Лятото дойде и АПРИЛЧЕТО вече тръгва на море!!!

  • 10 496
  • 155
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 663
Искам да ви питам,когато приеха децата ви в ясла,трябваше ли да потвърдите предварително, че ще я посещавате?
Нали не си бяхме в София и една съседка ни каза,че сме приети,но аз не съм потвърдила и сега може и да ни се размине.
Навсякъде ли е така или само в нашата детска градина?
Ние още си чакаме за ясла, то докато ни дойде реда ще е време за градина. Whistling

# 76
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте момичета,

Много благодаря за хубавите пожелания  Hug  bouquet Heart Eyes( вече сте разбрали за моето раждане Embarassed, от други източници).

Сега за нас - родих пак секцио на 06.08, в 10.30ч, беба Ирен, 3.800кг, 52см. Знаех какво да очаквам от операцията, така че не бях особено изненадана. Ванче, не те съветвам секцио, мила, много по трудно се възстановяваш след това. Гледах мацките с нормално раждане как тичаха по коридорите, а аз няколко дена не знаех къде съм - операцията ме дърпа, глава ме цепеше 2 дена от упойката, бях на системи по този повод. Абе, не е си работа.
Вече сме у дома, и си нагласяме режим. Аз нямам почти никаква кърма, по 20-30мл Sad, и се дохранваме с АМ, много е голяма и си е гладна милата, поне 90мл иска да яде на 1 ядене. Мама е при мен и ми помага.
Лазарчо е при баба си в Банско и го чакам в края на месеца да си дойде. Там се чувства много добре, играе си и си прави каквото поиска Mr. Green.

Ванче, вие Емко давате ли го на ясла и ще продължава ли да ходи или ще го спреш, като родиш? Ние мислим Лазар да го дадем от 03.09 пак в яслата.

До скоро  и много  Heart Eyes от нас.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 309
Ее, чакахме те да се включиш.  Hug Емко ще продължи да си ходи на яслата, само, че от септември ще е на половин ден - до обед. Решихме, че така ще е най-добре и за него и за мен. Само тази седмица си е в къщи, че миналата боледува и искам да му се подсили имунната система преди пак да го пусна.


                                                 

# 78
  • София
  • Мнения: 676
jujka, хубаво е, че сте вкъщи и имаш помощничка  Peace. После баткото ще помага  Wink.Дано Ирен е кротичка и да почиваш повечко. Когато имаш време, може а ни пуснеш някоя снимчица, да я зърнем  Hug.
Кала, ще ви запишат ли на есен за яслата  Thinking

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 10:28 от Dori

# 79
  • София
  • Мнения: 2 019
Честито и от мен на Слави и Жужка! Да са живи и здрави Крумчо и Ирен и много, много да ги радват!
Със Слави точно се разбрахме да се видим и тя взе, че роди. Сега пак ще отложим виждането докато си изградят режим. Толкова ми се иска да си направим пак една голяма среща, но с тези бебенца на повечето ще им е трудно. Май за Коледа чак ще се организираме.
Аз бях с децата на вилата по време на жегите и другата седмица сигурно пак ще заминем, че там се чувстват най-добре.
При нас голямата новина е, че брат ми чака бебе. Толкова се радвам, че ще ставам леля!
Дори, Еми пускайте снимки.
Ваня, дано пак са се объркали докторите. Понякога, когато силно искаш нещо, то се случва.
И на Мартина й пробиват кътници. Единият се показа, а при останалите венеца се вижда побелял вече доста време. В събота вдигна Т, а после получи диария, която още не е преминала. Отначало си мислех, че е от зъбите, но може и да е вирус щом не минава толкова време.
Бебешкият пубертет и при нас не е преминал. На вън се изморявам много от глезотиите й, вкъщи е по-нормално положението. Та спасението е на вилата. Давам й да прави сапунени балончета или една кофа с вода да полива цветята и забравям за нея.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 309
Аз също си мислех за една среща на априлските мами, докато още е топло. Има ли желаещи, някъде следобедно време, на по-прохладно местенце, парк, нещо такова? Може и съботен ден с татковците. Хайде, моля, че и аз след месец като Слави и Жужка ще съм вързана за около месец в къщи и то после ще стане студено и вярно чак зимата за празниците ще се видим.

# 81
  • Мнения: 182
Аз съм навита за срещичка и този път непременно ще дойда,че напоследък все не успявам.Сега съм само с Полина и няма проблем да дойда.
Dori ,не знам дали ще ходи,казаха да се обадя след 5.09.,но ще настоявам,защото от една година съм подала молба.А през зимата ще ми се види тесен апартамента с двете.Поли почти проходи и знаете какво е, ходи и пипа на всякъде ще има да се чудя кого да гледам по напред.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 080
Здравейте,
Jujka, голяма мома си родила.  Grinning И Лили беше с такива мерки, но по-дълга и аз дохранвах, че кърмата не стигаше. Но един ден реших, че само ще кърмя и 2 - 3  дена никъде не излизахме - само кърмене и лежане вкъщи, докато не текна кърма, колкото си трябва.
Шоши, на Лили като и пробиваха кътниците се разболя от херпангина. Изглежда в този момент им пада имунната система и са податливи на разни вирусчета милите деца. Аз преди седмица изкарах някакво вирусче с диария и невисока Т.
Във Созопол бяхме същата работа -   само със сапунени мехури и легени с вода се занимавахме - имам и доста снимки Laughing
На мен ми е драстично паднал хемоглобина. Не мога да се свържа с докторката вече 2 дена и смятам да си назнача самолечение Crossing Arms
Това е като ходя при прехвалена и търсена докторка...
Съгласна съм за среща, но ако е в нашия парк - Заимов Mr. Green
ето и една снимка на Лили, да си я припомните:
http://emeto.multiply.com/photos/hi-res/65/4?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F65%2F4

# 83
  • София
  • Мнения: 676
  За срещичка и аз съм навита   Party. Парка Заимов и на нас ни е удобен  Peace. В крайна сметка където решите  Hug.

 shoshi, честито бебче на брат ти и безаварийно бременеене на снахата   bouquet. Снимки ще гледам днес да покажа  Embarassed.
 emi_jamie, голяма сладурана е Лили  Heart Eyes. Сигурно се радва, че ще става кака  Laughing.
 За хемоглобина отиди при друг лекар. Може и да е нормално, но все пак вземи мерки.
 Кала, стискам палци за яслата. Нас на 2 места не ни приеха. Не знам как ще е през есента  Thinking. Говорят за демографски срив, а нищо не се прави в помощ на родителите  #Cussing out.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 14:59 от Dori

# 84
  • София
  • Мнения: 6 309
Аз също си мислех за парка Заимов (е, най-удобно ми е при нашия на Герена  Mr. Green, но и до Заимов ще се дотъркалям, тъкмо по-лесно да родя Wink).

Много кофти това с неприетите деца, ами какво ще правят майките, ако са на работа и няма кой да ги гледа.  ooooh!Ама, че система! #2gunfire

Аз пък много се кефя, Емко все повече приказва и обяснява, много е сладък. Преди малко правих един кейк и докато го заливам с шоколадов крем той топи пръстче и "мамо, хубу" (т.е. мамо, хубаво, вкусно е Simple Smile), всичко обяснява, говорим си за бебето, как ще го разхождаме, как ще му дава бибата като плаче, но той е батко и затова няма биба; как и бебето е мъж като Емко, но е малко. Heart Eyes Laughing И се е научил (не знам от кой) да цъка с език и да се "вайка". Laughing

Еми, много е пораснала Лили! Grinning

# 85
  • Мнения: 182
Аз също съм за парка Заимов,не ми е много близо,ама понеже съм израснала там и ще ми е много гот.То като се замисля никъде не ми е близо,като съм на ма....а си.Мен разстоянията не ме плашат,ще дойда.
Нелка и тя ги плямпа едни.Един ден си взела чантата някви стотинки и ми вика:"Мамо,айде оди купи бабче и пише тотото"в превот "Мамо,хайде да ходим да си купя кебапче и да пусна тотото".Ние си паднахме от смях.

# 86
  • Мнения: 663


Много кофти това с неприетите деца, ами какво ще правят майките, ако са на работа и няма кой да ги гледа.  ooooh!Ама, че система! #2gunfire
 
Ами то няма как да тръгнат на работа особено, ако няма баби да помагат.
 
Аз онзи ден като ви четох как децата се радвали на дрешки си мислех, че Пресиан въобще не се впечатлява, но сега му взех едно яке и му го облякох да го пробва, такава радост тръгна да бяга по коридора и да се смее, и на баба си бяга да се показва. Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 676
При нас се редувахме с отпуски да гледаме Алексчо, като започнах работа. Сега съм отпуск и си го гледам. Ама по-добре си е да ходи на детско заведение  Peace. Дано имаме късмет с яслата  Praynig.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 309
Хайде, априлски мами, казвайте дата и час за срещата ни. Sunglasses
Място: парка Заимов (къде точно - пак казувайте  Flutter)
Заявили досега участие (вход безплатен  Laughing Laughing): Еми, Кала, Дори, Ваня, Шоши?

Вие сте!

# 89
  • София
  • Мнения: 2 080
За срещата - ние можем сутрин до 14ч. някъде и следобед след 5, дори 6ч.
Смятам, че е по-добре да е делничен ден, защото събота и неделя в парка е лудница, но тук естествено зависи и от вашите възможности.
За място  - примерно до въртележката, която е до театър София ...newsm78, наблизо има заведение...
Или на някоя от площадките...?

Общи условия

Активация на акаунт