Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 384 345
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 847
Нашата грижа е, че Мая лапа всичко наред. Чета по книжките, че е нормално но се дразня много. Все пак не е бебе, а момиченце на 1 година и 5 месеца. Лигави се и се омокря цялата ... докога ли така  newsm78.
Аз съм с пресен опит ... Лапането – няма как, не може да се ограничи тотално, частичен успех се отбелязва с дебнене и разсейване, и говорене, и степенуване на същественото – все пак има и сравнително безопасни за лапане неща.  Говоренето мислех, че най-малко помага, че си правя вятър за собствено успокоение, но факт – лятото за да не лапа изпусната храна от земята, повтарях до обезумяване, че е за птичките и да не им я пипа, като я учех да им я смачква с краче, за да им е по-лесно ... е, сега я отучвам да храни птичките с натрошена храна и вкъщи; де що птица види, тръгва да я храни, ако има с какво ...
Лигавенето – докогато израстат зъбите, 20 парчета ... грубо казано до 2 г. В период на масирано никнене е ужасно, но няма как, ако е утеха – на дребосъците им е по-гадно. Между другото, лапането на всичко в този период най-вероятно пак има връзка с проклетите зъби – постоянна подходяща чесалка за зъби, която да гризе, при това с малко гел за зъби би трябвало да помогне също ... има едни комплекти четки за зъби за бебета  - четка с къси косми, която не е важна на етапа, ама към нея има и една четка със силиконови зъбчета и едно като боздуганче ... идеални са... аз имах три такива комплекта, щото дребната ги сееше, където й падне, та винаги да имам по една чиста под ръка.

# 751
  • Мнения: 690
Момичета - развеселихте ме!
Това с лютия лак е много хубаво, ама зависи от вкусовите приоритети на детето. Щото малкото чудо, като му дадеш шоколад -  Sick  и за да си оправи вкуса в устата докопва на баба си лютите чушки "шипка" (дето аз като ги видя само и ме заболява стомаха). Та при нас ефекта от него беше нулев. Но забелязах, че лютия, неприятен вкус е докато се оближе пръста два-три пъти.  При Милен имаше ефект, при Митето и Маги - тц.  Дано при вас да се получи.
d_iva - лигавенето докато израснат всички зъби, споко. До към две годинки и половина  Laughing

# 752
  • космополитно
  • Мнения: 941

 има едни комплекти четки за зъби за бебета  - четка с къси косми, която не е важна на етапа, ама към нея има и една четка със силиконови зъбчета и едно като боздуганче ... идеални са...

Съвсем наскоро ги мернах на сайта на Данет (ако не се лъжа) и ме заинтригуваха. Сега за белята не успях да ги открия, но и бързах!
http://shop.danet.bg/

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 00:41 от Venecias

# 753
  • космополитно
  • Мнения: 941
има едни комплекти четки за зъби за бебета  - четка с къси косми, която не е важна на етапа, ама към нея има и една четка със силиконови зъбчета и едно като боздуганче ... идеални са... аз имах три такива комплекта, щото дребната ги сееше, където й падне, та винаги да имам по една чиста под ръка.

А, ето ги!  smile3555
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=74_154&osCsid=bee2a6ad2 … d733ca22017959ce7

# 754
  • София
  • Мнения: 9 517
За смученето на пръста - казвала съм и друг път че при нас нищо не помогна, а детето имаше огромно желание вечер да го мажа с лака, после да му лепя пръстчето, после да му слагам чорап... файда обаче на найсен си битен. Помогна скарване от баща му и плясване по ръката, като го завари така в леглото, но това е за доста по-късен етап - след като вече си се отчаял  Wink.
За лапането - аз съм се примирила, дори солетите като си ги изпусне, ако кучето не успее да ги докопа, малката си ги взима от земята и си ги ръфа отново - абе второ дете се гледа по-през пръсти  Wink. Не можах и постоянна чесалка да намеря - лапа невъзможни неща за да се чеше, а нормалните играчки, направени за чесане на зъбите ги отказва. Напоследък любимата чесалка й е ръба на масата... но стигнах до извода - да лапа каквото иска, важното е че я успокоява.

# 755
  • на път
  • Мнения: 2 804
....След три шишета няма и следа от смучене/ да чукам на дърво!/ ....

Явно наистина действието и подходът за решаването на проблема е индивидуален. При Марти лакът свърши работа още на третото мазане и още имаме от него в къщи. Наистина е мъчително да чуеш през нощта, че детето плаче защото си е налапало лютия си пръст ...

Що се отнася до лапането на всичко от Мая .... лапа - кабели на ПСта и телефони, картонените книжки направо ги ръфа и изяжда, всякакъв вид катарами и дръжки (на чанти, куфари), висящия на вратата ключ, играчки (то е ясно) .... въобще лапа каквото и се изпречи на пътя ....
Не можем да я оставим и за секунда сама, а тя бяга от нас, тича и се смее. 

# 756
  • София
  • Мнения: 9 517
Що се отнася до лапането на всичко от Мая .... лапа - кабели на ПСта и телефони, картонените книжки направо ги ръфа и изяжда, всякакъв вид катарами и дръжки (на чанти, куфари), висящия на вратата ключ, играчки (то е ясно) .... въобще лапа каквото и се изпречи на пътя ....
Не можем да я оставим и за секунда сама, а тя бяга от нас, тича и се смее. 
Добре дошла в отбора - аз имам чувството вече, че съм се сраснала с Дара, само ключът не успява още да свали от вратата, останалото е ясно. Книжките на брат й са подредени на много високо и се четат само вечер, след като си легне ситната, телефонът ми прилича на шрапнел от втората световна - интересното е, че нейните телефони не ги яде - иска истински. Хубавото е, че сме с лаптоп и ползваме неговата мишка, така че прибрахме допълнителната, но пък големия напоследък проявява художествените си заложби върху лаптопа, използвайки пастели и моливи върху клавиатурата, добре че още не е докопал монитора, че тогава ще се гръмна  Laughing. Кабелите са големия проблем - ние все още имаме само 5 зъба и не успяваме да ги прегризем, но... зъбите ще израснат. А любимата ни игра е да местим храната на кучето от купичката за храна в купичката с водата и да я бъркаме вътре с ръце.
Но пък ми е подредена - ако си оставиш някъде пантофите, моментално ги грабва и ги носи до входната врата - не може така!

А сега сети ли се, защо като се видяхме в поликлиниката не те познах  Mr. Green

# 757
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Аз само да попитам лаковете няколко вида ли са? Защото аз купих някакъв "No bite" - намазах се и аз, опитах го - горчив и неприятен и около 3 дена се задържа на пръстите. Намазах Бени -  лапна си пръста след 5 минути и й хареса. Сега сама ходи и си го сочи да я мажа, демек - ефект никакъв. Опитах и метода на Маня - тя го прие като лична обида и даже се разтрепера като й обух чорапите. Пробвах и пляскане през ръчичката - не помага. С такова удоволствие си смуче палчето... На моменти изражението й ми напомня един мой познат любител на лулата, който казва, че ако няма лула в устата си не може да мисли. Сега сме на етап спокойно правя непрекъснато забележка като я видя да го лапне. Като че ли има мъъъничък напредък.
А Ваньо не си е смукал пръсти въобще, само че се научи да си гризе ноктите и така ги гризе, че няма какво да мажа с лака. И на него му правя постоянно забележки, ама май файда  Wink.

Колкото за лапането от земята... Ваньо бъркаше по кошчетата - А съм се разсеяла в градинката навремето, А се е лепнал за някое кошче. Ама беше до време. Сега си яде ъгълчетата на чаршафите в къщи и в градината. А Бени много бързо я научих да мачка с краче разни гризинки и солети по градинките и тя го прие като игра. А в къщи много рядко лапа нещо и то случайно.

П.П. А, прочетох поста на Фоксче и се сетих - Иван "лакира" монитора в неделя.

# 758
  • Мнения: 3 246
не ми се сърдете, ама доста се посмях за ваша сметка  Heart Eyes
за протокола Боби никога не си е смукал пръста, просто беше харесал ухото на един заек и като го прегриза доста обикалях магазините, че да намеря същия Laughing  от земята също не е вземал, но пък водата на кучето беше нещо с което трудно се преборих, та накрая преместих купите на друго място, е любимото занимание беше да пуска вътре салфетки или пък  вечер като уж е заспал да ни издебне и да се промъкне до купата с вода, коята стои да банята и съответно близичко до детската, така всяка вечер докато една сутрин пусна телефона на баща си вътре, е  сменихме мястото, тогава пък загуби интерес от това си занимание
дано успеете да се преборите с лапането на палците, чудя се обаче дали такъв лак ще даде ефект при мъжа ми, който и до ден днешен си гризе или забелва кожичките на пръстите  Mr. Green

# 759
  • Мнения: 1 325
Момичета, да се включа и аз по темата за лапането на пръсти. Когато малката си дойде в къщи около 3 седмици се пристиваше като си лапаше пръста на едната ръка, а с другата си дърпаше ухото. Пръста й беше непрекъснато в устата докато спеше. Явно в самотата си така се е приспивала и успокоявала. След около 3 седмици забелязах, че спи без пръст в устата. На следващия ден заспа без да го е лапала, и от тогава този навик изчезна. От само себе си. Най-вероятно се е успокоила и престана да го прави. В резултат на което почнахме да се приспиваме по 1 час - но това е "бял кахър".. Simple Smile Simple Smile

# 760
  • Мнения: 159
Здравейте  Hug виждам че коментирате много болна за нас тема  ooooh! От 2 месеца със ставането облепвам палците и показалците ( взе и тях да смуче  Confused ) с лейкопласт, отгоре мажа с Даум Ексола. Ако много се изцапат през деня- сменям. Вечер след банята веднага слагам чорапки, като wa_wa. Понякога през нощта успява да ги свали... има някакъв успех, нооо не знам колко още ще продължава, предполагам както сте и писали и по- горе, докато изникнат зъбките ( ние сме на половината път Sad , чакаме още 10 ) .
wa_wa защо не опиташ и ти да слагаш лепенки, а ако не помага и отгоре лак.

# 761
  • Мнения: 11 926
Сега виждам, че не съм се изразила много точно за отказването от смучене на пръстите.Като казвам три шишета, аз реших да спра да мажа след третото шише ,защото си мислех, че ако спра по-рано детето ще се върне към навика да смуче пръсти.Иначе той спря още след около седмица да смуче пръстите си, първият път го намазах за следобеден сън, с каква изкривена физиономия писна за вода!
Но все пак, да, индивидуално е.Бях скептична към този лак ,но на детето му помогна.

# 762
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Обаче нещо тук във Враца не мога да намеря такова нещо Rolling Eyes

# 763
  • Мнения: 2 084
 В магазините за козметика, където продават подхранващи лакове и топ лак има и лак за гризане на нокти и кожички. Доста е горчив, различава се от този, който продават в аптеките, но е "въпрос на вкус". Вики го харесваше, само твърдеше, че е малко гаден и искаше по-сладък мъжки лак да му купя. Дано на вас не ви се услади.

# 764
  • Мнения: 159
wa_wa аз също живея във Враца  Hug купих го от аптеката на Билата  Wink

Общи условия

Активация на акаунт