Проблеми с бъбреците и пикочните пътища-7

  • 55 813
  • 247
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 802
Ава, не! По принцип и беше изписан за 6-8 месеца, аз и го давах 1-2 месеца и спрях. Нямаше смисъл да го давам при условие, че бактерията беше резистентна на бисептол. Във момента освен уростим по 10 дни в месеца нищо друго не и давам.

# 211
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
...martisun, мисля че ти беше давала на Марти уростим, забелязала ли си нещо различно във начина на пишкане докато му го даваш?
Освен това ще я водим на море другата седмица, малко се притеснявам от пясъка и водата, но то ще си покаже след това Simple Smile

Не съм забелязала нищо по-различно в пишкането, но и не съм се заглеждала. Той тогава беше с памперси така че пишкаше когато и колкото си иска.

Не се притеснявай от морето. Марти и тази година ходи два пъти на море с което му станаха 6 морета откакто е роден и му няма нищо. Даже напротив като отидем на море и изчезват всякакви кашлици и хреми. Не съм го пазила нито от водата, нито от пясъка.
Приятно изкарване.

# 212
  • Мнения: 34
здравейте мили майчета ,моето дете също има много сериозен проблем.благодаря на bory v i svear ,който ме насочиха към тази страница.преди 2 месеца синът ми (8 годишен) се разболя и от изследванията се установи че има хидронефроза в левия бъбрек   ВУР и в двата (в левия 4 ст в десния 2-3ст),като левия бъбрек почти не работи .рентгенолога който прави снимката каза че вижда много малка част от паренхима да работи. имам познат уролог  който ме посъветва да не избързвам с операцията  ами да опитам с пиелосептил ,като трябва да го пием 10-12 години до израстването на детето и уростим също.това можело да помогне (в 50 процента от случаите помагало). ако обаче направи нова бактериална инфекция веднага да влизаме на операция.сега съм много притеснена и затова ви моля за съвет.
благодаря ви предварително

# 213
  • Мнения: 1 802
ciji, Здравей!
Съжалявам за неволите ви...
Прочетох въпроса ти и във предишната тема. Писала си за много аномалии по пикочната система на детето си, едва ли ПИЕЛОСЕПТИЛА ще реши проблема...Моят съвет е да хващаш детето и да го заведеш във Пирогов. Няма смисъл да го тъпчеш толкова години със лекарства, след като със операцията по бързо ще се решат нещата. Не се притеснявай от операцията, знам какво е да ти кажат че детето ти е за операция... Но ако вземеш това решение, така само помагаш адекватно на детето си!  Hug
Във Пирогов са добри лекари. Друг е въпроса със условията и отношението, но това са подробности! Simple Smile
Имаш и вариант за Правителствена болница. Може би martisun, ще се включи за да ти обясни по подробно за там Simple Smile
Каквото и да решиш за по нататък - желая ти от сърце, много сили и кураж, а на детето ти здраве и късмет!  Hug

# 214
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
ciji, съжалявам че се налага да пишеш тук. Искрено се надявам проблема да не е сериозен.
Послушай Ели и заведи детето или в Пирогов или в Правителствена болница да му направят изследвания за да се установи от какво е задръжката на урина. Пиелосептила няма да реши проблема. Нито пък уростима. Докато ги пие може да не получава пиелонефрити и урината му да е чиста, но бъбрека ще продължи да се уврежда. Не е задължително веднага да ви правят операция. Може да решат проблема с лекарства но трябва уролог или нефролог да назначи лечението. Не се доверявай на лекар не-специалист за да не съжаляваш. Аз се доверявах дълго време на личната ни лекарка и много, много съжалявам че не търсех и друго мнение и не си търсех правата. Не си играй със здравето на детето. Аз съм изключително доволна от лекарите в Правителствена болница така че ако се колебаеш ти ги препоръчвам. Особено д-р Русева като педиатър и д-р Гайдаров като детски хирург-уролог. Успех!

# 215
  • Мнения: 34
Много ви благодаря за съветите .Записах  час при д-р Гайдаров в правителствена болница за сряда .ще ви пиша пак.

# 216
  • Мнения: 1 802
ciji Успех!
Очакваме те със добри новини!  Hug

# 217
  • Мнения: 5 531
Здравейте и от нас на всички.  Ели, много се радвам да видя че пак си тук, много целувки за Вики. Стискам палци всичко да е наред със микционната снимка, и вече да забравите за болестите. Сiji наистина не чакай. Заведи си детето на лекар. Ели и martisun са ти дали много добри и точни съвети. Успех.
Ние се върнахме от море преди един ден, но си намерихме къщата надолу с главата Cry. Някой здраво си беше поровил, всичко беше обърнато надолу с главата. #2gunfire И децата са болни, първо баткото, сега и Мария е с темпшература. Доки вчера каза че било чисто вирусна инфекция, дори и гърлата им не били червени, но по бельото на Мария снощи си имаше зацапване и имаше сякаш леко течение.
 

