Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Проблеми малки и големи с нашите деца

• 361 474
  • 2 538
  •   1
Отговори
# 2 535
Ние имаме някакъв надявам се не моментен напредък на детските площадки. В близките 4-5 дни няма нито един оскубан или ухапан. Обаче - не сме с нашето приятелче, което е на почивка. Те в последните месеци бяха почти всеки ден заедно и поведението им изглежда така, сякаш са братя. Като другото дете е с около 2 години по-голямо и доста по-кротко. Миналата седмица обаче и то започна да пощръклява покрай сина ни. Подозирам, че нашият или ревнува, или иска да се покаже по-голям бабаит от баткото и затова тормози основно него и закача със скубане други деца, когато е наоколо. Като се върне другарчето, ще разберем дали наистина е това.

Последна редакция: ср, 01 сеп 2021, 22:35 от LaCumparsita

# 2 536
Здравейте отново, много интересно колко рядко се публикува в темата... Явно нямаме проблеми за споделяне 😃
Идвам с един въпрос, който смятам за много важен: На каква възраст и по какъв начин въведохте с детето си темата за осиновяване. Ако е било с приказки, какво приказки разказвахте. Също ще съм благодарна ако споделите реакцията на вашите деца в различна възраст по темата.
Благодаря!

# 2 537
Много зависи от обстоятелствата, при които се въвежда темата и миналото на детето, както и възрастта на която е осиновено.
Дъщеря ми беше на 3г и 4м и беше имала контакт с БМ до последния ден. След 4 седмици се опитах да говоря с нея и да й обясня като я водех на първата среща в осиновителката група. Около 8-9 месеца по-късно отново й обясних за осиновяването, когато осиновяват второто си дете. Тя ме попита защо нейната майка не я е искала и настоя да чуе историята си. Разказах й каквото знам.
На бебето казвах, че не съм го родила аз.

# 2 538
    Много зависи от обстоятелствата, при които се въвежда темата и миналото на детето, както и възрастта на която е осиновено.
    Дъщеря ми беше на 3г и 4м и беше имала контакт с БМ до последния ден. След 4 седмици се опитах да говоря с нея и да й обясня като я водех на първата среща в осиновителката група. Около 8-9 месеца по-късно отново й обясних за осиновяването, когато осиновяват второто си дете. Тя ме попита защо нейната майка не я е искала и настоя да чуе историята си. Разказах й каквото знам.
    На бебето казвах, че не съм го родила аз, водех го с мен на месечните срещи, така че той на подсъзнателно ниво го е знаел през цялото време. На около две годинки пак говорехме по много странен начин - попита защо имам гърди, а след това дали е пил мляко от тях. Та тогава пак говорихме и му казах защо е бил изоставен. През годините дъщеря ми е повдигала въпроса с осиновяването, малкият не е проявявал интерес да започва темата.

Общи условия

Активация на акаунт