Лятото дойде и АПРИЛЧЕТО вече тръгва на море!!!

  • 10 476
  • 155
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 259
МАРТЕНСКИ АПРИЛКИ smile3501 Незабравка - 17.03. - Валентин - 3,960/50 - 35 дни преди термина - Пловдив
Nova - 23.03. - Георги - София
VessiD - 29.03. - Теодора - 3,400/49 - 12 дни преди термина - София
ani_dani - 31.03. - Аделина - 2,950/48 - 22 дни преди термина -
mama_monik - 31.03. - Габриела - 3,630/51 - Пловдив


МАЙКИ АПРИЛКИ newsm44
alegra - 01.04. - Александра - 3,650/51 - София
Ani111 (предпечат и дизайн) - 01.04. - Маргарита - 2,800/48 - 7 дни преди термина - София ("Люлин") снимки
4Baby - 01.04. - Викториа - 3,300/50 - 1 ден преди термина - BG (Русе)/Spain - снимки
dupi - 01.04. - Александра - 2,960/53 - София ("Дружба 2") - снимки
jujka (вет. лекар)- 01.04. - Лазар - 4,050/53 - 2 дни след термина - София
MIAOW - 01.04. - Николай - 2,900/47 - седем дни преди термина - София
peti (консултант) - 01.04. - Габриела - 3,600/51 - 1 ден преди термина - Габрово - снимки
Звездица - 02.04. - Дарина - 3,300/49 - 15 дни преди термина - София ("Св. Троица")
DesiAndrea - 02.04. - Андреа - 3,100/52 - 10 дни преди термина - София
Rai_uno - 02.04. - Калоян - 3,800/50
мама Яки - 02.04. - Александра - 3,200/50 - София
feicheto - 03.04. - Румен - 3,035/48 - 10 дни преди термина - BG (Бургас)/Canada
kremena_85 - 04.04. - Мария-Магдалена - 3.950/55
emi_jamie - 05.04. - Лилия - 3,850/54 - София - снимки
Валета - 06.04. - Валентин - 3,900/53 -  - точно на термина - Русе
ljuboznatelna - 07.04. - Евгени - 3,250/5114 дни преди термина - Пловдив
pipince (специалист маркетинг и търговия) - 07.04. - Максим - 3,850/51 - 5 дни след термина - София
mariika (Мария) - 07.04. - Анна - 3,400/50 - 4 дни след термина
Ninka74 - 07.04. - Илиян - 3,800/52
Slavi (програмист) - 09.04. - Зора - 3,000/49 - 24 дни преди термина - София ("Люлин") - снимки
nadezhda - 09.04. - Ева - 2,500/47 - София
Кала (Калина) - 09.04. - Анелия - 3,400/50 - точно на термина - София ("Обеля") - снимки
shoshi - 09.04. - Мартина - 3,100/52 - 8 дни преди термина - Молдова
Найка (Татяна) - 11.04. - Наталия - 3,100/48 - 10 дни преди термина  - Пловдив
wel (куриерски услуги) - 11.04. - Ивелина - 3,450/51 - 14 дни преди термина - София
mmagy (биотехнолог) - 11.04. - Михаела - 2,300/48 - 13 дни преди термина - Бургас
nadejdica (Надежда) (социален педагог) - 12.04. - Александра - 3,150/51 - 20 дни преди термина - Бургас
milka_mihaela (Милка) - 12.04. - Михаела- 3,100/51-София ("Надежда")
Валентина (Фирма за промоции и спец.събития-обслужване клиенти) - 14.04. - Биляна - 3,800/50 - 6 дни след термина - София ("Суха река")
Demetra - 14.04. - Борис - 4,180/50 (роден във вода)- Риека, Хърватска
ЕM4O (Павлета) - 14.04. - Емануил - 3,850/51 - 4 дни преди термина - Добрич - снимки
Dona - 15.04. - Кирил - 4,400/56 - София
Вилиан - 15.04. - Виктор - 3,750/54 - Стара Загора
Илиана- 15.04. - Асен - 3,000/50 - Стара Загора
Dori (научен сътрудник) - 16.04. - Алекс - 3,350/51 - 19 дни преди термина - София ("Суха река")
hernandez1-16.04. - Мартин - 3,000/50 - 2 дни след термина - София ("Гео Милев")
Maria Yo (инженер топлотехник) - 17.04. - Моника - 3,650/52 - 4 дни преди термина - София ("Люлин")
pipi74 - 17.04. - Тея - 3,400/50 - 9 дни преди термина - снимки
Ваня (секретар) - 17.04. - Емануил - 4,050/51 - 5 дни след термина - София ("Х. Димитър") - снимки
ina-e (художник - дизайнер) - 17.04. - Каролина - 3,400/50 - 11 дни след термина
MA6INKA (търговски консултант в мебелното производство) - 17.04. - Мирела - 3,050/49 - точно на термина -
eliss (проектиране на ел. инсталации) - 18.04. - Женя - 3,550/51 - точно на термина - Бургас -
bg_paint (Жана) - 20.04. - Михаела - 2,050/45 - 15 дни преди термина - София -
eli_nikol - 20.04. - Виктор - 3,950/52 - Варна -
marianna - 20.04. - Йоана - 2,890/51 - 5 дни преди термина - Ямбол -
Vesi - 20.04. - Мартин - 3,350/50 - 3 дни след термина - София
bubence - 20.04. - Андреа - 3,750/52 - 1 ден след термина - София ("Зона Б19")
Мария х. - 20.04. - Калоян - 16 дни преди термина - Варна
arma - 21.04. - Кирил -
katence - 21.04. - Константин - 3,415/53 - 3 дни след термина - София ("Левски Г")
vess74 - 21.04. - Борис - 2,750/50 - София ("Зона Б 5")
maria d - 21.04. - Асен - 3,000/51 Мила - 2,550/48 28 дни преди термина - София снимки
Mimka 2 (Мариана) - 22.04. Ивайла - 3,550/50 - 5 дни след термина
Mama Desislava - 22.04. - Александър - 3,235/52 - Монреал, Канада
mamanageri (Веселина) - 22.04. Гергана - 3,950/52 - София ("Младост") - снимки
Emilie - 22.04. - Виктор - 3,350/49 - София ("Дружба 2")
alexs (треньор по художествена гимнастика) - 22.04 - Александър - 3,220/50 20 дни преди термина - Варна
мама Рали - 22.04. - Свилена - 3,300/48 - 7 дни преди термина
Naneto - 24.04. - Мартин - 2,950/48 - София
Fairy (София) - 24.04. - Михаела - 3,100/49 - 9 дни преди термина - Перник
svetlateddy (Светла) - 24.04  Теодора - 2,320/43 - 38 дни преди термина - София ("Люлин")
DEZIRELA - 24.04. - Александър - 3,300/52 - 6 дни след термина -
Живка - 25.04. - Валентина-Стефани -
Bugi - 25.04. - София - 1,800/43 месец и половина преди термина - София
mspp (Мария) (кредитен експерт) - 25.04. - Велин - 2,630/49 - 3 седмици преди термина - София (кв."Суха река")
Valka - 27.04. - Благовест -
didi75 - 27.04. - Йордан - 2,650/45 - Велико Търново - 1 месец и 1 ден преди термина
petya_nic - 27.04. - Савина - 3,100/47 - Пловдив
maryia - 27.04. - Александър - 3,570/52 - един ден след термина - Варна
zdravi4 - 29.04. - Пресиан - 3,300/50 - Варна - 4 дни след термина
Габи (начален учител 74 СОУ) - 29.04 - Ина и Елия - 3 седмици преди термина
ruth - 30.04. - Вероника - 2,900/49 - София - 1 ден преди термина
Kate123 - 30.04. - Патрициа - 3,360/51 - Англия - 2 дни преди термина

35  & 45     
ОБЩО  пораснали бебока

Най-финна мадамаFlowers Rose – бебе София (2,050 кг.) на мама Bugi
Най-голям юнак  Hands Thumbsup – бебе Кирил (4,400 кг.) на мама Dona
Най-късичък newsm32 - бебе София (43 см.) на мама Bugi и бебе Теодора (43 см.) на мама svetlateddy
Най-дългичък  Hands Clap - бебе Кирил на мама Dona (56 см.)
Най-точно бебе newsm01 1stroller – бебе Анелия на мама Кала на 09.04.2005, бебе Мирела на мама MA6INKA на 17.07.2005, бебе Женя на мама eliss на 18.04.2005 и бебе Благовест на мама Valka на 27.04.2005
Най-нетърпеливо бебе running - бебе София на мама Bugi - 45 дни преди термина
Най-мързеливо бебе smile3524 - бебе Савина на мама petya_nic - 7 дни след термина

Първо-априлски бебета и най-големи майтапчии tongue (родени в деня на шегата) - Александра (dupi), Александра (alegra), Викториа (Baby@), Маргарита (Ani111), Лазар (jujka), Николай (MIAOW), Габриела (Peti)

Най-продуктивна дата Two Hearts – 01.04. - 7 бебока

Най-предпочитани имена
за момичета babydust7 - Александра (alegra, dupi, nadejdica и мама Яки), Михаела (bg-paint и Fairy) и Габриела (mama_monik и Peti);
за момчета smile3540 - Виктор (eli_nikol, Emilie и Вилиан), Емануил (Vanya K. и ЕМ4О), Мартин (Vesi и Naneto), Александър (alexs, Mаmа Desislava, maryia, DEZIRELA)

Бебета родени с еднакви мерки
- 2,950/48 - бебе Аделина (ani_dani), бебе Мартин (Naneto)
- 3,400/50 - бебе Анна (mariika), бебе Анелия (Кала), бебе Тея (pipi74)
- 3,800/50 - бебе Калоян (Rai_uno) и бебе Биляна (Валентина)

БЛИЗНАЧЕТАТА в нашата групичка  newsm04 - Асен и Мила на мама maria d

Зодиакални близнаци - бебета Александър и Александър на мами alexs и Mаmа Desislava - родени на 22.04.

