Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 384 329
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 3 246
иланг-иланг  браво на госпожицата Hug
 ku[d]ku[d]yaka, не знам дали това може да е причината  Embarassed, но ако е станало точно в такъв ден на много реване и напъване, вероятно това е логично обяснениие, да си призная на нас не се е случвало такова нещо. Освен да го проследиш и на следващия ден newsm78

# 586
  • София
  • Мнения: 9 517
Не мисля, че е от това, Кудку - нашия е имало дни, в които не е спирал да реве и да се дере, но промяна в тестисите не е имало.

# 587
  • Мнения: 2 123
Иланг, всичко, което яде твоята девойка води до запек... Blush Ако искаш ще ти пратя на лични линкове към сайтове за видовете храни
Извинявай, че ти давам акъл...
Ама това си е все едно диета за човек с разтройство...
Пробвай да дадеш печена тиква - сега има. Дете умряло от глад при наличие на храна няма. Споко! Не се тръшкай пред нея, че не ще да яде.
Пробвай нова тактика - започни да се хвалиш с нея пред други хора, колко хубаво се храни и колко си доволна от нея, че всичко си изяжда. Не й обръщай внимание ако не иска да яде. Казвай - "добре мамо, щом не ти се яде няма" и така до следващото ядене

Успех мила


Кудку, аз като невъзвратимо повредена на тема мъжки стерилитет, бих го завела на детски хирург. В Пирогов са добри. Без никаква причина заведох там Никола просто да го прегледат дали всичко му е наред - останах много доволна, макар, че докторите много ми се смяха  Mr. Green

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 11:07 от Fussii

# 588
  • Мнения: 3 246
ku[d]ku[d]yaka, не искам да те стряскам, но от това което прочетох из нета, пише че може да е в следствие на заушка, но пък детето е малко, или пък шарка, а може да е възпаление, в крайна сметка от всичко което изчетох накрая съветваха да се обърне човек към лекар. Стискам палци де не е нещо сериозно и да не съм те наплашила излишно Hug Peace

# 589
  • Мнения: 3 715
Ами аз не съм се притеснила много, защото така или иначе това не е постоянно, а за около час, но ние така или иначе ще ходим тези дни на уролог по друга причина и ще се разбере.

# 590
  • Мнения: 3 246
ku[d]ku[d]yaka Peace  може би щом е било за толкова кратко време наистина да няма повод за притеснение Hug

# 591
Иланг-Иланг, радвам се, че малката се е оправила вече.
Дано да не стане като в поговорката "много баби- хилаво дете", но и аз да дам малко акъл.
Имах от дете огромни проблеми "по темата", вкл. и на сегашната си възраст.Но последните 5-6г. почти изчезна проблемът.

Първо трябва да разбереш причината.При мен, в резултат на "една излагация" в пъртите дни на детската градина проблемът дойде на психологическа основа.Нямам ясни спомени, само помня, че ме беше много срам, че не се "устисках".До ден днешен изпитвам срам, тъпо е ,но е така и все гледам по възможност да съм сама, ако може в цялото жилище.за командировки и семинари- не питай, абсурдно е да "се справя".Рекордът ми е бил 11 дни и то при прекрасно здраве.

Това, което ми е помагало-на 30 години четях с упование "Трета възраст", за която посоченият проблем е типичен.И най-ефикасно се оказа в продължение на 90 дни всяка сутрин да пия топла вода на гладно.Само вода, без да е подсладена.Помага и китайски чай "Сание", но не зная дали се препоръчва за деца иначе няма противопоказания.

Друго ефикасно лекарство- всяка вечер по 1 супена лъжица- сусамов тахан.При мен притеснението беше, че от него се напълнява, но не е толкова опасен, а при вас дори напълняването да го има ще е бонус.Това ми беше препоръчано от лекар.

На мен плодовете не ми помагат.Но зеленчуците- изключително добре действат, особено салата от печен пипер.

Като се омъжих и на "дърти години" станах "млада булка" си промених много хранителните навици/изключително здравословни към оня момент/ Просто ме мързеше да говя за два различни вкуса, а и често се възползвах от улинарните способности на мъжа ми.Понапълнях около 10кг/после леко ги редуцирах/, но това напълняване се оказа също лечебно за проблема.

Дано съм била полезна, като се видим ще споделя повече,защото в един момент бях станала почти справочник "по въпроса".





# 592
  • Мнения: 11 921
Написах горното като гост, защото пак не си прецених времето, аз съм, Светкавица

# 593
иланг-иланг пробвай намажи дупето с мас свари тетра в 1литър вода в стара тенджера дръж детето над парата може да се изходи направо в тенджерата .не се представих. нова съм засега само ви чета но вие ми помогнахте много вече съм по спокойна че ще се справя с ролята на майка на 5год. дете.извинете но ще пиша повече друг път.

# 594
  • Мнения: 690
Вече като видя гост някаква Светкавица и се сещам кой е просрочил времето.  Laughing
Между другото китайския чай Сание не го препоръчвам на никой, защото прави червата лениви. В краен случай, еднократно - да, но почне ли се редовно, става страшно.
А за сусамовия тахан си сетих една хитринка. 1:1 тахан и мед. Намазана филийка с това си е вкусно, и с лъжичка става за ядене, на вкус е като халва. Една съседка го прави в пропорция 2:1 тахан и мед, ама на мен ми е по мазно и по тежко за приемане.

# 595
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Момичета, може ли съвет. преди малко видях, че Марина има някакъв обрив.
ето снимка, като линк, че е много голяма.
http://prikachi.com/images.php?files/372687f.jpg
дали е шарка това?

# 596
  • Мнения: 2 722
Само да попитам, че нали съм невежа още. Ако момченцето е мрънкало, циврило и ревало цял ден с малки паузи между музикалните изпълнения, нормално ли е тестисите му да са се подули? Или казано с други думи, мога ли да смятам, че напъването при тези упражнения е довело до уголемяването на въпросните? Според мен точно това е причината и не съм притеснена, ама да си попитам, за да съм си съвсем сигурна.

И моите се дерат по много, ама не съм забелязвала такова нещо. Не че е невъзможно, просто не съм забелязала и след най-големите истерии да се надуят.

Вава, може ли да я е полазило нещо
С тази големина на пъпките аз лично се сещам само за варицела, но го няма типичното загнояване на върха.
По-скоро облазване или хранителен уртикарий /оф не се пише май така, ама нейсе/

# 597
  • Мнения: 690
По скоро ми прилича на хранителен обрив. Аз така ставам на ранна пролет като от лакомия се нахвърля на ранните нитратни зеленчуци. За варицела, както казва Галя, няма го бялото връхче.  Има ли температура, да не е от някакви лекарства (нали скоро бяхте болнички). 

# 598
  • Враца
  • Мнения: 5 206
прегледаха я, имам си варицелно съкровище вкъщи Simple Smile
дано да я мине леко

# 599
  • Мнения: 2 722
Вава, честито!
Сериозно, не те поднасям. Ако знаеш аз как се молех дребосъчето да хване варицела преди да е почнала яслата, ама не се получи. С Милен я карахме на 6 ден след като си го взехме у дома  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт