Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 384 357
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 2 400
  • Мнения: 712
Не знам защо, но се сетих за една ситуация от моя роден град. Преди време имаше проект за социализиране на децата от близкия Дом за деца лишени от родителска грижа. Управата и други умни глави решили, че за тези деца ще е хубаво да не са изолирани, а да познават поне малко от околната среда - улици, светофари, детски градини... За съжаление в началото не беше преценено, какъв сериозен проблем може да възникне - родителите на децата от детските градини МАСОВО бяха против, децата им да са в една група с изоставените и заплашваха, че ще сменят градината... В какво общество живеем само...  Confused

А иначе в квартала има ДГ с групи за деца със специални нужди, но тя не искала да го праща там, щото / повтарям се, ама... Blush / нищо му нямало на детето.
Такава градина има дори в квартала? Тогава не разбирам, къде е проблема. Детето или има нужда от специализирана помощ или не. Не може педиатър да не е установил по време на прегледите си необходимостта от специалист.. Всички педиатри следят развитието на пациентите си...

# 2 401
  • Пловдив
  • Мнения: 270
...... Не може педиатър да не е установил по време на прегледите си необходимостта от специалист.. Всички педиатри следят развитието на пациентите си...

Еми нашата не следи нашето развитие, защото аз не броя за следене меренето на кг, см, глава и гърди. Когато беше мъничък съм опитвала да й задавам някои въпроси, отговорите на които бяха винаги - всичко е наред... Да му проследи по някакъв начин пък психическото развитие..... и дума да не става и хем съм питала, а тази майка е убедена, че детето й е наред...

# 2 402
  • Мнения: 712
Самира, няма как да коментирам, защото не познавам детето, може майката действително да е права за това, че синът и е просто по-буен. Не съм наясно и с това, дали директори и възпитатели при известни индикации у възпитаниците си могат да поискат консултация например с логопед или с психолог. Сама казваш, че има детска градина за деца със специални нужди (което, признавам, ме изненада)...

Но въпросът доста се разминава с предмета на темата тук. Не тръгна ли дискусията от това, че са наричали детето ти "мангал" и "циганин"?...

# 2 403
  • Мнения: 226
Здравейте
Как се справихте с адаптацията в яслата
Направо сме коренно променени за има няма 10 дена
Все едно не е същото жизнерадостно дете
Много тежко го приема

# 2 404
  • Мнения: 357
Здравейте DJOI_34, ние първо ходихме на частна ясла, а после на държавна! И в двата случая имаше драма. С рев я оставях и с рев я вземах! Според мен имаше страх от изоставяне. Времето обаче лекува. Дано имате приятелски настроени госпожи. Ако не са ги настойте! Подаръците под форма на кафе , бонбони и сладки вършат чудеса! А за детето е добре да му носите любима играчка в яслата. А като си го прибирате да му носите любимо лакомство! Дано съм ви била полезна!

# 2 405
  • Мнения: 226
Здравейте DJOI_34, ние първо ходихме на частна ясла, а после на държавна! И в двата случая имаше драма. С рев я оставях и с рев я вземах! Според мен имаше страх от изоставяне. Времето обаче лекува. Дано имате приятелски настроени госпожи. Ако не са ги настойте! Подаръците под форма на кафе , бонбони и сладки вършат чудеса! А за детето е добре да му носите любима играчка в яслата. А като си го прибирате да му носите любимо лакомство! Дано съм ви била полезна!
Не знам дали е трябвало но предупредихме че сме осиновени
Не знам дали и те не пришпориха нещата малко
Иначе да... стартирахме с подаръци от първия ден
Не знам доста е нервно детето и това е видимо

