Отговори
# 240
  • Мнения: 640
sandcastle, все още се поема от ЗК и според акушерката, която идва на лекциите на 9 месеца в болниците разполагали с анти Д. Рядко се случвало да няма и тогава се налагало да се купува. Имало си и българско производство, което било само за болниците. Попитай преди да родиш дали имат в наличност и ако нямат се поинтересувай къде продават от вносния. Той наистина е с цена към 160 лв. Дано не се налага да си го купуваш  Peace

# 241
  • Мнения: 570
Аз вече си го купих чрез една позната /анти Д имуноглобулина/, че не ми се рискува накрая да го търсим за часове, ако в болницата нещо кажат че нямат. Българско е, за 20 лв. и реших да ги прежаля.
Можеш да разпиташ в аптеките, дали могат да го доставят бързо ако се наложи.

# 242
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Renie78, знам че принципно се поема от ЗК, но се чудя дали само в клиниката в която съм избрала да раждам имат проблем с доставките или навсякъде вече е така? Защото, ако наиситна е спряно бг производството, най-вероятно и на други места се налага да се плати отделно. За това питам дали някой знае нещо по въпроса?  Hug


sandcastle, аз също се нуждая от тази инжекция и реших да се застраховам и да си купя. Взела съм на Байер и струва 150 лв. Българското производство до колкото знам не е спряно, а се чака да бъде пуснато сега в началото на юли. Информация относно това, че скъпия вариант не се намира получих и в Шейново та за туй реших да си купя, пък после ако ЗК реши да ми възстанови кинтите добре дошло! Имам кординати на фирмата , от която евентуално ще може да се купи българският вариант, ако искаш да ти ги дам, пиши ми!

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 523
ами аз съм за Южен парк - Заимов ми е леко невъзможен като цел, а сме без кола и мъжо посмъртно няма да ме пусне!
около Южен има много малки улички, по които може да се паркира Simple Smile
мъжо сега каза, че е навит да дойде до Южен парк да се види и с други бъдещи татковци Simple Smile

# 244
  • на пистата
  • Мнения: 5 885
как издържате в тези жеги,аз искам вече да раждам ама изгледи няма още.

# 245
  • sf
  • Мнения: 10 253
ами трудно. гледам да не излизам много и пуфтя като влакче у нас. студен чай, вода и т.н.

# 246
  • Мнения: 984
Ейй че много пишете.. едва ви изчетох само за днес
Да почна с хубавата новина:
Днес tosi е родила момченце - Виктор, 3050 гр, 50 см. с планирано секцио. Каза че са добре скоро пак ще я проверя как са
Някой беше питал за колички на Peg Perego: има ги и в къщата на прасето и са с нормални цени. Може да се видят на място там и показват всички екстри
Забравих какво още щях да пиша...

# 247
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Честито на новата мама!!!Да й е живо и зраво детенце!!!

# 248
  • Мнения: 910
Честито на tosi!Да й е живо и здраво момченцето!

# 249
  • София
  • Мнения: 7 242
Честито син на Тоси! Да й е жив и здрав и много щастлив!

# 250
  • sf
  • Мнения: 10 253
Честито на Тоси!  да са живи  и здрави и бързо прибиране вкъщи!

# 251
  • Мнения: 268
честито на Тоси,много щастие и скоро да се гушкат вкъщи!   bouquet
Големи жеги ,как издържате коремки,на мен ми става все по трудно заспиването и преобръщането,по цяла нощ снова из къщата като сумнамбул и ми е много нервно,какво ми става...  Tired .
Свеки от няколко дни ме дразни адски много  #Cussing out ,но гледам да не и обръщам внимание та да не си тормозя и бебока.
Много са ви сладки покупките  Simple Smile

Tedi_Nikolowa   кажи координатите на фирмата за българския вариант на ваксината,понеже и на мен ще ми трябва и искам да съм подготвена по отрано. Мерси предварително.   bouquet

# 252
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Момичета, ето и кординатите за Анти Д Гама глобулин в БГ вариант:

Фирма Булмар
ул. Костенец 1
тел. 953 24 61
мобилен 0899 10 21 09

Тези кординати са ми дадени от моя доктор. Аз до момента не съм звъняла, защото както вече казах си взех на Байер. Форумка, която роди преди месец беше звъняла и и бяха дали информация, че ще започне разпространението в началото на месец юли!

# 253
  • София
  • Мнения: 1 183
 nbirthday ,6u6on4e !!!Много здраве,щастлив семеен живот и скоро и едно сладко детенце да ви радва!
Честито бебенце на tosi!Много щастие да им носи!!!
venesska,малкия още не го извеждам,но вече сме на по 1 час на терасата.Недоносените деца не се извеждат навън преди да станат над 3 кг,а аз все още не знам колко е.Утре сме при педиатърката да ни мерят и да си каже тежката дума.Тука в квартала и като ходех на терапия в п-ката виждах много бременни и колко пъти съм се чудила дали някоя от тях не си ти. Thinking
elpet,много лошо това с крака ти,трябваше по-рано да ти предложа "немиризливо"решение,ама...Та аз пък знам да се сложи найлон,да се увие добре и да се стои няколко часа.Звучи несериозно,но при някои има ефект.
Рени,не знам защо,но имам предчувствие,че скоро ще раждаш...

# 254
  • Мнения: 984
Добро утро на всички  Hug
Честит рожден ден 6u6on4e! Най-добри пожелания и сладко, здраво бебче скоро   bouquet
Ако не се лъжа от днес вече се раждат Рачета! Честито на всички които устискаха  Joy А тези които ще дочакат лъвчетата са големи герои  Wink

Общи условия

Активация на акаунт