Kоремчетата вече ни личат, а до НОЕМВРИ има още път

  • 10 719
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 416
Днеска май ви е хванал мързела и не пишете ThinkingОбаче аз скучая в офиса и реших да рзгледам темата за майските мами...оле-олеле!!! В депресия съм момичета!!!! Няма да се справя по нататък мисля,живот и здраве да стигнем всички до финала,ама не се ли плашите? Аз като чета на колко време се хранели,на еди колко си акали,колики,на майките шевовете им опъват,коремите им висят SickНе знам дали ще се справя с тая лудница-акане,хранене,къпане,повиване,приспиване и пак в същия ред ooooh! о,не знам #Crazy

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 238
Спокйно Sladurka и мен по едно време ме бяха хванали гадните мисли че няма да се оправя със цялата какафония,но всички ме успокоявахте че всичко ще бъде ок.Няма страшно,а за фигурата аз отсега съм се примирила че никога няма да е същата,но пък бебо е най-важен и в неговите очи винаги ще бъда най хубавата мама.На всичко ще се научим нали казват че е инстинкт.
А за алкохола си позволявам понякога по глътка бира от на милото чашата,но много я обичам и не вярвам ако си опиташ да навреди на бебчо.

# 62
  • Мнения: 1 546
Ох, sladurka,  и аз съм надзъртала в темите на майските мами...лудницата наистина е пълна... и все се чудя на мен кой ще ми ги каже всички тези неща за храненето, къпането, обличането,акането и прочие... ConfusedНо, мисля, че ще се справим.Няма къде да идем. Wink

# 63
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Sladurka,

Ние да го избутаме до раждане, да са ни живи и здрави децата - ще се справиме.Недей от сега да мислиш за тогава.Дай първо да избутаме бременността- сега би трябвало да се намираме в най-лекия и стадий ( втори триместър).Ще си пазиме силите за последните три месеца и за раждането:) После ще го мислиме:)

# 64
  • София
  • Мнения: 5
Zdraveite momicheta Hug Eto i edna byrza spravka ot Paris...Hich i ne si milsq kak shte se spravq - nikoi ne se e rodil nauchen, nie pyk nai-malko. Pyrviq, vtoriq den 6te porevem ot bezpomoshtnost s bebetata, a na tretiq ve4e 6te sme specove - v kraina smetka tova sa si nashite deca i maichinskiq ni instinkt nqma da ni predade. Ako ne - ima babi, leli, priqtelki...tatkovci - q se stegnete - nie 6te sme nai-dobrite, ubedena sym Stop
Po povod piivaneto - tvyrd alkohol ne blizvam, no bqlo vino si piq i stoite ta gledaite - nikoi ne moje da me ubedi,4e s 1 chasah vino da rechem sedmichno, moga da navredq nqkak na deteto - naprotiv - spored men vsqko edno lishenie moje da mu navredi mnogo pove4e!!E, ne govorim da se napiva chovek, no vse pak spored men, prekalenoto pazene e mnogo po-vredno ot normalniq ritym na jivot. Az lichno ne jelaq da podlagam organizma si na stres, a ot tam i deteto, kato se lishavam ot vsichki obichaini, normalni i da ne kaja bezvredni neshta. No vse pak - vsichko e vypros na lichen izbor - vseki si znae Peace
Inache v Paris e strahotno, no...ne kolkoto v Dubai da rechem - evropa opredeleno ne e moqta stihiq. V4era cql den bqhme v Disneyland - ei tam si struva chovek da otide - az bqh kato v nqkoq prikazka,ne moga da vi obqsnq,6te vi pokaja, kato se priberem.Tolkova e krasivo i prikazno, 4e az po edno vreme se razplakah i na Nikolai mu izleze akyla dokato mu obqsnq,4e e ot hubavo. Dnes pyk cql den beshe obikolka na zabelejitelnostite - e,az sym geroi - ot 10 sutrinta do 6 ve4erta - bez kraka ostanah i markirah vsichki toaletni v Paris, kato kuchence. No pyk e krasivo i si struva da go vidi chovek...
Tova e ot men zasega momicheta. V ponedelnik,kato se pribera shte vi pokaja snimki...Haide gushkam vi i otlitam da hapna,4e sym umrqla ot glad Hug Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 804
Здравейте, изписали сте толкова много за няколко дни Wink
Ние си се прибрахме, защото вкъщи май си почиваме най добре. Сега изпратих мъжа ми за кисело мляко, а една вечер ходи в 22 часа за маслини горкия. Вие правите ли такива неща - да ви се прияжда по никое време нещо, което го няма вкъщи? newsm78
Виждам, че и други мами са се навили за срещата на 3 юни. Това е чудесно, като наближи още малко ще уточним и мястото. Една мадама (забравих кой беше - бременно затъпяване) предложи Дон Домат. Ако имате идеи, казвайте.
И аз като повечето от вас се тъпча с череши, но много ме заболяха зъбите от киселината. Вас не ви ли болят? #Crazy
Лека нощ на всички! Да сънувате най-сладките сънища! Grinning

# 66
  • Мнения: 1 147
Здрасти, мацки. При мен нищо ново. Чувствам се чудесно, ама то това си от самото начало. Малко започна да ме поопъва кожата тук и там, та си взех крем и като се сетя се мажа. Иначе, кила не качвам засега, но почна да ми личи на корема. Не мога да си закопчавам гащите вече  Laughing, та имахме бързо обикаляне на магазините миналата седмица за дънки и по-къси панталони...
Вие с апетита как сте? Аз доста лесно се наяждам, става ми тежко и май засега карам на по-леки манджи - плодове, салати, таратор.. Изядох черешите и ябълките на околията...
Чака ме чуден уикенд. Мъжа ли го няма, аз имам пет фирма за гледане, взех си семки и след малко се зареждам пред ТВ-то Grinning

# 67
  • София
  • Мнения: 2 437
krasimira00, свиквай да не се ядосваш на тези неща...тепърва какви абсурди ще се случват...никой не не отстъпва място (особено жените), предреждат, избутват...само ако креснеш се усещат, не спират на пешеходна пътека...изобщо бях много огорчена от отношението към бременните. Какво да се прави, във вълчи времена живеем. Номера е да не си хабиш нервите за това.

Дес и аз бях така миналия път Simple Smile Перфектна кожа, невиждана от мен грива...еех Simple Smile Ама после чак имах плешиви петънца на места, докато тръгне новата коса. Сега пък съм, като пубертет...едни ужасни пъпки, бели ми се кожата..бляк. Дано отмине, защото освен дебела да се чувствам и грозна не е добре Simple Smile

сладурка, ще се справим, как не  Grinning Нямаме избор Wink Бъди уверена, че да не те тресне здраво следродилната депресия. Да не се впускам в подробности колко време ме държа заради притеснения и престараване  Simple Smile И по принцип има мами във форумите, които преувеличават. Wink Не е чак такъв героизъм да гледаш бебе.

madchen, нашият татко притичва така до магазина по никое време...този път съм ужасна. Ходи за моркови, за маслини, за грозде, за червена ябълка, нищо, че имаме зелени в хладилника...горкия Simple Smile Иначе, аз предложих Дон Домат и съм навита срещата да е там Simple Smile

Алкохол гледам да избягвам, но когато няма безалкохолна бира пия и от другата...не се удържам Blush Чела съм, че бирата е ужасно полезна за бебето първите месеци.

didiqa,  писах ти на ЛС. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 2
Здравейте, мами! Отдавна не съм се разписвала тук, та да взема и аз да се включа.....
Мен както ме бяха уплашили миналата седмица, че ми е малко бебчето, така в сряда като ходих се оказа че си расте нормално и доктора се убеди, че явно съм имала късна овулация и терминът ми върви две седмици след нормалното. Както и да е, вече уточнихме термина - 6-ти ноември и поне това няма да го мисля. Всъщност, бебето ми май ще е октомврийче, защото ще раждам секцио и операцията  се планира 10-тина дни преди термина, но дотогава има време.
Чета, че много от вас имат проблеми с тоалетната. Аз имах този проблем съвсем в началото и тогава 2-3 седмици сутрин и вечер си хапвах по една АКТИВИЯ с плодове. Вече почти не се сещам да си купувам, но оттогава съм като часовник и си ходя редовно сутрин и вечер. Нямам абсолютно никакви проблеми! Така че, ако обичате кисело млекце, опитайте.
По отношение на апетита, явно всички сме се "овълчили"  Grinning и си хапваме като за световно. И на мен редовно ми се прияжда нещо коkнкретно /сега да не казвам какво  Simple Smile/, но ако го нямам в хладилника, просто чакам да ми мине и си хапвам нещо друго. Иска ми се да не стигам до крайности и да не тормозя нашия тати, особено в късните часове. Струва ми се, че по-скоро сме се разглезили и сме склонни да злоупотребяваме със старанието на всички около нас да ни угодят. Аз поне не знам бременна жена да е пометнала, щото й се е дояло нещо, ама .....всеки си знае за него си.....
В тази връзка ми е интересно дали водите татковците с вас, като ходите по консултации и изследвания? Аз нашия го взех последния път /разбира се, той винаги е изявавал желание и готовност да ме придружи/. Ами то това не е работа за мъже, като изключим вълнението да видят бебето на екрана/. Гледам ги едни притеснени, до тях едни сърдити мами и те горките се чудят къде да се сврат и как да им угодят. Е, не всички двойки са такива , разбира се, но мисля колкото мога да му спестя на милото ми подобни неестествени емоции. Предпочитам с мен да е сестра ми, например, а най-често си ходя сама. Ох, представям си как ще ме охулите сигурно сега, ама аз така ги виждам нещата. Мъжете да ходят на работа и да изкарват парички, пък ние да си вършим женските работи.  Simple Smile
Пожелавам ви хубав ден и само приятни емоции!

