Изпитите наближават, майки пак ще истерясват!

  • 24 440
  • 413
  •   1
Отговори
# 360
Знае ли някой, на кой сайт ще се публикуват резултатите?

# 361
  • Мнения: 116
За София - в сайта на РИО-София -град, но кога ... newsm78...не е ясно още.Ще проверяваме.

# 362
  • София
  • Мнения: 346
Знае ли някой, на кой сайт ще се публикуват резултатите?
Проверявай често в този сайт и ще си в час. Laughing Има готини мацки, които не само бързо научават новините , но не се и двоумят да ги споделят с останалите, за което съм им безкрайно благодарна .  bouquet

# 363
формулата за изчисление на бала (скала за оценяване) днес излезе на сайта на МОН. http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/

# 364
  • Мнения: 901
За София - в сайта на РИО-София -град, но кога ... newsm78...не е ясно още.Ще проверяваме.
Ако е в сайтовете на Риотата, можете да ги намерите на сайта на МОН, от връзки, мисля. Ей тъй да споделя.
Но едва ли преди понеделник newsm78 newsm78

# 365
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето какво прочетох днес за задачите по математика:
Седмокласници сa решавали задачи за 10 клас
Въпреки това на мен не ми се сториха много трудни задачите с малки изключения.
Не, не са трудни, само пробвай да ги решиш всичките за три часа. Stop Stop Stop
Е, аз се пробвах, но не е въпросът аз да ги решавам, нали. Само си спомних трудността на задачите, с които аз съм кандидатствала. Все пак трябва да се отсеят по-добрите. А не да се влиза в гимназия със средно ниво, каквото наблюдавам през последните години.
Успех на всички ученици!

# 366
  • Мнения: 901
А успя ли?
По наше време задачите бяха три за четири часа. И не бяха по-трудни от някои в този тест.
Но ние тука си казахме отдавна - трудни, трудни - за всички е така. Няма да има пълни шестици, ще има малко отлични и толкова. Ще видиш, че тази година успехът по математика ще е по-нисък от миналата - е, набор 1993 да не е по-тъп или за една година учителите да са  станали по-слаби?

# 367
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да почакаме до понеделник да видим резултатите.
Ученици, които искат да се занимават с математика, би трябвало да се справят поне с 80% от задачите. А тези според мен добре са обхванали материала + няколко на по-високо ниво за да се изявят можещите.

Не ме питай дали съм успяла, учител по математика съм. Само на една задача се замислих доста, но като цяло ги прехвърлих бързо. И да, 3 часа са малко за ученици, но математиците трябва да имат бърза мисъл  Wink

# 368
  • Мнения: 4 076
Ученици, които искат да се занимават с математика, би трябвало да се справят поне с 80% от задачите. А тези според мен добре са обхванали материала + няколко на по-високо ниво за да се изявят можещите.

Не ме питай дали съм успяла, учител по математика съм. Само на една задача се замислих доста, но като цяло ги прехвърлих бързо. И да, 3 часа са малко за ученици, но математиците трябва да имат бърза мисъл  Wink
Но това са задачи не само за влизане в няколкото математически гимназии в страната(най-често от ученици,които са вече там от 5 клас),а за езикови,реални гимназии,техникуми,които са в пъти повече.В такъв случай да си направят отделни тестове за математическа гимназия и отделно за останалите,базирани изцяло на учебника от 7 клас и с нужното време.Защо трябва моето дете,което е положило толкова усилия през годината,сега да се притеснява,че не се е справило добре?И не само тя.Сега тя трябваше да е доволна от себе си и спокойна,че се е трудила много,но резултатите си заслужават.Да,може и с 4 да влезе в езиковата,която иска,обаче защо трябва да е 4?Само защото Съюзът на бълг.математици пак се направи на велик.

# 369
# 370
  • Мнения: 4 076
Ами и аз съм на това мнение.Но не,ние все трябва да измислим нещо по-сложно и завъртяно,че да си оправдаят чиновниците в МОН заплатите.И за какво тези напъни?За да им дадат "свободно"после в гимназиите и да се падат по няколко ВУЗа на кандидат-студентски калпак...

# 371
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Може ли тук да питам...
ако някъде е ставало въпрос, че не съм чела темата и форума, моля да ми посочите просто линк, ще съм много благодарна.... та  имат ли книги за четене бъдещите осмокласници newsm78.... че на моя син- нищо не дали Sad

# 372
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Но това са задачи не само за влизане в няколкото математически гимназии в страната(най-често от ученици,които са вече там от 5 клас),а за езикови,реални гимназии,техникуми,които са в пъти повече.В такъв случай да си направят отделни тестове за математическа гимназия и отделно за останалите,базирани изцяло на учебника от 7 клас и с нужното време.Защо трябва моето дете,което е положило толкова усилия през годината,сега да се притеснява,че не се е справило добре?И не само тя.Сега тя трябваше да е доволна от себе си и спокойна,че се е трудила много,но резултатите си заслужават.Да,може и с 4 да влезе в езиковата,която иска,обаче защо трябва да е 4?Само защото Съюзът на бълг.математици пак се направи на велик.
И какъв е проблема - не разбирам?
Защо скачате всички така?
Щом с този тест се кандидатства навсякъде, където има прием след седми клас, мисля, че е нормално да има една част малко по-трудни задачи, заради математическите гимназии.
И какво като четворка, вас бележката ли ви интересува повече. Ако не желае детето математика, то четворката не трябва да ви притеснява. Или може би сте бележкари?

# 373
  • Мнения: 25 724
И какъв е проблема - не разбирам?
Защо скачате всички така?

Проблемът, Лилянче, е, че се обезсмисля трудът на деца и учители - твои колеги.
Въпреки, че синът ми не е математик, подготовката му по математика беше много по-сериозна. И в училище, и на частните уроци имаше прекрасни преподавателки и затова разчитахме на по-висока оценка. Не става въпрос за самата оценка като цифра, а като израз на труда им.
За сметка на това, учителката му по БЕЛ беше под всякаква критика, такова мързеливо и нехайно същество рядко се намира дори и днес. Вярно, на частни уроци ходи при една много сериозна и отговорна учителка, която обаче трябваше да направи чудо за 2-3 месеца да навакса с огромното изоставане, което се беше получило.
И накрая стана така, че тези, които се трудиха упорито, получиха подигравка за труда си, а тези, които бяха безхаберни, ще берат славата на добрите оценки.
Знам колко е изкарал синът ми по БЕЛ - над 5 е. По математика обаче очаквам много, много по-ниска оценка.  Confused

Морена, моят син също няма списък. Учителката им уж щяла да им дава, но била забравила. Питах и негови съученици, да не би той да не е разбрал. Наистина не са им дали.  newsm78

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 13:30 от Как`Сийка

# 374
Не знам защо е цялото това нещо против това, което стана. Дъщеря ми е добре с математиката, въпреки че не иска и да мисли за евентуално бъдеще с нея. Литературата е нейната страст. Но все пак се справя детето, в математическа е след 5ти клас и е доста на ниво. Винаги съм знаела, че има много по-добри от нея математици, но сега като гледам резултатите има почти най-високата оценка от класа си и е доволна.  Имаше амбиции за 6ца, но....Оценката й е 5,393. А относно теста - да, наистина не е бил много лесен дори напротив. Но нали затова долната граница е толкова ниско. Според мен 16 точки за 3ка е много много малко. Очаквох минимум 25. Но ето пак ще има много двойки. Нали е направен теста за да отсее тези, които се занимават с математика, истинските отличници дори математически гении, от тези, които са ходили на уроци една година и мислят, че много нещо са направили. Въпросът не е в това да си намериш супер добра учителка, да учиш една година и да чакаш 6цата... Не става така  Naughty Познавам родители , които се занимават с децата си и математиката още от 2ри 3ти клас...Те заслужават високите оценки

Общи условия

Активация на акаунт