Септемврийското хлапе плаче вече за море !!!

  • 13 690
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 255
А аз нямам търпение да дойде петък и да се изнасяме към черноморието!
Екстра ще ми се отрази промяната! Майка ме плаши,че ще вали дъжд и ще е облачно Mr. Green (но говори така,защото не й се иска да се разделяме за близо месец) ... но аз не отивам да се пържа на слънцето! Ще обикаляме с Тано градинките и парковете,ще досаждаме на съпруга ми и така...  Mr. Green

Пак ли ще преследвате вашия татко  hahaha надявам се да се оправи временцето  Praynig  въпреки, че там не е такова и сега   Peace
Пак ли към Варна сте  newsm78
Ние живи и здрави на 16-ти заминаваме за Евксиновград - за 10 дни   grinning039 дано да е топло, че мен определно ме вълнува плажуването  Joy

# 46
  • Мнения: 2 255
Аз ще започвам работа.Взеха,че ми се обадиха от няколко фирми,та ми се запали главата дали направих правилния избор.Избрах си тази,която мисля ще е най0интересна и най-добре платена де Mr. Green.Много ми е мъчно за Стела(ще я гледа една жена) и незнам на кой свят съм.............
HugБРАВО ... ЧЕСТИТА ти нова работа
Не го мисли толкоз, много е хубаво да почнеш работа и да си стъпиш на крачката  Peace вярно, че времето все не стига и си на педал, но .... Wink
А Стела ще се справи, макар и да не ти се вярва малките ни зверчета са много по-оправни отколкото си мислим и се адаптират към промените много по-леко отколкото очакваме  Peace стига ние да не им показваме колко ни е страх  Joy
Желая ти успех и късмет и дано да си направила по-добрия избор  thumbsup човек никога не може да е сигурен кое е най-правилно    Hands Thumbsup

# 47
  • София
  • Мнения: 1 511
Галя,
КЪСМЕТ!!!
Сигурна съм,че си направила правилната стъпка относно избора на работа и относно избора на гледачка!
Стискам палци!   bouquet


Вяра,
абсолютно си права,като ловджийски кучета сме с Тано!  Mr. Green

Ще сме във Варна или Балчик. Зависи къде ще има места. Съпругът ми и работниците от фирмата спят в хотел във Варна и в Балчик. В който хотел има места там ще се настаним,иска ми се в Балчик,защото във Варна вече бяхме няколко пъти,а В Балчик ходихме само на разходка и видях колко е красиво!
Но по принцип нямам претенции,България е много красива и няма значение къде съм,стига да съм с детето си и съпруга си!  Heart Eyes

Таня,
как си?
Нищо не казваш ...  Thinking

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Здравейте  Hug

Галя , честита нова работа !!!   bouquet

Много е кофти наистина , докат освикнеш, че някой друг гледа детето, но хубавата част идва като си стъпиш на краката и се сетиш какъв човек си била преди това  Simple Smile
Така че - няма страшно  Simple Smile

Гвен , като те слушам и на мен ми идва да хукна към Варна и Балчик Simple Smile

Вярка пусни някоя снимка от нашия край да видя къде сте миткосвали Simple SmileSimple Smile


Ние си запазихме вчера места за море на Приморско - голям зор, всичко било заето още март-април  Shocked

Ето тука
http://www.contesa.snimka.bg/album.php?album_id=95095
Избрах го , защото има дворче и детска площадка.  И места Simple Smile Simple SmileСтискайте палци да мине добре, че миналата година беше кошмарно на Черноморец  Sad

# 49
  • София
  • Мнения: 1 511
Флави,
късмет!   bouquet
Дано всичко мине добре!

Ние изчезваме днес  следобяд.Ще постоим 2-3 дни в Чирпан при свекърва ми и после на изток,при изгрева на слънцето,при морските вълни...  Flutter

Желая на всички ви приятно време и усмивки докато нас ни няма!
 Hug

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Здравейте, 3 пъти се каня да пиша и все изкача нещо и не мога да постна.
Галя, поздравления за  новата работа, дано всичко е наред и Стела да се разбира с детегледачката.