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 14:56 от marychery

# 218
  • Мнения: 34
майчета ,може ли една бактериална инфекция да протече без температура и да не се разбере веднага .притеснявам се защото някъде бях прочела че може, а джипито   казва че не може. при нас бъбрека се е увреждал без да разберем(защото има рефлукс и е правил бактериални инфекции ) направо се чудя как досега не сме разбрали, при положение че имам близнаци и че никой не ми е казал, че трябва да се прегледат децата по сериозно (защото в повечето от случаите винаги на едното дете нещо му има) .ако бактериалните инфекции протичат винаги с температура тогава ще се притеснявам по малко ,защото ще разбера веднага ,но ако не винаги са с температура тогава без да се замислям ще избера операцията ,защото само така ще спасим и останалата част от бъбрека

# 219
  • Мнения: 5 531
Ами доколкото знам в повечето случаи бактериалната инфекция протича с температура. Казвам в повечето случаи, защото при моите деца се е случвало да имат бактериална инфекция но в гърлото и да няма никакви външни признаци. Когато Мария имаше бактерии в урината , беше с температура почти 5 дена която не се повлияваше от лекарства. Доколкото разбрах утре сте на лекар. Посъветвай се със д-р Гайдаров, пускай редовно стерилна урина на детето.

# 220
  • Мнения: 1 802
ciji, може да протече и без наличие на повишена Т.
При моето дете не винаги когато има бактерии в урината във високи стойности има и висока Т... а то си е бактериална инфекция и се лекува със АБ-ци.
Но когато направи пиелонефрит, непременно вдига висока Т.  Rolling Eyes

# 221
  • Мнения: 5 531
И аз така си мисля - бактериалната инфекция си е бактериална инфекция. При моите деца се е случвало няколко пъти да има бактериална инфекция без външни признаци. Последният път открихме че Мария пак е с такава ин. след като трябваше да пуснеме изследванията за телк, без да е болна. И когато утайката и се оказа 35мм, личната се хвана за главата. Та затова следи стерилната урина редовно.

# 222
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравеите.
Marychery, съжалявам че сте имали "гости" докато сте били на море. Дано не ви липсва нещо ценно и да се разминете само с почистването. Дано се оправят бързо и децата от вируса. Надявам се че сте изкарали приятно на морето.

Сiji, аз съм разказвала преди време нашата история, но ще се повторя накратко защото проблемите на децата ни протичат еднакво. Марти се роди с хипоспадия (криво отворче на пишока) и в родилното казаха да го заведа на нефролог да му види.бъбреците. Педиатърката обаче каза че няма нужда защото детето е здраво. И понеже Марти никога не е имал признаци за проблеми с бъбреците аз й се доверих и го заведох на частен преглед  чак на година и 10 м. Оказа се че има много сериозна аномалия по цялата отделителна система - два мегауретера, хидронефроза и в двата бъбрека, дивертикул на пикочния мехур и стеноза на уретрата. Почти две години е живял с тази аномалия която бавно но сигурно му е увреждала органите. Никога не е имал утайка в урината, нито бактерии. Не е вдигал висока Т, нито се е оплаквал от болки някъде. Лекарите които го гледаха на видеозон се хванаха за главата. Доцента който го оперира каза че това е "ярък пример за майчински инстинкт". Ако не бях го повела аз по лекари и не бях настояла аз да го гледат на видеозон щяхме да разберем за проблема като спре да функционира някой орган и не ми се мисли какво щеше да стане. Педиатърката ни до последно твърдеше че проблема не е сериозен и аз съм хипохондричка. Затова ти казвам да не се доверяваш на лекарите много много а да си заведеш детето да му направят изследвания. И поискай мнението на поне двама лекари. Защото на мен трима известни хирурзи ми казваха преди време  че трябва да си оперирам ръката и само хирурга в поликлиниката ни ми каза да не я пипам а да почивам и само той позна че така ще ми се оправи.

Иначе д-р Гайдаров си разбира от работата и е много внимателен. Той ще ви обясни добре какъв е проблема и какво ще предприемете. В момента аз се доверявам единствено на него и на д-р Русева която е педиатър в Правителствена болница.
Успех утре на прегледа. Предай му поздрави от Мартин:)

# 223
  • Мнения: 34
сигурно и при нас така е ставало ,иначе щяхме да разберем навреме .правел е бакт. инфекция без температура.
колкото до доктор Русева аз първо с нея се свързах и тя ми записа час при Гайдаров   и пак благодарение на вас .От едно известно време четях  за вашите проблеми и лечения и така реших при кого да отида .като се върнем от София ще ви пиша пак.
пожелавам на всички ваши дечица да бъдат здрави ,щастливи и нека бог да ги пази от такива сериозни болести

# 224
  • Мнения: 5 531
martisun , гледам че и вие сте си пекли дупетата на морето newsm62 Ние си изкарахме супер. Времето не беше много горещо, страхотно за плаж. Но много малко - аз нямам отпуска, та за малко. Имахме си и рожденик, Минко стана на 7г. Малко се поразболяха, надявам се да не е сериозно. Нещо Мария ме съмнява, имаше някакво зацапване на гащите снощи и е с температура. Но е на вилата с нашите, и за сега и дават само Панадол за тем. А в къщи гледката беше доста грозна.
ciji , успех на прегледа, и пиши после как е минал. Сигурна съм че сте избрали правилният лекар. Можеш да си сигурна, че имаш подкрепата ни.

Общи условия

Активация на акаунт