МАЙКИ АПРИЛКИ - СНИМКИ  photo - потребителско име aprilki; парола aprilki

Старите ни темички:
С мартенички бели и червени, АПРИЛЧЕТАТА да са здрави и засмени
Навън зимен вятър вече вее, а АПРИЛЧЕТО все така расте и хубавее!
От близо и далече Априлчето се връща вече.
АПРИЛското човече бързо расте и вече не е бебе, а малко сладко дете
АПРИЛчето вече тръгва на море - лек път и дано само слънчице пече!
AПРИЛският отбор юнаци и юначки измисля все нови и нови закачки!
Лято идва вече и АПРИЛското дете, тича на море!
АПРИЛчета лудуват и още много рождени дни празнуват!
Рожденици са нашите деца - АПРИЛски слънчица!
Пролетна усмивка АПРИЛчето дарява, деня на мама с щастие огрява!
Пролетното слънце вече грее,а АПРИЛчето расте и хубавее!
АПРИЛчето с усмивки сладки ни дарява и празника на мама с щастие огрява!
АПРИЛчета засмени, закичили са мартенички бели и червени!
АПРИЛЧЕТО сладко солетки гризка и самичко да ходи и тича иска
Виж! АПРИЛското човече голямо станало е вече!
Към АПРИЛ се приближавам, на годинка аз ще ставам!
Ходещи крачета вече има в АПРИЛската дружина!
AПРИЛчета се номинират и за призовете претендират!
AПРИЛското дете се смее от сърце.На 9 месеца човече, а първи крачки прави вече!
Я! Една снежинка бяла на АПРИЛското носленце се стопява.
Тихо се сипе снежеца навън, сънуват АПРИЛчета приказен сън
Героите след празници са уморени,но АПРИЛските бебоци са си все засмени!
Нашите АПРИЛски палавници чакат своите Коледни подаръци!
Пролет беше през АПРИЛ, Дядо Коледа дали пък не е подранил?
АПРИЛ отдавна мина, на вратата чука Баба Зима
АПРИЛчетата наши подивяха - снежинки първи те видяха!
Кой със зъбки, кой без зъбки, АПРИЛчетата ни растат кат' гъбки
Коледно парти 2005  People Santa
АПРИЛКИ горди бебетата сбират - парти Коледно организират!
АПРИЛ остана тъй далече, Коледата наближава вече!
Априлчетата наши сладки, вече слагат зимни шапки!
Лятото съвсем отмина, АПРИЛЧЕТАТА стават на половин година VIII
Виж АПРИЛчетата сладки още "ходят" по чорапки - VII
Мъничета АПРИЛЧЕТА - мамини сладурчета VI
Мъничета АПРИЛЧЕТА се смеят и обичат V
Мъничета АПРИЛЧЕТА се смеят и обичат IV
Майки-априлки III
Майки-априлки ІІ
Майки-априлки
Мами през Април ІV
мами през април 2005 III
мами през април 2005 II
мами през април 2005

АПРИЛЧЕТА ПРАЗНУВАТ ПЪРВАТА ГОДИНКА
Снимки РД- Слави
Снимки РД - Слави 2
Снимки РД - ВесиД
Снимки РД - Дона
Снимки РД - Дамаянти
Снимки РД - Бъжева
Снимки РД - Дори
Снимки РД - Мими Велин
Снимки РД - Уел
Снимки РД - Звездица
Снимки РД - Веси
Снимки РД - Сейф Хевън


  ruporuuШаМпИоНсКа ЛиГа
Последна беззъба усмивка - Йоана на marianna
Последен предал крепостта на пълзящите бебоци - Кирил на Dona

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 07:04 от Ваня

# 1
  • София
  • Мнения: 6 259
Пуснах набързо нова тама, че видях, че старата е вече заключена. По-късно като имам време ще добавя някоя по-морска картинка. Simple Smile Хайде, пишете и не се скатавайте! Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 676
    Ваня, поздрави за темичката
   emi_jamie, честита кандидат-сестричка на Лили . Безаварийно бременеене  preggo

  Алексчо се гледат с баба си в дните, в които съм на работа. Правят си разходки без количката и я слушал. Като излезне с мен и търчи, все едно съм го вързала преди това  Mr. Green. Имахме малко неприятна случка тази неделя. Водихме го да му вадят кърлежче  Cry. Таткото го видя, докато го миехме и добре, че го позна. Оказа се, че е малък и трябваше да го намажат, за да се опияни. Всичко мина нормално  Praynig.

  Подготвяте ли се за лятната почивка  Thinking

  Целувки на всички ви и да сте по-активни

# 3
  • Мнения: 371
Здравейте!
Честита ни темичка.
Благодаря на Ваня за активността,защото напоследък вече незнам има ли нужда от тема тъй като всички изчезнаха с изключение на най-сериозните.
Дори,добре че всичко е минало и ви е вече зад гърба.
Аз бях на един курс в Пампорово и Мона се гледаха със свекърва ми.Много е слушало детенцето ми,а днес толкова много ми се радва като се прибрах.Ей,вече са си големи дечица.
Дори,готвим се за почивка,защото първата ще е от 15.07 до края на юли и най-верочтно на планина.После ще заведа Монето на море заедно с мойта майка на Бургас.Надявам се пак да се видим с Надето и с всички,които между 1.08-20.08 минават през Бургас,
Целувки на всички и доскоро

# 4
здравейте мами!много одавна не сме се включвали и нещо поизостанах.миши ходи усърдно на ясла,а аз се наложи да почна работа и ми е малко трудно ,защото ми се разминава работното време с това на яслата,ама смогваме някак си .иначе сме добре малко ми е мъчно за малката защото не я виждам много ,но няма какво да правя.на море тази додина май няма да ходиме и ми е малко криво.ще гледам да се влючваме по честичко в новата темичка и много целувки на всички  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте!
Май ние ще сме първи на морето тази година. Днес се върнахме от Рим и след 2-3 дни заминаваме за морето.
Дори, хубаво ме подсети да взема нещо против кърлежи и комари. Радвам се, че леко сте се разминали.
Ваня, хайде пускай снимки!
Аз ако имам време ще пусна моите, ако не, като се върнем от морето всички на куп. Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 676
MariaYo, радвам се, че двете с Мони ще се справили със задачките  Wink. Добра комбинация ще измислили за летния релакс  
 Milka-mihaela, браво за яслата, а на теб късмет с работата  Peace.
 shoshi, вие пак скитате, което е супер  Hug. Ще чакаме снимките, като намериш време да ни сместиш в програмата  Laughing. Весело прекарване на моренцето  

  Ние планираме през август да се разходим до моренцето  Party.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 019
Успях да кача малко снимки. На който му е интересно да разглежда. Wink
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=145055&photo=1
Много се разбъркаха, но нямам време да ги пдредя, нито да ги надпиша, съжалявам.

# 8
  • Мнения: 489
 Здравейте! Радвам се, че най- после си имаме нова темичка, която да е актуална:) Вече трети ден се чудех, защо никой не пише, а тя старата вече била заключена. Е да ни е честита,  newsm10дойде времето на отпуските и моренцето... В тези жеги дето се очертават, май само там има спасение.  grinning039  Ние ще ходим чак през август, а есента ще водим малкия на Сандански, живот и здраве, че с тия сополки, край няма, мако да ни духне вятъра и хайде пак... Даже ще го водим и на специалист, тъй като може да се окаже някаква алергия. Сега пак сме в къщи и пак се гледаме, надявам се бързо да му мине, че днес направо ме "подлуди". Не се спря дори за секунда, само обикаля, тича насам натам, катери се, абе няма спокойствие, а тъкмо беше посвикнал с яслата. Аз пък бях поотвикнала, да тичам. Но малко "фитнес" от време на време ми е от полза- да не губя тренинг.
shoshi, страхотни са снимките от Рим, дано също толкова хубаво да сте си прекарали. Изглежда сте били и без децата, тъкмо малко да отпочинеш и ти:) Нещо като на меден месец.
Весело изкарване и на морето, като се върнеш искаме още снимки. smile3509
Аз досега никога не съм го оставяла, за повече от няколко часа, но все ще има първи път. При това бабите ги слуша повече. Напоследък така го тресе този детски пубертет, че не зная как да го укротявам на моменти. Shocked Дайте идеи, как се справяте с положението. И при вас ли е така?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 050
Здравейте,
И аз се чудех защо старата тема няма нови публикации, а то имало нова.

И ние се подготвяме за почивката на море, но при нас усещането е по-различно, защото повечето знаят че си имаме дядо в Созопол FlutterТ.е елемента на трепетно очакване и наслада от морето не е толкова голям, повече е от това, че ще се срещнем с дядо.

Имам 2 проблема за решаване:
1. Лили се държи ужасно с майка ми. Не знам вече как да постъпвам, говоря и какво да си мисля.
Само като я види баб си почва да ми се хваща по краката и да реве все едно е видяла чудовище.
А смея да твърдя, че майка ми е бабата, която дава всичко за внучката си. Буквално всичко дава за нея...Тя е и основната фигура - мой заместник, ако се налга гледане за по-дълго време. Просто не мога да разбера тази ситуация и ми е много притеснено и на моменти чак неудобно.

2.Друго, което вече мен ме изкарва от равновесие, е че Лили от някъде април месец не дава да и се слагат нови дрехи, обувки и т.н. всякакви нови аксесоари. За мерене на дрехи и обувки в магазин и дума не може да става.
Всяко обличане на нова дреха е съпроводено със страхотно реване, тръшкане, въргаляне, опъване на дрехата почти до скъсване, за да я съблече Shocked И това е момиченце, дето един ден сигурно ще ми вади душата за разни парцалки.

Бързаме за разходката и толкова от мен!
лек ден на всички желая!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 259
Еми, само да спомена, че и при Емко забелязваме нещо подобно като му купим нови обувки/сандали – обува ги и са му много интересни докато сме в магазина и след това все си иска старите. Но предполагам това е защото все пак новата обувка не е така удобна като носената и затова си иска старите. Приятна почивка. Sunglasses

При мен новото е, че вече съм на половин ден на работа, от днес ще съм само следобед докато изляза в болничен, та ще мога да си поспивам. Party

# 11
  • Мнения: 371
Здравейте!
При нас има тръшкания на ново.Нямаше ме една седмица.Свекървата я гледаше,а тя се справя по-добре с нея.Ей,това ме дразни вече на моменти-нали аз съм и майка защо мен ще прави на луда.Сега не мога да заспя,защото повърна на фонтан тая вечер и после още 2ч и половина докато заспи.Лошото е че в жегите трудно минава без следобеден сън-изнервя се детето.Бебешкият пубертет май здраво ни е задрусал пак.Ох,тамън бях поовладяла положението и айде пак.Сега е по-трудно,защото е решена на всичко,за да се наложи.Айде да ходя да се къпя,че утре съм и на работа.
Целувки

# 12
  • София
  • Мнения: 676
shoshi, поздравление за ведрите снимки   bouquet. Винаги да имате възможности за релакс извън БГ  Peace.
Dezirela, хубаво ще съчетаете море-балкан, а и посещението при алерголог е добро  Hug.
emi_jamie, при нас проблема с новите обувки е същия. Последния път, спеше, докато купувахме сандалки, но и по-бързо свикна с тях  Praynig. Иначе сам ходи да си взима дрешки и има случаи, в които няколко пъти се преоблича  Mr. Green.
С бабите и дядовците нямаме проблем. Явно Лили е доста привързана към теб и затова така да реагира към майка ти  newsm78. Пробвайте, да и носи бонбонки (нещо, което Лили харесва), да ходят заедно на разходка  или я разпитай защо така прави  Thinking
Весело прекарване при дядо в Созопол  Party.
Ваня, приятна почивка и работа  Laughing.
MariaYo, нещо не разбра,защо не я слагащ да спинка следобяд или бабата не иска Thinking. Стискам палци скоро да цари разбирателство помежду ви  Praynig.

# 13
  • Мнения: 264
Ох, Андреа пък умира за всичко ново. Голяма е кипра. Способна е да се разреве, за да иска определена рокля или сандалки. Особено новите Simple Smile Голям смях!
Ние май ще се разминем с морето, защото ми предстои операция другият месец и изобщо не мога да планувам нищо. Не мога да знам как ще се възстановя и как ще се чувствам. Sad
Целувки на всички и приятно изкарване! Да поплувате и заради мен!

