Тайната на дългата и гъста коса-11

  • 30 666
  • 447
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 770
ОК, ще пробвам, но ми се струва малко мазно и силно.... ooooh!  Ще видим.  Sick

# 421
  • Мнения: 1 234
Пробвай,мисля че всичко ще се оправи така Hug

# 422
  • Варна
  • Мнения: 3 415
просто Петя, пробвай само мазните съставки...и моята коса е много суха и слагам тривитаминол, масла и 2 жълтъка...след измиване нанасям балсам и кристали и всичко е ок...не е нужно да слагаш кисело мляко и газ, само защото така пише, а да не си доволна и да не си чувстваш косата добре...  bouquet

# 423
  • Мнения: 4 770
  Добре де, ами алкохола?  newsm78  Той също изсушава, а и тия ракии са по 50 градуса минимум...  ooooh!

# 424
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Вместо ракия може да слагате ром, пак загрява, но не изсушава и се включва в доста маски за коса Peace.
Напълно нормално е на ден да ви падат от 60 до 100 косъма. Косата се "чисти" по този начин.

# 425
  • Варна
  • Мнения: 3 415
махни алкохола...к'во толкова...
слагай мазни съставки само, подходящи за твоята коса
няма смисъл да слагаш нещата, които другите момичета слагат, само защото така е по оригинална рецепта  Mr. Green
махни всякакъв вид алкохол, махни киселото мляко...и заложи на мазните неща...аз си правех маската със зехтин, бадемово масло, 2 жълтъка тривитаминол и масло от жожоба примерно...само мазни неща...доста мазни  Peace
сега следващия път ще я направя с бадемово масло, 2 жълтъка, масло от жожоба и тривитаминол...косата ми пак ще е жива и лъскава...и най-важното подхранена, защото това са нещата, които я правят красива...
така че намери съставките на ТВОЯТА МАСКА   bouquet

# 426
  • Мнения: 4 770
  Благодаря ти за съвета, ама защо като я мазах само с бадемово, беше изгоряла?  Rolling Eyes  Много ми е чудно!  newsm78

# 427
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ооооо не знам Thinking...при мен никога не е ставало, а аз много го уважавам бадемовото масло...даже слагам по цяло шишенце понякога...  Whistling

# 428
  • Мнения: 4 770
      
       Shocked  Shocked  Shocked       newsm78    Нищо де, няма да се клепя с глупости и готово.              
 
 
      hahaha  hahaha      Joy  Joy  Joy  Joy  Joy

# 429
  • Мнения: 1 234
махни алкохола...к'во толкова...
  Добре де, ами алкохола?  newsm78  Той също изсушава, а и тия ракии са по 50 градуса минимум...  ooooh!
Петенце,алкохола е задължителен,за да могат съставките да проникват в косъма.Пишеше го в темите по-напред,но не ми се търси,защото съм много уморена Tired Zizi или някоя от мамите,който си правят по-отдавна маската и са чели всички теми ще ти обяснят по-обстойно Stop
И както е казала мама Мери ако не искаш да си слагаш толкова силен алкохол като ракията,можеш спокойно да го замениш с друг.

# 430
  • Мнения: 4 770
  Благодаря на всички, които бяха така добри да вземат отношение по моя проблем!     bouquet

# 431
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Jezabel, аз съм чела всички теми...но какво от това...в смисъл, че след като косата ми се изсушава с алкохол няма защо да го слагам...витамините пак се усвояват добре и без алкохол...може с алкохол да е ПО-ДОБРЕ...но и без него косата се храни...бе с цялото това писане исках да кажа, че ефектът от маската едва не се променя особено ако не се слага алкохол...все пак аз си я правя без алкохол и виждам резултатите  bouquet Peace

# 432
  • Мнения: 1 234
Не знам Thinking Щом казваш значи има ефект и без алкохол,но просто резултатите които се очаква да се постигнат с маската са най-сигурни,ако се спазват точните пропорции и се слагат всички съставки.Това имах предвид.Естествено,че всеки може да слага каквото пожелае,но в такъв случай има риск крайния резултат да не е същия   bouquet

# 433
  • Мнения: 2 897

Записвам се Grinning

Имам и въпрос(ивинете,ако е дискутирано,но не съм чела назад Blush)-какви продукти ползвате за защита и подхранване на косата,докато сте на море?

# 434
  • Мнения: 6 461
Записвам се Grinning
Имам и въпрос(ивинете,ако е дискутирано,но не съм чела назад Blush)-какви продукти ползвате за защита и подхранване на косата,докато сте на море?

Здравей и добре дошла Hug

Оригиналната маска:
2 суп.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека
1 суп.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощния стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха коса),  масло от шеа/карите , ....
1 суп.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром
1 суп.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ - ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо
Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави кисело мляко, мед, яйце, аспирин.

Нанася се в корените и се разнася по цялата дължина. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти семично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочентите по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да се предизвика обратен ефект.

Общи условия

Активация на акаунт