# 2 406
  • Мнения: 357
Здравейте DJOI_34, ние първо ходихме на частна ясла, а после на държавна! И в двата случая имаше драма. С рев я оставях и с рев я вземах! Според мен имаше страх от изоставяне. Времето обаче лекува. Дано имате приятелски настроени госпожи. Ако не са ги настойте! Подаръците под форма на кафе , бонбони и сладки вършат чудеса! А за детето е добре да му носите любима играчка в яслата. А като си го прибирате да му носите любимо лакомство! Дано съм ви била полезна!
Не знам дали е трябвало но предупредихме че сме осиновени
Не знам дали и те не пришпориха нещата малко
Иначе да... стартирахме с подаръци от първия ден
Не знам доста е нервно детето и това е видимо

Много е важно и на каква възраст е детето. Може един ден някой от вас да остане в яслата. Има такава практика. За да се види как се държи детето като цяло. Поговорете с директорката, ако е благоразположена. Има госпожи и госпожи. Възможно е в друга група да се чувства по-добре. Аз установих при една промяна поради варицела, че детето ми се забавляваше повече в друга група т. е. заниманията бяха по-активни. В края на краищата обаче нейните госпожи от старата група и бяха по-мили и тя ги предпочиташе.

# 2 407
  • Мнения: 3 715
Кой оставя детето в яслата - ти или съпругата ти? Ако е тя, опитайте ти да водиш детето без нея.

# 2 408
  • Мнения: 27
Здравейте, може ли някой да ми препоръча добър логопед в София, момченцето ми е на 3г и има забавяне в проговарянето. Знам че има много логопеди, просто ако някой е имал подобен проблем и от опит да ми препоръча ще съм благодарна.

# 2 409
  • София
  • Мнения: 1 865
Здравейте, може ли някой да ми препоръча добър логопед в София, момченцето ми е на 3г и има забавяне в проговарянето. Знам че има много логопеди, просто ако някой е имал подобен проблем и от опит да ми препоръча ще съм благодарна.

Племеникът ми на 3 години почти нищо не говореше. Заведох го в "Пумпелина" при Нина Йорданова - за мене тя е един от най-добрите логопеди. Намира се зад църквата при зала Фестивална. В интернет имат страница, от където може да се вземе точния адрес и телефони за връзка. Simple Smile

# 2 410
  • Мнения: 357
Здравейте, може ли някой да ми препоръча добър логопед в София, момченцето ми е на 3г и има забавяне в проговарянето. Знам че има много логопеди, просто ако някой е имал подобен проблем и от опит да ми препоръча ще съм благодарна.
Невероятен резултат при две познати деца http://www.xn--c1accwpbh.net/10471072-1050108610851090107210821090.html

# 2 411
  • Мнения: 27
Alleks, mama merita, много благодаря за информацията, надявам се и при нас нещата да се оправят.

# 2 412
  • Мнения: 104
Здравейте ,не съм влизала и чела темите отдавна бих казала 3 години.ами не се стресирайте толкова много и другите деца истерясват ,викат реват лудеят повече от ввашите извинете нашите деца .не им обръщайте толкова внимание .Вземат ли да крещат те и вие им се и изкрещете АААААА
и те ще ви зяпнат учудено и ще видите че те са спрели Усмихнете се и понякога напревете това което правят те изпуснете парата и крещете скачайте и тупайте с крак .Приятна вечер
 

# 2 413
  • София
  • Мнения: 301
Здравейте, момичета!
Бих искала да попитам мамите, които имат свое биологично дете и след това са осиновили, как подготвихте детето за братчето/сестричето и начина, по който ще дойде в семейството? Детето как го прие? След осиновяването, какви са взаимоотношенията между двете деца? Имало ли е намеци от страна на биологичното дете, че то е родено от коремчето на мама и е “свое”,  а другото се е родило от друго коремче и е “чуждо” ? Ако да, как се справихте с обясненията?
Ние имаме момиченце, наше биологично дете, на 4 г. и сега подаваме документи за осиновяване на сестричка. Предстоят разговори за произхода и начините на поява на едно дете в семейството, още преди да сме осиновили. Ще съм благодарна за всяко споделено мнение!

# 2 414
  • Мнения: 357
Доста случаи има като вашия!!!
 

Общи условия

Активация на акаунт