Аз съм си добре, Ники ни срази мен и баща й, един ден запя "Ти си бурята  в сърцето ми"
И ние се шашнахме, щото не сме я слушали в къщи тази песен, даже щях да си я свалям да я чуя. Звъня на брат ми, да го питам дали я пускат по ТВ, че когато бяха почивните дни по цял ден беше включен ТВ на някоя музикална телевизия и му се накарах хубаво, но се оказа че тази песен вече не била такъв хит и по нарядко я пускат. Днес в яслата, докато й обуваме пантофите на малката и чувам едната госпожа вътре да казва на някое детенце, я изпей "Ти си бурята в сърцето ми" и ни стана ясно от къде го е научила Simple Smile
На мен морето ще ми се размине, дано свекърите успеят да заведат Ники за няколко дни, че си е каляване все пак.
До скоро

# 51
  • Мнения: 2 255
Вяра,
абсолютно си права,като ловджийски кучета сме с Тано!  Mr. Green
Joy Само така щом може ... не пропускай  Peace
Ние пътуваме за Варна на 16-ти ... и ще сме само 10 дни до 26-ти ... не като вас  hahaha но ни чака записване на баткото в училище и няма как  #Crazy а и в работата и за толкоз им става лошо, че няма да ме има... пък каво остава за повече  Mr. Green

Вярка пусни някоя снимка от нашия край да видя къде сте миткосвали Simple SmileSimple Smile
Толкоз съм на педали напоследък като пред отпуска   #Crazy че чак снощи качих снимките в РС-то, довечера ще кача малко в нета и ще пусна ... обещавам  Peace засега имам само тази http://images01.fotovisia.com/members/viara/607/36753.jpg

# 52
  • София
  • Мнения: 2 181
Нашето море е на път и тази година да се размине заради работата ми.Още по-гадно ми става.Аз бях доста нахална да попитам де и шефа каза че ще направи всичко възможно поне 3 дни да ми даде и със събота и неделя да станат 5.Ще изнахалствам евентуално за септември за повече Mr. Green.
Вчера и днес бях със Стела и бавчката.Мисля,че Стела си я хареса,защото днес си отиде само с нея на разходка,гушка се в нея.Вчера след обяд като се събуди и плака за нея,сигурно и сега като се наспи ще има рев.

# 53
  • Мнения: 1 640
Здравейте,чак сега се усетих,че може би има нова вече тема.
  Моята дъщеря е приета в ДГ,но искат веднага да направим изследванията и да започне още идната седмица,а ако можело, и тази.Не мога да си обясня това бързане да се сформира 1 група и то от деца,които не са навършили още 3 г,/повечето/.В др.дет.градини във Варна не е така-започват си септември.
  Та така,нито аз,нито детето ,сме подготвени психически за тази раздяла,за новото начало-аз на работа отново,тя-на градина по цял ден самата се оправя.Отдавна е без памперси,но се притеснявам от стрес да не започне да се изпуска или да се подновят  бълнуванията.Не мисля ,ч е ще плаче,защото  не е ревлива,даже като й вземат кръв или й бият ваксина -винаги е смела и с любопитство гледа какво става,не се страхува ,не плаче,просто се срамува сякаш да заплаче пред чуждите хора!Боя се ,че и в дет.градина може да се сдържа ,да преглъща мъката /обидата,болката евентуално/и да не покаже какво й  е.А иначе има кой да я гледа-майка ми.Чудим се вкъщи какво да правим,ама май ще се ходи на градина,поне да опитаме.Детето поне има голямоооо желание,ама всъщност май не осъзнава съвсем,че мен няма да ме има.
  Може би оттук нататък темата ни ще се превърне  предимно в отчетно-градинска.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 181
Феята, и аз сега минавам по този път и е много гадно.Съдирам се от рев,но няма как.....все някога идва този момент.
А децата са такива........какво да ги правиш......нали са зодия дева.

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Феята, поне ще избегнете хремите след  2-3 дни на ясла, сега са повече време  на вън и няма толкова болести.
А и щом имате вариант за гледането, ако не се адаптира лесно детето няма да се чудиш какво да правиш.

Галя, хубаво е че Стела е харесала детегледачката, поне една грижа по - малко ще имаш.

# 56
  • Мнения: 2 255
Здравейте, момичета !

ФЕЯТА, странно е малко това прибързване  newsm78 от страна на ДГ, но те май всички си имат свои си правила и ред  #Crazy Според мен не могат да те задължат да я дадеш веднага и ако решиш трябва да ви изчакат  Thinking
Но от друга страна Таня е права, че това е по-добрия сезон за адаптиране  Peace ... определно сега има по-малко вируси, най-много някое дрискане да изкарате лятото  Joy а и майка ти може да я поема като не е на ДГ  Wink
И другото... раздялата е неизбежна рано или късно и не мисли, че наесен и двете ще сте по-готови за нея Sick  Винаги е трудно, независимо от възрастта и времето  #Crazy а както казвах и на Галя, децата ни са много по-печени, отколкото предполагаме  thumbsup
Така, че успех каквото и да решиш !

Галя, радвам се, че Стела си е харесала бавачката  Hug дано да сте извадили късмет с нея и да сте доволни .... стискам палци   Hands Thumbsup

# 57
# 58
  • Мнения: 1 640
 Здравейте,
От ДГ поставят условия ,защото им е все едно дали моето или друго дете ще заеме мястото,имало 80 неприети деца ,които чакат прием.Моите опасения са свързани предимно с обострения атопичен дерматит на детето ми,с алергичната кашлица,заради която я лекувах последните 10 дни и 1 новооткрит проблем-ентерококи,които пък от понеделник ще почваме да лекуваме,тогава ще ходим на специалист-дет.гинеколог.Ще е нужна изрядна хигиена,неползване на общи тоалетни.За алергичната кашлица -ограничаване на сладки,консервирани храни,храни с оцветители,аромати,консерванти;шоколад,мед,белтък,никакви ядки,праскови,ягоди,киви,и какво ли още не.Лошото е ,че директорката категорично ни отказа отлагането за по-късно-сега или губим местото.Не можело  за половин ден/до обед/ да ходи  дори и първите дни,от самото начало трябвало да посещава целия ден градината-без постепенна адаптация.Важностите им станаха много,чудя се да не искат нещо...А и друго има-Нели-Елина се стиска с часове и не пишка,трябва аз да гледам часовника и да напомням,да я кандардисвам.
  Искаше ми се да закрепим здравословното сътояние и тогава да предприемем промяната, а не да разчитам на съвестта на лелките ,за да получи детето ми добро обслужване,от което се нуждае по медицински причини.А и не ми се искаше още първия ден да идем в градината и аз половин-1 час да се обяснявам какви са ни здравосл.проблеми и как трябва да се грижат за детето,че да не ги влошат тези проблеми.
  Вяра,снимките са мн.хубави.Размечтах се за спокойствието на малко планинско градче.Във Варна вече е мн.мръсно,задръствания по улиците,натоварено движение и много шум.
Феята, и аз сега минавам по този път и е много гадно.Съдирам се от рев,но няма как.....все някога идва този момент.
А децата са такива........какво да ги правиш......нали са зодия дева.

  Тя моята ДЕВА мило и драго дава да иде при децата,ама ....аз също щяла съм да ида с нея.Това всеки ден ми го казва.Аз й казвам ,примерно ,"Обуй си чехлите,в градината всички деца са обути и нямат майки ,които да ходят след тях да ги обуват.",а тя се обува бързо и и казва:"И майки,и татковци додат!".

# 59
  • София
  • Мнения: 2 181
ОО дааа,тези реплики са ми познати.Ние живеем до ДГ и всеки ден си водим същия диалог като вашия когато минаваме покрай нея.А иначе понеже ДГ,в която ще почва Стела е от 17.09,но аз им казах,че може да не тръгне веднага детето ми казаха,че няма проблем да я отложа.Това става с бележка от лекар че има здравословни проблеми и така мястото се пази.Това си е по закон,така че бъди по-категорична и рязка с тази от вашата ДГ,за да не си придават толкова важности.За нашата също има много желаещи,но реда си е ред.

Общи условия

Активация на акаунт