какво за вас е чалга

  • 8 231
  • 142
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 924
оставам с впечатление ,че хората мразещи чалгата са нацисти
Те не знаят какво значи ,но я мразят
Така както мразят циганите,защото са цигани
мразят негрите,защото са негри
Мразят всичко по-различно от тях и съответно по-низшо
И мразят да ги смятат за глупави


Аз пък най-мразя подобни обобщения. Също и да ме слагат под общ знаменател.
А най-мразя да ми казват какво или кого мразя, хора, за които явно омразата е начин на живот.

По повод на чалгата - сто пъти споменах, че мразя да лежа нощем в собственото си легло и да не мога да заспя, защото някой простак не знае как да се весели. Но не мразя простака, съжалявам го.
Аз никога не съм се обиждала затова, че някой не харесва музиката, която аз харесвам. Вие защо го правите?

А вечер в собственото ми легло аз бих намразила който и да е,който ми пречи да заспя-
независимо дали слуша Мозарт,Армик,рап ,хард рок и т.н
Не те обиждам теб,не обиждам никой.
Но как да наречеш някой ,който мрази всичко различно- патриот ли?
Аз музика не слушам,нямам нужда от подобен стимул-поне в последната година.
Но приемам ,че всеки човек има право да слуша и да харесва това което иска.
и това какво е избрал не го прави по-добър или по-умен


не разбрах само забележката за омразата.
Мен ли визира ,казвайки "хора, за които явно омразата е начин на живот"
Щото ,ако да е много интересно твърдение

# 61
  • Мнения: 677
Но как да наречеш някой ,който мрази всичко различно- патриот ли?


Охохохохохоо...

# 62
  • Мнения: 24 467
За мен е нещо, което не допускам да ми прекрачи прага на дома... освен като звукова вълна, която и да искам, не мога да спра.
Благодаря ви, съседи мои, че рядко ме притеснявате по такъв повод.

# 63
  • Мнения: 1 761
За мен чалгата е нещо,което никак не ми харесва.Обикновено хората, които обичат чалга също не ми харесват.

# 64
  • out of space
  • Мнения: 8 573
чалга=простотия

# 65
  • Мнения: 238
Защо олицетворявате чалгата с определен човек или хора ?
Това е манталитет,без значение е рожденното място или настоящото.Животът ти може да е чалга,това е по-лошото.
Когато чалгата започне да излиза извън музиката и навлиза в ежедневието на всички ни,тогава вече е тревожно!

ПС: Не съм против чалгата.Има и страхотни попадения,незнайно защо наречени така.

# 66
  • Мнения: 2 550
чалгата за мен е всичко
дишам чрез нея
живея за да въртя гюбеци
хъхъ



тъй де Flutter

# 67
  • Мнения: 29
оставам с впечатление ,че хората мразещи чалгата са нацисти
Те не знаят какво значи ,но я мразят
Така както мразят циганите,защото са цигани
мразят негрите,защото са негри
Мразят всичко по-различно от тях и съответно по-низшо
И мразят да ги смятат за глупави


Аз пък най-мразя подобни обобщения. Също и да ме слагат под общ знаменател.
А най-мразя да ми казват какво или кого мразя, хора, за които явно омразата е начин на живот.

Аз никога не съм се обиждала затова, че някой не харесва музиката, която аз харесвам. Вие защо го правите?

Това е манталитет,без значение е рожденното място или настоящото.Животът ти може да е
ПС: Не съм против чалгата.Има и страхотни попадения,незнайно защо наречени така.

# 68
  • Мнения: 750
Защо никога не казват на метълите чалгари? Защо да се смятам за по-висша? Моят Аз не е устроен на тази вълна. Да, различна съм. Но това ме прави по-силна. Малцина са ония, които могат да се самосъхранят. Не ми е толкова важно значението на чалгата като дефиниция. Важно е дали мога да се заставя да " работя" на тази честота. И тъй като всяко заставяне би ме погубвало, то не бих могла да заповядам на духа си да живее с чалга.

# 69
  • Мнения: 3 835
Нпоследък избягвам да бъда крайна в оценките си. И преди познавах много хора,  които слушаха чалга, и постоянно спорех с тях. Сега се запознах с още много такива хора, и се убедих, че света е шарен, разнолик. Научих се да ги разбирам и да приемам избора им. И най-важното, вече не поставям знак за равенство м/у чалга и простотия. Никога няма да харесвам тази музика, но света не се върти около мен.

# 70
  • Мнения: 29
Нпоследък избягвам да бъда крайна в оценките си. И преди познавах много хора,  които слушаха чалга, и постоянно спорех с тях. Сега се запознах с още много такива хора, и се убедих, че света е шарен, разнолик. Научих се да ги разбирам и да приемам избора им. И най-важното, вече не поставям знак за равенство м/у чалга и простотия. Никога няма да харесвам тази музика, но света не се върти около мен.
Това наистина е хубаво.

# 71
  • Мнения: 179
Защо никога не казват на метълите чалгари? Защо да се смятам за по-висша? Моят Аз не е устроен на тази вълна. Да, различна съм. Но това ме прави по-силна. Малцина са ония, които могат да се самосъхранят. Не ми е толкова важно значението на чалгата като дефиниция. Важно е дали мога да се заставя да " работя" на тази честота. И тъй като всяко заставяне би ме погубвало, то не бих могла да заповядам на духа си да живее с чалга.
Чалгата я възприемам все пак сме балканска държава, но метала ми е доста по далечен  Rolling Eyes.Познавам много които казват, че не слушат чалга, а след 2-3питиета лелелеле #Crazy Joy

# 72
  • Мнения: 750
gracia777 , това на мен неможе да ми случи, дори да умирам от препиване Grinning

# 73
# 74
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Чалгата е кич,
кичът не е нищо.

Като чуя за чалга, се сещам за "Дърт козел млада върба лющеше", ама не знам кой я пее.

Е как да не знаеш Grinning Руслан Мъйнов, разбира се. Негов е и шедьовъра "Прасета, всичките прасета на мезета по буркани и мазета", както и "Тъпа овца" Mr. Green Завиден репертоар. Класика в жанра  Mr. Green
Имам комшия чалгар, който денонощно върти тези високо интелигентни парчета  Mr. Green Фен е на Руслан Мъйнов. Самия Руслан в едно интервю се изцепи, че ще си търси жена от Молдова защото българките не са интелигентни и не отговарят на височайшите му критерии, възпяти в репертоара му  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт