Страх ли ви е да не ви откраднат бебето?

  • 5 593
  • 149
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
Винаги ме е било страх... Confused

# 16
  • Мнения: 865
Не мисля, че звучи смахнато въпроса!Никога, ама никога не си оставям бебето само в количката или колата.Не упреквам майките който го правят,но аз не мога така.Мъкна Мария на ръце в магазини в които не мога да вляза с количката и се чувствам спокойна.Не само заради страх да не я откраднат ,ами да не се задави ,да не се уплаши  от нещо... Дразнят ме и непознати хора, които се спират да се радват на бебето уж с добри чувства ама...Не мисля че съм параноичка просто съм по-предпазлива.

# 17
  • Мнения: 2 757
Никога не оставям детето само навън или в кола или където и да било. А на лудите майки покрай мен просто не обръщам внимание - те са толкова много, че да се отчае човек направо.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Нормално е да те е страх, с толкова изперкал народ на свобода по улиците и мен би ме било страх... Само че, гледам да не се замислям много много и на тая тема, че вече напълно ще изперкам (ако го мисля и това)...

# 19
  • Мнения: 209
Страх ме е, и то много. Но никога не съм я оставяла навън. Влизам си направо с количката.
даже не ми е хрумвало да вляза някъде без нея.

# 20
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Страх ме е ,затова никога не го оставям без надзор!

# 21
  • Мнения: 1 691
Влизам си почти навсякъде с количката, в краен случай я оставям пред магазина и нося с малкия на ръце. Само пред магазинчето за памперси го оставям за 2 минути, но постоянно го гледам, а и отпред винаги има поне още 1-2 колички.

# 22
  • Мнения: 14 133
Никога не съм оставяла малката без надзор, дори и за секунда  Thinking

Според мен си си съвсем наред  Heart Eyes

 Peace Винаги съм недоумявала, когато видя дете в количка, оставено само пред магазин или аптека newsm78

# 23
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Не си смахната, естествено! Аз гледам да ходя в магазини, в които мога да вляза с количката. Например в Пикадили ( имат и аптека ) Ако не мога да я вкарам някъде просто си вземам малкия на ръце и така пазарувам. Който си оставя децата без надзор да му мисли.

# 24
  • Мнения: 941
НИКОГА не го оставям пред магазини,аптеки и т.н. сам.Ако е невъзможно да вляза с количката,просто не влизам

# 25
  • София
  • Мнения: 1 423
Никога не съм оставяла малкия без надзор, дори и за секунда. Като не мога да вляза в магазина с количката изобщо не влизам.   

Според мен си си съвсем наред. Това притеснение е съвсем нормално.  Peace   
 
 

# 26
  • Мнения: 9 050
Аз понеже знам какво е да излезеш пред магазина и количката с детето да я няма.....( детето на една колежка. Вече 3-та година го няма.) Никога не го оставям само навън. Ама никога!!!

В квартала вече ни знаят и всички по магазините са много мили. Дори се е случвало в един магазин, в който пазарувам отдавна, да оставя детето навън с някоя от касиерките, които си умират да си играят с него. Така си пазарувам, а детето много се радва на каките там. Но, ако е магазин, в който нямам доверие на персонала и не мога да вляза вътре с количката, просто не влизам. Ако е много наложително, взимам детето на ръце, а количката остава от вън. Ако ще вземат нещо - да е количката. Ще си купим друга.

И ако си мислиш, че си прекалено предпазлива - не си. Търговията с деца върви със страшна сила. А нашите каквито са белички, хубавички....Пази си детето и не обръщай внимание на тези, които не го правят. Това са си техните деца - те си решават как ще ги гледат.
Не можеш да ги опазиш от всичко, но травмата от отвлеченото дете е много по-голяма от тази от починалото дете. И двете неща са ужасно жестоки, но неизвестността къде е, дали е живо, дали е добре, дали не е само на две крачки от теб, а ти не можеш да го намериш, дали не можеш да направиш още нещо, за да го откриеш.... това не ти дава мира. Не можеш да се опиташ да приемеш факта, че си го загубила и да продължиш нататък, защото неизвестността те съсипва и винаги се надяваш, че не си го загубила. Малко тъжно стана  писанието ми, но понеже съм виждала такъв случай и затова споделям. Дано на никой не се случват подобни неща.

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 12:47 от ZinaSt

# 27
  • София
  • Мнения: 5 757
Страх ме е. Затова не го оставям сам.

# 28
  • Мнения: 674
 Благодаря на всички! newsm51
 Просто не разбирам спокойствието на тези майки, които виждам около мен! Ако нещо се случи на бебето ми, поради това, че съм искала да си купя блузка или парфюм, просто не искам да съм жива след това!
 Дори да не се случи това най-лошото, как да я оставя като се събират разни лелки да я ПИПАТ, понеже "ах, какво малко, сладко бебенце, чакай да го пипна"! smile3515

# 29
  • Мнения: 184
разбира се че ме е страх,и затова не го оставям

Общи условия

Активация на акаунт