Противозачатъчни

  • 188 351
  • 874
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 40
Пих хапчетата преди 2год. после ги спрях за 9месеца и сега ги почнах пак но явно съм забравила че трябва да се почне от първият ден на менструацията.И ги почнах една седмица след като ми свърши.Сега ще си изпия 21хапчета и през 7дневната почивка дано да ми дойде и сега ви питам вас която е в час с тези работи кога да почна второта опаковка на 8ден или по време на менструацията.Щото вече напълно се обърках.Моля се всеки ден на господ другата седмица да ми дойде щото ако не дойде не знам какво да правя.

# 856
  • Мнения: 40
Пак да питам вече сигурно ставам досадна с това питане ама вече не знам какво да правя.Сега пия хапчетата оставят ми 4хапчета до 7 дневната почивка.Въпросът ми е ако сега ги спра докъдето съм стигнала дали ще ми дойде менструацията, и новата опаковка на кой ден да я почна след като съм прекъснала приема на хапчетата.когато ми дойде менструацията на 2-3ден или кога.благодаря.

# 857
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
По принцип на осмия ден трябва да ги почнеш, но ако не ти дойде през паузата или нещо друго не е както трябва и те притеснява , задължително отиди на лекар за да отхвърли бременност! Стискаме палци всичко да е ок!

# 858
  • Мнения: 40
И аз така знам че се почва на 8-я ден.Но аз искам сега да ги спра докъдето съм стигнала на 17хапче от блистера и питам дали ще ми дойде и кога на кой ден след като съм ги спряла.И после кога пак да ги почна на 2-3ден от менструацията.Защото обърках схемата и искам да ги почна както трябва.Ако знае отговора на този мой въпросът моля да ми отговори.Ако ли не ще чака ме да ми дойде ако ли не при лекаря.

# 859
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Това не мога да ти отговоря - пият се по схема , а ако все пак си решила да ги спираш - консултацията с лекар е просто задължителна...не си играй , това са хормони!

# 860
  • Мнения: 40
Значи ще си ги изпия както са по схемата.Пък дано да не сме направил ли белята.Само едно не можах да разбера през седем дневната почивка през това време трябва да ти дойде.ОК да приемем че ми е дошло мога ли да почна да пие първото хапче от новият бластер примерна на 3ден от предполагаемата менструация.

# 861
  • Мнения: 1 227
mari_76,
допиваш си блистера и следващият го започваш на 8мият ден, няма значение кой ден от менструацията е. Но, ако не ти дойде в 7дневната почивка, не започваш хапчетата и отиваш на лекар Peace

# 862
  • Мнения: 40
Иаз така мисля да правя да си изпия бластерът пък каквото ще да става.В краен случай ще се ходи при лекаря.Само това на 8-я ден да почна новата опаковка не го разбрах.Нали трябва да го почнеш когато ти дойде менструацията.Аз първата опаковка я почнах след като ми свърши менструацията една седмица след това и затова съм притеснена защото и правих секс и не знам дали съм предпазила при условие че гаджето не свърши в мен.Не знам ще видим.Благодаря за отговорите.

# 863
  • Мнения: 2
mari_76, ти към противозачатъчните се отнасяш много несериозно.Не се сърди, но си има правила и начин на приемане PeaceМоето мнение е да си изпиеш до края този блистер и ако ти дойде през тези седем дни на осмия пиеш първото от новия, ако не, дано не ти се случи, но тогава е ясно.Успех  bouquet

# 864
  • Мнения: 1 894
Момичета, опитах се да прочета темата, но не успях изцяло. Как точно избирате кои хапчета да пиете из многото видове? Как лекарите преценяват кои да ви изпишат?
Аз няколко пъти съм ги питала, но имам чувството, че изписват според това кой медицински представител ги е посетил или кое им звучи добре. Има ли изследвания,които се правят или просто пиете и виждате дали ви понася или не?

Дотук установих, че Yasmin не трябва да се пие заради странични проблеми със сърдечната система и Logest заради пълнеене. Други които предизвикват пълнеене или сериозни проблеми?

# 865
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
.Само това на 8-я ден да почна новата опаковка не го разбрах.Нали трябва да го почнеш когато ти дойде менструацията.
Почват се на първия ден от цикъла , само ако тепърва ги почваш...Ако вече си ги пиеш , си следиш схемата - 21 дена пиеш, 7 почиваш/така е при повечето видове/...Не отчиташ в кой ден ти идва менструацията , а си следиш дните! И наистина трябва сериозно отношение - една грешчица само може да се окаже фатална...Добре е да пиеш хапчетата по едно и също време - само сутрин или само вечер /ако не са ти го обяснили/. А аз откакто забравих веднъж  и го изпих чак на сутринта /още не бяха минали 12 -те часа и уж нямало опасност/, си навивам всяка вечер алармата на телефона , за всеки случай! Лошо правиш , че на своя глава ги почваш и мислиш да ги спираш, когато си пожелаеш! Не мисли , че ти се карам - това са хормони , и дори и да не правиш хич секс и да се пазиш, не може да ги пиеш както ти дойде на теб...Чувала съм за хора, които с месеци не могат да си оправят хормоните в организма след това...а от там идват всякакви най-различни проблеми! Внимавай много с хапчетата, ако не се насочи към друг вид контрацепция! Лекар най-добре ще ти каже кое , как и защо! Peace

# 866
  • Мнения: 2 865
Аз няколко пъти съм ги питала, но имам чувството, че изписват според това кой медицински представител ги е посетил или кое им звучи добре. Има ли изследвания,които се правят или просто пиете и виждате дали ви понася или не?
Не мисля, че има изследвания.
Виж тази информация:
http://contraception.about.com/od/thepill/tp/ProgestinTypes.htm

# 867
  • Мнения: 10
Здравейте! На 42 съм и от известно време започна много силен косопад и влошаване на кожата с пъпки и омазняване. На темето вече имам много малко коса. Сълзите и шока преминаха сякаш.....Sad

Лекарите казаха противозачатъчни, но ужасно ме е страх на тази възраст. Има и рак на млечната жлеза в рода...по майчина линия..

Не вярвах, че от толкова рано ще се влоша така. Иначе цикълът ми е редовен.

Има ли други на 40 да пият таблетки? Докога смятат да го правят и изобщо какъв е риска?

Лекарят ми казва започвай и всичко ще ти се оправи. Изписа ми Хлое.

# 868
  • Мнения: 2 865
Не е ли по-добре първо да посетиш ендокринолог, поне изследвания на хормони да направиш.
Не бих пренебрегнала риска, за който говориш с лека ръка.

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 21:12 от Arizona

# 869
  • Мнения: 10
Да, ще отида...Миналата година ходих, пусна ми TSH, което беше 2.5 май....и каза ами всичко е в норма....Sad За гинеколог сте...

Той каза хапчета и се приключи....Та не е като да не съм ходила на лекари, но понякога и те те претупват някак си....

Общи условия

Активация на акаунт