Борбата с подкожните косми

  • 237 928
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
Такаааа
Днес ходих пак при същата лекарка, като ме погледна каза, че добре вървят нещата и ми написа същата рецепта с леки изменения и уж трябва да е по-ефикасна даже и от първата. Този път е по-разбираемо написана и въпреки, че за някои от съставките изобщо не мога да гарантирам, ще рискувам да ви ги напиша, ако някоя от вас прояви желание и смелост /все пак може да сте алергични към нещо от изброените/ може да попита в аптеките, дори и да съм написала някоя глупост аптекарките сигурно ще се ориентират:

1.
Zinci oxyd - 10,0
Talci - 30,0
Glyciram - 20,0
Scirofus vcm /или Slirofus vcm/ - 5,0 - за това хич не съм сигурна
Chlorocid - 20
Acidi Salicyl - 1,0
S външно

2.
Resorcim - 1,0
Chlorocid - 5,0
Sulfuri pl /или pf/ - 4,0
Glyciram - 15,0
Aquae rosae - 45,0
Scirofus vcm /или Slirofus vcm/ - 10,0 - ето го пак неразбираемото
S външно

Пак ви казвам, не агитирам никой да пробва, кожата на всеки е различна, но ако мога с това да помогна много ще се радвам, защото знам какво е да не може да си покажеш краката  Sad

P.S. Течността се маже с памук, но маската трябвало само с пръсти да се нанася. Цялото ми излезе към 13 лв и стига за две седмици активно мазане. Имайте предвид и че не във всяка аптека смесват така съставки. Не знам как е в другите градове, но аз в Пловдив обиколих 6-7 докато намеря къде го правят...

# 91
  • Мнения: 170
Neverwas, много благодаря за отзивчивостта ти! Записах си рецептата и преди да хукна към аптеката, се сетих че не трябва да се мажа с нищо друго,но ми предстои моренце и не мога да се пържа без лосиони, така че лечението ще отложа явно за есента. А ти информирай за резултати.

# 92
  • Мнения: 123
Да кажа че и аз днес отидох на дерматолог. Като влезнах и й казах какъв е проблема, нейните думи бяха " Трудна работа"  Cry.
Предписа ми едно мазилце и каза след 10 дни да отида пак при нея да ме види. Надявам се да има резултат. утре ще ходя да си го купя че днес не ми остана време  Rolling Eyes.

Neverwas сега като отиде и ти даде новата рецепта, каза ли ти да отидеш пак след 10 дни или се очаква да ти се оправят краката?
Мен ми е чудно дали след като се оправят краката, след време пак така ще  стане или трябва да си се мажеме постоянно  newsm78.

Ще пиша пак как върви лечението и има ли резултат и при мен, стискайте палци да има  Simple Smile.

# 93
Pisankа, стискам ти палци да има ефект и при теб! А това мазило, което ти предписаха готово ли е или ще ти го бъркат?

Аз пак трябва да ида след две седмици. Вече взе да ми идва нагорно, защото тарифата на дерматоложката не е малка, но пък има видим ефект и това ме стимулира. Ама така е като не си обърнах внимание по-навреме #Cussing out

И аз иначе се чудя как ще я карам после като се оправят, даже започвам да си мисля за варианта с фотоепилация...

# 94
  • Мнения: 123
 да мойто кремче е готово, и ми каза да се мажа 2 пъти на ден Simple Smile.
ти на частна ли ходиш?  защото аз си отидох с направление и ми излезна само 1. 80 всичко,  кожната не ми взе пари, дори аз се очудих Simple Smile.
аз като отида след 10 дни ще я разпитам, дали ако случайно се оправя въобще после пак има шанс така да ми стане или повече няма да имам този проблем.
а ти как рабираш че си по добре? космите почват да ти растът нормално или раните ти се заздравяват?

# 95
И двете:) Раните заздравяваха, а новите косми не растат навътре. Само че на петната от раните ще им трябва още време да избледнеят Confused

# 96
Това е голяма тема!От седмици се ровя из интернет с надеждата че ще намеря някакжо решение на проблема, но уви, но може и да ме огрее. Търся си някакво мозило, лекарство или нещо друго за заличаване избелване и т.н на кафевите белечета-петна получени от такива срастнали косъмчета.Нека ако някой има излъшем съвет да ми услужи с него.Уж сега се мажа с Контрктубекс ама - нищо. Вече започнах да се отчайвам,става 6-та година не съм обувала полаили къси дънки панталонки и т.н.Ще съм ви мн. благодарна за всяка една препоръка, съвет или рецепта!

# 97
  Аз използвам Veet крем за подкожни косамчета и сям доволна много.Супер. newsm10

# 98
kajete mi ima li efekt ot tozi krem KERAPIL,zashtoto mislia da go kopuvam,napravo veche ne znam kakvo da probvam

# 99
  • Мнения: 780
  Аз използвам Veet крем за подкожни косамчета и сям доволна много.Супер. newsm10
А от него махат ли се петънцата , или само предпазва от такова  "обръщане" на косъма?

# 100
  • Мнения: 2 673
Момичета, отдавна чета...ОСТАНАХ с впечатлението, че ВИИТ е по-добър от КЕРАПИЛ..

ВИДЯХ ВИИТ на промоция за около 7-8 лева, а Керапил е доста по-скъп..

Посъветвайте ме, моля в крайна сметка какво да взема, че така вече не се издържа....Явно без мазане със специален крем редуване - епилатор\бръснене НЕ МИ ПОМАГА!!! Praynig

# 101
kade krema Veet go ima na promocia newsm78

# 102
  • Мнения: 743
И аз да се включа със същите проблеми. Тъй като не търпя на болка, епилирам само краката. На останалите места играе бръснача. Но след 3-4 пъти епилиране 70% от космите ми остават по краката - подкожно, разбира се. Съвсем на повърхността са, лесно се махат с пинсета, но си е доста играчка. Писна ми и за това от време на време ползвам самобръсначката. Но тогава пък започват да растат бавно. Абе няма оправия. Всеки ден се къпя по два пъти се търкам сериозно с гъбата, а тя е доста грубичка. И пак няма ексфолиране на кожата. Сега ще пробвам с утайката от кафе и после ще мина с епилатора. В четвъртък заминавам на море и не искам да се оглеждам за косми постоянно.

# 103
  • Мнения: 235
 Купих си крема на Veet и вече втора седмица се мажа, като започнах веднага след епилацията. Нямам особени резултати, пак си излизат подкожни. Е, може би не толкова, колкото обикновено, но не е на 100% ефективен крема. Голяма борба с тези косми!

# 104
Здравейте, радвам се че попаднах на този форум. Аз също се боря с петната и пъпките от 4-5 години без почти  никакъв резултат и смятам да пробвам написаните по долу рецепти.На Дидика искам да кажа всекидневната ексфолиация води до загрубяване на кожата и няма никакъв смисъл. Най - добре 2 пъти в седмица, лично аз исползвам морска сол размесена до гъста каша с душ гел. Следва задължително лосион за тяло.Купих си "Вийт" и сега  почти не намирам какво да чопля.Нали разбирате че тези пъпки и петна не са се появили от веднъж и няма да минат от веднъж, трябва доста търпение и постоянство. Трябва да се опитва и така всяка ще намери за себе си начин да се справи с проблема, защото всяка кожа е различна.А аз тук прочетох доста неща които ще пробвам и ще споделя какво се е случило.

Общи условия

Активация на акаунт