БИЛКИ И ПОЛИКИСТОЗА!!!

  • 13 666
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 213
Привет !
Едно мнение и от мен Wink
Преди 1,5 год. пих от билките от аптеката на ул.Поп Богомил.Писна ми  да варя и да се разправям с тях и ме посъветваха да посетя гинеколог-ендокринолог.Лекарката ми предписа за поликистозата Сиофор в минимална доза.Успоредно с това се подложих и на диета , благодарение на която отслабнах с  8 кг .А това е много важно за поликистозата и особенно когато се цели забременяване.
След 4 месечен прием  имаше ефект

УСПЕХ !!! Hug

# 46
  • Мнения: 231
Привет !
Едно мнение и от мен Wink
Преди 1,5 год. пих от билките от аптеката на ул.Поп Богомил.Писна ми  да варя и да се разправям с тях и ме посъветваха да посетя гинеколог-ендокринолог.Лекарката ми предписа за поликистозата Сиофор в минимална доза.Успоредно с това се подложих и на диета , благодарение на която отслабнах с  8 кг .А това е много важно за поликистозата и особенно когато се цели забременяване.
След 4 месечен прием  имаше ефект

УСПЕХ !!! Hug

Извинявай, не можах да разбера дали е имало ефект от билките или от сиофор + диета. Успя ли да забременееш?

# 47
  • Мнения: 898
Привет !
Едно мнение и от мен Wink
Преди 1,5 год. пих от билките от аптеката на ул.Поп Богомил.Писна ми  да варя и да се разправям с тях и ме посъветваха да посетя гинеколог-ендокринолог.Лекарката ми предписа за поликистозата Сиофор в минимална доза.Успоредно с това се подложих и на диета , благодарение на която отслабнах с  8 кг .А това е много важно за поликистозата и особенно когато се цели забременяване.
След 4 месечен прием  имаше ефект

УСПЕХ !!! Hug

Извинявай, не можах да разбера дали е имало ефект от билките или от сиофор + диета. Успя ли да забременееш?

За забременяване пиенето на сиофор може и да има ефект, при някои жени. Но това  е само ако се цели забременяване. Ако не се цели забременяване, а просто жената се бори с проблема ПОЛИКИСТОЗЕН ЯЙЧНИКОВ СИНДРОМ сиофора не решава нищо. Не може цял живот тази жена да пие сиофор или метформин(има вероятност да се увредят разни други органи, като например черния дроб). Плюс това теорията за инсулиновата резистентност е само теория, няма нищо доказано със сигурност. И не всички жени със ПКЯС имат инсулинова резистентност и излишни килограми. Има и жени с нормално или поднормено тегло.
Тъй че сиофора или метформина не са за масова употреба по принцип, а според мен само за жени целящи забременяване и имащи все пак някаква доказана инсулинова резистентност.

# 48
  • София
  • Мнения: 213
ВАНИНАА да права си за поликистозата ,метформина и инсулиновата резистентност.
Аз го  написах от свой личен опит , но това в никакъв случай не означава че важи за всички.
А и все пак тук в този форум/Проблемно забременяване/ мисля ,че всички имат една цел - именно - да забременнеят.
Просто изказах мнение Hug

# 49
  • Мнения: 4 700
Аz пък zнам zа случаи, при които метформина е помогнал да се иzлекува поликистоzа. Така че бих опитала, ако имах такъв проблем.

# 50
  • Мнения: 898
ДА РАЗБИРА СЕ ВСЕКИ МОЖЕ ДА ИЗКАЗВА МНЕНИЯ И ДА ОПИТВАРАЗНИ НЕЩА и аз го правя опитвам всякакви неща от които за сега няма полза за съжаление.
Просто ми направи впечатление че има хора които се доверяват безрезервно на лекарите, а не трябва, поне за проблеми които са хронични и нямат кардинално лечение. Има проблеми за коите те не знаят повече от нас и има голяма вероятност да объркат нещо.........говоря от опит.
ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ  УСПЕХ В ОПИТИТЕ ИМ ДА СИ РЕШАТ ПРОБЛЕМА ПКЯС или пък какъвто и да е друг !
Но моето мнение е малко по голяма предпазливост към лекари и лекарства и малко по голяма лична информираност .........

# 51
  • Мнения: 4 700
ВАНИНАА, тук вече си много права. Ако почна да пиШа колко съм си иzпатила от некадърни и комерсиални лекари, няма да ми стигне деноноЩието.  #2gunfire ВИнаги искам и второ  мнение.  Peace

# 52
  • Мнения: 1 715
Привет !
Едно мнение и от мен Wink
Преди 1,5 год. пих от билките от аптеката на ул.Поп Богомил.Писна ми  да варя и да се разправям с тях и ме посъветваха да посетя гинеколог-ендокринолог.Лекарката ми предписа за поликистозата Сиофор в минимална доза.Успоредно с това се подложих и на диета , благодарение на която отслабнах с  8 кг .А това е много важно за поликистозата и особенно когато се цели забременяване.
След 4 месечен прием  имаше ефект

УСПЕХ !!! Hug
Здравей!И аз пих 1 месец билките от тази аптека,и също ми писна да варя,кисна,прецеждам..и да ги пия.и сега така си стоят.Също имам излишни килограми,и пия метформин 500,ве4е 3-и месец,а също така бавно,но упорито свалям кг,засега 5кг,дано има ефект,ве4е много съм се от4аяла и изнервила SadА ти на каква диета беше?

# 53
  • София
  • Мнения: 213
Добър вечер  Wink
Аз бях на  десет  дневна диета.Ако имаш желание ще ти я напиша.
А и `` изкуствено``  бях качила 10 кг от прием на Клостилбегит и затова си
мисля , че и по-лесно отслабнах.Но каквото и да е - важен е ефектът!

Спокойна нощ от мен Peace smile3524

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 07:17 от vesimira

# 54
  • Мнения: 1 715
Добър вечер  Wink
Аз бях на  десет  дневна диета.Ако имаш желание ще ти я напиша.
А и `` изкуствено``  бях качила 10 кг от прием на Клостилбегит и затова си
мисля , че и по-лесно отслабнах.Но каквото и да е - важен е ефектът!

Спосойна нощ от мен Peace smile3524
Ако може да ми я напишеш Embarassed Hug

# 55
  • Мнения: 1 715
Добър вечер  Wink
Аз бях на  десет  дневна диета.Ако имаш желание ще ти я напиша.
А и `` изкуствено``  бях качила 10 кг от прием на Клостилбегит и затова си
мисля , че и по-лесно отслабнах.Но каквото и да е - важен е ефектът!

Спосойна нощ от мен Peace smile3524
Ако може да ми я напишеш Embarassed Hug
и моите килограми са от такова естество

Общи условия

Активация на акаунт