна, ще се възползвам и от правото на болнични... Много се впечатлих от това с главоболието и световъртежа, сполита ме абсолютно същото от известно време, не всеки ден, но регулярно -- дали и при мен не е причината въпросният мъдрец? Аз не съм споделяла оплакванията си с лекар, бях решила, че е мигрена. Но не ми харесва това, което sote-full казва, че вече 2 години не минава! Иначе и моят е израснал напълно в костта, корените му изглеждат бая големички на снимката, но ще видим какъв е в понеделник  Grinning Впрочем фиксирано ли е на кой ден махат конците?

# 379
  • Мнения: 135
Hope Stevenson, да близо две години ме стягаше но отшумя, сега само от студa понякога... но вече свикнах... само знам че колко по скоро се вземат мерки, толко по добре, отлагането поради страх не върши работа ...и аз умирам от страх и то само като усетя миризмата на кабинета, но седна ли забравям и мислено се пренасям с въдицата на реката... донякъде върши работа!!! Grinning

# 380
  • София
  • Мнения: 795
Казват, че на 7-мия ден се махали конците, но според мен може и малко повече. След един от кюретажите не можех да отида на 7мия и след това той беше излязъл в отпуск, че седях почти месец с тях....не че е препоръчително, но нямаше проблем Simple Smile

# 381
  • Мнения: 135
Аз се сещам че моите сами се разпаднаха след десетина дни... но май си зависи с какви материяли ще работи стоматолога!!!

# 382
  • Мнения: 8 952
Доколкото ми обясни стоматолога ми след вадене на долен зъб, въстановяването е по-бавно. Горната челюст била "по-мека". Rolling Eyes

И моя долния мъдрец беше страшно срастнал с костта, че после ми се отвори огормна дупка и се наложи поставянето на костозаместител.

# 383
  • Мнения: 1 325
Нямам конци Party Беше малко гадно, но не толкова колкото очаквах. Тоя доктор ми ги извади сам, просто леко си отворих устата и той се справи. Супер е

# 384
  • Мнения: 357
На мен хирургът ми го описа доста сложно, първо трябвало да се отреже коронката, хоризонтално, за да не се счупи вече увредения седми зъб, после трябва да се разреже вертикално, някакси в средата на корените ли, не знам и аз как, и после да се извадят двете парчета. И всичко това "на сляпо", каза, явно опипом, нямало никаква видимост... Звучи ми трудно. Да се надяваме, че само така звучи Simple Smile

# 385
  • Мнения: 100
Здравейте,
на мъж ми се налага да бъде изваден долен мъдрец, чиито корени са почти напречни на кътника и вече са го увредили. Моля ви за актуална информация за добри хирурзи в София, за цени и дали все пак не може да се мине по Здравна Каса.
Предварително Благодаря!

# 386
  • Мнения: 307
Вчера ми извадиха на долната челюст 7- ми зъб и до него мъдреца. Сега вече станаха 24 часа от ваденето им, кървенето спря. Понеже не изчетох цялата тема, моля, кажете мога ли да си измия зъбите поне отпред, какво ядохте на следващия ден след ваденето, знам за забраната за кафе, но някой пил ли е 3 в 1 поне, че с моето ниско кръвно айраните от сутринта не помагат.

# 387
  • София
  • Мнения: 795
Вчера ми извадиха на долната челюст 7- ми зъб и до него мъдреца. Сега вече станаха 24 часа от ваденето им, кървенето спря. Понеже не изчетох цялата тема, моля, кажете мога ли да си измия зъбите поне отпред, какво ядохте на следващия ден след ваденето, знам за забраната за кафе, но някой пил ли е 3 в 1 поне, че с моето ниско кръвно айраните от сутринта не помагат.

аз кафе си пиех...не трябва да е топло обаче, а по-скоро студено, че топлото може да се развие инфекция (затова не се препоръчва нищо топло де). Ако можеш да си отвориш устата, за да си измиеш зъбите браво (аз лично не можех  Cry) - може да ти щипе на раничката, но предполагам не е нещо страшно Wink за яденето с чаена лъжичка и супа през пасатора, че най-лесно и безболезнено. Скорошно оздравяване и по-малко болки Simple Smile

Иначе да се отчета за моя: вече минаха около 40 дни и джоба ми се е почти напълно затворил  Hug вече дъвча и на онази страна, макар и да не са твърди неща (но като се има в предвид, че така или иначе ги ограничавам заради брекетите, не е проблем)  Hug

# 388
  • Мнения: 135
Вчера ми извадиха на долната челюст 7- ми зъб и до него мъдреца. Сега вече станаха 24 часа от ваденето им, кървенето спря. Понеже не изчетох цялата тема, моля, кажете мога ли да си измия зъбите поне отпред, какво ядохте на следващия ден след ваденето, знам за забраната за кафе, но някой пил ли е 3 в 1 поне, че с моето ниско кръвно айраните от сутринта не помагат.
Жена ми изваряваше смрадлика... и като истине си промивах ямите... хем спомага за по бързото затваряне, хем чисти и съсирената кръв ...продава се в аптеката дори питай как точно да я ползваш!!!

# 389
  • в матрицата
  • Мнения: 952
При мен мина почти месец, от как ми извагиха мъдреца, резултат - нито ме боли, нито рана имам, нищо  Laughing Много бързо ми мина  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт