Биг Брадър иска смърт!

  • 14 073
  • 329
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 423
Казват, че шансовете на 3-та са 33%, което е много повече, отколкото докато чакат.
Шансове срещу цена.
И обратното.

# 31
  • Мнения: 583
 smile3512 Това е просто гадно и гнусно гаврене с живота на хората!

# 32
  • Мнения: 5 539
Ужас! Имам чувството, че се случва в някой антиутопичен филм #Crazy
От общочовешка гледна точка е по-добре и тримата да умрат, но да не се допусне такава гавра Tired

# 33
  • Мнения: 3 423
От общочовешка гледна точка е по-добре и тримата да умрат, но да не се допусне такава гавра Tired
Ай-ай-ай, пиши ме вън от човечеството тогава.

И да ви питам. Вие бихте ли гледали такова предаване?!
Кажете си. Или бихте смачкали квотите му.
Щото съм сигурна, че ще го следите с интерес.
И докато се вайкате пред екрана, де Мол ще прави пачки.

# 34
  • Мнения: 5 539
От общочовешка гледна точка е по-добре и тримата да умрат, но да не се допусне такава гавра Tired
Ай-ай-ай, пиши ме вън от човечеството тогава.


Опитай се да помислиш мащабно и в перспектива. Какво добро би донесло на обществото да решава кой да живее и кой да умре, и то в буквалния смисъл? А чувството за вина у гласувалите, у спечелилия...
А най-добре финалът на шоуто да се проведе на Колизеума в Рим и публиката да гласува с newsm10 и newsm11 кой да получи бъбрека?

# 35
  • Мнения: 4 841
От общочовешка гледна точка е по-добре и тримата да умрат, но да не се допусне такава гавра Tired
Ай-ай-ай, пиши ме вън от човечеството тогава.


Не я харесвам и аз тази "общочовешка" точка. Ами ако един от тримата ни е познат? Тогава човек се вкопчва и в 1% шанс, а доколкото разбрах тук става въпрос за 33%...
Всеки има право да опита.
Чувала съм по адрес на публичните акции по медиите: "Тоя/тая какво е тръгнал да проси, не се ли вижда, че си е отишъл" - е това вече е цинизъм, когато отричаш правото на човек да се бори дори за още миг надежда.

# 36
  • Мнения: 583
От общочовешка гледна точка е по-добре и тримата да умрат, но да не се допусне такава гавра Tired
Ай-ай-ай, пиши ме вън от човечеството тогава.

И да ви питам. Вие бихте ли гледали такова предаване?!
Кажете си. Или бихте смачкали квотите му.
Щото съм сигурна, че ще го следите с интерес.
И докато се вайкате пред екрана, де Мол ще прави пачки.

Не бих гледала такова предаване! Не съм толкова извратена!

# 37
  • Мнения: 3 423
Доколкото разбирам, обществото няма да решава
кой да получи органа. А самата донорка ще избира.

Питах ви, вие ще вдигате ли квотите на това предаване?
Калинка срещу Корнишонко. Досега 1:1.
Останалите?

# 38
  • Мнения: 1 299
Хората се извратиха... Tired

# 39
  • Мнения: 2 386
На първо четене ми стана адски болно и гадно от идеята...

Но после си дадох сметка, че и без това всеки ден умират толкова много хора без донори, храна и дори вода...
Сега поне малка частица от тях ще получат своя шанс за втори живот. Шанс, грозно обвързан с мръсната дума  'рейтинг'... Но все пак е шанс. По- добре от нищо.

Това е истината:
...шансовете на 3-та са 33%, което е много повече, отколкото докато чакат...

# 40
  • Мнения: 3 634
Няма да го гледам! Имам "удоволствието" да посещавам онко-болницата постоянно. Няма нищо по-тъжно от това как "редовните" пациентите се оглеждат едни други по опашките. Щом някой не е дошъл, значи си е отишъл....

Който се наслаждава на подобни гледки е ИЗВРАТЕН!!!

# 41
  • Мнения: 5 539
Цитат
Не я харесвам и аз тази "общочовешка" точка. Ами ако един от тримата ни е познат?
Няма що, голяма дилема. Разбира се, че ако ни е познат, ще пускаме смс-и за него Tired

Но по принцип нали всеки има равно право на живот, без значение на възраст, пол, вероизповедание, раса, семейно положение и т.н.
С какво право ще кажем: Тя заслужава повече да живее, защото има 2 деца, а той има само 1.  Или пък: Той е на 30 години, а тя на 40, затова ще гласуваме за него, че е по-млад.

Пък не дай си Боже някой да е чернокож или мюсюлманин или пък гей?

# 42
  • Мнения: 3 423
Лилита, донорката решава кой да живее.
Публиката звъни, дава съвети на донорката,
и, респективно, пари на Ендемол. Това е.

# 43
  • Мнения: 2 386
Уточнявам се : не бих го гледала, странно ми е, гадно ми е... антиутопично, ако щете...

Но все пак спасява живот. Поне един от 3. По УЖАСЕН начин, но спасява.
И ако този човек ви е близък, който няма шанс - бихте дали мило и драго да има поне този шанс, нали....
Ох, дано на НИКОГО да не му се налага!!

# 44
  • София
  • Мнения: 18 679
А умиращата защо ще дари само единия си бъбрек, когато ако дари и двата, може да спаси двама от нуждаещите се newsm78

Напълно подкрепям Лилита. Никога няма да си пусна такова предаване Sick Понякога си мисля, че наистина заслужаваме Господ да ни тресне, ама яко, да ни изличи от лицето на Земята, пък дано следващите хора да са по-човеци от нас Tired

Общи условия

Активация на акаунт