# 14
  • Кюстендил
  • Мнения: 104
Здравейте и от нас!Нямам никакво време за писане с  малката,прави ме луда #Crazy

 Мими е добре,но нещо напоследък не иска да ходи на ясла newsm78 За нови дрехи и аксесоари си умира,даже вече не ми се ходи с нея на пазар
 Избиха и долните 2 кътника и си има 20 зъба Peace Станала е много палава и хич не ме слуша smile3514,ама и баща и яко я глези и  #2gunfire
 Весело изкарване на почиващите и да се топнете и за нас в моренцето,че на мен не ми се тръгва с тия 2 деца,а таткото дава зор,та ще види ме
 Леко и безпроблемно бременеене на бременните,а тези с по 1 дете да се замислят за второ Hug
 

# 15
  • София
  • Мнения: 6 259
Влизам набързо само да ви предупредя, че има пак някакъв вирус, преминава с висока тем. или висока темп. и разстройство. Емко го изкара, слава Богу за 2 дни и се оправи, с много висока темп. и сополки. Днес са с Иво при лекарката на преглед, но мисля, че е напълно здравичък, защото от петък през нощта не е дигал темп. и вече си хапва порядъчно. Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 676
Ваня, мерси за инфото. Добре, че е минало леко при вас, а и ти и бебчо сте здравички  Peace.
Алекс, преди седмица, също за 1 ден вдигна температура, около 39 градуса.
bubence, късмет с операцията  Praynig. Каква е причината за нея  Thinking. Пожелавам ти и на моренце да отскочите  Hug.
Машинка, вземете някоя баба на моренцето  Wink

 

# 17
  • София
  • Мнения: 6 259
Машинка, вземете някоя баба на моренцето  Wink
Мда, това е супер идея! Баба или някоя кака (братовчедка, или на някоя приятелка детето) - хем ще има кой да ти помага, хем каката ще се радва, че и тя е на море. Wink

# 18
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Май ние ще сме първи на морето тази година.
Ааааааааа и ние сега се върнахме от моренцето! Mr. GreenИзкарахме си супер.И най-вече се радвам за дечко,защото много го говореше това море.Не е излизал от водата-от 8,30 сутрин до 11,00 на обед.Що замъци и мостове построиха с баща си......!Направо не е истина.Следобед към 17,00 пак на плаж и преди да се приберем цоп в минералното басейнче.Вики казва"плувам,плувам".Не че плува в истинския смисъл на думата-обвива с две ръчички шията на мама или тати и цопа с крачета по корем. JoyЕх,че хубаво беше!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 676
               Честит празник на всички празнуващи!

 Бъдете здрави, обичани и обичащи, да чувате името си от пра-внуци!



  Днес и нашия тати е именяк, да си ни е жив и здрав Peace. Та ви черпя  Party:
 

# 20
  • Кюстендил
  • Мнения: 104
 Ааааа,Дори,да ви е жив и здрав татето и много да ви слуша! smile3525

 Ай де де,не се стискай,дай и по нещо по-твърдо,че вече се разсушихме,само с хапване не става,трябва си и пийване  bouquet

 Честито и на всички останали празнуващи newsm51  ura baloni

# 21
  • Мнения: 972
Здравейте,
и аз съм от блейките, дето се чудят защо няма нови мнения в старата тема  Mr. Green
За обувките, голям зор видях докато й купя. Това да хареса обувки с един или два цвята е абсурд  Twisted Evil трябва да са най-малко 100 цвята! Най-накрая като й харесах едни сандалки, добре че на подметката отдолу имаше шарени цветя, та като ги видя и веднага ги хареса  Hug
А за дрехите си има собствено мнение - някои харесва други не. Но определено обича да се кипри.
Ивето е на море с майка ми - утре си идват. Изкарали са си много добре, много й е харесало морето  Mr. Green АЗ не обичам да ходя на море - понататък ще ходим ние на планина.
Момичета имам проблем с намирането на гащи за Ивето. Или са едни дълбоки, едва ли не до подмишниците или пък дебели, все едно вълнени. Искам да й купя бикини   Mr. Green и то цветни, не бели. Намерих едни червени и зелени, голямо охкане беше по тях. Моля ви, ако сте видяли някъде свиркайте, че влизам във всеки магазин покрай който мина и все няма  ooooh!

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Здравейте аз съм ЕМ4О.
Много отдавна не съм писала,но нямам много време.Емко ту е на ясла ,ту е болен вкъщи.Чак вчера бихме ваксината за 2 г.
Искам да попитам мамите на които децата им са на ясла и са вече две или ще стават две,Замисляли сте се да им биете на големите ваксина Хепатит А
????
Мишинка ние ще идваме на Кюстендил при родата август месец,няма да има ясла цял месец.А и на тати единият обект е в София и сега снове София-Равда-Обзор-Добрич.Та за гостито ще има една кака както знаеш да тренира фитнес след Емката.Надявам се този път да се видим.
Относно моята бременност,разбира се само по това че ми пада косата,няма гадене,няма повдигане и няма и още НАПЪЛНЯВАНЕ.За разлика от предния път.Изследванията ми бяха добри,определена съм за 4 януари,но се надявам да е по-рано.Подарък за нова година.
wel и аз много трудно намерих слипове на Емо,различните фирми имат различна номерация.На Венера най ми допаднаха и като качество и като цена.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 019
Поздрави и солени целувки за всички!  Heart Eyes
В събота се върнахме от морето. Страхотно си изкарахме! Имахме късмет с времето, спасихме се от жегите, а водата беше направо чай. Юни май ще ми стане люб месец за почивка на море - много е чисто и спокойно. Явно ние не сме открили сезона, ама защо не виждам снимки  Crossing Arms
Ето част от нашите, които успях да кача http://www.snimka.bg/album.php?album_id=149089
еmi_jamie, изобщо не съм предполагала, че може да има проблем с дрехите при момичетата. Мартина умира за нови дрехи, само се кипри и ни прави ревюта. С обувките е същото плюс това, че много я привличат чуждите. Направо ме учудва как успява да се крепи в джапанките на кака си на високите ми токчета.
wel, в Маркс енд Спенсър имаше намаление и купихме много хубави бикини - тъмно розови, светло розови и бели, 5 или 6 бяха в една опаковка.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 050
wel, в един детски магазин на Мадрид има бикинки за 1,90 Минават под коремчето, което при нас е проблемната част, защото ако са по-дълбоки гащите и се отпечатва ластика на корема или и висват дънцата. А тези също така тези много добре обхващат крачетата, без да се отварят Simple Smile
Купих на Лили ама и на тях реве и едва успявам да я прилъжа да и ги сложа ooooh! Що е такова моето дете да не обича нови дрехи... Rolling Eyes Спи с едни стари бодита потничета, които вече не може да се закопчеят отдолу и с тях иска да излизаме...и по гащи.
Оня ден си изнамери едни стари пантофи 22номер и успя да си ги обуе, при положение че вече и взимаме 24номер.
Приемам всякакви идеи за справяне. ooooh!
shoshi, сигурна съм че ако имахме кака, Лили щеше по-друг начин да се държи с дрешките и обувките. Simple Smile
Изобщо ако имахме за пример някое друго детенце, някое по-сговорчиво Grinning, то Лили щеше и по отношение на дрехите, а също и за храната да не е толкова консервативна (не яде нищо червено Tired освен ябълки и банани, други плодове не желае да опитва, и все е запечена).

ЕМ4О, честита бременност! Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 2 050
...С бабите и дядовците нямаме проблем. Явно Лили е доста привързана към теб и затова така да реагира към майка ти  newsm78. Пробвайте, да и носи бонбонки (нещо, което Лили харесва), да ходят заедно на разходка  или я разпитай защо така прави  Thinking
...
Dori, извинявай, но тук ми стана много смешно.  Laughing Сигурно вече вашите деца приказки разказват, ама моята калпазанка знае 5 думи на кръст и все още постига всичко с Ъ-кане, сочене с пръстче и рев. Та си представих как я разпитвам...
Но си права за бонбонките - Лили е много подкупна и май така ще действаме:D

# 26
  • София
  • Мнения: 676
Вилиан, браво за морския релакс  Hug. Дай снимчици да ви зърнем  Flutter.
M6inka, мерси за поздрава    bouquet
Wel, браво за Ивето  Hug. Хубава комбинация ще използва. За гащичките виж и в "Бокал" или "Хиполенд". Мисля, че продават  Thinking. Може да пробваш и в нашия район, в детските магазинчета и базарите  Peace.
pavletutka, честит ти ново никче    bouquet.  Все така да нямаш нямаш проблеми с бременеенето  Praynig. За новата година да се появи бебчето  Peace.
shoshi, много весели снимки  Party. Къде бяхте? Като гледам май къщичка сте наели  newsm78
emi_jamie, ние също не сме от приказливите  Wink. Обаче, като говорим ни разбира. Преполагам, че и при вас е така. Така, че може да и обясните колко е хубава с новите придобивки  Thinking. Макар, че трябва търпение. Друг съвет е да скриете всички стари неща, без тя да ви види.
 

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 14:36 от Dori

# 27
  • София
  • Мнения: 676
Но си права за бонбонките - Лили е много подкупна и май така ще действаме:D
  Може и с тях да пробвате за новите дрешки и обувки  Peace.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 050
Но си права за бонбонките - Лили е много подкупна и май така ще действаме:D
  Може и с тях да пробвате за новите дрешки и обувки  Peace.
Wink побвала съм! Тц, при дрехите не минава!
Но с шоколади я научих на гърне и понякога я прибирам от парка с шоколадче.

# 29
  • София
  • Мнения: 676
Wink побвала съм! Тц, при дрехите не минава!
Но с шоколади я научих на гърне и понякога я прибирам от парка с шоколадче.

  Децата са големи хитрушковци  Peace. Ние пък с гърнето не сме много напреднали. Понякога върши работата в него. Например вчера, стоя на гърнето, стана и се изпишка отвън  Laughing. Всочко с времето си  Peace.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 019
Дори, къщичката не сме я наели , а ни я предоставиха наши приятели, като разбраха, че сме приготвили по 100лв. на вечер за хотел в Лозенец.
Мартина вече почти година няма проблем с гърнето, винаги си казва и дори може да стиска, ако пътуваме с колата по магистрала и не можем да спрем веднага. Преди няколко дни обаче седим с приятели на едно кафе, тя щъка около нас и тихом мълком се наака в гащите  ooooh!
emi_jamie, Мартина, че повтаря всичко което каже кака й - повтаря, че я гледа в очите и имитира всичките й движения - пак е вярно, но двете са коренно различни. Колкото на кака й не й пука какво ще облече, толкова Мартина е кипра. На теб не ти остава друго освен да влезеш в ролята на кака  Grinning Вадиш от гарбедероба твои дрехи и всеки ден правиш ревю и се фръцкаш пред огледалото, като не забравяш да се прехласваш колко си красива и т.н. Joy

# 31
  • Кюстендил
  • Мнения: 104
Здравейте!
 Шоши,ей в такава къща ИСКАМ да прекараме ваканцията newsm45,тези ваши приятели,не я ли дават под наем
 Мими,също няма проблеми с гърнето,но като я питаме нещо дето не и изнася го повтаря-като ехо е LaughingА като не иска нещо да яде го даваме на кучето,а играчките в кофата за боклук и ефекта е поразителен-всичко се изяжда и играчките са на мястото си

 Ем4о и ние сме Август отпуска,та ще се видим на всяка цена Peace
 

# 32
  • Мнения: 489
 Здравейте, Априлки!!! Отдавна не съм влизала, но все сме по лекари прегледи и т.н. Напоследък нали все боледуваме... Ходихме при УНГ, алерголози, правихме тест за алергии и накрая пак нищо. Май сме в период, на изграждане на имунитета, както казва наща педиатърка, който надявам се скоро да свърши, че направо не се издържа вече. Изпихме всички съставки на менделеевата таблица- сиропи, капки всякакви.Сега ще пием противоалергични известо време, ще видим дали ще помогнат. Оказа се, че не е 3-тата сливица, алергия имаме към някои неща, но в най- ниска степен- от 4 степени ние сме с 1-ва, така, че и това не е причина за нащо боледуване, остава мръсния въздух в София, затова ще ходим за 1-2 месеца в провинцията, също на море и планина. Да се надяваме, че ще се закрепим малко. На всички пожелавам весело изкарване на лятото, много усмивки и много здраве на палавите АприлчетаSimple Smile
До скоро. newsm51

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 10:53 от DEZIRELA

# 33
  • Мнения: 972
Момичета благодаря за информацията за магазините   bouquet
Ивето се сдоби с цветни гащички и боксерки, в началото бях против но по настояване на баща й и купих. Оказа се че много добре и стоят, а и тя много ги харесва  Grinning
Emi Jemi това с шоколада и аз редовно го използвам  Mr. Green Ако не става с шоколад, значи е нещо сериооозно  Hug

# 34
  • Мнения: 371
Здравейте,сладури!
Ние още десетина дни сме в София и после отиваме на планина и на моренце.По повод гърненото-не мога да се похваля много и затова днес и дъска ще ходя да купя,че се ядосвам вече.Вчера бяхме на консултация и тежи вече 15.200кг,а е висока 98см.На мама манекенката.Слабост и е да танцува-щом има музика,която и хареса става и почва да се върти като балерина с вдигнати ръчички и на пръсти(изцяло сама си го е измислила-никой не и го е показал).
Хубав ден на всички и доскоро

# 35
  • София
  • Мнения: 676
shoshi, браво на вашите познати   bouquet.
Dezirela, след дългата ваканция, която ви престои, да се сдобиете със здрава имунна система  Peace
wel, честит придобивки на Ивето  Laughing.
MariaYo, браво за мерките на Мони  Hug. Може да я запишеш при Маша Илиева  Flutter.

  След месец и ние сме на моренце. С нетърпение очаквам  smile3508.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 259
Здравейте априлки! Пак поутихна темата ни. Аз най-сетне качих снимките от нашата кратка морска почивка - Лято 2007.

Емко е сега с конюктивит  Confused и майка ще идва да го гледа, тъй като моята "разбрана" шефка не дава да ползваме болничен за деца. Close Но пък поне майка ще ни погостува. Wink Аз имам още точно месец на работа и излизам в болничен. Добре, че съм вече на половин ден, че иначе направо се скапвах. Whistling

Хубав ден!  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 676
Ваня, личи си че Емко е бил на върха на щастието Party.  Браво на теб, за куража да си шофьор в това положение   bouquet.
Как е Емко, дано е оздравял  Thinking. На теб лека работа и да не те товарят  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 6 259
Мерси, Дори, добре е вече, голям кеф беше за него да се гледат с баба си; ама от време на време се сещаше и за децата в градината. Слава Богу не се заразих.

# 39
здравейте пак от нас!ние вече намаме никакви проблеми с ползването на гърне и ходенето на ясла.е за яслата е малко сложно тати като си е в къщи ,защото иска да седи с него и малко плаче ама няма къде да ходи ,с рев се качва в колата.аз си имам големи проблеми с тати защото той много я глези и аз излизам лошата ама ко да направя.каквото аз не давам тати дава понякога ми е много криво за това и си плача от време на време ама нищо не мога да направя.за дрехите и обувките имаме друг проблем-тя не желае изобщо да се облича и си ходи гола в къщи.иначе аз съм много доволна от михаела много ми помага в къщи  и си ме слуша,играе си сама и  гледаме само барби,знам ги всичките на изуст! #Cussing outаз вече съм си в къщи и не ходя на работа и си се гледаме след яслата.на море ще ходим август ама този път ще сме сами тримата.от няколко дни ми вдига темперетура вечер и лекарката каза че не е болна, а и излизат последните кътници и е малко кисела. Laughingе това е за сега от нас много целувки на всички от нас!!!!

# 40
  • София
  • Мнения: 676
milka-mihaela, браво на Михи за новите постижения  Hug. Надявам се, че и зъбките са излезнали и няма температура  Peace. Весело изкарване на моренцето  Party.
 Момичета, имам въпросче относно запек. Освен дуфалак, помагало ли ви е друго нещо на дечицата  newsm78. Алексчо от 2 седмици трудно се изхожда. Това стана след като започна да си казва за гърнето.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 259
Дори, дай му киви на гладно или друг незапичащ плод сутрин на гладно, също и попара с овесени ядки. Динята, пъпешът също доста разхлабват. Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 676
Ваня, благодаря за отговора   bouquet. Диня не иска да хапва.
 Днес купи сок за разхлабване на Кинела, но не го хареса.Та го смесих с друг.

# 43
  • Мнения: 762
Здравейте,априлки!
Съжалявам за черния си постинг,но една майка-герой има нужда от нашата помощ.
Историята и може да намерите на:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209193.0
Помолиха да ме да предупреждавам,че в тази тема има подробности,които могат дa ви разстроят.Все пак това са нещата от живота и всяка една от нас би могла да бъде на нейно място.Четете само колкото можете да понесете и за всеки случай прилагам само банковата и сметка:
 Елена Генчева Енева
Първа Инвестиционна Банка Варна
IBAN BG 66 FINV 9150 10BG N0JZ EN
BIC FINVBGSF


Искренно благодаря!

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 765
Момичета включвам се за да споделя една приятна новина

Slavi днес роди момченце!

Пожелавам на нея и щастливия татко здраве , безгрижни детски усмивки и сълзи от радост в очите с Зори и Крум!



Слави  Hug Heart Eyes

А след година -две може и трето, колкото повече толкова по-забавно  Party

# 45
  • София
  • Мнения: 6 259
Да им е честит малкия юнак!!!
Слави, да ви е жив и здрав, много щастие и радост да ви носи и много да се обичат с кака Зори!

Това ми напомня, че наближава и Жужка да роди.

# 46
  • София
  • Мнения: 676
  Слави, честито ви момченце  ! Да расте здрав, жизнен, заобиколен с обич и кака Зори да помага !
Бързо възстановяване на Слави  Peace.

# 47
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Честита ти втора рожба Слави.
 

# 48
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз пък вчера бях на консуктация и се оказа че тази панделка от подписа ми трябва да я махна.Ще имам пак момче,снощи си поплаках.Толкова силно исках да е момиченце....
Е нищо

# 49
  • Мнения: 2 242
майчета огромно благодаря   bouquet Hug
Крум се роди на 1 август 3.800кг, 52см. Вече сме у дома, аз се възстанових доста бързо - има няма 2дни (с всяко следващо става все по-лесно Mr. Green Wink Flutter, Ели твой ред е  Whistling), а Зори е особено щастлива кака (не се отделя от 'батчето'). Постоянно му дава сокчета, филийки и даже ... подръчни материали ... не е стиснато детето всичко дели  Joy
ето за зяпане ... ох изчез че гладника ме зове Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте момичета,

Дааа, наистина дойде и моят ред - в понеделник на 06.08 ми е насрочено секциото.
Стискайте палци Praynig и до скоро Heart Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 6 259
Слави, много сте сладки, да са ви здравички и усмихнати!
Като имаш време пиши, нормално или секцио беше, наистина ли по-леко е второто.
При мен пак се очаква да е едро бебе - 4 кила и нагоре (той и Крумчо не е много малък Simple Smile), питах за секцио, ама доктора вика, че няма смисъл от операция, щом Емко се е родил 4 кг., сега ми гарантирал, че мога да родя спокойно и без толкова много шевове бебе до 4.600-4.700. Shocked При което аз се опулих де.

Жужка, ще чакаме новините и от теб. Simple Smile Мислех си, че ти имам тел., но го нямам.

pavletutka, недей чак да се разстройваш. И ние много искахме момиченце, дори Иво до последно ще се надява доктора да е сбъркал (нали и за Емко до средата на 9тия месец все казваха момиче), но пък от друга страна се радвам, защото ще са двама братя с малка разлика и ще са си много близки. Heart Eyes

Да се оплача, Емко пак е с вирус, трети ден с много висока температура и възпалено гърло. Аман вече от вируси! А на мен тази седмица ми е последната в офиса и сега търся пак кой да го гледа следобед докато съм на работа.

# 52
  • Мнения: 97
Слави, Честито и от мен. Нека малкия Крум много да ви радва, да бъде много здравичик, а вие с таткото и малката Зори да ще най-щастливи на света.  bouquet
С нетърпение чакам да се похвали Жужка, която може и да е родила вече.
Ваня, на теб ти пожелавам много леко раждане и бъди уверена, че всичко ще мине по вода  Praynig

Поздрави на всички  bouquet

# 53
  • Мнения: 50
Честити бебчета на Слави и на Jujka.Нека мъничките Крум и Ирен да растат здрави,весели и усмихнати,а Зори и Лазарчо да ги научат на всички белички Mr. Green
На Ванчето и Pavletutka леко бременеене.
Целувки и усмихнат ден на всички

# 54
  • Мнения: 2 242
Едно бързо включване, че се кърмим на повикване и шефче може всеки момент да се присети за мен

Ване, родих пак нормално, пак без упойка (за мое огромно съжаление) и пак с шевове. За по-лесно ... не бих казала (но Крум се роди 3800кг, а Зори 3кг). Беше много по-бързо – постъпих в болницата в 6ч и в 7ч бебо проплака. И се възстанових доста по-бързо – първият път мина почти месец, а сега на вторият ден вече бях човек. Та не се притеснявай – ще мине много бързо, пък и ти имаш тренинг с едри бебета и сигурно ще е и по-лесно.
И на мен ми писна от сополи, но при нас са по-скоро настинки. Зори от както откара 1 месец с баба си и е просто неконтролируема – казвам ‘не ходи боса’ – ‘не, няма обувки’ и отпътува в другата стая, ходи я гони... та през няколко дена сме със сополи. Към бебето се адаптира доста добре засега, само малко са ни мечешки ласките, но пък помага много, носи шишета, реши косичката, дава водичка... абе кака мечта, само да слушаше мама повечко...

Дори малко късно ти отговарям, но за друг път ако ти помогне- за запек давам ябълки с кората, сини сливи, круши (и на сок)... винаги е действало. А сини сливи + вода водят до разстройство

# 55
  • София
  • Мнения: 6 259
Слави, мерси много, дано и аз бързо се възстановя. Praynig От това най-много ме е страх, че трудно излезе Емко и после след шевовете беше кошмар. Упойка пак ще си искам, освен и аз като теб докато постъпя и родя и да няма време за нея (ама дай Боже всекиму такова бързо раждане!). Hug

Разбирам, че Жужка вече официално си има и дъщеричка. Да ти е честита и много, много да се обичкат с батко Лазарчо! Heart Eyes

Павлета, на теб кога точно ти е термина?

# 56
  • Мнения: 663
Записвам се да ви попрочитам когато ми остава време, най-интересно ми е да разбера как се адаптират големите деца към бебетата, защото и ние чакаме бебе през януари, а Пресиан още от сега казва, че не го иска и не го обича. Confused

# 57
  • София
  • Мнения: 6 259
zdravi4, вярно, че и ти от априлките също чакаше второ бебче. Simple Smile Също и Еми и Вилиан Вилиан сме заедно при септемврийките). Ами тя и Еми май беше сега за началото на август. newsm78

Емко още от самото начало се радваше, че ще става батко, сега мисля, че все повече разбира, че мама има бебе в корема, идва и го целува и гали. От време на време проявява ревност като купим нещо и кажем, че е за бебето, затова се старая да има и за него или да му обясня, че това е малко и няма да му стане, а той има еди какво си. Мисля, че няма да имаме никакви проблеми. Пробвай, ако имате приятели с малко бебче, да го заведеш да го види, може само така да приказва, но всъщност да му е интересно и да е много гальовен с бебето. Какво очаквате да е? Simple Smile

# 58
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ваня термина ми е за 2-4 януари,а бе за нова година.
zdravi4 да аз те забелязах че сме от един отбор тук и в януарската тема.  hahaha

# 59
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
За Жужка,да ти е жива и здрава дъщеричката.
 

# 60
  • София
  • Мнения: 6 259
Ваня термина ми е за 2-4 януари,а бе за нова година.
Значи може да имаме бебе на годината. Wink

# 61
  • Мнения: 663
zdravi4, вярно, че и ти от априлките също чакаше второ бебче. Simple Smile Също и Еми и Вилиан Вилиан сме заедно при септемврийките). Ами тя и Еми май беше сега за началото на август. newsm78

Емко още от самото начало се радваше, че ще става батко, сега мисля, че все повече разбира, че мама има бебе в корема, идва и го целува и гали. От време на време проявява ревност като купим нещо и кажем, че е за бебето, затова се старая да има и за него или да му обясня, че това е малко и няма да му стане, а той има еди какво си. Мисля, че няма да имаме никакви проблеми. Пробвай, ако имате приятели с малко бебче, да го заведеш да го види, може само така да приказва, но всъщност да му е интересно и да е много гальовен с бебето. Какво очаквате да е? Simple Smile
Абе той има първи братовчед на 3 месеца и много му се радва, ама на мен такива ми ги говори...не знам ще видим как ще се спарвяме с ревността, иначе още не се знае какво е , една пъпна връв се мотае м/у краката.

zdravi4 да аз те забелязах че сме от един отбор тук и в януарската тема.  hahaha
А вярно ли супер, аз понеже тук много рядко влизам и не ви знам всички. Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 6 259
Хайде, пишете, че да имам да чета. Simple Smile Аз съм вече официално в майчинство и си пуснахме пак нета. Simple Smile

Имам питанка - Емко като кара вируса първата вечер се събуди с много висока температура (39.6) и втрисане, направо трепереше милия. Ние го изведохме на терасата и даже с баща му се мушнаха под душа, за да свалим по-бързо температурата (честно казано се бях уплашила, помислих, че ще получи гърч  Cry), но на него му беше страшно студено и неприятно. Та в такива ситуации дали е по-добре да се завие докато отмине втрисането, ама да не стане пък по-висока температурата. newsm78

Снощи Емко започна много лошо да повръща, явно някаква вторична реакция след вируса, знам ли?! Два-три дни нищо му нямаше, даже го пуснахме на ясла. Не стига, че се обрина и подриска от антибиотика, ами сега и с това повръщане. Confused Днес само веднъж повърна на обяд и се чудя дали да му дам пак ампула преди лягане? Оф, той досега не ми е повръщал и съм в чуденка, пък да звъня пак на лекарката newsm78

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 765
Ваня, в никакъв случай не го завивай, по-висока температура ще вдигне. Ако му е неприятно под душа можеш да разтриваш  натопена в студена вода кърпа крачетата, отзад на свивката , китките , от вътрешната страна на лакътя и челцето.

Този вирус и аз го карах миналия месец, отмина за 2 дни и 1 ден се възтанових без лекарства, но с малко дете не може да се рискува. Повече течности и може 1 ден почти да не му даваш храна, за да се успокои стомахчето. Не е зле да говориш с лекарката.
Стискам палци бързо да се оправи Емко.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 765
smile3534 ще ти се ...

# 65
  • София
  • Мнения: 6 259
Мерси, Елис. Дадохме му пак ампулка и сега спи спокойно. Мисля, че утре ще е добре вече, похапна ориз и не е повръщал от обяд; но ще си го гледам тази седмица в къщи преди да го пуснем на яслата, малко да му укрепне имунната система.

Моя милост поспа доста следобед и сега ще шета из форумите  Whistling (след като половин час се въртях реших да оставя мъжете да поспят).

# 66
  • София
  • Мнения: 676
         Привет, момичета!

  Върнахме се от моренцето . Бяхме на Ахтопол. С пристигането се изсъпа доста дъжд и се отчаях. Следобяда, обаче, се оправи. Посетихме местния плаж, но се оказа, че има доста по-хубав, "Силистар"  Peace. Алексчо го изкарвахме с рев от водата. Алтернативата беше да правим дупка и да му зариваме крачетата. Голяма веселба. Крепеше се сам в морето и беше доста доволен. По-късно ще кача снимки.
 
 Та сега по ред ви  Laughing
  jujka, честита дъшеричка  . Да ви е здравичка, послушна, баткото да помага и вие да имате морална и материална възможност да ги гледкате.
 zdravi4, честита бременност и да е безаварийна  pregnant. Предполагам, че с появата на бебчо, баткото лесно ще възприеме новината. Може да му кажете, че ще е батко и ще помага за бебчо и така да свиква сътпка по стъпка.
 Слави, голям юнак си износила  Peace. Много са сладки на снимките и да ги нацелуваш   love001. Мерси за инфото   bouquet.
 pavletutka, не се отчайвай за 2-рия младеж. Важното е да са здрави и късметлии  Peace. Има и добри снахи  Wink.
Ваня, хубаво е, че Емко се възстановява  newsm10. Браво и на твоя милост за съня  smile3521.
 
 

# 67
  • София
  • Мнения: 2 050
Привет!
Честит син на Слави и честита дъщеря на Жужка! Да са ви живи и здрави и много да ви радват!!! Hug

Бях на преглед днес - вече и аз и докторката сме съвсем объркани за термина. Излиза че 6 до 20 октомври ще съм в напрежение. Много се притеснявам и за самото раждането (защото знам какво е).

Вчера се върнахме от Созопол и сега мъчно се опитвам да влезна в софийския ни ритъм на живот.
Но беше много хубаво на морето, особено за Лили.
За месец има голям напредък - махнахме бибата, също нощното шише с биберон, от което се наливаше с вода и след това разливаше на памперсите. Вече дори спи с гащички, но се буди да пишка и за съжаление пак трябва да ставам и аз. Още не говори и е много трудно да повтаря дори кратки срички - примерно вместо "Боц", казва "Доц", вместо "Мяу" - "Няу". Понеже е височка и явно я взимат за по-голяма, често я питат "Как се казваш", "На колко си години..?", а отсреща мълчание... Tired
Проблема с новите дрехи също отшумява /или май свикна с летните тоалети, затова няма да се хваля много/

# 68
  • София
  • Мнения: 6 259
При нас пък вече се проявяват претенции какво да облече, той казва.
И бебешкия пубертет го подхваща от време на време. Whistling Ама по-добре сега, че като дойде бебо да не се затръшка тогава.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 259
Хей, дека сте, по разходки май. Wink

Вчера видях, че на Емко долу му избиват двата втори кътника  Shocked (беше му залепнала дъвката на зъбите и зяпаше да му я отлепя  Laughing). То за това детето от време на време е кисело и мрънка, аз реших, че сме пак в някаква фаза на пубертета. Здраво са набъбнали и бели и го боли дори само като го намажа. Ама то май им е време всъщност вече да избиват? newsm78

# 70
  • Мнения: 182

Честита радост на Слави и Жужка!
Да са ви живи,здрави и много щастливи дечурлигата!

Как сте мамчета бременлийки?
Радвам се,че има движение и в нашата темичка,въпреки отпускарския сезон.
Ние през повечето време сме в провинцията за това не не съм писала отдавна.
При нас всичко е наред.
Нелка е при свекито на село,там щурее дивее и предимно тормози кокшките на баба си Joy Joy Joy
А ние с Поли се пребираме от време на време в София,за да си видим тати.
Ванче,как я караш в тези жеги?
На Нелка също и избиха два кътника,доста трудничко.Имаше висока температура и два дена почти нищо не е хапвала,но мина.
Тя също има големи изисквания отнасно облеклото.От сега  почнаха с претенциите smile3506
Искам да ви питам,когато приеха децата ви в ясла,трябваше ли да потвърдите предварително, че ще я посещавате?
Нали не си бяхме в София и една съседка ни каза,че сме приети,но аз не съм потвърдила и сега може и да ни се размине.
Навсякъде ли е така или само в нашата детска градина?

# 71
  • София
  • Мнения: 6 259
Ванче,как я караш в тези жеги?
Whistling Не питай, добре, че позахладня и не са онези юлски жеги.

# 72
  • София
  • Мнения: 676
           Честит имен ден на всички празнуващи!

  Бъдете здрави, лъчезарни, късметлийки и от пра-внучи да чувате имената си!


     

# 73
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Честит празник на всички които носят това прекрасно име Мария!!!

# 74
  • София
  • Мнения: 6 259
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК и от мен! Да сте много обичани и щастливи!  bouquet

# 75
  • Мнения: 663
Искам да ви питам,когато приеха децата ви в ясла,трябваше ли да потвърдите предварително, че ще я посещавате?
Нали не си бяхме в София и една съседка ни каза,че сме приети,но аз не съм потвърдила и сега може и да ни се размине.
Навсякъде ли е така или само в нашата детска градина?
Ние още си чакаме за ясла, то докато ни дойде реда ще е време за градина. Whistling

# 76
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте момичета,

Много благодаря за хубавите пожелания  Hug  bouquet Heart Eyes( вече сте разбрали за моето раждане Embarassed, от други източници).

Сега за нас - родих пак секцио на 06.08, в 10.30ч, беба Ирен, 3.800кг, 52см. Знаех какво да очаквам от операцията, така че не бях особено изненадана. Ванче, не те съветвам секцио, мила, много по трудно се възстановяваш след това. Гледах мацките с нормално раждане как тичаха по коридорите, а аз няколко дена не знаех къде съм - операцията ме дърпа, глава ме цепеше 2 дена от упойката, бях на системи по този повод. Абе, не е си работа.
Вече сме у дома, и си нагласяме режим. Аз нямам почти никаква кърма, по 20-30мл Sad, и се дохранваме с АМ, много е голяма и си е гладна милата, поне 90мл иска да яде на 1 ядене. Мама е при мен и ми помага.
Лазарчо е при баба си в Банско и го чакам в края на месеца да си дойде. Там се чувства много добре, играе си и си прави каквото поиска Mr. Green.

Ванче, вие Емко давате ли го на ясла и ще продължава ли да ходи или ще го спреш, като родиш? Ние мислим Лазар да го дадем от 03.09 пак в яслата.

До скоро  и много  Heart Eyes от нас.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 259
Ее, чакахме те да се включиш.  Hug Емко ще продължи да си ходи на яслата, само, че от септември ще е на половин ден - до обед. Решихме, че така ще е най-добре и за него и за мен. Само тази седмица си е в къщи, че миналата боледува и искам да му се подсили имунната система преди пак да го пусна.


                                                 

# 78
  • София
  • Мнения: 676
jujka, хубаво е, че сте вкъщи и имаш помощничка  Peace. После баткото ще помага  Wink.Дано Ирен е кротичка и да почиваш повечко. Когато имаш време, може а ни пуснеш някоя снимчица, да я зърнем  Hug.
Кала, ще ви запишат ли на есен за яслата  Thinking

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 10:28 от Dori

# 79
  • София
  • Мнения: 2 019
Честито и от мен на Слави и Жужка! Да са живи и здрави Крумчо и Ирен и много, много да ги радват!
Със Слави точно се разбрахме да се видим и тя взе, че роди. Сега пак ще отложим виждането докато си изградят режим. Толкова ми се иска да си направим пак една голяма среща, но с тези бебенца на повечето ще им е трудно. Май за Коледа чак ще се организираме.
Аз бях с децата на вилата по време на жегите и другата седмица сигурно пак ще заминем, че там се чувстват най-добре.
При нас голямата новина е, че брат ми чака бебе. Толкова се радвам, че ще ставам леля!
Дори, Еми пускайте снимки.
Ваня, дано пак са се объркали докторите. Понякога, когато силно искаш нещо, то се случва.
И на Мартина й пробиват кътници. Единият се показа, а при останалите венеца се вижда побелял вече доста време. В събота вдигна Т, а после получи диария, която още не е преминала. Отначало си мислех, че е от зъбите, но може и да е вирус щом не минава толкова време.
Бебешкият пубертет и при нас не е преминал. На вън се изморявам много от глезотиите й, вкъщи е по-нормално положението. Та спасението е на вилата. Давам й да прави сапунени балончета или една кофа с вода да полива цветята и забравям за нея.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 259
Аз също си мислех за една среща на априлските мами, докато още е топло. Има ли желаещи, някъде следобедно време, на по-прохладно местенце, парк, нещо такова? Може и съботен ден с татковците. Хайде, моля, че и аз след месец като Слави и Жужка ще съм вързана за около месец в къщи и то после ще стане студено и вярно чак зимата за празниците ще се видим.

# 81
  • Мнения: 182
Аз съм навита за срещичка и този път непременно ще дойда,че напоследък все не успявам.Сега съм само с Полина и няма проблем да дойда.
Dori ,не знам дали ще ходи,казаха да се обадя след 5.09.,но ще настоявам,защото от една година съм подала молба.А през зимата ще ми се види тесен апартамента с двете.Поли почти проходи и знаете какво е, ходи и пипа на всякъде ще има да се чудя кого да гледам по напред.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 050
Здравейте,
Jujka, голяма мома си родила.  Grinning И Лили беше с такива мерки, но по-дълга и аз дохранвах, че кърмата не стигаше. Но един ден реших, че само ще кърмя и 2 - 3  дена никъде не излизахме - само кърмене и лежане вкъщи, докато не текна кърма, колкото си трябва.
Шоши, на Лили като и пробиваха кътниците се разболя от херпангина. Изглежда в този момент им пада имунната система и са податливи на разни вирусчета милите деца. Аз преди седмица изкарах някакво вирусче с диария и невисока Т.
Във Созопол бяхме същата работа -   само със сапунени мехури и легени с вода се занимавахме - имам и доста снимки Laughing
На мен ми е драстично паднал хемоглобина. Не мога да се свържа с докторката вече 2 дена и смятам да си назнача самолечение Crossing Arms
Това е като ходя при прехвалена и търсена докторка...
Съгласна съм за среща, но ако е в нашия парк - Заимов Mr. Green
ето и една снимка на Лили, да си я припомните:
http://emeto.multiply.com/photos/hi-res/65/4?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F65%2F4

# 83
  • София
  • Мнения: 676
  За срещичка и аз съм навита   Party. Парка Заимов и на нас ни е удобен  Peace. В крайна сметка където решите  Hug.

 shoshi, честито бебче на брат ти и безаварийно бременеене на снахата   bouquet. Снимки ще гледам днес да покажа  Embarassed.
 emi_jamie, голяма сладурана е Лили  Heart Eyes. Сигурно се радва, че ще става кака  Laughing.
 За хемоглобина отиди при друг лекар. Може и да е нормално, но все пак вземи мерки.
 Кала, стискам палци за яслата. Нас на 2 места не ни приеха. Не знам как ще е през есента  Thinking. Говорят за демографски срив, а нищо не се прави в помощ на родителите  #Cussing out.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 14:59 от Dori

# 84
  • София
  • Мнения: 6 259
Аз също си мислех за парка Заимов (е, най-удобно ми е при нашия на Герена  Mr. Green, но и до Заимов ще се дотъркалям, тъкмо по-лесно да родя Wink).

Много кофти това с неприетите деца, ами какво ще правят майките, ако са на работа и няма кой да ги гледа.  ooooh!Ама, че система! #2gunfire

Аз пък много се кефя, Емко все повече приказва и обяснява, много е сладък. Преди малко правих един кейк и докато го заливам с шоколадов крем той топи пръстче и "мамо, хубу" (т.е. мамо, хубаво, вкусно е Simple Smile), всичко обяснява, говорим си за бебето, как ще го разхождаме, как ще му дава бибата като плаче, но той е батко и затова няма биба; как и бебето е мъж като Емко, но е малко. Heart Eyes Laughing И се е научил (не знам от кой) да цъка с език и да се "вайка". Laughing

Еми, много е пораснала Лили! Grinning

# 85
  • Мнения: 182
Аз също съм за парка Заимов,не ми е много близо,ама понеже съм израснала там и ще ми е много гот.То като се замисля никъде не ми е близо,като съм на ма....а си.Мен разстоянията не ме плашат,ще дойда.
Нелка и тя ги плямпа едни.Един ден си взела чантата някви стотинки и ми вика:"Мамо,айде оди купи бабче и пише тотото"в превот "Мамо,хайде да ходим да си купя кебапче и да пусна тотото".Ние си паднахме от смях.

# 86
  • Мнения: 663


Много кофти това с неприетите деца, ами какво ще правят майките, ако са на работа и няма кой да ги гледа.  ooooh!Ама, че система! #2gunfire
 
Ами то няма как да тръгнат на работа особено, ако няма баби да помагат.
 
Аз онзи ден като ви четох как децата се радвали на дрешки си мислех, че Пресиан въобще не се впечатлява, но сега му взех едно яке и му го облякох да го пробва, такава радост тръгна да бяга по коридора и да се смее, и на баба си бяга да се показва. Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 676
При нас се редувахме с отпуски да гледаме Алексчо, като започнах работа. Сега съм отпуск и си го гледам. Ама по-добре си е да ходи на детско заведение  Peace. Дано имаме късмет с яслата  Praynig.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 259
Хайде, априлски мами, казвайте дата и час за срещата ни. Sunglasses
Място: парка Заимов (къде точно - пак казувайте  Flutter)
Заявили досега участие (вход безплатен  Laughing Laughing): Еми, Кала, Дори, Ваня, Шоши?

Вие сте!

# 89
  • София
  • Мнения: 2 050
За срещата - ние можем сутрин до 14ч. някъде и следобед след 5, дори 6ч.
Смятам, че е по-добре да е делничен ден, защото събота и неделя в парка е лудница, но тук естествено зависи и от вашите възможности.
За място  - примерно до въртележката, която е до театър София ...newsm78, наблизо има заведение...
Или на някоя от площадките...?

# 90
  • София
  • Мнения: 2 019
Ако успеем да се организираме до 24-ти ще бъде чудесно!

# 91
  • София
  • Мнения: 6 259
Аз също предпочитам след 5-6 следобеда, хем е по-хладно, хем ще взема Емко от яслата да си поиграе.
Също нямам предпочитания дали делничен ден или уикенда. Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 3 271
Момичета, тук може да ни видите - при изписването ни :  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156265&view=1&photo=41

До скоро Heart Eyes

# 93
  • София
  • Мнения: 6 259
Много е сладка! Heart Eyes baby_neutral Направо вече нямам търпение и аз да родя. А ти за родилка изглеждаш супер, както и Слави на нейните снимки. bowuu

# 94
  • София
  • Мнения: 676
jujka, целувки за малката госпожичка   love001. Личи си радостта ви. Ама как се е замислила тук  Peace http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156265&photo=47.

  Днес, откриха нова детска площадка в парка ни  Party. Имаше телевизия, съответно и кметът и спонсорите "Левски". Алексчо 1 час се спускаше по пързалките. Първо на по-малката, но после наблегна на по-голямата  Laughing. Добре обезопасени са  Peace.

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 21:25 от Dori

# 95
  • София
  • Мнения: 6 259
А, супер, значи утре и ние ще ги изпробваме. Wink

Хайде, казвайте дата за среща!

# 96
  • София
  • Мнения: 676
Обещаните снимки от моренцето http://www.snimka.bg/album.php?album_id=164019&view=1&photo=1

# 97
  • София
  • Мнения: 2 019
Леле Дори колко играчки сте помъкнали само... Много е безстрашен Алекс щом се къпе сам в морето.  Simple Smile
Никой не казва дата, четвъртък устройва ли ви?

# 98
  • София
  • Мнения: 6 259
Никой не казва дата, четвъртък устройва ли ви?
Мен - да, стига тогава да не съм на консултация (че миналата седмица я пропуснах, имаше раждане доктора и още не сме се уговорили).

