Как се става приемен родител?

  • 14 431
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз обмислям да станем приемно семейство. Мисля си за тези 2-4 годишни деца, които почти никой не ги иска. Ще ми е интересно, ако някой е преминал през тези стъпки, да сподели опит.

А искате ли да поемем грижи за някой дом?

# 16
  • София
  • Мнения: 708
аз съм от София - център..знам, че тук наоколо за домовете се грижат...доколкото знам ги покровителстват..ти ако имаш някой дом предвид, сподели..аз си мислех за един дом в перник, имаше идея за мартенички там, нямам идея какво стана..но да поемем грижа за дом ми се струва много смело..можем да се опитаме да помогнем..казвай ти какво имаш предвид..

# 17
  • Мнения: 3 146
Да ви кажа с мартенички не става.Тези деца ядат по 3 пъти на ден, трябват им пералня,телевизор, кола (с която тези от малките села да могат да бъдат транспортирани при нужда), трябват им летни лагери (море и планина), куклени театри, представления.....За дрехи и обувки не говорим изобщо.А много важно е и да имат квалифицирани специалисти с голямо сърце (психолози, дефектолози, рехабилитатори....).
Например в село Страхилово, Търновско деца по на 6-7  и повече години никога не са виждали пижама, както и четка за зъби.Да не казвам, че там няма лекар.И понеже директорката е тотален изрод(въпреки че срещу нея си текат разни дела за подкупи)  каквото и да дарите се открадва.И децата не се дават за осиновяване, защото ако намалеят под критичната бройка тъпите лелки от персонала ще си загубят местата (респ. 200 си лева заплата).С какви усилия съм измъкнала от там 3 деца по-добре не питайте.

# 18
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: mama kenga
Да ви кажа с мартенички не става.Тези деца ядат по 3 пъти на ден, трябват им пералня,телевизор, кола (с която тези от малките села да могат да бъдат транспортирани при нужда), трябват им летни лагери (море и планина), куклени театри, представления.....За дрехи и обувки не говорим изобщо.А много важно е и да имат квалифицирани специалисти с голямо сърце (психолози, дефектолози, рехабилитатори....).
Например в село Страхилово, Търновско деца по на 6-7  и повече години никога не са виждали пижама, както и четка за зъби.Да не казвам, че там няма лекар.И понеже директорката е тотален изрод(въпреки че срещу нея си текат разни дела за подкупи)  каквото и да дарите се открадва.И децата не се дават за осиновяване, защото ако намалеят под критичната бройка тъпите лелки от персонала ще си загубят местата (респ. 200 си лева заплата).С какви усилия съм измъкнала от там 3 деца по-добре не питайте.

Но това е ужасно Imp
Нищо ли не може да се направи?

# 19
  • Мнения: 3 146
Аз лично вече не виждам какво да направя - и пари сме давали, и плодове сме носили, и сме водили децата да ги почерпим и просто изход няма.На държаватае изобщо не й дреме - за толкова време само на една директорка съм видяла да й пука и да се опитва да прави чудеса от храброст.И да не ни гледа в ръцете като ни види.....

# 20
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: mama kenga
Аз лично вече не виждам какво да направя - и пари сме давали, и плодове сме носили, и сме водили децата да ги почерпим и просто изход няма.На държаватае изобщо не й дреме - за толкова време само на една директорка съм видяла да й пука и да се опитва да прави чудеса от храброст.И да не ни гледа в ръцете като ни види.....

Ами това са абсолютни гадове #2gunfire  #2gunfire Не се учудвам,защото работих известно време в Дом майка и дете и много добре знам какво е отношението там.А като се опитах да променя нещата и колежките се настроиха против мен и започнаха да злобеят...защото това не били моите деца в къщи...те,майките им ги били оставили,та ние ли да ги гледаме #Cussing out А те душичките жадни за ласка...като влизах в началото в стаята(където ги захвърляха по цял ден и вдигаха килимите за да не ги напикават и децата седяха на студените плочки)и се опитвах да ги погаля,те милите се дърпаха и вдигаха ръчички към лицето,за да се предпазят #Puppy dog После,като разбраха,че няма да им направя нищо лошо,само като ме видиха и се хвърляха към мен-10-15 дечица,всяко иска да те пипне,на него да обърнеш внимание,толкова им беше интересно да им разказвам приказки...деца,като всички други...но много измъчени и наплашени...а душичките им крещят за любов...
Но се чудя докога ще е така,няма ли закони срещу такива изроди,които крадат от залъка на тези беззащитни човечета Confused: Възможно ли е да не може да се направи нищо.Такива директори няма ли начин да се уволнят.

# 21
  • Мнения: 1 002
Цитат на: mama kenga
Аз лично вече не виждам какво да направя - и пари сме давали, и плодове сме носили, и сме водили децата да ги почерпим и просто изход няма.На държаватае изобщо не й дреме - за толкова време само на една директорка съм видяла да й пука и да се опитва да прави чудеса от храброст.И да не ни гледа в ръцете като ни види.....

кенга , точно затова има смисъл в приемните семейства ..

# 22
  • Мнения: 3 146
A задаваш ли си въпроса в нашата действителност защо едно семейство би станало приемно?И дали парите дето ги взима ще отиват за приемното дете? Или пък дали има някакъв контрол?

# 23
  • Мнения: 1 002
Цитат на: mama kenga
A задаваш ли си въпроса в нашата действителност защо едно семейство би станало приемно?И дали парите дето ги взима ще отиват за приемното дете? Или пък дали има някакъв контрол?
предполагам , че имаш предвид комерсиалните цели , за съжаление , така е , но въпреки всичко в приемните семейства е бъдещето , в домовете е още по-зле...

# 24
  • Мнения: 3 146
проблемът е, че създават огромни пречки за осиновяването на децата, правейки се на милосърдни  - "да си останат в България, да се говори с биолог. им родители и те да преосмислят решението си , да се върнат децата на биолог. има родители и др. такива глупости.Нали ти е ясно, че някоя майка дето 5-6 години не си е потърсила детето изведнъж няма да го заобича.Най-често някоя фондация ходи, издирва циганката от гетото, дава й 200 лв., после още няколко месеца по толкова ако си вземе детето и тя лесно се навива.Фондацията отчита - 30 деца върнати на родителите - хоп 300 000 евро за годината.......А най-трагично е когато има започната процедура по осиновяване и се намеси такава доброжелателна фондация ( в сътрудничество със социалните) и вземе детео от хора , които биха му дали всичко и го захвърли при циганката......

# 25
  • София
  • Мнения: 708
Цитат на: mama kenga
A задаваш ли си въпроса в нашата действителност защо едно семейство би станало приемно?И дали парите дето ги взима ще отиват за приемното дете? Или пък дали има някакъв контрол?


Мамо Кенга, не е съвсем така, все пак Искрица беше пуснала и парите, които се дават на приемното семейство..не че са жълти стотинки (погледнати откъм сметката за парно), но има начини като декларация за отказ от парите, евентуално да се приеме за ускоряване на процедурата и тн.
нали уж пише, че социалният работник все пак надзирава случая..
иначе пошлост има навсякъде..имаше и един филм, не помня кой, някакви родите бяха събрали 8-10 деца (не в Бг, разбира се) и с помощите, които им даваха се издържаха, т.е. цялото огромно семейство се издържаше..все пак тука отпусканите пари не са за коментар, че някой би го направил заради парите, които биха му дали..
но пък от друга страна, по селата, има доста бедни хора, съкратени и тн., на които тия пари биха им дошли добре и биха взели едно, две деца и така хем да им осигурят дом и ласки, хем и на тях да им се осмисли битие и прехрана..двуяко е..
а какво стана с идеята да няма домове, а само временно настаняване на децата?!

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: Миленка
аз съм от София - център..знам, че тук наоколо за домовете се грижат...доколкото знам ги покровителстват..ти ако имаш някой дом предвид, сподели..аз си мислех за един дом в перник, имаше идея за мартенички там, нямам идея какво стана..но да поемем грижа за дом ми се струва много смело..можем да се опитаме да помогнем..казвай ти какво имаш предвид..


Домът в Перник сме го посещавали няколко пъти и ще дам само ориентировачна информация.Мартеничките за там бяха поредната радост , която се опитахме да доставим на децата.
Там персонала е много добър   и директорката е млада и невероятно разбрана жена,  която дава всичко от себе си.

Децата са от 0 до 6 г.
60 дечица са.

По базата има доста какво да се желае.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: mama kenga
Да ви кажа с мартенички не става.Тези деца ядат по 3 пъти на ден, трябват им пералня,телевизор, кола (с която тези от малките села да могат да бъдат транспортирани при нужда), трябват им летни лагери (море и планина), куклени театри, представления.....За дрехи и обувки не говорим изобщо.А много важно е и да имат квалифицирани специалисти с голямо сърце (психолози, дефектолози, рехабилитатори....).
Например в село Страхилово, Търновско деца по на 6-7  и повече години никога не са виждали пижама, както и четка за зъби.Да не казвам, че там няма лекар.И понеже директорката е тотален изрод(въпреки че срещу нея си текат разни дела за подкупи)  каквото и да дарите се открадва.И децата не се дават за осиновяване, защото ако намалеят под критичната бройка тъпите лелки от персонала ще си загубят местата (респ. 200 си лева заплата).С какви усилия съм измъкнала от там 3 деца по-добре не питайте.


Съгласна съм , че нуждите са огромни и  трябва да се мисли не само да дрешки и обувки.Но когато имаш нужното съдействие от директо е по-лесно ,и е осъществим всеки един проект .

А не може ли тази директорката да бъде уволнена ако са констатирани тези й нарушения?

# 28
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: mama kenga
проблемът е, че създават огромни пречки за осиновяването на децата, правейки се на милосърдни  - "да си останат в България, да се говори с биолог. им родители и те да преосмислят решението си , да се върнат децата на биолог. има родители и др. такива глупости.Нали ти е ясно, че някоя майка дето 5-6 години не си е потърсила детето изведнъж няма да го заобича.Най-често някоя фондация ходи, издирва циганката от гетото, дава й 200 лв., после още няколко месеца по толкова ако си вземе детето и тя лесно се навива.Фондацията отчита - 30 деца върнати на родителите - хоп 300 000 евро за годината.......А най-трагично е когато има започната процедура по осиновяване и се намеси такава доброжелателна фондация ( в сътрудничество със социалните) и вземе детео от хора , които биха му дали всичко и го захвърли при циганката......



Истина ли е това което казваш?
И що за организации са това?
не им ли дожаля, не им ли омръзна на хората да гледат и слушат за тези дечица ???
Държавата не им оставя избор.
Tragichno e
 Sad

# 29
  • Мнения: 160
Цитат на: mama kenga
Йосарян
на книга всичко е перфектно, обаче действителността е съвсем различна.От няколко години се занимавам с осиновяване на деца и  съм се сблъсквала с неща, които не са известни на широката общественост.Нямам намерение да споря с никого - дори изобщо не смятам да се включвам активно в този форум, за да не ме обвинят , че се рекламирам по някакъв начин.

moge bi si prava ima rasli4ni hora.nie si osinovihme detenze i sme mnogo staslivi.as si mislia 4e da se resis da si osinovis dete e resenie koeto se vsema ot sarze.saprugat mi kasva 4e vsi4ki osinoveni de4iza sa jelani deza i as taka mislia,no javno si se sblaskvala s drugi slu4ai.sega deistvame sa vtoro osinoviavane.
sasto iskam da snaia ima li sans maika mi koiato e na 54 god da si vseme priemno detenze.tia e besrabotna i as ia isdarsam as jiveia v 4usbina. sama e rasvedena i iska da usmisli jivota si kato pomogne i isgleda edno detenze.ne go pravi sa pari sastoto as ne ia ostaviam i ne bih go napravila.mnogo bihme se radvali ako stani.losoto e 4e jiveeme v malak grad i informaziata koiato polu4avame ne e mnogo kompitentna mojes li da mi pomognes

Общи условия

Активация на акаунт