Вадене на мъдрец...

  • 1 055 502
  • 3 855
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 64
Пия диалгин 1000 помага ми за около 4 часа и после пак се почва.Отделно пия витамин Невробекс .
Сега ще изпия 2 валериана както каза хирурга може и да ме успокои ..Олее незнам какво вече да пия .Благодаря Ви на всички ако все пак някой се сети за нещо различно от Диалгин ,Ауилин или Течен аналгин да пише Simple Smile

# 496
  • Мнения: 425
2010 и 2009 изкарах по един ретинирал мъдрец за по 300лв при лицево челюстен хирург.Миналата седмица се оказа ,че трябва да изкарам и изникналия вече последен мъдрец,който пък е накриво и "прорастнал"/каквото и да означава/и имаше и гной.70лв ми се видях добра цена,какво ще кажете,при положение ,че беше много качествено изкаран и после се върнах на работа,а работя и  с хора и то без да ме боли после

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 09:21 от rosenna

# 497
  • София
  • Мнения: 795
rosenna, ако си е бил поникнал и се е виждал, без други усложнения (сраствания, али бали) си е нормална цената...като за вадене на нормален зъб Simple Smile Ти сама можеш да определиш разликата в ситуацията, след като имаше преди това два извадени ретинирали Simple Smile
Хубаво е да има и безпроблемни случай на милите мъдреци Wink

# 498
  • Мнения: 64
Привет пак съм аз ,днес ми е 7 ден от извадения ретинирал мъдрец.Болките не стихват ,сега бях да ми свалят конците и хирурга ми изписа ДИКЛОФЕНАК  ДУО .Ползвал ли го е някой ,има ли ефект .Четох че е за други заболявания (артрит ревматизъм и т.н )
Очаквам мненията Ви
Благодаря

# 499
  • София
  • Мнения: 795
ако си подута и със силни болки, не беше ли по-добре да изчакаш с махането на конците...аз пожелах мойте да ги махнем около 10тия ден (аз щях и още да изчакам, но моя зъболекар-хирург излизаше в отпуск...), за да спадне отока и да мога да си отворя устата...
Не съм го пила..при всички случай - кюретажи, мъдреца, абсцеса и сие, ми предписваха ДАЛАЦИН Ц за поне 5 дни...Предполагам ти го е изписал заради костта...дано скоро да ти олекне Simple Smile като знам аз че една седмица не можех да вкарам четка за зъби...но при теб си е кошмар...

# 500
  • Мнения: 64
Отока спадна почти го няма .Антибиотика си го гълтах 5 дни + невробекс . На всеки  5 часа пия болкоуспокояващи иначе е кошмар.Почнах да се храня ама директно гълтам всичко нито дъвча нито премлясквам:) Grinning  Днес лицево -челюстния хирург каза че раната зараствала като по учебник тоест всичко е много добре и махна конците .Нооооооо болките в ухото ,гърлото и половината долна челюст са ужасни.Правиха снимка ,всичко е наред .Дори смея да твърда че съм много търпелива на болки но това е нетърпимо защото е постоянно .За  7 дни имам 10 часа сън общо .Сега пих този Диклофенак дуо  -да видим как ще е с него..
Ако някой е пил друго за силна болка ,нека да пише .

# 501
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Аз съм пила Диклофенак за болки в синусите, имам хроничен ринит. Помагаше ми.
Днес ми извадиха втория ретениран мъдрец. За втори път ми е, и поне знам какво да очаквам. Взех Аулин и АБ, но до следващата доза имам доста време, сега пийвам чай от лайка, не мога да ям все още, боли ме. Правя си и студени компреси. Пропускам ли нещо?

# 502
  • Мнения: 8 962
barfly , предполагам, че не пиеш чая топъл! Абсолютно противопоказно е да се консумират топли напитки и храни. /Не че е възможно да се консумират храни първите дни!!!/
Имам три извадени мъдреца - винаги са ми препоръчвали да жабуря с Елудрил още от първия-втория ден. Освен това стоматологът ми каза една хитрост - за да се предотврати отока или поне да не стане огромен, добре е да се спи на доста висока възглавница първите дни / да не кажа почти седнала/. За всеки случай спах почти седнала близо седмица при извадения ми долен ретинирал мъдрец, че там положението беше плачевно.... И пак заради отока и за да се предотвратят  възпаления - избягвайте при взимането на душ да обливате с гореща вода лицето си от страната на извадения зъб. Най-добре първите два дни да се въздържите да от миене на косата, именно за да не мокрите с гореща вода лицето.

eria, какво стана с теб?

