За и против детската градина.

  • 8 362
  • 186
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 886
Аз съм ЗА .Но не и за частна Peace

# 121
  • Мнения: 2 768

Учителките не получават по-големи заплати от тези в общинските ДГ,получава сумата собственика.



И с това не бих се съгласила. Разликата в цената отива освен всичко останало и за по-добра храна, което за мен поне, е много важно.

# 122
  • Мнения: 7 434
И с това не бих се съгласила. Разликата в цената отива освен всичко останало и за по-добра храна, което за мен поне, е много важно.
Е,аз не те убеждавам само споделям преки наблюдения.Познавам и млади учителки в ЧДГ и стари / т.с. с повече педагогически стаж/ и мога да ти кажа,че нито една не получава повече от учител в общинска ДГ.Даже им се налага да изискват това заплащане.Ако се "запънат" обикновено са уволнени.Познавам и такива,които чакат за място в общинска градина и сега работят в частна.А за храната също можем да поспорим....и там съм видяла маргарин на филията,а е изписано масло в менюто.Така,че съм убедена,че освен всичко този собственик трябва и печалба да има. Mr. Green
Колкото и да е добър един учител, ще се справи по-добре с 10 деца, отколкото с 30, примерно.
          Тук просто трябва да се направи една мааааааааааалка разлика.Обикновено тези 10 деца са от различни възрасти и трябва доста по-добър педагогически опит и умения за да ги организираш отколкото 20-25 деца от една възраст.Който е имал нещо общо с отглеждането на деца много добре го знае.А освен всичко си има и особености на организация на заниманията и възрастови особености на децата-индивидуалност и т.н.Питам аз ако 2-3 деца са под 2 години ,а другите на 4-5 как организираш заниманията????Или 2-годишните ги слагаш в ъгъла и работиш с по-големите? Mr. Green
                        За да не обидя някой отново предупреждавам,че просто споделям впечатления от преки наблюдения.Не твърдя,че това става във вашите ЧДГ,но със сигурност твърдя,че познавам деца,които са посещавали ЧДГ ,а в момента са в общински и са много по-доволни. Peace  bouquet

# 123
  • Мнения: 5 362
За детска градина. Децата се учат на самостоятелност, на ред, общуват с други деца и т.н.
Peace
Твърдо За съм и аз.

# 124
  • Мнения: 2 567
В частните градини съвсем не е задължително една госпожа да се занимава с 10 деца на различни възрасти.
Там, където моята беше предучилищна, децата бяха разделени на 3 възрастови групи. А не бяха повече от 15 деца. И тези 15 деца имаха не един учител, а трима, като всеки си отговаряше и обучаваше неговата си възрастова група.

# 125
  • Мнения: 7 434
В частните градини съвсем не е задължително една госпожа да се занимава с 10 деца на различни възрасти.
Там, където моята беше предучилищна, децата бяха разделени на 3 възрастови групи. А не бяха повече от 15 деца. И тези 15 деца имаха не един учител, а трима, като всеки си отговаряше и обучаваше неговата си възрастова група.

  Ха,ха. Laughing И аз си имам у дома такава ЧАСТНА детска градина и сме на 4 деца от различни възрасти 6 човека. Mr. Green  bouquet Като включа и съседчетата направо сме ЧАСТНО ОДЗ. hahaha Joy Joy Joy А братовчедите идват на зелено училище. Twisted Evil Peace  bouquet Пропуснах и ЧАСТНАТА ясла започва от 2-месечна възраст. Laughing

# 126
  • Мнения: 2 567
Ами нещо не виждам връзката, ама както и да е   Mr. Green  bouquet

# 127
  • Мнения: 193
За.
Каква е алтернативата, да седят в къщи до тръгване на училище!?
Синът ми тръгна на ясла /частна/. За три дни се научи да казва "моля" и "благодаря". Има голям напредък с гърнето. Неща, на които се опитвам да го науча отдавна ...... Сутрин тръгва с удоволствие за яслата. Вече нямам колебания за решението си да го пусна на ясла.
Не деля яслите/градините на държавни и частни, а на добри и кофти. 

# 128
  • Мнения: 2 292
Аз съм ЗА .Но не и за частна Peace

и аз.

# 129
  • Мнения: 2 768
                        За да не обидя някой отново предупреждавам,че просто споделям впечатления от преки наблюдения.Не твърдя,че това става във вашите ЧДГ,но със сигурност твърдя,че познавам деца,които са посещавали ЧДГ ,а в момента са в общински и са много по-доволни. Peace  bouquet


Никак не съм се обидила, свикнах, че във Форума често се спори ей тъй за спорта без никаква представа за същността на спора.
 
В случая казвам, че аз не само съм минавала или говорила с някой имащ нещо общо с ЧДГ, ами всеки ден съм била там от 9 години насам (брат ми беше в тази градина и начално училище, след това и дъщеря ми).
Там има педагози от самото й начало, т.е от близо 15г работещи. Колко им плащат  - не зная, но е факт, че са там и съвестно работят.

И изобщо защо си мислиш, че лесно се взимат пари на клиент? За да задържат този интерес вече толкова години, все има защо, още повече, че обучение спокойно може да се получи навсякъде безплатно. И колко, мислиш, струва издръжката на едно дете в Детско Заведение, та правиш сметка на кого в джоба отивали парите.

Или, както каза една приятелка, минах със самолет през Малдивите, ама хич не ми хареса, имайте едно наум като ходите  Mr. Green

# 130
  • Мнения: 193
Ако това е принципна позиция, съм любопитна за аргументите.
Синът ми беше приет в общинска ясла /единствената по-свестна в квартала/ в група с още 30 деца. Не го записах, въпреки че за това ОДЗ е голям интереса, въпреки атрактивната такса и въпреки близостта до дома ни. Това съотношение персонал/деца не е здравословно и за двете страни.
Обикалях и частни ясли и мога да кажа, че харесах 3-4. Изборът беше труден. Не съжалявам за решението ни. По всичко личи, че детето ни се чувства добре на това място. За сравнение за група от 10 деца там се грижат 3 момичета.  
Още веднъж казвам, че категориите за мен не са частни и държавни градини. 

# 131
  • Мнения: 14 654
Все пак въпросът беше за или против градината, а не частна или държавна Simple Smile

# 132
  • София
  • Мнения: 13 217
Извинявай но като няма кой да ги учи лелките ще ги учат.
Shocked Shocked Shocked
Май не си наясно с образованието на персонала в градината.... Rolling Eyes

# 133
  • София
  • Мнения: 13 217
А питам се аз защо пусна темата? Да чуеш мнения, да спориш конструктивно, или просто да изкажеш мнението си  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Или за статистиката.... изобщо не схващам. Все едно аз да задам някакъв въпрос и да започна ожесточено да защитавам тезата си, все едно някой се е поинтересувал живо от моите виждания... Mr. Green

# 134
  • Мнения: 46 572
А питам се аз защо пусна темата? ...

Е как защо Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198352.0 

Общи условия

Активация на акаунт