последна МАЙска седмица настава - с нови бебчета ще ни дарява

  • 10 338
  • 265
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 029
magina, ако бебето ака редовно и прави достатъчно интевал между храненията значи кърмата му стига. това, че не усещаш напрежение, не значи че нямаш кърма. гледай бебето, не циците. не цеди, ако не усещаш напрежение (за кой ли път го пиша това)

# 76
  • Мнения: 162
Кимба77 и мен това ме интересува. Моето бебе яде 8 пъти през 3 часа различно количество но винаги от 80 до 100 гр. Само нощес почти пропуснахме едно ядене ама...не съвсем т.е.трябваще да яде в 2 а се събуди в 4. Аз пиша на един тефтер всеки ден какво изяжда и като затворя кръга излиза че на денонощие хапваме от 620 до 650-660 гр. Това много ли е малко ли е ???? Педито каза че трябва да се храни 6 пъти и да изпива по около 100 гр. на ядене ама тя не ще такааааа

# 77
  • Мнения: 270
Jilie много хубави съвети даваш...и аз така чувствам че по голяма беля може да стане ако се цедим, а няма напрежение. А мляко има, обаче като се нацица ревва.Което ми казва че е гладен, затова дохранвам с дозата от 90 мл. А Тит 60 мл си е ама точно за вашата възраст.Аз следя една таблица на кутията на фризолака за на колко седмично бебе каква е дозата и така постепенно дигаме. Храним се на около 3 часа плюс минус полвин час понякога. Вода отказва.Успявам да му набутам някоя глътка и това е. Никакви чайчета . Колики няма. Мисля сега в 12 да пробвам само на кърма, но е малко вероятно. Хайде мерси и ако има други предложения...
А майките на АМ , какво мислите препоръчвате ли ми Миломила пред фризолака с който вече е захранен от клиниката или ако сменя може да има проблем..Казаха ми че миломила бил по хранителен..Вярно ли е това?  chef

# 78
  • София
  • Мнения: 948
Julie, ами не ака редовно. Общо взето на 3 дни веднъж. Педиатърката каза, че ако се пропусне 5 дни да дам дуфалак за бебета. Сега правим масаж на коремчето и свиваме крачетата към коремчето. Но иначе не яде прекалено често - тази нощ се събуди в 5.20. Е то може да е инцидентно, но се предполага, че след като е спал не е бил гладен.

# 79
  • Мнения: 200
Kimba77.
по 110мл-6 пъти,през 3 часа
Нощем не се буди-тоест:7,10,13,16,19,22часа
Ама доки каза че вече трябва по 120мл да ядеме

# 80
  • Мнения: 200
prikazka,
и нас ни изписъха с Фризолак-Прематуре ,давах го още 3 дни от което тя се запече,
И почнах с Милумил-по мазна е и не запича ,а се оказа че беба наддава перфектно от тази храна и ака нормално,

# 81
  • Мнения: 136
ког амислите е ок да се спре нощното хранене? различно ли е за бебетата на кърма, и за тези на АМ?

# 82
  • Мнения: 3 096
ааа варицелата повтаря, да си знаете  Peace в 2 случая - ако първия път не е била ясно изразена, може да си те хакне втори път; или ако си е била о.к., може да те гепи вируът херпес зостер - сега го проверих как точно се казваше. това пак е варицела, но се изкарва много по-тежко в по-зряла възраст с множество пъпки/афти в устата  Mr. Green нашприятел преди 2 години го гепи таман тоя херпес зостер, а беше на 33 години. живее в канада и там докитата го светнали, че това си е чита поба варицела. е, може и никога да не изкарате варицела. в много страни по света варицелата и шарките изобщо не са повод за карантина и спиране на децата от детско заведение - счита се за нормално състояние, което е добре всяко дете да премине по което и да е време. и колкото по-рано, толкова по-добре. е, не ща камен да прихване сега баш, но след месец-два няма да имам нищо против. хеле пък за петра - да ми се опъпчва, че да не я мисля после докато е бременна /след 30 години  Mr. Green/ дали ще се увреди бебето или не. аз и затова не смятам да спирам петранчето от ясла по никакъв подобен повод. дано не съжалявам някой ден за решението си...

