Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 534 090
  • 1 111
  •   2
Отговори
# 1 080
  • София
  • Мнения: 571
Привет Simple Smile
Оперирах се тази седмица във ВМА по здравна каса. Екипът е страхотен, персоналът в отделението - също. Платих само престой и 30 лв. за консултация с анестезиолог.
Сега съм бинтована, докато махнат конците (10 дни след операцията). След това ще нося 1 месец чорап.
Операцията беше със спинална упойка. След това не се стои в реаниманиция, а направо качват пациентите по стаите. Упойката ме пусна след около 3 часа (т.е. вече може човек да иде до тоалетната и малко да се пораздвижи) . Две нощи се спи в болницата.
Ако някой има въпроси, ще се радвам да отговоря.

# 1 081
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 174
Привет Simple Smile
Оперирах се тази седмица във ВМА по здравна каса. Екипът е страхотен, персоналът в отделението - също. Платих само престой и 30 лв. за консултация с анестезиолог.
Сега съм бинтована, докато махнат конците (10 дни след операцията). След това ще нося 1 месец чорап.
Операцията беше със спинална упойка. След това не се стои в реаниманиция, а направо качват пациентите по стаите. Упойката ме пусна след около 3 часа (т.е. вече може човек да иде до тоалетната и малко да се пораздвижи) . Две нощи се спи в болницата.
Ако някой има въпроси, ще се радвам да отговоря.


Оперирали сте флебит или тромбофлебит?
И какво точно се прави? Вената се реже, "прихваща" ?

# 1 082
  • Мнения: 1 078
мюмла, Моля те напиши повече информация. Какво оперирахте, какъв вид беше операцията, кой извърши операцията, той ли Ви консултира преди това ? Ако сте махала вена/и - в какво състояние бяха и колко големи бяха пораженията пред иоперацията?
Благодаря предварително.

# 1 083
  • София
  • Мнения: 571
Ами, аз не съм съвсем наясно какво точно ми правиха. Махнаха една вена, но не цялата, вероятно е прекъсната там, където е останала. Проблемната вена беше от вътрешната страна на крака, под и над коляното и малко в горната част на прасеца отзад - изпъкнала, леко набръчкана. Общо взето ми казаха, че не е много страшно положението, даже ме похвалиха, че навреме съм предприела операцията.
Разрезите са под и над коляното; нямам разрез на глезена, нито към слабините Rolling Eyes Самата операция продължи не повече от половин час, но упойването беше сравнително продължително - може би към 40 минути или малко повече.
В отделението имаше много хора с проблемни вени, за два дни направиха може би към осем операции, ако не и повече. Някои пациенти бяха с много големи изпъкнали набръчкани вени, също така имаше и хора с повече разрези, включително и нагоре към слабините.
Оперира ме д-р Младенов  bouquet Анестезиоложката е страхотна, ако не се лъжа д-р Петкова!
Бях на консултация при него през зимата. Общо взето датите са заети за около месец напред. При мен се получи така, че почаках около два месеца (съобразяване с цикъл, празници и т.н.).
Единствено санитарките са малко сопнати, но като цяло операцията е лека и човек не опира много до тях. Сестрите в отделението са внимателни и любезни Simple Smile

# 1 084
  • Мнения: 46
Ами, аз не съм съвсем наясно какво точно ми правиха. Махнаха една вена, но не цялата, вероятно е прекъсната там, където е останала. Проблемната вена беше от вътрешната страна на крака, под и над коляното и малко в горната част на прасеца отзад - изпъкнала, леко набръчкана. Общо взето ми казаха, че не е много страшно положението, даже ме похвалиха, че навреме съм предприела операцията.
Разрезите са под и над коляното; нямам разрез на глезена, нито към слабините Rolling Eyes Самата операция продължи не повече от половин час, но упойването беше сравнително продължително - може би към 40 минути или малко повече.
В отделението имаше много хора с проблемни вени, за два дни направиха може би към осем операции, ако не и повече. Някои пациенти бяха с много големи изпъкнали набръчкани вени, също така имаше и хора с повече разрези, включително и нагоре към слабините.
Оперира ме д-р Младенов  bouquet Анестезиоложката е страхотна, ако не се лъжа д-р Петкова!
Бях на консултация при него през зимата. Общо взето датите са заети за около месец напред. При мен се получи така, че почаках около два месеца (съобразяване с цикъл, празници и т.н.).
Единствено санитарките са малко сопнати, но като цяло операцията е лека и човек не опира много до тях. Сестрите в отделението са внимателни и любезни Simple Smile
Аз защо съм чувала,че не е хубаво да се оперират вени,че после ставало по-лошо,появявали се още повече. Имам и позната,която първа това ми го каза и краката са й в окаяно състояние след операцията, после и съдови херурзи ми го казаха, както и всички,с които съм споделяла,че искам да махна разширената вена