# 69
  • Мнения: 421
Ditta   много ми е сладко котенцето нали Simple Smile   Heart Eyes но...само на снимката.Там специално е позирал,иначе е зъл демон Simple Smile

Зора  
и аз съм се заредила със семки и филмчета,ама и милото ми е под ръка! Simple Smile За всеки случай,ако ми притрябва  Blush  В тази жега никъде не излизам!   Naughty  Момичета на вас как ви действа тоя задух??? Аз направо полудявам.Много зле се чувствам и не мога да си намеря място Sad До сега не съм била чак така!

За килограмите...качила съм 1кг Sad а толкова малко ям.И аз като Зора се наяжвам от много малко,ноооо килограмите вече помръднаха.А и ми личи! Никой не мога да заблудя вече! (не че се крич) Аз си нися стаите гащи... и с потничета отгоре,даже ми очертават коремчето Simple Smile

madchen , Diana_T  много тормозите мъжете си  Laughing Така трябва.Мойто мило няма да направи такива работи.По-скоро би изял всичко,което има в хладилника,особено,ако то е последното!! Но той си е такъв - пощеливичък,какво да го правя Simple Smile Най-много утре да ме прати той то магазина Simple Smile

Sladurka,Ditta  -   всичко се нарежда! Спокойно ,това ще са нашите най-дорби и верни приятели и съществата,които най-много ни обичат на тоя свят! Няма как да не се оправим Simple Smile

tsetsito   -  аз мойто мило го накарах последния път да дойде с мен,но си промених часа в последния момент и така стана,че не можа.Но държа да дойде,защото аз пък искам и той да се вънува толкова колкото мен.А той миличкия още нищо не знае.Той не знае,или поне не може да си представи,че в мене вече има едно оформено човече,което сме направили двамата с толкова много любов.Та другия път за ушите - и с мен на доктор.А за паричките - да той ги изкарва,аз си седя вкъщи,но смятам,че детете НИ не е САМО моя работа Simple Smile  Той изкарва парички,аз чистя,готвя,подкрепям го ...нооо бебето е работа и на двама ни и двамата трябва да се вълнуваме еднакво.Но това си е моето виждане и си е моето семейстов Simple Smile всеки по различен начин.Важното е да се обичате и да сте щастливи!

А....алкохола....от както съм бременна съм изпила една чаша червено вино и 3-4 бакарди брейзър (има само 4% алкохол) ... таа сраме ме е малко,ама какво да направя,бебо няма да става монах! Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 09:11 от ProstoAz

# 70
  • Мнения: 1 546
ProstoAz, много са смешни малките котараци, които се мислят за големи страшилища и се държат като такива а са си просто едни фъстъци! LaughingСпомням си и моят котарак като беше такъв мъник и ни се ежеше, скачаше на 4 лапи към нас мнооого заплашително според него... Grinning
madchen, DIanaT, до сега не сме имали нощни посещения на магазините, но мойто милото все търчи из нощите да ми прави разни филии, да ми носи сок, да мие черешки... Embarassed
 Момичета, явно и вас си ви е шубе за алкохола...По-рано задължително всеки ден си пийвах поне по една бирчка,а на вечеря или студена ракийца или винце...а пък какви коктейли си забърквахме с татито...джинче с портокалово сокче и лаймче....ммм...нооооо, явно първите майчински инстинкт започват да работят и гледам изобщо да не пия.
Нашия тати винаги иска да идва с мен на консултации, дори много се забавляваме заедно.Последния път, милия, потекоха му сълзите докато гледахме бебо на видеозона, а аз умирах от смях като гледах бебо как мърда.Съгласна съм с ProstoAz, че тази работа с бебето сме я решили и направили двамата.Освен това и аз работя, и аз изкарвам пари...така че сме замесени по равно.
Да ви се и оплача-снощи имах жестоки киселини!Ей какво беше това чудо, скъса ме.Така и не разбрах от какво се получиха обаче... newsm78

