Вадене на мъдрец...

  • 1 052 767
  • 3 850
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 9
Деси,аз също си ползвам Елудрил!Днес си взех артродонт!Никой не ми я препоръча,но така ли иначе имам хроничен гингивит,като прочетох,че намалява кървенето,отока и болката,казах си това е за мен!И сега съм пушка!Кофти ми е,че конците ми се откачиха има голямо цепковидно пространсвто (отвор) между двете "бивши" зашити тъкани,а доктора няма страшно!Така ли ще ми се размотават незашити?Оцелях,не пих ЕТОДИН(язвааааджийско)

# 466
  • Мнения: 7
Относно препоръка за хирург - лично бих ти препоръчал д-р Ангелова,която работи в стоматологичния факултет,кабинетът й е на 10 етаж,но не си спомням за номер (в дясно от 4те асансьора). Изключително добър специалист и добър човек,също така много лично се ангажира с пациентите си.Ако ти трябват повече координати-пиши ми на Л.С.

Относно ваденето на дренажа-бихте ли ми казали дали боли ?

# 467
  • Мнения: 9
Здравей,аз съм от Пловдив!Дренажаа,неее то е една като фуниййка (от плат е,органична плат),през него се оттича кръвта и тъканна течност,за да няма много голям отток!Аз се оперирах преди точно седмица, вчера бях на контролен преглед,хирурга каза че нямало проблем като се откачали конците!Но мен нещо не наболява раната,вчера и днеска,имам моменти болката изчезва,но пак се появява!А и имам голяма цепка(дупка) която не е зарастнала,а конците паднаха,това нещо не трябва ли да зараства,ужас май май нещо става което не трябва!И сега пак ме наболява!

# 468
  • София
  • Мнения: 795
Sleart да не би това да ти е джоба, които остава след като са махнали зъба...моя изчезна след повече от месец......

# 469
  • Мнения: 9
Браво Деси,евала!Точно джоб,съшото е цепка и в него се събира храна и не съм сигурен,но устата ми вони на отврат,всякаква хигиена ползвам!Дори някаква течност изтича от джоба нещо като гной,отвраат!А ти чувстваш ли някакъв дискомфорт в гърлот нещо като дразнене,парене,не точно болка ами все едно имаш заседнала слюнка!Това пак ли е от операцията Tired

# 470
  • София
  • Мнения: 795
да, събира се храна и е много дискомфортно...течност не си спомням да е имало като гной, но със сигурност събираш повече слюнка...тази храна там може да доведе до инфекции и трябва да я чистиш..иначе и от малки трохички боли, като драскат раната...аз ги чистех с най-малките интрадентални четки..пъхам в джоба и за мое учудване много нещо изкарвах Simple Smile но го правен след 10-15 дни след ваденето, беше ме страх иначе, а и не можех да си отварям устата толкова, че да видя къде точно бъркам Simple Smile но така поне със сигурност махаш храната от там Simple Smile
моя го махната на 20 септември и горе долу около 20 ноември ми изчезна джоба напълно и всичко си стана както преди Simple Smile

пфффф, пак изписах романите  Joy

# 471
  • Мнения: 9
Ужас,а мен имам чувство че постоянно на гърлото ми му има нещо,не вяврам да се възпалява от раната!Немога да разбера каква е тазя гнуслива и силно вуняща течност,която ми изтична >някъде< от мястото,постоянно имам гаден вкус!1 седмица съм пил Антибиотик(днес ми е последното)не вярвам някаква ангина или фарингит да права,супер shit ми е!

# 472
  • Мнения: 366
Здравейте!
За съжаление нямам време да чета цялата тема, а имам нужда от съвет.
По препоръка на ортодонта ми се налага да извадя 2 горни мъдреца и 1 който е отдолу.
Този, който е долу вдясно се показва частично, т.е. ще трябва и да се реже  венеца Crazy
Моля препоръчайте ми хирург от Стоматологичния факултет на Г. Софийски.
Ако някой наскоро си е вадил мъдрец с операция моля да сподели и какви са цените.

И още нещо - в момента кърмя. Има ли кърмещи майки, на които се е налагало вадене на зъб? Как стоят нещата с упойките?

Благодаря!
  bouquet

# 473
  • Мнения: 2 258
Да, на мен ми извадиха 2 мъдреца, а кърмя. При първия по съвет на зъболекарката изцедих кърма, и първото хранене след ваденето беше с шише, за да се изчисти организма ми. При втория обаче, вече при друг зъболекар си кърмих без прекъсване, този път по негов съвет. Не съм забелязала да има влияние. Единственото опасение при упойките е, да не мине адреналин през кърмата, но явно и да е станало, е било минимално, защото детето остана спокойно. Така че, грижи се за здравето си и не се тревожи излишно!! Успех!

# 474
  • Мнения: 10
 Не се притеснявайте има специална упойка за бременни

# 475
  • Мнения: 366
Долния мъдрец го извадих  Blush
Доволна съм от лекаря. Внимателен, професионалист изглеждаше човекът...
Всичко мина добре и приключи сравнително бързо за около 20-25 минути.
Обаче...... стана нещо  Rolling Eyes
Вдигнах висока Т -38.5, която успях да сваля с течен аналгин и парацетамол до 37.5.
4-5 дни бях с температура.
Подух се, силни болки, едва говорех, за хранене и дума не можеше да става.
Още на 2-рия ден започнах с антибиотик - Амоксиклав - на 8 часа по 1г ( в продължение на 7 дни).
Какво беше това възпаление не знам  ooooh!
С доктора всеки ден се чувахме, даже се наложи да отида пак да погледне......
Не разбрах защо ми се случи това чудо...едва си гледах детето  ooooh!

Сега незнам как ще се навия да извадя другите 2 мъдреца  newsm78

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 23:52 от Danito_d

# 476
  • София
  • Мнения: 795
антибиотика се започва веднага, даже в някои случаи може и деня преди ваденето, за да предотврати инфекцията...защо чак на втория ден?!?!

# 477
  • Мнения: 418
20-25 минути ..толкова кратко време не става въпрос за операция нали?
аз имам долен ретиниран мъдрец  ..който оперативно трябва да се премахне..

# 478
  • Мнения: 21
На мен ми вадиха долен мъдрец който изцяло беше израснал във венеца (от горе нямаше нищо). Операцията беше час и нещо (док. каза, че бил по-труден отколкото се виждало на снимката). И за цялата тая работа ми взе 160 лв (каза ми че тази операцията не минавала по каса) #2gunfire . Преди да мине упойката бузата ми се поду, а след това  #Crazy 4 дни не знаех къде се намирам от болка. Направо ужассс

# 479
  • Мнения: 418
даже и по-скъпо вземат..в пловдив ми казаха зависи...до 300 лв..

Общи условия

Активация на акаунт