тит, приказка - разбрах ви мъката. ми кво да ви кажа - моите цици си висят спокойни и отпуснати, но като сложа камен на гърда изведнъж усещам как млякото слиза. значи кърма има, но вече лактаията се е регулирала.а аконяма - ми карайте ис на адапте и не се тюхкайте. важното е бебо да е о.к., вие да сте спокойни и да не се втелясвате по "задължително това или онова трябва да стане, че иначе лошо".

а за цеденето - аз сега изобщо и не цедя. то като сивисят така тия цици, за к'во да се моря  newsm78

нощното хранене
при нас ще се спира,когато захраня. в мига, щом заменя вечерното кърмене с каша, тутакци спирамнощните кърмения. иначе винаги ще се притеснявам, ако детет реве,  дали не е гладно. е, силно се надявам, камен сам да се откаже от нощните събуждания,но ако ли не - няма насила да го отбивам преди въведена каша - сиреч най-рано на есен  Wink

# 83
  • Мнения: 6 029
Julie, ами не ака редовно. Общо взето на 3 дни веднъж. Педиатърката каза, че ако се пропусне 5 дни да дам дуфалак за бебета. Сега правим масаж на коремчето и свиваме крачетата към коремчето. Но иначе не яде прекалено често - тази нощ се събуди в 5.20. Е то може да е инцидентно, но се предполага, че след като е спал не е бил гладен.

доста голяма пауза-3 дни. а количеството? трябва да е бая, като гледам Андрей колко ака. той спа 7 часа тази нощ....после още 4....

# 84
  • София
  • Мнения: 4 398
kati_95 И ние сме на почти същия грамаж 90-120мл. през 3ч. ако сме навън може и 4ч. да минат. Ама вчера педи ми се скара, че много е надала за месец, качила е повече от килограм, и вече съм така  #Crazy макар, че и малкия така качваше повече в началото пък нищо му няма сега  Peace

prikazka По принцип Милумила е за злояди деца, ако си му понася Фризолака давай му го, ако искаш да го смениш по добре Аптамил ако си се насочила към продуктите на Милупа  Peace

asti И нашия режим е такъв само, че с един час напред 8,11,14,17,20,23 и ние нощем не се будим, дано и занапред е така  Praynig

Кой какво АМ дава за prikazka разбрах, ние сме на НАН доволна съм  Peace

# 85
  • Мнения: 897
Честито на всички нови Майчета !

ние се кърмим и яде през 2 часа и половина -полудях!!!!!!!!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 86
  • София
  • Мнения: 4 398
А сега се сетих друго някой вече поръчвал ли е Пентаксим и от къде, че нещо ми казаха, че имало проблем и нямало внос  #Cussing out Аз твърдо поне засега съм за тази ваксина.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравейте и от нас Hug!

asti, ама много хубаво сте наддали  bouquet. Браво, все така добре да си расте детенцето. А и ме разбихте с нощния режим (много благородно ви завиждам)...

Приказка, най-добре е да пуснеш тема в кърмаческия, там има мами, които могат да те посъветват най-добре (страшно са отзивчиви, а са и професионалистки - имат разни сертификати) Peace.

На бебо от около 2 дни му е зелено акото Sad. Аз си мисля, че е леко настинал, но не съм сигурна. Някой има ли подобен проблем?

Ето малко снимки от кръщенето.

# 88
  • Мнения: 1 531
рени, добре дошла  Hug  Hug  Hug   

# 89
  • Мнения: 832
благодаря за отговорите относно шарката. Проверих- варицела е, почти изтича карантината от 1 м е, ние сме я карали и по инфо от педи нямало проблем щом сме я карали, аз обаче много се чудя дали да не я спирам, че само това ни трябва  newsm78

за млеката нищо не казвам, за сега сме само на кърма, има много, но и аз като Julie изцеждам само докато се облекчат гърдите (да омекнат), че предния път прекалено много стимулирах и съответно изхврълях... сега оставям детето само да си отрегулира яденето и почти не изцеждам

Общи условия

Активация на акаунт