# 1 085
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 676
а какъв е варианта ? да се остави да се шири  до безкрай ли ? моя хирург ми каза , че ще се виждаме в годините .. един вид оправия няма .. когато клапата горе ти е повредена , ако махнеш една , друга се твари и така .. трябва да се махат/склерозират понеже проблема в един момент може да стане не само козметичен  Peace

# 1 086
  • София
  • Мнения: 571
petionka, аз не ги разбирам тези неща. Би трябвало лекарите да преценят дали е нужно да се прави операция. В последната година се консултирах с трима съдови хирурзи и тримата ми предложиха операция, така че реших да ги послушам.
Имам още една проблемна вена, за нея лекарят ми предложи склеротерапия. Живот и здраве, през зимата ще направя и това.
Дами, споделете къде продават хубави фини чорапи.

# 1 087
  • Мнения: 1 078
Заради всичките тези "За" и "Против" продължавам да си ходя с грозните вени. Друго, освен дълга пола или панталон не мога да облека. Ходих и аз на консултации. Според докторите все още не е наложителна операция, но вече съм прескочила възможността за склеротерапия на една голяма вена.

# 1 088
  • Мнения: 1 136
Аз също знам, че след време може да се появят разклонения (имам оперирана приятелка), но това се случва и след класическа операция, и след склеротиране и без да правиш нищо, в годините напред Grinning Въпроса е кой с какво може да се примири ? Иначе аз съм на склеротерапия на 17ти, моята лекарка ме прати за чорапи в някаква фирма на гърба на Интерпред.Там наистина има и много женствени чорапи, даже със Сваровски, всякакви цветове, но по 90 лв WinkНо ако на някой работата много му изисква...

# 1 089
  • София
  • Мнения: 571
Didi smile, щом са ти казали, че не е нужна операция - чудесно. Доколкото разбрах, повърнхостните разширени вени са безобидни, лекарите не препоръчват да се оперират, а  те са малки и не зная дали изобщо е възможно. Аз имам на няколко места такива венички и ми казаха, че не са опасни. Иначе рисковете са запушване на вена, тромб, рани, които не успяват да се затворят.
az-mama2, благодаря за отговора! Чак Сваровски не ми трябват Laughing, цветовете също не ме вълнуват (ще ги нося под панталон), просто ми се иска чорапите да са фини, тъй като вече става топло, и качествени, за да не се свличат. Надявам се да намеря до 60 лв. прилични чорапи. За съжаление, не мога да отделя повече пари.
И да споделя - може да е полезно за някого - изискват се изследвания - ХИВ, хепатит Б и Ц (не се поемат от касата, струват около 50 лв.), ако сте алергични към някое лекарство, трябва да си направите тестове (аз ги направих в Александровска болница, става с направление от личния лекар, то покрива консултацията с алерголог, но самите тестове се заплащат - около 30 лв.), кръв и урина и кардиограма (тези се поемат от касата). Също така във ВМА искат да носите от 2 до 4 (според състоянието ви) ластични бинта.

Последна редакция: вт, 09 май 2017, 08:41 от мюмла

# 1 090
  • Мнения: 1 136
Утре ми е процедурата по склеротерапия , все повече се настройвам. Мисля си за следното- купила съм ластичен чорап, който трябва да нося там, докторката каза за цял крак. Моят проблем е само до коляното, защо ли ми изписа цял? Не за друго, ама много ще държи топло? Щ е я питам утре  Thinking Как беше при вас, който е си е правил нещо?

# 1 091
  • Мнения: 19
Здравейте

Някой пил ли е Флебодиа за разширени вени и има ли някакъв положителен ефект от нея?

И друг въпрос - освен неприятния външен вид на разширените вени, имате ли някакви по-неприятни усещания - от рода на слабост и тежест в ходилата?

Мерси

# 1 092
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 174
Моята разширена вена не е особено изпъкнала, но ме сърби ужасно Confused
Това проблем ли е? Преди ме болеше, сега не.

# 1 093
  • Мнения: 36 209
Дами, моля някой да пусне нова тема.

В противен случай аз ще я пусна, но не съм запозната с лекарства, лечебни заведения и други неща, които биха били полезни, ако са сложени в първия пост на следващата тема.

# 1 094
  • Мнения: 1 078
Моята разширена вена не е особено изпъкнала, но ме сърби ужасно Confused
Това проблем ли е? Преди ме болеше, сега не.
Не знам дали е проблем, но и моята ме сърби понякога.
 Аз имам друг проблем, но не знам дали от вените или...? От два дни в края на деня, въпреки, че гледам нито да не се заседявам твърде продължително време зад бюрото, нито пък се преуморявам от ходене, а краката ми отичат и се налага да откопчавам обувките  - много ми стягат.

Общи условия

Активация на акаунт