# 71
  • Мнения: 2 126
Здравейте Grinning
Аз съм се разхвърляа тук да чистя,тати на двора с малката,ама реших да ви нагледам Wink
Моят мъж не пропусна ни една консултация с миналата ми бременност,много искаше и сега май така се очертава.Аз съм ходила засега само 2 пъти и още нямам време да отида да си направя пълните изследвания ooooh!
Дита,много гадни тия киселини.Ако обичаш газирана вода пробвай да пийваш по малко в такива моменти,казват че правела чудеса Peace

Aко ви се гледат снимки Grinning ето няколко на малката ми шаферка от вчера Grinning(тази е първа,след нея има още 4)

Лек и спокоен ден на всички Hug

# 72
  • Мнения: 27
Здравейте мами, май празниците не се отразяват много добре на форумчето. Дано сте направили хубави разходки. Да знаете много лошо се наядох. Днес се събудих в 4:30 сутринта и оттогава като съм почнала не мога да се спра. Вие как сте с хапването?
Утре ще ходим да видим как е бебо и пак ще докладвам.
Желая на всички хубава 6-дневна работна седмица.

# 73
  • Мнения: 295
Zdraveite momicheta - izvinqvam se za latinicata, no sym na edin laptop, koito ima latinica i arabski  Laughing Da vi spodelq - poleta mina mnogo dobre, na bebo qvno mu haresa da leti, zashtoto si poletqhme 3 chasa bez nikakvi problemi. V kysniq sledobed stana interesno - nastaneni sme v edin hotel na 1 minuta ot Triumfalnata arka ....
Ха, Мишунка, и ти ли си била в Париж по това време... и аз там бях от 21ви до 27ми май! Ех, можело е и срещичка да си направим  Hug Даже, сега като се замислям, точно на 24ти, след като бяхме в музея Орсе (на импресионистите) и Айфеловата кула, решихме за финал да си направим нощна разходка по Шанзелизето (Champs-Élysées) и Триумфалната арка- така че сме били в твоя район!!! Crazy Peace Hug Иначе бяхме отседнали малко по- в тъча (имам предвид, че района на арката си се води богаташки квартал... до колкото знам)- Place du la Republique - но пак си беше централно и си щъкахме навсякъде пеша. Ако някой се интересува, хотела, в който бяхме, беше много приличен (за моите стандарти си беше върха- едно от най- добрите места на които съм била, но аз по принцип ходя по по- евтинки места, та...), на страхотно място- близо до центъра и Мон Мартр и струваше само 20 евро на вечер. Казва се Mary's Hotel и според мен си е страшна далавера! Резервирах по интернет.

Този Лувър!!! (според мен Париж си струва дори само заради този музей!) - 8 часа не ми стигнаха, но накрая вече не можех просто да възприемам повече, а и краката ми се разтрепериха от умора...

Нека и Мишунката сподели, но за мен най- интересни и впечатляващи в Париж бяха музеите, Сена, и цялостния дух на старинност (история- почти всяка сграда има история и е произведение на изкуството- говоря за централната част), сила, влияние, красота... И отново, с всичка сила гласувам за Лувъра! Французинът в нашето училище препоръча и посещение на едно гробище (на много известни личности- владетели, музиканти и т.н. казваше се нещо като Пиер Лашез или нещо подобно, говоря наизуст в момента...а ето намерих линк за online разглеждане, но ние си го оставихме за последния ден, без да знаем, че имало работно време, и като отидохме беше затворено  ooooh! ) Но независимо от това, Париж пак беше страхотно преживяване, което пожелавам на всички!!! Peace Hug Hug Hug

И аз да успокоя тези, които се притесняват от летенето- и при мен бебо много му се зарадва и пак иска  hahaha

Гледам, че докато ме нямало се засегнала темата за запека- аз тъкмо се връщам и още не съм ви изчела, така че може и да повторя някого, но добър резултат дават овесените ядки- накиснати с мед, а също и сутрин на гладно плодове като череши, грозде, круши (особено с вода), сливи... и след това 1 час поне да не се яде друго.

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 01:33 от ani2

# 74
  • Мнения: 804
Добро утро!
Като знам колко ще е дълга тази седмица и хич не ми се работи... Sad Но нямам търпение да дойде следващия понеделник, защото тогава съм на фетална морфология - ще видя дали всичко е наред с бебчо и ще разбера пола. Peace
Лека седмица на всички!

Общи условия

Активация на акаунт