"Движение на българските майки"

  • 78 539
  • 1 310
  •   1
Отговори
# 450
# 451
  • София
  • Мнения: 39 836
Девойки смених си номера, демек платих си телефона  Laughing Laughing Laughing

Ама таквиз изпълнения днес, че ... аве като в мой стил.
Отивам на кафе, дълго кафе, по едно време викам я да си платя тел-а. Влизам в халите. Плащам на касата, после чакам на отсрещната страна някоя кака да са освободи, че да подам молба да ми го пуснат. Давам си аз личната карта, каката казва, че до час ша го пуснат. Ми ок. Имам време, я да си продължа кафето. И са забихме в Ротондата. По едно време си глеам часовника ... то май минало час ... я да си ръгна сим картата. И почвам да си търся картата, и я търся, и я търся, ама нея хич я нема.

Напрао си обърнах джобчето на портфейла и викам "загубила съм я. Сигур кат съм си вадила личната карта и я е паднала". Пращам смс от примата на един приятел в Мтел и рива "загубих си сим картата", после звъня на друг френд от мтел. И той ми дига, ама аз нали съм на майната си ... малко по на ниско и нищо не чувам. Затварям. После па звъни, дигам, същата работа. На третото звънене тичам навън и чувам "и как така си загуби сим картата, та питам а?". И са обяснявам и викам отивам да си я търся в халите. Добре, че бях наблизо все пак. Рекнаха ми 'ако не я намериш, да я блокират и с/у 10кинта след 24 часа ша имаш нова".

И аре пак в Халите. Влизам аз в МТел, запътвам се към работното местенце на каката и си гледам симчето, стои си на пода до стола и ме чака. Не ме питайте как си го познах, ама си го познах  Embarassed

Девойката ме вижда отново. Знам ли дал ме е познала, ама пита
- Вие за какво?
- Ми за Симчето. Един час ме е чакало долу на пода.
- Ми радвайте се, че ви е дочакало.
- Само да видя дал е мойто. Моетоооо си е. лека вечер.

Ама как мое съм толкоз отнесена веееее Simple Smile

# 452
  • Мнения: 863
dnes si kupih spisanie ENTUSIAST i ima goliam material sas snimki za nas.Podgotviashe se otdavna Wink

na men lichno spisanieto mi haresva i ima dosta interesni neshta(osven za nas i vas de Crazy) i sega shte go cheta Simple Smile
Исках да го купя и да прочета какво пише за вас,но навсякъде където проверих ми казаха че нямало такова списание newsm78Може ли да ми кажеш от къде мога да го купя,за да се просветя и аз малко? Blush

# 453
  • sofia
  • Мнения: 7 477
kupih go ot pazara Sitniakovo,no dnes go vidiah i s/u Frenskia tzentar na St.karadja.

# 454
  • Мнения: 3 248
И аз днес си бях пренаредила всички пръстени, за да не забравя да го купя...ама на 10-ина места питах и или ми казваха, че не знаят за такова, или че го нямат! Thinking Crossing Arms ooooh!

Утре ще се мотая в други райони и пак ще го потърся! Peace
Ако го намеря ще го сканирам...само материала, де! Hug

# 455
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И аз днес си бях пренаредила всички пръстени, за да не забравя да го купя...ама на 10-ина места питах и или ми казваха, че не знаят за такова, или че го нямат! Thinking Crossing Arms ooooh!

Утре ще се мотая в други райони и пак ще го потърся! Peace
Ако го намеря ще го сканирам...само материала, де! Hug

materiala e vaden ot saita ni,nishto novo Wink

# 456
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Всички имате специални поздрави от директорката.
Каза,че всичко което сме предоставили за децата е от крайна необходимост и ще ги спаси за месеци напред.
Много се радвали на играчките Simple Smileмиличките.

държим връзка там,тези дни ще имаме и точното количество на дарението.

Имаме идеи за помощ там от местните власти,но сме в процес на търсене на точните хора


# 457
  • в гората
  • Мнения: 1 486
ВНИМАНИЕ, ВНИМАНИЕ! Simple Smile

Става дума за Коледния базар! След направеното предварително проучване решихме, че е най-добре предварително да съберем нещата и да ги групираме по групи стоки (дрехи, бижута, сувенири, бебешки стоки, аксесоари). Така в деня на базара няма да настъпи суматоха от хора лутащи се и чудещи се на коя маса да застанат и да изложат стоките си, а и ще имаме представа колко маси са ни необходими, ще можем да направим етикетчета с цените на стоките предварително и т.н.

Затова правим среща на която всеки да донесе това, което е решил да продава, придружен от лист на който са описани стоките + цената на която считате, че трябва да се продават + име и телефон на собственика на стоките.

Срещата ще бъде на 3 декември, събота от 10:30 ч. до 12:00ч. в София Ленд

Благодарности за вниманието!  bouquet

# 458
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
А какво може да се продава на този базар - нови неща или и употребявани, само бебешки или всякакви?
Извинявам се предварително, ако го има написано и аз съм изпуснала

# 459
  • Мнения: 1 770
Момичета, оформя ни се нов случай. Днес се свързаха с мен относно една млада бременна мама, изоставена от близки и роднини. В момента е в Майчин Дом, 8-ми месец. Търси помощ. Ето разговорът, който проведохме с Вяра:

Цитат
Yvette: 12:17:37 става въпрос за бременното момиче, кажи ми нещо повече за това?
Yvette: 14:36:26ако можем да помогнем с нещо...
McHaus: 14:36:57 става въпрос за една жена която е от помашко потекло
McHaus: 14:37:16 в момента е в края на 8 месец
McHaus: 14:37:34 забременяла е извънбрачно
McHaus: 14:38:06 и родителите я докарали в софия да роди и да изостави детето
McHaus: 14:39:05 брененността и не е проследена и явно бебето сте се роди с лека хидроцефалия,която че се оперира веднага
Yvette: 14:39:41 колко тъжно
McHaus: 14:40:01 тук в софия има далечни роднини и като е говорила с тях им е казала че иска да задържи детето
McHaus: 14:40:08 и иска помощ
McHaus: 14:40:41 мъжа от който е бременна се бори несщо с родителите си защото е по млад
McHaus: 14:40:50 те не я искат
Yvette: 14:41:12 родителите на мъжа ли или нейните роднини не я искат?
McHaus: 14:41:14 но тя все таи надежда че като роди ще я вземе
McHaus: 14:41:42 нейните не я искат с детето,да се връща но сама
McHaus: 14:41:52 а неговите не я харесват
Yvette: 14:42:00 а далечните роднини, те как са реагирали на молбата й за помощ?
McHaus: 14:42:26 ами те ме питаха дали знам някакъв начин
Yvette: 14:42:51 оф, как може да не искаш детенце.... не го разбирам тва Neutral Face
McHaus: 14:42:59 и аз
Yvette: 14:43:20 дали знаеш някакъв начин да й се помогне ли?
Yvette: 14:44:03 кога й е термина?
McHaus: 14:44:44 във всеки случай тя се нуждае помощ за да се пребори с стаха от болестта на детето и да устои да го задържи при себе си
McHaus: 14:44:49 не незнам
Yvette: 14:45:04 това с болестта наистина е много тежко Sad
McHaus: 14:45:09 но тя ще стои в майчин дом докато роди
Yvette: 14:46:27 ще задвижим нещата, няма проблем. сега ще пиша за този проблем в нашия форум ще съберем мнения. има места, където настаняват такива майки. ще ти дам координати като ги намеря. може да помогнем и с други неща.
Yvette: 14:46:33 ти посещаваш ли я често?
Yvette: 14:46:40 откога се познавате?
McHaus: 14:47:20 в събота ми разказаха по телефона за нея
McHaus: 14:47:30 не съм я виждала още
Yvette: 14:47:50 а тези, които ти разказаха за нея откъде и как я познават?
McHaus: 14:48:01 но смятам да я посетя и неините близки биха искали да поговорят с теб ако може
McHaus: 14:48:28 ами далечни роднини са
McHaus: 14:49:02 а аз съм състудентка на роднината и
McHaus: 14:49:16 тя и съпруга и са млади лекари
Yvette: 14:50:42 да разбира се. аз участвам в една организация "движение на българските майки".
Yvette: 14:50:48 сайта е: http://fdbm.org/
Yvette: 14:51:05 а форумът ни е тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19205.0
Yvette: 14:52:12 мога да представя нуждата така, както ти ми я представяш и да съберем мнение какво можем да помогнем. ако искаш и ти се включи, нй-добре ще е така. ще направим една среща и ще решим как да действаме.
McHaus: 14:53:30 ще изпратя саита на колежката ми
Yvette: 14:53:39 да, това ще е чудесно.
Yvette: 14:53:51 да пускам ли тема във форума, за да съберем мнения?
McHaus: 14:54:07 ами да според мен е добре
McHaus: 14:54:41 малко ме съмнява ,че приятеля и ще я прибере
Yvette: 14:54:47 ок. ще те държа в течение, ти ако искаш следи темата. можем да направим среща някой уикенд - това за мен е най-удобното време.
McHaus: 14:55:01 и за мен
Yvette: 14:55:03 значи трябва да е готова да намери жилище
Yvette: 14:55:19 имаше подобен случай във форума, сега ще ти пратя линк
Yvette: 15:02:13 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28150.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30014.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=36304.0
Виж тези линкове, става въпрос за Нейка, момиче с подобна съдба. Оттам може да се вземе много полезна информация.

Тепърва трябва да се събере още информация, но да имате някакви идеи как да й помогнем? Ще ида да се срещна с момичето и роднините, но трябва да съм готова с въпроси и евентуални варианти. Вие нещо да предложите по въпроса? Погледнете и темите за Нейка, много са подобни.

# 460
  • sofia
  • Мнения: 7 477
А какво може да се продава на този базар - нови неща или и употребявани, само бебешки или всякакви?
Извинявам се предварително, ако го има написано и аз съм изпуснала



i novi i upotrebiavani,no da sa mnogo zapazeni.
-drehi
-igrachki
-bijuta
-suveniri
 i bebeshki,i nashi si......

# 461
  • Мнения: 565
Мили мами,
реших за тази Коледа вместо да купувам ненужни подаръци на близките си, с предвидените пари да купя подаръци на хора в нужда.Моля кажете ми на кого мога да помогна, и с какво. Започнах да чета темата , но тя вече е от 31 страници, а и незнам доколко са актуални нещата.
Освен това ми се иска да се присъединя към движението за  постоянно. Какво трябва да направя?
Къса ми се сърцето като гледам непрекъснатите призиви за помощ и не правя нищо.Възхищавам ви се и искам и аз да изляза от тази инертност. Не бях такава- помагала съм , работила съм и с деца с увреждания.Готова съм да помагам с каквото мога.Нямам кола обаче, та не съм особенно мобилна.Но и това предстои да се промени близките месеци, така че съм на ваше разположение Wink

# 462
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Мили мами,
реших за тази Коледа вместо да купувам ненужни подаръци на близките си, с предвидените пари да купя подаръци на хора в нужда.Моля кажете ми на кого мога да помогна, и с какво. Започнах да чета темата , но тя вече е от 31 страници, а и незнам доколко са актуални нещата.
Освен това ми се иска да се присъединя към движението за  постоянно. Какво трябва да направя?
Къса ми се сърцето като гледам непрекъснатите призиви за помощ и не правя нищо.Възхищавам ви се и искам и аз да изляза от тази инертност. Не бях такава- помагала съм , работила съм и с деца с увреждания.Готова съм да помагам с каквото мога.Нямам кола обаче, та не съм особенно мобилна.Но и това предстои да се промени близките месеци, така че съм на ваше разположение Wink

Ще те посъветвам от тук нататък да следиш темата.Видях в дира темата ти,поздравления  bouquet

Пускам ти линк да видиш нещо,което не го правим ние,но мисля че ще те ориентира за сега.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=48402.0
И като следиш тук нещата винаги ще знаеш къде и от какво има нужда.

погледни линка и ще държим връзка.
 Heart Eyes

# 463
  • Мнения: 3 506
Mомичета, аз за съжаление в събота не успях да дойда и това, което бях приготвила за Медвен така си и остана:

1 пакет памперси 15-25 кг
пантофки 3 чифта - 22, 24 и 29 номер
десетина пуловера - големи номера (за над 12 год. предполагам, може би и повече)
3 пижами - също големи номера
2 чаршафчета за детски легла
няколко меки играчки

Останах с впечатление, че доста неща са се събрали, кажете - кое да пращам с колет, кое да оставя, кое да ви донеса на 3-ти? От преди стоят също 1 мое яке, 1 чифт обувки No 38 и някои бебешки дрешки.
Не ми се вижда "рентабилно" тези неща да продавам на коледния базар - за там мисля да донеса някои сувенири, които не могат директно да свършат работа за децата.

Също така да се похваля - вече имам здравна книжка, тъй че, ако някога някъде мога да съм от полза, казвайте. Обикновено имам и кола, и макар че не съм много мобилна с двете хлапета, все с нещо се надявам да успея да се включа...
Роси, преди ти бях писала на бележка в дир-а (maiche), ама гледам, че май ти е по-лесно в темите.

Поздрави, Мария

ПП Темичката тук наистина е станала вече доста тежка за отваряне, обикновено успявам да я отворя едва от втория-третия път, не е ли време за нова?

# 464
  • sofia
  • Мнения: 7 477
sega..... newsm78
donesi vsichko na 3 ti.Malkite razmeri hste otidat pri niakoi ot domovete za bebetata,a golemite sigurno v Tran.Shte gi razpredelim.

bravo za zdravnata knijka  bouquet
kato se zamisliam do KOleda veroiatno niama da izobshto da uspeem da otdelim vreme za hodene do Pernik.Bazara,gotvim i drugi nehsta..............moje bi niama da smognem.
No e hubavo,che si si izvadila knijkata.
shte darjim vrazka,a nai-dobre kato se vidim na 3 ti.

ne che mi e po-lesno v temite,prosto go zakasme s vremeto  Sad
haide,idvay na 3 ti.
 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт