Kоремчетата вече ни личат, а до НОЕМВРИ има още път

  • 10 727
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 126
Мисля че няма нужда от анкета,щом мислите че е толкова опасно давайте да заключваме.Въпреки,че и заключена пак може който си пожелае да влезе и да види каквото го интересува.Аз може би съм не толкова предпазлива и си мисля, че така не се натоварвам излишно.Но ако искате анкета,няма проблем ще пусна в новата тема.

Много хубави заглавия,Просто Аз  bouquet

# 256
  • Мнения: 228
По повод изплащането на пари, когато си в отпуск по майчинство. При предишната ми бременност бях в къщи само по време на 120 дни, които се водиш в болничен и тогава получавах 80% от заплатата, върху която ме осигуряват... Т.е. при мен не е имало такъв проблем.
Разбрах, че в началото на тази година шефовете ни за всзели решение за всички колежки, които са в майчинство текущо да си получават месечните възнаграждения, без да се изчакват парите от НОИ - нямам идея как са уредили въпроса, но имам колежки, които родиха в края на миналата годин, гледат си бебоците и получават 80% от заплатите си.

# 257
  • София
  • Мнения: 2 849
 mishunka, много си красива!  bouquet

Още не съм си разбрала резултатите от изследванията, щото все се сещам да звъня следобяд, когато никой не вдига телефона. Sad

# 258
  • Мнения: 5
Момичета, счетоводителката на фирмата в която работя ми е написала следното.Трябва да изляза в болничен ( 45 дни ) преди раждането около 1.10.2007г.- та от там се смятат 315 дни по 90% от брутната заплата.След това минаваме на 180лв.
А колко време ще ни се плаща ? 1г, 2г?
И аз се обърквам постоянно  newsm78

# 259
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Lonita,

Заблуда е, че е от брутната.Дават от нетната заплата 90 %. т.е. ако те осигуряват на 400лв, нето вземаш грубо 300 лв, за майчинство ти се падат 90% * 300 лв = 270 лв девет месеца след раждането.

# 260
  • Мнения: 1 546
Чакаме със дъх стаен да усетим бебо в Ноемврийския корем!

Вънка страшна жега стана,ала бебо е добре в Номврийската си мама!

Ditta  по същия начин ще се влиза,както в албумчето на мишунка,която е страхотна булка  Flutter
 

тези две най ми харесват! Hug
Ми то и сега си имаме парола...пък и нали тази парола ще я напишем тук някъде и пак всеки ще я вижда... newsm78 т.е. май наистина спасение няма... Confused

# 261
  • Мнения: 3 419
Момичета, счетоводителката на фирмата в която работя ми е написала следното.Трябва да изляза в болничен ( 45 дни ) преди раждането около 1.10.2007г.- та от там се смятат 315 дни по 90% от брутната заплата.След това минаваме на 180лв.
А колко време ще ни се плаща ? 1г, 2г?
И аз се обърквам постоянно  newsm78
Kакво ще рече 90% от брутната заплата?

# 262
  • Мнения: 98
Здравейте,

понеже съм счети ще се помъча да ви обесня-смятат се 2 числа. 6месеца назад брутно и 6 месеца назад нетно. След това се раделята на броя дни, достига се до две числа които се сравняват и което е по-ниско е база за болничен. От него 90 % е базата за нашата ставка(тоест това е дневан ставка) и се умножва по броя на дните в болничен.
Аз нпаример съм осигурена на максимума 1400 лв и ще бъда ощетена, защото трябва да вземам 90% от тази сума-не че е малко, но е по-ниско от сегашната ми нетна. И ако при мен се получи подобна грешка и ми го изчислят на 140 лв....аз не съм учудена в НОИ може всичко да се случи...
Но трябва да се разнищи случая, пиши дали сте успели...ако можем да съдействаме някак....

# 263
  • Мнения: 3 419
mimi22, аз конкретно да те питам тогава-осигуряват ме на 195лв,не съм ползвала болничен досега,акаква сума следва да получавам после?

# 264
  • Мнения: 62
първото заглавие най-много ми хареса.
това което аз знам за заплатите е че през първите 9 месеца ще взимаме по 90% от сумата от които сме се осигурявали през последните 6 месеца.през следващите 2 години сме на 180 лв.ако греша казвайте.

# 265
  • Мнения: 98
sladurka,

зависи колко нетно получаваш ако е повече от 195 ще е грубо 90% от 195. Но сметките не са точни защото се смятат 6 месеца назад-например за нас Септември има 30 дена, Август 31 и т.н. 183 дена са 6 месеца назад.6 месеца по 195=1170/183=6.39лв на ден и 90% от него дава 5.75 лв ще ти е болничния на ден. тоест 30 дена по 5.75 е 172.50 което е мааалко по-малко от 90% 195.

# 266
  • Мнения: 3 419
Значи пак набутвация,то памперсите не мога да си оправя с тия пари,баси #Cussing outмайка да не си в тая държава!!!!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 267
  • Мнения: 804
Аз пък не мисля да излизам 45 дни преди термина в болничен. Искам ако съм добре да си работя до 1.11, а термина ми е на 10.11. Не ми се стой вкъщи, а и започнах да се осигурявам за много пари от май, т.е. за да имам пълни шест месеца трябва да си работя до 31.10. Дано само съм здрава, и бебо да е добре. Praynig
Ако се чудите дали е добре да изядете 1.5кг череши наведнъж - НЕ, не е добре. Направо се чудя как ще се прибера, а може да ме боли стомаха от мекицата, която сдъвках преди малко.. newsm78 Като изям някоя такава глупост и ме хваща яд, но пуста лакомийка.. Whistling

# 268
  • Мнения: 98
е то това с болничния не е по желание. 45 дена преди термина ти се пуска не е по избор. Лекарите не могат да нарушават законите все пак. А ако ти се работи и си в състояние ( и аз имам такова намерение) може да си работиш. Но се уговори с работодателя си за някакво допълнително възнаграждение, защото с болничния ще вземаш по-малко от сега, а все пак ще ходиш на работа. Аз вече го сторих и нали е пич каза, въобще да не се притеснявам за пари.

# 269
  • Мнения: 17
Момичета,пишете ме и мен за неделя-ще дойда.Днес бях в" Майчин дом"за БХС и попаднах на някакво чудовище.Жената,която ми взе кръв говореше на момичето преди мен така,че то неможа и дума да каже и очите и бяха пълни със сълзи.Добре,че бяхме с милото,та не се шашнах и аз.Друг е въпроса каква отврат е там в тази болница.Нямам думи от мизерия и изнервени лекари и санитари.Хич не ми се иска да ми се налага да ходя вече там.

Общи условия

Активация на акаунт