# 503
  • Мнения: 64
Привет и от мен !!!След дългите мъки и болки започнах Диклофенака и се родих ..Хирурга ми ми го предписа само вечер но аз го пия и сутрин..Вчера водих дъщеря ми на зъболекар и тъй като докторката ми е роднина поиска да види какво е положението на раната .Малееее тя се уплаши огромна дупка ,която аз все още не виждам защото отвътре меките тъкани са надути.Също ми каза ч е докато коста не почне да се въстановява нямада спре да ме боли.Препоръча ми да започна да промивам раната със тетра .
Та ,до тук това ми е положението ,боли ме но с Диклофинак се подържам само незнам докога (тоест колко време мога да го пия) Ако пак ми се наложи да вадя ретинирал мъдрец ,ми се струва че ще умра ..
А аз 7 дни изобщо не бях лягала ,какво остава да спя на каквато и да е възглавница ,болките ми бяха нечовешки.И пак казвам Аулин ,немизил ,диалгин не ми помаха .САмо теч.аналгин
Пожелавам успех на дамата която е със скоро изваден мъдрец и дай боже изобщо  да не те боли...
Щ е ви пиша когато всичко мине Simple Smile

# 504
  • Мнения: 8 962
eria, как така огромна дупка? Нямаше ли шевове?  newsm78
Но дори и да е огромна дупката, не се притеснявай - с времето ще се позатвори. Нужни са 2-3 месеца. На мен септември ми вадиха горен наполовина поникнал мъдрец и също се отвори огромна дупка, но беше абсолютно невъзможно да се шие на това място. Трябва да внимаваш, че се пълни с храна и редовно да почистваш, за да не ти се инфектира.
А Диклофенака не е особено безвреден, тъй че не се увличай!

# 505
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Трети ден ми е днес, но съм с травматизиран нерв. Зъба е бил точно върху него. Доктора каза да си взема Милгама, и че чак след месец ще се възстанови. Интересно, че при мен нито течния аналгин, нито Аулина, който е на хапчета ми помага, само Аулина на прах ме спасява. Все още не мога да си отварям челюстта на 100%, но това не ми пречи на говоренето (за съжаление на мъжа ми), а само на храненето (тъкмо ще смъкна някое килце преди лятото)...

# 506
  • София
  • Мнения: 795
eria, Аз почиствах дупката с интрадентална четка...колко храна влизаше там не е истина...и ако раната не е зарастнала това може да предизвика инфекция, така че не допускай да остава...
Както ти е казала utro77 , след няколко месеца джоба изчезва. При мен напълно изчезна за 2 месеца Simple Smile
Така че смело напред  Hug

# 507
  • в матрицата
  • Мнения: 952
eria , като те чета, изтръпвам. Мъдреците на долната ми челюст са израснали напълно, но под венеца и  май костта... За момента изобщо не ме притесняват и не мисля да позволя някой да ми ги вади. При теб,защо се наложи ваденето ?

# 508
  • Мнения: 64
eria , като те чета, изтръпвам. Мъдреците на долната ми челюст са израснали напълно, но под венеца и  май костта... За момента изобщо не ме притесняват и не мисля да позволя някой да ми ги вади. При теб,защо се наложи ваденето ?
За да дам някъква яснота ,защото и аз не разбирам много а и хирурга ме държи в невидение (умишлено).
Този мъдрец ми избива точно 14 години ,тоест мчи се да избие .през тези години имах леки болки и темп.във времето в което се мъчеше но така и не успя да се покаже.Докато преди месец ,започна да ме боли много и аз пак си помислих че тръгва но този път болката не спираше седмица ,направих си самоидейно снимка и направо при зъболекара .Малиии тя погледна снимката и тъй като ми е близка рода ми спести какво ме чака ,просто каза че съм за хирург и това е.След като отидох при хирурга ,внесох яснота с по горе написаното .Ретинирал мъдрец долен прорастнал в коста с огромна киста ,колкото нокът на показалец.
Болките ги кометирах ,ужасни кошмарни .Имах 6 шева ,но дупката е отстрани до бузата ама е сериозно голяма .А отгоре на самия венец няма и помен от рана ,зъб и т.н.От тази дупка се вижда челюстта и коста или незнам там какво .Да мия си дупката с интрадентална четка но после следва много кръв и пак болка.Хирурга ми каза да не бъркам и човъркам с нищо ,ямата Simple Smile само след храна да си плакна устата с отвара от лайкаи вода Глинбакс  3 пъти дневно...Днес ми е 17 ден и продължавам да пия Диклофенак но го намалих по 1 на ден ..
На никой не пожелавам ,такова страдание за което си платих скъпо и прескъпо:( но да не забравям че имам още 3 непораснали мъдреца  #Crazy
Благодаря на всички които ми помогнаха със съвети  ..

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 08:24 от eria

# 509
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте момичета, моля тези които са лекували мъдреците си да ми кажат името на доктора който се е навил да ги лекува, понеже имам два горни мъдреца с пулпит, и от трите доктора при които ходих никой не иска да се занимава с лечение и пломбиране ,защото било трудно достъпно място, и искат да си ги извадя.Аз имам психически проблем с вадене на зъби...,  ходя на зъболекар без проблем, но за вадене само като си помисля и ме обзема ужас. Даже съм способна да си ходя с развалени зъби с риск да си влоша здравето, но няма да изтърпя такава операция. Така че много ви моля, който си е лекувал горен мъдрец във Варна да сподели при кого.   
 
 
 

Общи условия

Активация на акаунт