Вадене на мъдрец...

  • 1 052 745
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 21
даже и по-скъпо вземат..в пловдив ми казаха зависи...до 300 лв..
А аз помислих че са ме ''метнали'',  Embarassed защото назад прочетох за двойно, че и тройно по-ниски цени.

# 481
  • Мнения: 418
специално за операция на ретиниран мъдрец е скъпичко...иначе за вадене на изникнал мъдрец не е толкова скъпо..като при операцийте имам предвид..

# 482
  • Мнения: 366
антибиотика се започва веднага, даже в някои случаи може и деня преди ваденето, за да предотврати инфекцията...защо чак на втория ден?!?!

Може би защото споменах, че все още кърмя (сутрин и вечер).
Каза ми, че няма нужда от антибиотик, защото всичко е протекло нормално.
Mama na krisi, не беше операция. Мъдреца беше покрит с венец, но това не е операция, а обикновено вадене.

# 483
  • София
  • Мнения: 795
20-25 минути ..толкова кратко време не става въпрос за операция нали?
аз имам долен ретиниран мъдрец  ..който оперативно трябва да се премахне..

Моят беше с операция, доста дълбок ретинирал мъдрец, и беше 20минути с шиенето...според мен освен, че зависи от самия зъб..много зависи и от това кой ти го вади...На една позната за обикновен зъб (кътник) я мъчиха 40минути...и естествено повече никога не се върна при конкретния зъболекар  Sad

# 484
  • Мнения: 418
разбира се ,че това е най-важно ...кой ти го вади...дайте добри хирурзи за Пловдив...някой който е претърпял операция на ретиниран..

# 485
  • Мнения: 13
И аз да споделя вече от опит, понеже някои мнения от темата ми бяха от полза та да съм полезна и аз за следващите, които ще си вадят мъдреци.

 Извадих си мъдрец, който беше израстнал в хоризонтално положение за мой най-голям ужас. Търпях го доста време, къде от страх къде заради кърменето, но последните дни болката беше кошмарна и се стигна до вадене.
Аз колкото съм страхлива, то пък толкова не боля! Ама буквално нищо не усетих. Доктора изчака да хване упойката и докато ме пробва дали ме боли го извади буквално за няколко секунди, а аз очаквах рязане на кости и някакво зверско дърпане.

Безкрайно съм очарована от вниманието и подхода на д-р Леонидов. Прекрасен човек и много добър лекар. Препоръчвам го с две ръце. Мога с ръка на сърцето да кажа, че това е най-човечния, ведър и позитивен доктор, който някога съм посещавала.
И макар да бях убедена, че без пълна упойка няма да седна на стола /заради преживяна кошмарна операция на зъбите преди 5-6 години/ той ме убеди да пробваме с местна упойка и успя да ме успокои достатъчно, че да преодолея страха си.
Пожелавам на всички здрави зъби и безболезнено вадене, ако се налага такова   bouquet

# 486
  • Мнения: 8 952
Аз пък да споделя, че 3-4 месеца след изваждането на горен мъдрец, се оказа, че е останала някакво парченце кост. Просто един ден адски ме заболя челюстта в близост до мястото на извадения мъдрец. А отданва всичко беше безпроблемно заздравяло. Направо не можех да си отварям устата два дни. Веднага ме заболя и лимфния възел от същата страна. Болката в челюстта премина на втория ден от самосебе си, но  лимфния възел ме боля доста още седмица. Установих, че мястото на извадения мъдрец леко кърви.  Shocked Ходих при една зъболекарка, която каза, че нищо не се вижда, намаза с някакво лекарство и ми помина за няколко дни. След това отново започна да ме преболява и докато се наканя да си направя снимка и пак да отида на зъболекар, едно парченце кост си е пробило път да се изхвърли от организма ми. На пипане го установих. Вече нямах никакви болки. Явно болките бяха докато си е проправяло път въпросното парченце. Зъболекарят ми го извади за секунда. И се надявам вече, че наистина приключих с този мъдрец веднъж за винаги!  Praynig

# 487
  • София
  • Мнения: 795
милата.....ей това много ме дразни в родните лекари и зъболекари...свършили недовършили работата си и после ние горките пациенти страдаме....

като аз на 3ти март се подувах, не се издържаше от болки....отивам по спешност при първия намерил зъболекар...той ми вика: имаш проблемен мъдрец...и аз ей така Shocked Shocked Shocked какъв мъдрец бе човек: там нямам зародиш дори на мъдрец, единствената страна без такова чудо...и той: хм, тогава от какво ли е....
та му казвам аз: сложи ми упойка, вземи един скалпел и цепни малко венеца, че се подувам от течност дет се пълни някъв джоб зад последния кътник...и той: ама ти да не си зъболекар....
хайде сега докато му обясня, че не съм, но предполагам от какво е, защото преди два дни ваша колежка ми слага там локален антибиотик...ама не помогна....гледа гледа, накрая цепна, почисти и след 2 часа ми нямаше нищо.....
от чудо вече половин зъболекар станах...

# 488
  • Мнения: 8 952
Оф, ами....неволята учи!
На мен поне не ми взе пари за ваденето на парченцето.  Wink Че  то колкото скъпи са станали стоматологичните услуги... не е за разправяне - още от вратата и вече си "вътре" с някаква сума! Мъжът ми като чуе, че трябва да отида на зъболбекар лошо му става.  Crazy 

# 489
  • София
  • Мнения: 795
Оф, ами....неволята учи!
На мен поне не ми взе пари за ваденето на парченцето.  Wink Че  то колкото скъпи са станали стоматологичните услуги... не е за разправяне - още от вратата и вече си "вътре" с някаква сума! Мъжът ми като чуе, че трябва да отида на зъболбекар лошо му става.  Crazy 

моята половинка само пита: колко даде този път..ей така за протокола  hahaha имам си таблица, където си пиша разходите за стоматолог, нот о при мен е много сложно, де...

# 490
  • Мнения: 64
Здравейте ,да си кажа болката и аз :Преди 4 дни ми вадиха ретинирал долен ляв мъдрец с голяма киста сраснала с него и коста.Всичко мина за 15 мин .леки болки по време на интервенцията ,можеби заради кистата .Изписаха ми антибиотик за 4 дни.Болките вече 4ти ден са непоносими ,боли ме цялата лява страна (гърло ,ухо ,коста) ,не ми помага аулин ,деалгин и всички други аналгетици .4 дни не съм спала ,побърква се от болки .Хирурга каза че е нормално да боли ,прегледа ме и установи че всичко е наред ,няма забравена част от зъба защото той е в мен и си е чисто цял с корените Sad .Моля ви ,някой ако знае лекарство различно от масовите болко успокояващи Моля да пише ..
Благодаря Ви

# 491
  • Мнения: 8 952
За лекарство не мога да дам съвет. Аулина по принцип си е доста силен аналгетик. По-силно предполагам само по изрично лекарско предписание е възможно да приемаш.  newsm78
Струва ми се странно обаче да имаш толкова непоносими болки при условие, че всичко е свършило за 15 минути. А може би е заради кистата....  newsm78 /Нямам опит с кисти/.
То гаранция няма, че зъбът е изваден цял. Както писах по-горе, при мен 3-4 месеца след изваждането се оказа, че е останала костица. Ако си направиш снимка сега, би трябвало да се види действителното положение - дали е останало нещо.

Успех!

# 492
  • Мнения: 64
Мисля че е цял ,защото след като го извади прави нещо като кюртаж на коста..А и както казах зъба е дори в мометта пред очите ми цял-целеничък..Сега говорих по тел с хирурга и обяснявам че пак не съм спала и в момета съм с страшни болки,които не се повлияват от аналгетиците.Тя ми каза че доста време съм седяла с болки в мъдреца преди да извадя (10дни) и нерва бил превъзбуден а и сега от безсънието още  повече се превъзбуждал и ми препоръча 3 по 2 валириана да вземам плюс аналгетиците ..Незнам вече какво да направям ,ако знам че от нафта ще ми мине ще нагълтам една чаша (шегувам се разбира се) .Но наистина много боли ,немога да мисля от болки.

# 493
  • София
  • Мнения: 795
eria, прави ми впечатлене, че ти е казано 4 дни да пиеш антибиотик...малко е. Обикновено се пие малко повече време и след като си е свършил работата, за да е сигурно, че няма да има инфекция.
Аулина е изключително вреден и е забранен в по-голяма част на Европа, не ти го препоръчвам, защото вреди много на черния дроб и не може да се изчисти, както останалите лекарства...
Диалгин 1000 или 500 пи? На мен 1000 ми помага - след 10мин няма болка и ме държи 8часа.
Имаш ли дренаж? Той облекчава/ускорява процеса на заздравяване...
Другото, което се сещам е да пиеш витамин В комплекс, защото предотвратява образуването на гъбички (поне така ми казаха на мен), заради намалена имунна защита на организма...

# 494
  • Мнения: 8 952
Не съм лекар и не мога да претендирам за компетентно мнение. Това с превъзбуждането на нерва..... Моята операция на ретинирал мъдрец продължи два часа и нерва ми беше много травмиран от самата процедура. Но подобни непоносими болки не съм имала. Аулина и аналгина ми помагаха. Получих възпаление на нерва, което се характеризира с една много специфична болка е и по протежение на нерва. Определено гърлото и ухото не са ме боляли.
Но всеки човек си е различен все пак. А и най-вече  -  всеки има различен праг на болка.

Както писах по-горе - никой не може да даде 100% гаранция, че един зъб е изваден абсолютно цял или че не се е отчупило парченце от костта примерно. Това се установява само със снимка.

На твое място бих си направила снимка. Поне тази евентуална причина да отхвърля.

Предполагам, че са ти казали всички предпазни мерки - да не пиеш горещи неща, де не затопляш мястото дори под душа, да спиш на по-висока възглавница, за да избегнеш оток, да изплакваш с някаква вода за уста и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт