Нормално ли е това?

  • 4 110
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Когато таткото не е на работа, е на компа с брат си да си приказват. Всеки ден, всеки миг, когато не спи и не е на работа. Аз вече не издържам, много пъти се опитвах да му кажа, че има деца, семейство, домашни ангажименти (мъжка работа имам предвид, която аз не мога да свърша), глас в пустиня...
Днес ми преля чашата, защото той работи събота и неделя, та аз съм сама с децата, а днес му беше неочаквано освободен следобеда! Цяла седмица си мислех как всички заедно днес.....ама не! Вярно, до средата на следобеда децата бяха на гости, можехме да имаме малко време за нас...пак НЕ, губя му времето.Аз изпих 1 бира и си легнах. Когато си лягах, той си говореше с брат си, когато станах, час по-късно, пак! В момента също.
Всъщност мен и децата ни няма тук, той е с братчето в БГ, кои сме ние и кво ли искаме? В БГ беше същото, докато аз съм на работа, от 14h до 21h, той като си свърши неговата, айде там, при братлето! Ама деца, ама вечеря...кой ти гледа, давай там вафла мура и стига толко!
Не ме разбирайте погрешно, опитах всичко, добро, разговори, молби, сълзи ( аз и до сега си ревах, та и повръщах даже, то е гадно много), скандали, цупене....ами кервана си върви, а кучето си лае...
Какво още мога да сторя да го откъсна от тоя брат?! Не е нормално това, просто е налудно, то като дрога , че и по-зле...или да си дигам аз чантата с гащите?

# 1
  • Мнения: 483
МНОГО НЕПРИЯТНА ИСТОРИЯ #Cussing out
Ти сигурна ли си че с него говори newsm78 И не, категорично не го намирам за нормално. От кога е така Sad

# 2
  • Мнения: 420
с него говирих, да. от години е така, за съжаление

# 3
  • Мнения: 216
Много неприятно наистина, то брат му 4е му е семейство, семейство му е но този 4овек има нужда от риалити чек и да се осъзнае 4е е създал и той семейство и да поддържа отношения и с тях е редно. Не само мъжа ти а и брат му е виновен. Този брат няма ли си жена и ти не може ли да намекнеш пред брат му 4е искаш да излезете на пазар например или нещо ако говорят по скъпе мерни се кажи мило така и така съжелявам 4е ви прекъсвам ама еди кво си ми трябва и ли нещо подобно и дано брата се усети 4е става неудобно и полека лека така минаваи и дано се пооткъсне ина4е нямам представа пращай децата да го занимават 4е ще им изпусне жижота...много жалко ама тези мигове са веднъж......... Hug

# 4
  • Мнения: 25 760
Хм, много интересна ситуация. Да не са близнаци?
И какво точно си говорят с братчето чак пък толкова?  newsm78
А брат му не ходи ли на работа, семейство няма ли, гадже, това-онова, та и той само в нета дреме?

# 5
  • Мнения: 5 317
странно,явно са прекалено,даже свръх превързан.

# 6
  • Мнения: 2 829
Хм, много интересна ситуация. Да не са близнаци?
И какво точно си говорят с братчето чак пък толкова?  newsm78
А брат му не ходи ли на работа, семейство няма ли, гадже, това-онова, та и той само в нета дреме?



да- newsm78 newsm78 newsm78 какво толкоз говорят непрекъснато newsm78 newsm78

# 7
  • Мнения: 621
Никак не е нормално NaughtyДаже и близнаци да са,чак такава наркотична зависимост,че да пренебрегва децата си #CrazyИ аз дълго време казвах на бившия "Подреди си приоритетите,след като семейството и детето ти са най-важни...",но не е било така ooooh!
Отвратителна ситуация Confused

# 8
  • Мнения: 1 568
Ще ти споделя нещо,аз съм като мъжът ти,сестра ми е всичко,за мен........и ще ти споделя защо е така,защото той ми е чужд....не искам да те плаша ,но имате проблем вътре в семейството...той бяга от теб,нещо се е случило......не го оправдавам,просто дано да има начин да се сближите,защото........... Tired

# 9
  • Мнения: 236
е за какво толкова си говорят?то разбирам по 15 мин да се чуват всеки ден.от това,което пишеш все едно си говорят денонощно. newsm78 сигурна ли си че говори с брат си?

# 10
  • Мнения: 2 651
Аз също бих говорила денонощно със сестра ми ако имах такава възможност...

На мнение съм,че компютъра и нет-а много ощетяват реалния живот.Скоро нашия комп беше на "доктор"и близо седмица го лекуваха...емиии,съвсем различно се държахме със съпруга ми-излизахме ,пиехме кафе двамата в къщи,общувахме,играехме си с децата,вечер си лягахме по едно и също време...Но компа беше поправен и старото ежедневие се върна #2gunfire

# 11
  • Мнения: 2 829
ddddd--------кофти правиш-- Winkспоред мен поне

# 12
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
canadianmom, като чета последните ти теми, направо се чудя от къде вадиш такива нерви, че да издържаш на този начин на живот. Аз отдавна да съм почнала да работя върху въпроса да се изнеса (с децата).

# 13
  • Мнения: 6 167
не те разбирам погрешно, просто не знам какво да ти кажа или посъветвам.
мъчно ми е, че си в такова положение.  Sad
това по цял ден да говори с брат си ми се струва ненормално.
разговор може би ще помогне, знам ли. вие най-добре познавате отношенията си.
разбирам да прави някакви чат сесии всеки ден , но да е по цял ден на чат сесия ми е непонятно.

не знам, има някакви граници на търпението на всеки човек.
всеки има право да бъде щастлив. а времето лети бързо и самозаблудите само пречат и бавят.
вярвам, че когато господ затвори една врата, отваря порта. и че на добрите хора се случват добри неща!


# 14
  • Мнения: 420
Не са близнаци, говорят си глупости, не че аз говоря умности де. Разбирам, че е изморен след работа и не му се прави нищо, ама не може да се живее като на хотел все пак.
Не говори с други, с жени най-малко, в това сам сигурна. Те направо са като сиамски близнаци. Брата си има жена, ама май и там не вървят нещата.
Аз няма как да го издърпам от компа, пазаруваме на 2 седмици веднъж, а ако примерно го помоля да наглежда децата в банята, докато правя вечерята, се започват едни раздъвки как не съм си организирала времето, първо да сготвя, после да вкарам децата да се къпят....и за всичко е така. Не разбирам страх го е да попипне каквото и да било в къщи.
Няма да забравя, преди 5-6 години, по някаква случайност не бях на работа вечерта на рождения ми ден, имаше и някакъв мач тогава, та той отиде при брат си да го гледат, варна се 2h след края на мача, дори не ми каза честит рожден ден!
Повече от това, какво да кажа?

# 15
  • Мнения: 2 563
Не са близнаци, говорят си глупости, не че аз говоря умности де. Разбирам, че е изморен след работа и не му се прави нищо, ама не може да се живее като на хотел все пак.
Не говори с други, с жени най-малко, в това сам сигурна. Те направо са като сиамски близнаци. Брата си има жена, ама май и там не вървят нещата.
Аз няма как да го издърпам от компа, пазаруваме на 2 седмици веднъж, а ако примерно го помоля да наглежда децата в банята, докато правя вечерята, се започват едни раздъвки как не съм си организирала времето, първо да сготвя, после да вкарам децата да се къпят....и за всичко е така. Не разбирам страх го е да попипне каквото и да било в къщи.
Няма да забравя, преди 5-6 години, по някаква случайност не бях на работа вечерта на рождения ми ден, имаше и някакъв мач тогава, та той отиде при брат си да го гледат, варна се 2h след края на мача, дори не ми каза честит рожден ден!
Повече от това, какво да кажа?


Звучи непоносимо...

А как беше преди децата, когато бяхте прясно женени, когато бяхте гаджета?!

# 16
  • Мнения: 420
В началото, около 2 години, беше повече от прекрасно! Дори се чудех как ще ми стигне само един живот да му дам цялата си обич!
Май не става дума за един и същи човек....сигурно винаги е бил такъв, само просто тогава е бил влюбен....

# 17
  • Мнения: 2 563
В началото, около 2 години, беше повече от прекрасно! Дори се чудех как ще ми стигне само един живот да му дам цялата си обич!
Май не става дума за един и същи човек....сигурно винаги е бил такъв, само просто тогава е бил влюбен....


Аз бих се замислила за живот без този мъж.

# 18
  • Мнения: 1 163
Ох и аз да си изкажа мнението. За мене това не е нормално ама аз пък пуснах тема, че мъжът ми въобще не си поглежда детето. Не си играе с него не го е водил никога на разходка, не му е сменял памперса и т.н. Ама твоето положение е направо непоносимо. Поне аз като се омъжвах си знаех, че мъжът ми не е романтик и не е от хората, които могат да те изненадат с нещо. Ама мъжът ти да е бил супер и в един момент такава промяна направо да се побъркаш. Какво да ти кажа ако имаш намерение да се махаш от там първо го обмисли много добре. На мене ми е идвало хиляди пъти да си ходя ама не ми стиска как ще се оправям с това дете сама. Мен сега никой не ми помага а остава и да се разведа. Сестра ми се разведе и сега я виждам как бяга на работа и неможе да си види като хората детето, защото работата й е такава. А се бъхти горката и все не им стигат на двамата парите. Това е много сериозна крачка и за мене не трябва да се избързва. Махни се ако наистина не издържаш вече. Но може след време да се оправят нещата. А пък недай се боже брата да го напусне жена му отърване няма да имаш от него............................Желая ти успех дано да вземеш правилното решение

# 19
  • Мнения: 1 942
Вземи си чукалата и децата и да те няма. Без предупреждение, без нищо  Mr. Green Да видим кога ще усети че ви няма и ще почне да ви търси, ама не се крий много упорито  Wink Ако иска да се върнете поставяш условията си - с братчето разговори след като заспят децата и то максимум 1 час  Hug

# 20
  • Мнения: 1 811
Въпросът е реторичен, струва ми се.

А иначе как се държи с теб?
Проявява ли нежност?
Или е груб, безпардонен, арогантен, циничен?

# 21
  • Мнения: 420
Въпросът е реторичен, струва ми се.

А иначе как се държи с теб?
Проявява ли нежност?
Или е груб, безпардонен, арогантен, циничен?
С мен е много мил, една вечер ми каза "да ти @@@ майката" вместо здрасти, като се нацупих, отрече да го е казвал, та вади си извода кое и колко му е механизирано като израз в устата. Не само към мен, на децата си казва същото....
Аз съм явно нещо в страни от човешката раса според него...карах варицела с децата, на дърти години е много тежко, та се обадих на майка ми, да дойде да гледата малкото и да ми купи лекарствата, които и казах...той спа до обяд (работен ден беше), без да се поинтересува куче ли е болно, или майката на децата му.
Няколко такива повече от гнусни ситуации имам, слава Богу, че съм с добро здраве, та не ми се е налагало много, ама....когато се е случвало, сам треперила да не се пльосна на улицата и да се побърка детето, докато вървим към градината, все се молех, ако става, на връщане да е, когато сам сама...въпреки, че за малкото само в къщи сам се притеснявала, щот татко му спи...няма кой да го погледне детенцето. Как една година минах метър да не се нарани, докато е самичко половин час....и сега не ми побира акала! Може и затова да съм толкоз търпелива и да не се връзвам много, като знам кво е ставало и сам търпяла, пред мисълта да напипа ной и да се нарани...омазало се с маргарин и си махнало аканите гащи, също омазано....голям праз....

# 22
  • Мнения: 1 811
Нищо не ми остава освен да те посъветвам да го напуснеш.
Да се даде съвет отстрани е лесно.
Ти си знаеш най-добре.
Сигурно си имаш причина да се задържаш при него, но се замисли дали си струва тази причина.

# 23
  • Мнения: 330
Като чета,чак не мога да проумея колко силна жена си Peace То като не му е стигнало до главата на човек,не може да прецени какво е,но аз не бих го изтърпяла Naughty Недей се съсипва така и направи  нещо за себе си и децата,пък дори и да е без него.
 Пожелавам ти кураж и късмет Peace

# 24
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Направо непоносима ситуация. Confused Така, както го описваш, аз не бих се замислила за развод. Човекът не се е променил.Аз поне не вярвам в това, че хората се променят толкова много. Просто си е бил такъв. Ти си била влюбена и не си го виждала в началото. А и толкова год. го търпиш това. Чудя ти се.
Успех и кураж, каквото и да решиш.

# 25
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
canadianmom, като чета последните ти теми, направо се чудя от къде вадиш такива нерви, че да издържаш на този начин на живот. Аз отдавна да съм почнала да работя върху въпроса да се изнеса (с децата).

Научете най-накрая нещо от американките, нищо че ги смятате за тъпи, дебели и мързеливи.
Не се изнасяйте ти и децата, а изхвърли мъжа и компютъра.
Сменяш ключалката и готово.
Тия мъже само само ни тормозят, а накрая на улицата да оставаме ние с децата.

# 26
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Направо непоносима ситуация. Confused Така, както го описваш, аз не бих се замислила за развод. Човекът не се е променил.Аз поне не вярвам в това, че хората се променят толкова много. Просто си е бил такъв. Ти си била влюбена и не си го виждала в началото. А и толкова год. го търпиш това. Чудя ти се.
Успех и кураж, каквото и да решиш.

така е, така е

И аз си виках напоследък, леле колко се е променил моя, какъв добър беше, пък какъв идиот стана, но като се замислих - че той май винаги си е бил такъв, само дето аз вече не съм толкова търпелива.

# 27
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
................
Не се изнасяйте ти и децата, а изхвърли мъжа и компютъра.
Сменяш ключалката и готово.
Тия мъже само само ни тормозят, а накрая на улицата да оставаме ние с децата.

 newsm10

# 28
За мен е нормално. У нас също сме така и то от години. Моят мъж пък си говори с сестра си по цяла нощ. Чак им се чудя, какво намират толкова да си говорят???? Thinking Тя си има и мъж и дете, обаче брат си най-обича. И той с нея най-много се разбира. Детето реве, дърпа му тениската, че иска да си ляга, обаче той си седи и си говори с сестра си. Сега пък аз се зачудих. Дали наистина му е сестра?  #2gunfire #2gunfire

# 29
  • Мнения: 420
Колкото и да е гадно, има девиации, инцест...последният, по-специално, е по-разпространен сред католици, според някои статистики.
В моя случай, малкото братче (на 34) играе по емоционалната стълба на мъжа ми. Последният хит е, че бил депресиран, щот нямал жилище! Може би се налага да му купя и да му го изплатя?! Момъка работи, за не малко пари, и при добро желание може да си напъне дупенцето за заем. Малкото обаче е свикнало на готово, къде брат му, къде мама (той и е любимец), вечно мрънка за нещо си.
Сестраму, може и да не си дава сметка за някои подсъзнателни щения...немери начин и сложи край!

# 30
  • Мнения: 95
Историята е подобна на моята. Бившия ми мъж обръщаше внмание на всички от неговото семейство, но не и на мен. Вечер излизаше с баба си (която го е отгледала) на пейката и си "гукаха" с часове. А аз стоях в стаята при бебо. С баща си вечно ходеше на биричка, за да му прави компания. Разбрах, че съм последната дупка на кавала, взех си детето и се махнах. Е, да си живее с тях.
Поговори с него, кажи му как се чувстваш. Дано да те разбере.
Аз опитах, но уви.....

# 31
  • Мнения: 95
Моят мъж пък си говори с сестра си по цяла нощ.
Детето реве, дърпа му тениската, че иска да си ляга, обаче той си седи и си говори с сестра си.
Ама наистина ли по цяла нощ?!? Е, за мен не е нормално.

# 32
  • Мнения: 302
Ми не е нормално, даже си е прекалено. И аз съм била далеч и сме си говорили със сестра ми, но чак пък толкова.

# 33
  • Мнения: 483
canadianmom,
какво става? Как се развиват нещата при вас?
Надявам се да се чувстваш по-добре Laughing виждам че пишеш тук и там из форума Hug

# 34
  • Мнения: 420
Полагах се, че нещо може да се промени. След последния скандал, които вдигнах във виртуалното присъствие на братчето, 2-3 дни се държа прилично.Даже и аз се чувствах щастлива, бях много усмихната и радостна (аз съм си по принцип усмихнат човек), та явно си е помислил,, че всичко е на 6....от вчера се държи по стария си тапунгерски начин. По принцип не искам да се развеждам, да си лишавам децата от баща (той си ги обича колкото може), ама и аз съм човек и искам не формално присъствие до себе си.

# 35
  • Мнения: 26
Хм,карате ме да се замисля много сериозно.Ние със сестра ми също си говорим всеки ден без изключение.Все намираме за какво.Даже и камерите са ни включени постоянно.Чак сега се замислям,че на мъжът и може да му е неприятно. Rolling Eyes
От друга страна пък,това че си говорим не ни кара да се държим лошо със семсйстата си(и аз се бутнах към семейните по инерция)..

canadianmom ,според мен проблемите ви не идват само от тези чести словестни кореспонденции с брат му.Нещо по надълбоко е.Но какво ли да те посъветвам...? Hug

# 36
  • Мнения: 5 577
canadianmom   ooooh! да родиш едно дете от такъв мъж ок, ама две???

Стискам палци да се оправят нещата, така не се живее.

# 37
  • Мнения: 3 440
................
Не се изнасяйте ти и децата, а изхвърли мъжа и компютъра.
Сменяш ключалката и готово.
Тия мъже само само ни тормозят, а накрая на улицата да оставаме ние с децата.

 newsm10

Peace  Close

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
canadianmom развали му компа. Отваряш, гледаш какво има вътре и дърпаш произволно избрана жица. Компа на ремонт - няма скайп, няма разговори. Когато се върне пак. По някое време ще има"Ама защо се разваля така тоя компютър?!" -" Така, -  отговаряш ти - и има дълго още да се разваля." . Ако ти стиска - директно целия компютър изхвърли.

# 39
  • Мнения: 48 053
да, аз не съм привърженик на крайни мерки, ама тази предложена от янтра е добър вариант-компа се разваля, прекарвате известно време добре заедно, после компа идва, ако той пак вземе да прекалява- пак се разваля
друг вариант- намери си "вирус" за компа

# 40
  • София
  • Мнения: 399
е нали после семейните пари ще отидат за ремонт и евентуално ощетолкова за да си говори с брат си по телефона,поне така предполагам.иначе,щом скандалчето е подействало,спретвай му го по честичко. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 420
Компа ще се поправи у дома, с малко моя помощ. Този вариант изобщо не става. А от три дни не се удържа изобщо положението, и сега е с братчето...децата го викаха да им оправи телевизора в стаята, ама после, че сега е с оня вампир. Никога не съм ненавиждала никого през живота си, дори когато ми е сторвал зло, били са ми безразлични такива хора.
Тоя брат обаче, бе не е пубер, толкоз ли се не усеща, че тук има освен жена, и две деца! И моя идиот, и той, дума не му казва!
Той е до 17h30 на работа, аз се прибирам от университета към 9h, сега сам по цял ден до 4h, остава ни време след 6h с децата, в 9h ги слагам да спят. Дали се прибирам в 6 или 9, той е все с брат си!
Изобщо не е ли на работа е с каската и брата на компа! А децата искат да му кажат нещо, да споделят...изгонва ги от стаята и хлопва вратата. Ако не е вързан с оня, се държи като хората...не мога да разбера. За мен това е обсебване, вуду ритуал, дрога, магия, всичко на куп!
Не знам какво да направя, дори да строша компа, гладни ще седим , но тутакси ще купи nov. Ужасно безсилна се чувствам.
Как да го откъсна?

# 42
  • Мнения: 420
canadianmom   ooooh! да родиш едно дете от такъв мъж ок, ама две???

Стискам палци да се оправят нещата, така не се живее.
Прекрасни деца е направил! А те са като близнаци, с 12 месеца разлика, та не можах да го разбера кво-що, добре се държеше тогава. А и веднага като се запознахме искахме дете, на втория месец стана, да ми е живо и здраво! и второто!
Нямах време за проучване Mr. Green

# 43
  • Мнения: X
мила, пожелавам ти да намериш най-доброто решение за теб и децата и то съвсем скоро

моят не е чак такава трагедия, но пак е доста зомбиран
навремето го лекувах като форматирах диска и го заплаших, че следващият път освен форматиране ще има и партишъни (тогава не можа да се възстанови инфото)

все пак това като мярка не е кой знае какво
а при вас нещата са доста по- сериозни

успех

# 44
  • Мнения: 4 754
Сестрата на партньора ми живее извън Бг. Всяка свободна минута са в skype. Дразня се доста, но и влизам в положение. Не съм изпадала в ситуация, в която брат ми да не е близо до мен и си редставям какво би било. Гадно си е. Не се нервирай, поговорете спокойно. Обясни му, че също имате нужда от вниманието му. Мъжете понякога не се усещат, а има ли замесени и роднински връзки забрави...

# 45
  • София
  • Мнения: 1 352
Мила canadianmom, проблема не е в брата, проблема е в мъжлето ти. Ако не говори с брат си, ще е с някой друг, ако не е и това, ще гледа телевизия или ще му се спи. Кокато липсва желание, причини да не се направи нещо винаги се намират. Честно да ти кажа този мъж те е приел за даденост, и понеже сте в чужбина си мисли, че си завързана за него с катинар.
Понеже казваш, че искаш децата ти да растат с баща, мога да те посъветвам следното - пълен игнор. Не го забелязвай, не говори с него, не го обгрижвай - остави го да се оправя сам. Не зная на него това дали ще му повлияе, но съм сигурна, че ти ще се почустваш по-добре. Организирай си нещата и забавленията с децата, без да го каниш, сядайте да се храните без да му предлагаш и на него. Покажи му, че ще се справите чудесно и сами. Все ми се струва, че ще му просветне на този търтей... и вземе че се осъзнае.
 Hug

# 46
  • Мнения: 236
 ох тия мъже бе леле #Cussing outи моя е за бой

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 22:49 от little Suzy

# 47
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
не прочетох всичко до тук...
брата на мъжа ти има ли семейство? - как се отнася то към разговорите им в чата?

# 48
Моята гледна точка за ситуацията е друга. При вас нещата са били ок преди да се родят децата, тогава цялото ти внимание и любов  са били съсредоточени в него. Това е класически синдром на мъжете след раждането на дете, а при тебе и две едно след друго, значи не се чувства обичан, обгрижван, център на вселената Joy., а отговорностите като татко растат и той не се чувства в силата си да се справи с тях. Когато говори с брат си двамата са най-важните един за друг. Аз бих ти предложила, ако имаш възможност за седмица да оставиш децата някой да ги гледа и си направи планове за себе си без него - отиване на козметик, фризьор, обикаляне магазини. Направи си планове без него и не изисквай нищо от него, нагласи се, ако трябва излез сама надявам се да те види тогава с други очи.

# 49
  • Мнения: 420
Брата живее с една жена от няколко години, тя е значително по-възрастна, деца не се очертават, и явно там не вървят нещата, за да търпи и тя...
А иначе, и преди и след раждането на децата, той си беше като трето дете, гледан, с 3 манджи ежедневно, изпран, изгладен...не знаеше къде са му гащите, в ръчичките му ги давах! Та не е бил пренебрегнат, това ми е мисълта.
Проблема наистина е в него, това ми е ясно, ама като говоря, да-да само слушам, ей така , колкото да млъкна. Май отдавна ме е оцвирил и ме приема за част от мебелировката. Sick
От утре смятам да се гримирам и да тръгна с рокли, че днес само роклята метнах, до грим не успях да стигна! Дано даде ефект! очаквайте включване утре! Laughing

# 50
Браво момиче, точно така, трябва да се погрижиш за себе си.  Laughing А това, което казваш с нищо не променя убежденията ми, дори ги потвърждава. И двамата с брат си /по-голяма жена от него/, гледат на жените си като майки и обслужващ персонал.  #2gunfire За съжаление донякъде и при мене е така. Ух тези глезени мъже! Embarassed Но аз напоследък виждам развитие при мене. Дали мъжа порасна или аз пораснах и се промених, а той след мене!

# 51
  • София
  • Мнения: 1 352

От утре смятам да се гримирам и да тръгна с рокли, че днес само роклята метнах, до грим не успях да стигна! Дано даде ефект! очаквайте включване утре! Laughing

Чакаме включването.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт