Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 7

  • 38 894
  • 319
  •   1
Отговори
# 30
# 31
Zdraveite momi4eta naistina ste prekrasni ,sledia vi s goliam interes .
obojavam vkusa na karamel i vi molia ako ne vi zatrudniava da mi dadete recepta za karamelova torta.Ot vashi recepti sam pravila medovika i e prosto bojestvena .Blagodaria predvaritelno  bouquet

# 32
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Запис и от мен. Тортите на всички са невероятно красиви и много идейни. Браво!!  Hug

# 33
Здравейте,страхотни торти валят в последно време   bouquetа аз съм все още на диета. Rolling EyesЗаписвам се с две тортички за рождения ден на мъжа ми(гледах да не са много калоричи но.....) ooooh!
Ананаса е пълнен с парфе от ягоди а тортата сърце с парфе от кайсии,отгоре червеното е боядисана белтъчна глазура.Иначе опекох обикновени пандишпанови блатове.


# 34
  • Мнения: 349
Невероятни, слънчеви и апетитни торти сте показали - МАЙСТОРКИbouquet
Аз се записвам с лека плодова тортичка с бисквитена основа и пудингов крем
сладоледен пудинг от праскови и череши  
парче 
 

# 35
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Mомичета, страхотни сте!!! Няма нужда да изброявам имена, всички торти са страхотни!!!
Искам само да ви покажа какво съм намислила за Деня на бащата -

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 17:31 от Hot momma

# 36
  • Мнения: 729

Може ли рецептата на туй чудо... Rolling Eyes Много ми хареса! Hug

Hot momma, идеята ти е прекрасна, сигурна съм че ще се хареса!

# 37
  • У дома
  • Мнения: 1 741


Ето моят първи опит с накрайниците на Уилтън. Лилавото не се получи, но вкусът е чудесен. Вътре е с крем от ягоди, сирене крема и малко сметана, но без захар. Отвън е крема на торта Трюфел, а малките цветчета са маслен крем. Измишльотина, но вкусно.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Най-сетне си намерих маршмелоус, но имам въпросиии. Дали за 1 тортичка стандартен размер ще ми стигнат 300 гр. бонбони? Колко време може да престои готовото тесто в хладилника? И фигурките трябва ли да се направят по-рано, за да изсъхнат, или още същия ден ще изглеждат добре? Искам да направя за рождения ден на мъжа ми във вторник торта и не ми се иска да прецакам нещо. А после ще правя още една торта за баба за събота.

ddoychinova, мнооого красиво, апетитно и свежо изглежда!

# 39
  • Мнения: 22 867
Лелеее, само един ден ме нямаше и тук се е напълнило с произведения на изкуството. Момичета, страхотни сте! Думи нямам за тортичките! mers5, Ванчето,  Swetleto,  ddoychinova, Hot momma чудесни неща сте сътворили! smile3501

Hot momma , идеята ти е добра, пожелавам ти да скоро да ни покажеш и твоето творение. 

Umbra, много, много благодаря за рецептата на "Ягодовата сянка".  bouquet  bouquet  bouquet Най-вероятно в близките дни ще я спретна. И ще бъде с вишни, после ще напиша как е на вкус, на мен със сигурност ще ми хареса, защото си умирам за вишни. Ще се получи "Вишнева сянка"! Grinning

# 40
  • Мнения: 6 243
Най-сетне си намерих маршмелоус, но имам въпросиии. Дали за 1 тортичка стандартен размер ще ми стигнат 300 гр. бонбони? Колко време може да престои готовото тесто в хладилника? И фигурките трябва ли да се направят по-рано, за да изсъхнат, или още същия ден ще изглеждат добре? Искам да направя за рождения ден на мъжа ми във вторник торта и не ми се иска да прецакам нещо. А после ще правя още една торта за баба за събота.

ddoychinova, мнооого красиво, апетитно и свежо изглежда!
Предполагам, че ще ти стигнат 300 г. бонбони. Дори ми се виждат множко за една торта, но все пак зависи какви блатове ще използваш.
Фигурките направи предварително, за да изсъхнат добре.
Покритието от маршмелоуз засъхва по-бързо от марципана "Варна" и аз лично не съм го съхранявала в хладилник. Правя обикновено така: отделям малко от бонбоните, замесвам по-твърдо "тесто" и правя фигурите от предната вечер. На другия ден приготвям с останалите покритието и слагам директно върху тортата.

Инцидентно ми се наложи да ползвам останало и прибрано в хладилника покритие. беше много твърдо, затова го затоплих в МВ и го омесих с още пудра захар. Но за цяла торта не бих рискувала да правя такова упражнение.

# 41
# 42
  • Мнения: 243
Страхотни торти!
Дойчинова, ако може рецептата. Много оригинално изкушение!
Днес при мен беше ден за сладки, понеже се приготвям за РД на сина другата седмица. И тъй като правих меденки, реших да ги украся с бял шоколад, боядисан с новите сладкарски бои, които си купих. М Е Г И, цветовете станаха досущ като твоите - наситени. Мнооого съм щастлива! Mr. Green

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Момичета, страхотни торти сте направили! smile3501 smile3501 smile3501

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Предполагам, че ще ти стигнат 300 г. бонбони. Дори ми се виждат множко за една торта, но все пак зависи какви блатове ще използваш.
Фигурките направи предварително, за да изсъхнат добре.
Покритието от маршмелоуз засъхва по-бързо от марципана "Варна" и аз лично не съм го съхранявала в хладилник. Правя обикновено така: отделям малко от бонбоните, замесвам по-твърдо "тесто" и правя фигурите от предната вечер. На другия ден приготвям с останалите покритието и слагам директно върху тортата.

Инцидентно ми се наложи да ползвам останало и прибрано в хладилника покритие. беше много твърдо, затова го затоплих в МВ и го омесих с още пудра захар. Но за цяла торта не бих рискувала да правя такова упражнение.
Благодаря ти!

А с кое става по-вкусно - марципан Варна или тези бонбони?

Общи условия

Активация на акаунт