# 99
  • София
  • Мнения: 2 050
И мен ме устройва четвъртък. Grinning

# 100
  • София
  • Мнения: 676
shoshi, количките се събираха в раничка, която и Алексче носеше  Laughing. Останалия амбалаж го разпределяхме с татито  Mr. Green. Добре, че разстоянието беше малко.
 Няма да имам възможност за четвъртък, но другия път ще се видим  Hug. Да си изкарате весело  Party.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз предложих четвъртъка понеже никой не каза определен ден. Може и петък, ако ще е по-удобно на повече хора.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 259
Аз днес следобед ще знам кой ден не ми е удобен (заради консултацията) и ще пиша.

# 103
  • Мнения: 182
Здравейте!
За мен също няма значение деня,стига да е до края на седмицата.
Мъжа ми вчера ми съобщи ,че в неделя заминаваме на вилата,днес ни поканиха на сватба в събота и вече незнам утре какво ме очаква,за това колкото по скоро,толково по-добре.
Момичета, знае ли някой телефона на wel и дали изобщо са в София?Моля ви, пишете ми на лични.

# 104
  • Мнения: 663
Аз искам да задам един тъп въпрос, ама като не съм на ясно, до каква разлика м/у двете деца се водят породени?

# 105
  • София
  • Мнения: 6 259
Ами и аз не знам точно. Мислех си, че е за деца с 1 г. разлика, но аз вече пиша в темата Майки на породени деца, повечето там децата им са с по-малка разлика, има май само една мама - разликата им е 2г.6м. (на моите ще е 2г.5м.)

# 106
  • Мнения: 663
Да де аз щото видях, че пишеш там и затова се зачудих.  bouquet

# 107
  • София
  • Мнения: 6 259
Ами аз започнах да пиша там, защото видях, че имаме сходни интереси и грижи с мамите. Wink А и те ме притеха и така. Simple Smile

# 108
  • София
  • Мнения: 6 259
Хей мами, какво стана със срещата ни? Rolling Eyes

# 109
  • София
  • Мнения: 2 019
Да си кажа честно тая жега много ни мори и не излизаме преди 7. Днес се очертава отново горещ ден, а ние в неделя заминаваме, та май ще пропусна срещата.

# 110
  • София
  • Мнения: 6 259
На мен също хич не ми се излиза в тази жега (вчера рано сутринта напазарувах и никъде не излизам). Но се сетих, че ти и Кала заминавате, кога се връщате?

# 111
  • София
  • Мнения: 3 271
Ванче, дай линк моля те, за тази тема - Породени деца, не я откривам във форума, а ми е интерсно да поглена какво пишат там. Може и аз да се включа Wink.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 259
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210995.0 - ето я, в Нашите деца.

# 113
  • София
  • Мнения: 2 019
След седмица или две. Не съм решила още.

# 114
  • София
  • Мнения: 6 259
Как сте бре априлки?
Съвсем утихна пак темата ни?

На Емко му избил единия кътник, сега чакаме и другите, да видим кога ще се появят и вече ще сме приключили с всички зъби. Другата седмица яслата им е в ремонт, така че ще се гледаме двамката. Heart Eyes
Ох, аз нямам търпение да идва време да раждам вече, мноооого ми тежи. Но ще устискам поне още дестина дни, че и не са изгладени още дрешките на бебо (в тези жеги нищо не ми се прави  Tired).

Хайде всички на отчет! Hug

# 115
  • София
  • Мнения: 6 259
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ ДНЕС!!!

Дори, честит ти именник! Да е здрав и щастлив и много да ви радва!

# 116
  • Мнения: 2 242
ми аз докато седна да пиша и трябва да ставам Mr. Green

Ване как се оправяш с големият корем и баткото? Аз от едно 'мамо ГУШ гуш' и едно вдигане от люлка за малко да родя в 8-ми месец (починах си няколко дни в патологията hahaha).

Ние чакаме с нетърпение другата седмица - Зори тръгва в нова ясла, дано всичко е наред Praynigче иначе не ми се мисли

А сетих се да питам - махнахме пампата много лесно, но нощем като се буди да ходи до WC се разсънва и го удря на купон Sick. сега я оставяме да спи с пампа, в случай че се събуди по никое време. Чудя се обаче дали така няма да я объркаме и да я върнем в началото? Вие кога махнахте нощният?

пс.кой имена имат имен ден днес  newsm78  Embarassed

# 117
  • София
  • Мнения: 6 259
О, снощи гушках и него и възглавницата му (така искаше) + огромния ми тумбак.  Laughing Какво да се прави, пък и вече влязох в 9-тия месец. Mr. Green Но доскоро много внимавах (че съм с болки от самото начало), не го вдигах, бягах надалеч като се борят с баща си или реши да скача по дивана от облегалката (това му е любимото занимание вечер, но поне пък ни оставя да изгледаме някой филм). Обясняваме му да внимава, къде внимава, къде ме ръчка и после идва да ме целува, че мама имала "ох". Имаме една голяма възглавница, та снощи я ползвах за преграда.

При нас с памперса е обратното - вече повече от година не пишка през нощта (стиска) и сутрин в гърнето, но през деня си е с памперс. Понякога вече казва за акито, но още не е готов да махаме пампата. Пък и ми се струва, че като дойде бебето ще иска да го имитира и ако е махнал памперса, пак да го иска, та не си давам много зор, а и той като не е готов. (Слави, ти забелязваш ли "вбебенявания" при Зори? - тоя термин май аз го измислих  Laughing)

пс.кой имена имат имен ден днес  newsm78  Embarassed
Александър

# 118
  • София
  • Мнения: 676
    Честит Имен Ден на всички празнуващи! 

  Ваня, мерси за пожеланията   bouquet.
  Слави, ние сме без дневен, но с нощен памперс. Засега не се обърква  Peace

  Ето и нашата почерпка
         

# 119
  • Мнения: 182
Честит имен ден на всички празнуващи днес!
Виждам ,че не съм пропуснала срещичката и много се радвам.
Анелия е станала голяма бърборана,всичко копира и повтаря от нас.Употребява изрази и думи,с които направо ни изуми.Нопример:"Не говори глупости","комбайн"и др.Видя ми се много пораснала и нахитряла.
За съжаление Полина се разболя от някакъв летен вирус и трябваше да се прибираме.
За памперса :Махнахме памперса,когато се роди Поли(преди 11м.),а вечер когато си лягаше тя сама си го сваляше  и сега си става през ноща да пишка.За сметка на това,обаче голямата нужда си я върши в гащите. Поли  също я пускам през деня без памперс и от няколко дена насам пика по 2-3 в гърнето.

# 120
  • Мнения: 256
Здравейте момичета
Виждам  нови бебета се появяват и нашите деца стават каки и батета.Честито на всички а на мамите още чакащи бързо и безпроблемно раждане.
Да се похваля И ние ще си имаме 2 ро бебче Winkпак април

# 121
  • София
  • Мнения: 6 259
Е, супер! Леко бременеене и здраво бебче на финала!

# 122
  • София
  • Мнения: 676
mmagy, честита бременност и безаварийно протичане  pregnant. Ще ставате отбор огнени  Laughing

# 123
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Добро утро ние се завърнахме още в събота вечерта, но нещо все не намирам време да пиша.
Ето ви снимки за зяпъне:  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169653

# 124
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Привет и от нас!
Вики от 3 месеца е без нощен памперс,а дневен не слагаме откакто навърши 2 години.Стиска и не пишка!Е,понякога стават инциденти,ама рядко.Купили сме си протектор/90/200/,защото спи вече на голямо легло/малкото е за бебата Mr. Green/ и сме много доволни.Голямата си работа върши само на гърне и в определен час след което съобщава,че е "герой".
Иначе вече с нетърпение чакаме бебето.Вики все обяснява,че ще печели парички за да купи малки гащи и панталонки на бебето.Все ми целува корема с и без повод.

# 125
  • Мнения: 182
Здравейте Април-ки!  bouquet
 Честито на mmagy,лека и безпроблемнна бременост!
pavletutka ,срахотни снимки сте си направили,личи си че сте си изкарали супер.
Мами,какво стана с нашата срещичка?
Тази неделя ще правим кръщене на децата и след това Нелка ще си я прибера в София.Така че и тя ще дойде на срещичката,ако се състои, де.
Предлагам да побързаме,че Ванчето може да ни изненада!

# 126
  • София
  • Мнения: 676
pavletutka, добре сте релаксирали  sun. Голям плувец е Емко  yes.
Вилиан, доста се посмях с паричките за гащички  Joy. Вики ще бъде грижовен бате  hug.
Кала, весело изкарване на кръщенето  Peace. После да показваш снимки  photo.
За срещичка, май ще чакаме да се оправи времето. Може и в някой детски кът да се съберем.

# 127
  • София
  • Мнения: 2 019
Привет!
Ние се върнахме, но се местим и тичам по задачи. Тези дни смятам да отскоча до Двореца на децата да запиша Мартина, ако я приемат преди да е навършила 3 години. Та да ви питам в колко си лягат вечер тези дечица, които ходят на ясла? Мартина си ляга в 22ч и в 9ч става, което е доста късно. Днес примерно се събуди в 7 да пишка и после си доспа пак до 9. Как ще става рано, не знам?

# 128
  • Мнения: 182
Здравейте!
Вече два дена съм с мойте зверчета и определено нямам капка свободно време.На всякъде цари пълна лудница! smile3517На дявам се да свикнем с положението.Успях някак си да им уенаквя режимите и за сега се справяме с спането и яденето. smile3521
Кръщенето мина перфектно. Времето също беше супер.В църквата нямаше писъци и крясъци както всички очаквахме,но за сметка на това в ресторанта вдигнахме олелия.
Ето и снимки от събитието:http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=7525&AlbumId=103039

# 129
  • София
  • Мнения: 676
Кала, хубаво местенце сте избрали за кръщене - "Клисурския" манастир над Вършец, нали   Hug. Ние го посетихме това лято и доста такива събития имаше. Момите пораснали и си приличат  Heart Eyes.
  shoshi, успя ли със записването  Thinking. Не ходим на ясла, та не мога да ти отговора за съня. Макар, че късно заспива Алексче, но и сутрин става раничко.

# 130
  • Мнения: 182
Dori ,точно там бяхме.Манастира наистина е приказен.Повечето манастири,които сме посещавали са били в окаяно състояние,занемарени,не подържани. Ние за първи път ходихме на "Клисурския" ,не очаквахме такава красота.
Мамчета ,някой знае ли нещо за Ванчето?
Отдавна не е писала,а иначе е много активна.

# 131
  • София
  • Мнения: 6 259
Тук съм. Heart Eyes
Два дни нямах нет, се ядосвах с тях.
Имам болки почти нон стоп, вече нямам търпение...

Аз за режима мога да кажа, че за 1 седмица така му го объркахме; градината бяха в ремонт и татито и той така се падна да е в къщи и тримата все до късно филми гледахме, после спим до 10:30 и сега едвам го вдигаме за градина. А и е вече на половин ден и дремва по пътя за в къщи и после в къщи не иска да спи. ooooh! Но вярвам, че в най-скоро време ще му се оправи режима. Иначе по принцип ляга към 9:30-10, става в 7 (т.е. будим го; съботите се буди към 8-8:30); на обяд спи по 2-3 часа, че понякога и повече.

