Септемврийската мама си хапва черешки и пазарува бебешки дрешки

  • 15 435
  • 307
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 194
Добро утро,сладки мами! Simple Smile Благодаря ви за подкрепата,задължително ще потърся мнението и на друг лекар,поне на още един и тогава ще решим!Прави сте,ако се налага в карайна сметка,ще го истърпя,няма начин,нали е за добро Simple SmileВажното е преди това да съм родила и всичко да е наред,тогава вече ще се успокоя,когато бебчо се появи жив и здрав!!!!!!!!Това го желая и на всички вас!!!!!  PraynigМного целувки за всички и хубав и слънчев ден,от мен!  Hug  Hug  Hug Inna дано се оправиш миличка и размине болницата..мисли позитивно и бъди спокойна и нещата ще се успокоят!  Praynig  Heart Eyes за теб и всички мамИ!!!!!

# 256
  • Мнения: 1 896
Инче,
Много хубаво, че се чувстваш добре, въпреки ниския хемоглобин. Стискам палци да се вдигне бързо, папкай хубави железосъдържащи неща.  Simple Smile
Пете,
Този лекар как така ще те праща на операция без да ти каже какво ти е открил? Я иди при още някой да ти обясни какво е това, какви са прогнозите оттук нататък ако се оперира, ако не се и т.н. То така се ляга под ножа! Щото еди кой си не обичал такива бучки.  Close
Иначе да те успокоя, че най-вероятно става дума за фиброаденом, който е доброкочествено образувание и има много жени, които са оперирани от такова нещо, без да им се отразява преживяната операция по какъвто и да било начин. Включително скоро в кърмаческия една майка питаше има ли други кърмещи след операция и се оказа че е пълно с кърмачки оперирани от такова нещо, някои и на двете гърди и си кърмеха без проблеми. Въобще, това си е малкият дявол отвсякъде, но все пак са длажни да ти обяснят, твоето тяло си е това, а и трябва да знаеш какво става и как ще се развиват нещата оттук нататък, тъй че най-добре иди при още някой. Стискам палци!

Абе, Базилискче, Ани, ко ма напрайхте вие, бе  ooooh! Mr. Green
Аз викам курнишонче щото ще е едно дребно бебе, един фъстък ... а те къде ми фърчат там по кУрнишончетата и т.н.  Mr. Green Mr. Green
Ми щото то по принцип е корнишонче, ама ти по няква твоя си причина си го написала като едно друго нещо  Wink  Та и на мен ми стана много смешно де. Не се сърди  Stop

# 257
  • Мнения: 502
basilisk, я да те питам като майка-ветеранка в кърменето - понеже започна да ми се отделя от някое време насам коластра - трябва ли да правя нещо по въпроса Thinking
прави ли се подготовка на зърната за кърмене и от кога се почва - защото четох че обтриването с груба кърпа вече се отричало - макар че аз като вляза в банята и с грубата страна на гъбата така или иначе се остъргвам от-до  Rolling Eyes  Blush и не го правя специално за зърната ами въобще си се стържа с гъбата здраво навсякъде
освен тва на училището за мами последния път едната лекторка говореше нещо за мазане на гърдите и зърната с кремове съдържащи пречистен медицински ланолин - тя естествено рекламираше крема на авент за тая цел  Rolling Eyes
има ли резон в тия търканици и мазанки и какво трябва или не трябва да се прави предварително

# 258
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Здравейте,майчета,чета си тука и най-накрая се реших и аз да се влюча.Малко ми е странно,защото отскоро съм в интернет пространството на форумите,но може би ще свикна.Моя термин също е септември и по-точно на 5.09.Въпреки че доктора ми казва че сме големи и може по-рано да се "излюпим".Ами засега това е от мен,а между другото и на мен ще ми е интересно да разбера за подготовката  за кърмене.

# 259
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Хайде, първа аз днес да поздравя новата мама doci   bouquet   bouquet   bouquet Добре дошла при нас! И да пишеш по-често!

Базилискче, и аз чакам инфо за подготовката на гърдите за кърмене, защото със Стоил изпитвах такава болка, като сучеше и като се изчеждах, че трябваше да се държа за нещо, за да не викам  #Cussing out Смятам този път да предотвратя това и да се опитам да кърмя с наслада  Heart Eyes

Анирка, одеве забравих да ти кажа за хемоглобина. Май наистина си зависи от лекаря  Thinking При предишната ми бременност стигнах до 104 и ми предписаха малтофер - пак беше към седми-осми месец. Сега в началото бях със 114 - изобщо не ми обърнаха внимание, явно са го сметнали за нормално. Но..., като чуха 81  Shocked и се стреснаха...

