Разделно Хранене- част 10- Баланс, здраве, хубаво тяло и силна воля!

  • 14 920
  • 361
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Бон жур bowuu
Май само Калида и Ками ме помнят Grinning Вчера се завърнах от една отпуска, в която много често смесвах храните и освен,че съм качила малко се чувствам и доста зле, подута, с болки в коремната област и тежест в жлъчката. Та ще наобикалям темата по-често
Приятен ден  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 958
Здравейте да ви кажа момичета току що направих това с соевите късчета и стана супер гадно, страно че преди съм взимала соя и имаше вкус а тая сега ми докарваше на гума  cry
Нещо проблема ми е че напоследък в кофтито време не можех да устискам до обяд на плодове ама се надявам сега като хукна пак с количката да отпадне този проблем.

# 47
  • Мнения: 2 724
Бон жур bowuu
Май само Калида и Ками ме помнят Grinning Вчера се завърнах от една отпуска, в която много често смесвах храните и освен,че съм качила малко се чувствам и доста зле, подута, с болки в коремната област и тежест в жлъчката. Та ще наобикалям темата по-често
Приятен ден  Heart Eyes
[/quoteО, Тонимирка, добре дошла отново  bouquet. И аз те помня много добре  Grinning.Точно така ,наминавай по- честичко ,с нас е лесно Hug.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 105
тази сутрин си сварих малко просо и го подсладих с лъжичка мед- за закуска
малката като ме видя че ям: дай, дай
накрая й дадох да опита , толкова много й хареса, че изяде пълна купичка Mr. Green направо ме изненада
за обяд ще хапна малко от вчерашните картофи, за вечеря: пържола на скара и зеленчукова салата
сега имам малко въпросчета към по-опитните:
1. зеленият фасул зеленчук ли е или въглехидрат?
2. хапвате ли нещо м/у закуската и обяда и между обяда и вечерята?
3. снощи вечерях към 20 ч, но към 23 толкова прегладнях, че ми се виеше; изхрупах половин зелка Embarassed вие какво правите в такъв случай?
4.има ли проблем да се хапват зеленчуци м/у отделните хранения?
май засега е това, мерси на всички  bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 3 787
Desconocida ,добре дошла при нас Hug

Относно въпросите,зеления фасул е зеленчук,безскорбялен.Третира се като краставиците,чушките и т.н.
За хапването между закуската и обяда,по принцип е най-добре до обяд да си само на плодове.Ако не можеш,обаче,и закусваш/овесени ядки напр./,след около 2 часа можеш да хапнеш плод.После си обядваш.
Между обяда и вечерята пак можеш да хапваш плодове,колкото искаш/като ги ядеш не по-рано от 2 часа след хранене и 1/2 час преди следващото/.Можеш да хапваш сушени плодове,ядки или пък зеленчукова салатка.Ако много ти се яде сладко,това е момента-към 16.00 часа следобед,но да има поне 2-3 часа до следващото хранене.
На последният ти въпрос съм отговорила вече Wink

Ето препоръчителните интервали между храненията:
Когато си ял плодове, трябва да изчакаш да минат 30 мин (за бананите 45 мин), преди да хапнеш нещо друго.
Зеленчуци - 2 часа.
Разделно ядене на въглехидратна основа се изчаква 3 часа.
Разделно ядене на протеинова основа отново се изчаква 3 часа.
Разделно ядене, включващо месо - 4 часа.
Всяко неразделно ядене - 8 часа.

# 50
  • Мнения: 319
Много Ви се е разхубавил града напоследък, много приятни отзиви чета за делата на кмета- детски площадки, фонтани, нови фасади на сградите... така ли е наистина?
Да, определено! Кметът ни е строителен предприемач и от доста евро фондове успя да извлече финанси за разкрасяването на града. Вероятно знаете вече, че дори сме в книгата на Гинес за най-висока статуя на Богородица с младенеца. Заел се е да ни прави европейски град. И който дойде тука е впечатлен. Само да Ви призная малко крайните квартали въобще не ги брои за бройка и по-добре от централната част човек много да не се отдалечава, ако иска да остане с добрите си впечатления.

Относно РХ започвате да ме карате да се замислям сериозно по въпроса. Пък и имам 4-5 кг.  badscale          да свалям от раждането, така че трябва да си изровя таблиците на съвместимите храни. Трябват ми няколко дни да свикна с мисълта и да си впрегна волята.
 

# 51
  • из България
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен,малко ми е трудно с рх,все си мисля че нещо бъркам и аз незнам какво.Днес сутринта изядох 1 ябълка,преди обед 1 сладолед/отдавно си го мечтая/,на обед т.с преди малко картофи със салата от домати.До колкото мога се опитвам да спазвам рх,но имам и прегрешения.Желая ви приятен ден Grinning

# 52
  • Варна
  • Мнения: 5 193
А нещо за лютеницата-след като е на зеленчукова основа с месото е добре нали?Е и захарите в нея...и все пак дали не става Rolling Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 2 105
благодаря, ками Hug
а задължително ли е едното ядене да е въглехидратно, а  другото белтъчинно?
или може понякога и двата пъти да е едно и също?

# 54
  • София
  • Мнения: 3 787
благодаря, ками Hug
а задължително ли е едното ядене да е въглехидратно, а  другото белтъчинно?
или може понякога и двата пъти да е едно и също?

Не,не е задължително.Няма нищо задължително,но трябва да има някакъв баланс все пак.Важното е да приемаш всякакви продукти,да не се лишаваш от нищо,пък ако ти се хапват само картофи,например,можеш да си ги хапваш и на обяд и на вечеря Wink

Тонимирка,лютеницата е ОК с месото,но ако е домашна.В готовата има нишесте,което вече хич не се връзва с месото TiredЯ си хапвай пресни зеленчуци,сега има колкото искаш Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 3 787
Краси,я не се чуди,ами си започвай РХ.Тук има няколко кърмещи мами,които успешно съчетават кърменето с разделното хранене Wink
Аз самата започнах РХ 3 месеца,преди да отбия Калоян.Нямах никаква промяна в количетството и качеството на кърмата.Все така мляко си имаше много,гъсто,но нямаше кой да го яде.Едвам го устисках моето юначе до годинката да суче.Хич не я обичаше тая работа,можеше и да не суче,ако не го карах,но той по принцип не обича да яде много-много Mr. Green
Отплеснах се Embarassed.Исках да кажа,че не смятам,че има от какво да се притесняваш.А защо изключваш някой продукти от менюто си при РХ?Почти всички неща се съчетават много успешно/и вкусно/и с позволените продукти Wink
Виж Готварската книга.

# 56
  • София
  • Мнения: 570
Хей, здравейте!
Нямаше ме няколко дни и вече нова тема сте започнали. Rolling Eyes
Ние бяхме при бабите през почивните дни. Няма да ви разказвам какво плюскане беше. Embarassed
Днес съм на кисело мляко и череши. Малко ще разтоваря тези дни. Mr. Green

Добре дошлите на новите попълнения. Hug

  bouquet

# 57
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте пак Grinning
За вечеря избрах лека салата от пресни зеленчуци(но не пресни картофи) и сирене Дунавия, тъй като ми дойде късно вечерята днес, реших да е нещо по-леко.
В момента си правя някаква измислена запеканка на фурна от 1тиквичка,1домат,пилешки гърди на късчета, лук и краве масло,да и малко вода-незнам какво ще стане, но това ще си го нося в офиса утре за обяд-дано има приятен вкус
Приятна вечер  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 513
  bouquet newsm51Още веднъж благодаря за поздравленията за моята рожденничка , много сте мили!!!
  PeaceКами благодаря, за поздравленията относно завръщането ми. Да изпита го взех, но сега ми предстои през юни държавния, а и в работата ми е доста натоварено,  Thinkingче незнам дали ще успея и с него да се справя. Това определено ще ми пречи да съм стриктна, заради сладкото което в такива моменти не мога да откажа, но поне ще мога да се поддържам да не загубя и малкото което за сега ми е останало.
Калида, чакам Вили на 30.05 да се върне,  Thinkingно тя се има за "синя", а не за "зелена" ученичка/специално ме поправяше преди да тръгне/ защото била на море. Тази вечер вече ми се обади, че се е затъжила  за нас, но обеща  да издържи до края. Каза, че вече съученика й е добре, но все още го държат в Бургаската болница/добре че всичко се размина благополучно/.
     Добре дошли на новото попълнение и на завръщащите се като мен!!!   :bouquet:newsm10 

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Здравейте, аз отново съм от ранобудните. Днес ме събуди в 3 часа, на мама съкровището и до преди 5 минути дивя в хола с проходилката. Обикаля цялата стая и развява една кукла и една дрънкалка, а майка си даже не я пита спи ли и се smile3507 Тъкмо реших, че явно няма да се спи повече тази вечер и то взе, че се оклюма и заспа,но пък аз си направих вече кафе и се разсъних и деня започна. Снощи наруших РХ, хапнах пиле с ориз и зелева салата. Не се въздържах на ориза, но днес ще съм стриктна, приготвела съм си ягоди до обед, после салата от зеле, а за вечеря таратор. Оставям ви за сега, по късничко ще намина отново. Хубав, успешен и усмихнат ден от мен newsm51

Общи условия

Активация на акаунт