# 132
  • София
  • Мнения: 676
Ваня, май скоро ще чакаме новини от щъркела  Wink. Хайде безпроблемно раждане и здраво бебче  Praynig.

# 133
  • Мнения: 663
Ваня, пожелавам всичко да мине " като по вода"! Аз пък да се похваля - новото бебе ще е момиченце!

# 134
  • София
  • Мнения: 6 259
Е, браво, успяхте да ги нашарите! Hug

Ваня, пожелавам всичко да мине " като по вода"!
Мерси, и аз това се моля  Praynig, че с Емко бая се поизмъчих.

# 135
  • Мнения: 2 242
mmagy честито и лека бременност  bouquet
zdravi4 супер новина Hug
Ваня късмет и безпроблемно   bouquet Hug

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 14:25 от Slavi

# 136
  • София
  • Мнения: 2 019
Да се похваля - Мартина я приеха в Двореца на децата и от понеделник е на линия. Ще бъдат в една група с Дари на Нели.  Grinning
Като гледам всички родили на скоро добре се справят  Heart Eyes Остава Ваня да се представи с момиченце  Flutter
Кала, много хубави снимки  Peace

# 137
  • Мнения: 489
   Здравейте, Априлки!!! И аз да се разпиша:) След дълго отсъствие ето, че и ние се прибрахме вече в София. travel Попътувахме насам, натам, ходихме на море и на село, на планина не успяхме защото се развали времето...  но колкото толкова, поне на морето беше много слънчево и топло.  grinning039 Снимки в някой друг постинг, че още не съм ги качвала. Иначе беше хубаво, на малкия му хареса, най- много. Дори не се разболя, цели 2 месеца, което за нас си е абсолютен рекорд. Явно Софийския въздух не ни влияе добре, но трябва да свиква отново, няма начин... Аз дори си намерих работа, но ако продължат с ремонтите в детските ясли и градини, може и да не започна. На всичкото отгоре май се задава и стачка Thinking Как се справяте със ситуацията, Априлки от София, при вас как е положението?
Като гледам не сте били много активни, темичката вече не ни е актуална- какъвто студ настана, може да се наложи да вадим ските. JoyТрябва да помислим за нова тема, или да се постараем повече в писането:)
 Честито на всички, мами с по още едно бебче, да са ви живи и здрави мъниците! На всички нови бременни също, леко бременеене и безпроблемно раждане Peace Аз засега не бързам, май ще остана на опашката, на пръсти се броим вече тези с по едно... Но мисля, че с мойто палаво хлапе, трябва да поизчакам още за второ #Crazy Не се оплаквам, да е жив и здрав, но не мисля, че на този етап съм готова за такова предизвикателство... Но свалям "шапка", на всеки решил да "рискува".
   Искам да попитам относно новата среща, кога и къде смятате да я организирате? Дали ще е възможно да стане този път след обяд, разбира се ако повечето нямат нищо против, защото пак започвам езиков курс в ИЧС всяка събота и неделя сутрин, та в близките 3 месеца, няма как да дойдем на среща с вас преди обяд.  Ще ми бъде много приятно да се запознаем. Дано и дечицата да са здрави, да няма отсъстващи по болест.
   Понеже не съм писала отдавна, май се "отнесах"... Хайде стига толкова за днес от мен, че ще вземе да ви "писне"Simple Smile. До скоро. Hug

# 138
  • София
  • Мнения: 676
shoshi, късмет с двореца и без плач с Двореца  Peace.
Dezirela, браво за релакса  Hug. Ще чакаме фото. Стискам палци, да не ви спохождат болести  fingerscrossed. Предполагат, че дългото отсъствеи ще държи влага за зимата.
 Честита ти работа и бърза адаптация с колектива  thumbsup.
За среща, като гледам май за Коледно парти ще се съберем  Thinking.
Стачката не се отнася за всички учебни заведения. Питай вашата директорка.

  Усмихнат ден и нещо за подкрепа, че тази седмица е дълга за работещите

# 139
  • София
  • Мнения: 676
      Честит Имен Ден на всчики празнуващи!

  Бъдете здрави, лъчезарни, обичани и късметлии!

   Честит празник на София!


 

# 140
  • Мнения: 489
Честит Имен Ден на всички именници, весел празник с много усмивки!!!

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 14:47 от DEZIRELA

# 141
  • София
  • Мнения: 6 259
За среща, като гледам май за Коледно парти ще се съберем  Thinking.
Ммм, май така ще стане. Rolling Eyes Laughing
Аз още не съм родила  Whistling, на бебо явно му е уютно (а на мен как ми тежи вечееее). Но не смея нищо да организирам, че не се знае кога ще реши да ни изненада Simple Smile, а и нещо вече не съм за големи разходки. То сега се и скапа времето. Sick

Дори, в къщи ли си или вече тръгна на работа? Докато се уговорим да се видим ще ти свърши отпуската. ooooh! Емко нали е вече на половин ден на яслата и заспива по пътя (т.е. дремва си) и после се разбужда и заспива късно и се събужда още по-късно. Явно му трябва време да се нагоди на новия режим.

Снощи с него бяхме на фризьор, не знам при вас как е, но като беше бебе без проблем го подстригвахме, а сега последните 2 пъти е просто мъчение - то се възмущава и ядосва, че падат косми и му боцкали. Вече само с баща си ще слизат при фризьорката, аз ще си ходя сама! Naughty Laughing

Айде, бай и дано следващият път като пиша вече имам новина. Grinning

# 142
  • София
  • Мнения: 2 050
Ох, Ваня гледам, че си писала и си помислих веднага " това момиче е родило  Grinning"
Ти къде щеше да раждаш? Мен ме е хванала параноя за предстоящето раждане и вече се чудя с какво да се разсейвам...

# 143
  • София
  • Мнения: 6 259
В Шейново ще съм.

Ох, сега съм се ошашкала - от два дни ме цепи глава, нощно време си усещам пулса много ускорен и не мога да заспя и сега се усетих, че може да е от кръвното (но съм и настинала и мислех, че е от настинката). Хазяйката ми го премери и ми е високо, а досега винаги съм била с ниско кръвно. А доктора ми е в операция и сега стоя и се шашкам. Confused

Сори, че ви занимавам с това. Confused

# 144
  • София
  • Мнения: 676
Дори, в къщи ли си или вече тръгна на работа? Докато се уговорим да се видим ще ти свърши отпуската. ooooh!
  В отпуск съм, но все не можем да се уцелим с теб Cry.
 Следващия пост да се похвалиш с новия член Peace
  Няма нужда да се извиняваш, нали затова сме тук  Hug.

# 145
  • София
  • Мнения: 676
Ваня, какво каза доктора, ще излиза ли бебо или се е сгушил на топло  Laughing

# 146
  • София
  • Мнения: 6 259
Оказа се, че долната ми граница не е хич висока (60), ако беше над 80 щяха направо да ме приемат за предизвикване на раждането. Та пак съм си в къщи и чакаме всичко да тръгне нормално му. Ама бебе нещо се е кротнал, явно му отесня; както бях цял месец с болки, сега затишие... Thinking

# 147
  • София
  • Мнения: 2 050
Ваня, стискам палци! Всичко ще мине нормално Hug

# 148
  • Мнения: 182
Привет на всички!
Ванче,дано скоро ни изненадаш с добра новина!
Желая ти безпроблемно раждане и много късмет.
emi_jamie ,и на теб стискам палци всичко да мине нормално!
Вчера Полина стана на 1годинка и цял ден посрещахме и изпращахме гости.Сутринта беше детското парти, а вечерта се събрахме родата.
Веселбата и лудницата бяха на ниво.Днес реанимираме.
Ето и малко снимки от сутришната забава:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=7525&AlbumId=103673


# 149
  • София
  • Мнения: 6 259
Кала, честита ти рожденичка!  bouquet
А колко много си приличат двете госпожички! Heart Eyes

# 150
  • София
  • Мнения: 676
  Ваня, радвам се, че всичко е нормално и бързо раждане  Peace.

  Кала, честита 1-ва годинка на Поли . Да бъде здрава, с безгрижно и изпълнено с обич, приятели детство!
 Голяма забава ви е било  Party.

# 151
  • София
  • Мнения: 6 259
Дайте да измислим ново заглавие, че лятото свърши вече. Wink

# 152
  • София
  • Мнения: 2 019
В момента нищо не мога да измисля Thinking
Ваня, аз пък чакам скоро да се похвалиш с момиче.  Grinning
Кала, направо не можах в първия миг да ги различа двете кукли, наистина много си приличат. Да са ти живи и здрави и двете!  bouquet
Еми, тикога трябва да родиш? Защо се шашкате, нали знаете вече какво е?
Мартина ходи с удоволствие в школата, но не пропуска всяка сутрин да си поплаче, като я оставя. После когато я взимам е весела и доволна и като я питам - Ще ходиш ли утре пак?  казва - Ще ходя - А ще плачеш ли? - Ще плача. С Нели нещо не можем да се засечем, а все не ми остава време да й се обадя в нормален час. Не знам Дари дали е свикнала.
Ние се преместихме в друго жилище и още не мога да си подредя къщата. Не знам, аз ли съм не организирана, но все не ми достига време.
Дезирела, гледам, че четеш и с теб не можахме да се видим Confused

# 153
  • Мнения: 489
 Здаравейте, Априлки!!! Да се похваля, вече съм работник, издържах, цели 3 дниSimple Smile Изгубила  съм трудови навици и трябва да влизам в час... Освен това в новата работа има много нови неща за научаване, но постепенно ще свикна. Само малкия да е жив и здрав, че мама и тате да могат спокойно да работят.
 Иначе и аз съм за Нова темичка, но не ми идва никаква идея- нека някой с идеи да се включи...
Ваня,  стискам палци скоро и по- най лекия начин да се появи бебето...
emi_jamie , същото пожелавам и на теб. Peace

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 15:20 от DEZIRELA

# 154
  • София
  • Мнения: 6 259
Ваня, аз пък чакам скоро да се похвалиш с момиче.  Grinning
Ами ха, дано! Simple Smile Въпреки че докторът вече няколко пъти е убеден, че е момче (а и аз съм се настроила вече), но Иво каза, че до последно ще таи надежда. Laughing

Шоши, каква е тази школа, нещо като детска ясла ли? newsm78

DEZIRELA, успех и най-вече да е здравичък (че знам колко е гадно детето ти болно, пък ти не можеш да вземеш болничен Confused)

Виждате по кое време ви пиша  Whistling, ставах в 3ч. за вече редовното посещение до 00, въртях се 2 ч. в леглото и накрая станах. Че и нещо огладнявам, май ще изпържа мекиците рано-рано. Crazy

# 155
  • София
  • Мнения: 6 259
Който не може да спи, поне да свърши нещо полезно. Wink

Хаааайде на новата ни (и малко обновена) тема - Есен на вратата чука, АПРИЛския отбор навънка все тъй щъка
Нещо втората част на заглавието не ми се нрави много, тъй че чакам предложения! Hug

Общи условия

Активация на акаунт