# 260
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Добре дошла на новата майчица!  bouquet
Лека бременност и много хубави емоции през септември! Hug Hug Hug

Коки,аз да споделя, че когато бях бременна с Валя , ми казаха да си обтривам зърната при къпане. Сега никой нищо не ми казва по въпроса. Аз обаче го правя още от първия ден , в който разбрах , че съм бременна.
Ти спомена, че го отричали това обтриване. Защо? Можеш ли да дадеш по-вече информация? Да не взема пък нещо да си навредя? newsm78 newsm78 newsm78

# 261
  • Мнения: 1 896
Коки,
Няма нужда нищо да правиш. Ако много те притесняват капчиците коластра или ти цапат дрехите, може да си сложиш тампончета за кърмачки в сутиена.
Това с обтриването е аут, както правилно си разбрала, а кремовете - ако са ти твърде чувствителни и сухи зърната и те дразни допирът на дрехите, можеш да си вземеш, но съвсем не е някаква необходимост. Ако нямаш дискомфорт, си свиркай и нищо не прави.
Това дали ще ти се разранят зърната или не, зависи най-вече от правилното поставяне на бебето на гърдата и от това колко време ще е минало от раждането и дали са му давали залъгалка и/или шише преди кърменето или паралелно с него.
Ако си купувате кремчета за зърна предварително като част от списъка, аз лично бих препоръчала Лансинох, защото представлява само пречистен медицински ланолин, няма никакви странични съставки, а и мамите в кърмаческия всички са най-доволни от него. Другите марки ги гледам, че имат по 7-8 съставки вътре, някои от които са просто за да стане сместа, а все пак тези кремове не се мият преди кърмене и новороденото бебче ще ги поема с кърмата, тъй че колкото по-малко излишни неща има вътре, толкоз по-добре.
Аз накрая с остатъците от ланолина в тубичката си направих вазелинче за устни - с малко масло от ший и карамфил за аромат. Използвам си го още.
За мамите, които чакат близнаци, днес има една нова статия за кърменето на близнаци в кърмаческия форум ето тук - интересна ми беше и на мен.

# 262
  • Мнения: 502
че не се обтриват вече четох тука http://www.bg-mamma.com/site/content/view/402/

а за кремчето - ще го потърся  Peace
в аптеките ли го има или в мамешко-бебешки магазини? ще го потърся така или иначе де  newsm53


p.s. мда, намерих в някакъв друг форум - по аптеките се продава, към 14лв е 10мл тубичка, но е икономичен при ползване ако се нанася според упътванетоооо  Mr. Green

# 263
 Айде добре дошла на новата мама и от мен   bouquet
 Базилиск, много благдаря за инфото, че и аз слушах на училището за крема на Авент и сега се чудя дали да вземам по нататък. Казаха, че още от началото на деветия месец било хубаво да се маже за да се подготвели гърдите. А сега май ще се доверя на този Лансинох.  
 Камелия  , аз бях на училището предния петък, тогава ходих за първи път, но ми стана интересно и смятам пак да ходя, значи ще се видим. Номера ми е 0899123740, Нели се казвам. Ако искаш пиши твоя и ще се чуем. Сигурно сме се видяли там, даже.  bowuu

# 264
  • Мнения: 1 896
В аптеките.
А за обтриването - просто е ненужно и бруталничко - може да предизвика разраняване, инфекции и т.н. че даже и контракции при проблемна бременност към края, а така или иначе това колко са ти груби зърната не е определящо за чувството при първите кърмения.
Абе малко все едно някой младеж да си търка оная работа с груба материя преди първата брачна нощ, за да му загрубее и да не му се разрани от йекшъна  Wink

# 265
  • Мнения: 502
все едно някой младеж да си търка оная работа с груба материя преди първата брачна нощ, за да му загрубее и да не му се разрани от йекшъна  Wink
hahaha Joy ще ме умориш   rotfImbo

# 266
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Абе малко все едно някой младеж да си търка оная работа с груба материя преди първата брачна нощ, за да му загрубее и да не му се разрани от йекшъна  Wink

 Joy Joy Joy

Звучи ужасяващо! Mr. Green

# 267
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
тука е караконджула няма страшно-малко поизнервен от вчерашната схватка с бабето и цяла нощ и днеска съм в неразположение smile3518 smile3518

а ето и самия разказ:Легнах си аз да дзяпам Тв и по едно време реших да изляза да подишам към 9 часа чист въздух на терасата по идно време нещо прочурка отгоре от чучура на д'ртата Imp и се стече по перваза ми  та чак и по пътеката ми се стече Angry
Нищо не напрайх и то изсъхна-и като замириса на котешка пикоч ама фунти та са нетрай ви казвам-на мен ми призля и си викам "е ся вече ти еб'ам мамата барабар с котката ти"

Качвам се горе аз и звъня на пожар-никой не ми отваря Rageпак звъня като луда пак никой-викам си добре аз утре ща изцеря не се притеснявай tantrum Rage Rage

слизам аз долу и приказвам с майка и и разправям колко съм ядосана и колко съм нервна на таз-тя ме успокоява да не се нервя да не вдигна кръвно ..и само чувам отгоре се разтропват..има движение горе...Само казах на майка че отивам да се раправям и после ще приоказваме и изхвърчах като тапа горе afwitch
звъня аз и ми се отваря веднага с едн аширока усмивка д'тата се озъбила newsm47
и я почвам:
-бабо ....,преи малко ми се изплющя нещо на терасата и това беше котешка пикоч...ще ме извиняваш ама много те моля вече престани...
тя
-не е вярно мойкто момиче аз си мия само слевтобед терасата и слетобед простирам не съм си мила терасата сега от някой друг е било от терасата
и ми повишава тона наща box
-и аз я почвам вече на късио пасове box box newsm66 newsm66 Rage
-абе ти в час ли си бе,не си си мила терасата ами си люснала едн акофичка вода да си зачистишпикнята от котката  и таз пикня ми я стовари върху мойта тераса....нестига че лайна ми фърляш ами и пикня вече...И не е от други тераси ами е от твойта аз да не съм кьорусунтабелата нали виждам от коя тераса тече  Rage Rage(вече съм във вихъра си отвсякъде крещя като луда,целия блок кънти отвсякъде)
и аз продължавам
-аз дете ще има ма,къде да му простирам дреххите ,къде да си ги простирам мойте дрехи ти добре ли си fight fight
Ще свикам събрание и ще пусна жалба (а само като ми отвориу вратат няма да ви разпраям за ква смрад ставаше на въпрос ме лъхна от тях-пикоооч отвсякъде #Shocked)

И тя като ми се развика-ами нали ти е остъклена терасат ще си простираш там ..и ми затвори вратат под носа fight fight

малеее аз като се ядосах викам си тая няма да престане мършата му с мърша миризлива..обадих се на мъжъ ми да му се оплача...той пък като почна да ме хока що съм ходила да се карам...била съм скандалджиика...малеее като се наежих аз още повече на мъжа ми..и като го набрах и него fight fight..абе викам ти нормален ли сибе...
ми да зема да я извикам и д маи се изсере на масата и да си ходи по живо по здраво у тях..Ти в час ли си бе....мале мнооо с аядосах ви казвам.Скарахме се с него по телефона...мен като ме сви корема,като ме лепнаха едни контракции от нерви...звъня на майка викам охх немога майко много съм ядосана-тя с апритесни да не вдигна кръвно Weary

абе вчер беше кво да ви разправям....И съм казала на мъжът ми тази ще я обезглавя ....само да се роди бебо жив и здрав аз ще и хвърлям насрани пампреси през терасата ми в нейната-ще и намажа вратата с лайна и още какво ли не съм и замислила...
Заради нея цяла нощ не съм спала..боля ме адски корема имах контракции.. Weary..И сутринта като ме събуди мъжо му се оплаках за това и той пък се уплаши  хептен..викам си на акъла ся може ли да съм си докарала някое разкритие заради тая мършолетина smile3516...
и днес не ми е комфортно на коремчето-вчера бебо се беше затишил през цялката тази буря afwitch и не помръдваше..чааак по късно едва когато се успокойх малко се зашава леко..Милинкото кой знае къв ужас и то е преживяло заради мен

Ся съм казала на мъжа ми д аправи козирка....щото инъче се изнасям от блока  Close  Close
Просто не издържам с тая .,...но всичко се връщааа...та днеска ще си лежа само и ще оставя бебчо на спокойствие че горкото мамунче  newsm30,е откачило с лудата си майка cry

Направо ммомичета вече незнам какво да правя-нито оплакване мога да направя нито нищо..имаме един познат полицай чудя се да и го пратя да я сплаши малко ли box Rolling Eyes Rolling Eyes...направо вече незнам..аз нямам никви права за такова нещо cry

благодаря за изслушването  love001

# 268
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
все едно някой младеж да си търка оная работа с груба материя преди първата брачна нощ, за да му загрубее и да не му се разрани от йекшъна  Wink
hahaha Joy ще ме умориш   rotfImbo

ее добрече си ти Базилискче д аме развеселиш малко че сега съм в нерван криза #Crazy #Crazy

# 269
  • Мнения: 12
здравейте, момичета!
не съм писала мнооого отдавна,
но така се получи Wink
сега обаче пак съм на линия,
и нека първото което споделя да е пола на бебето - момиче newsm08
слънчев ден от мен!

Общи условия

Активация на акаунт