Бихте ли се возили на влак?

  • 22 458
  • 265
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 495
Като учих във Варна, най-редовно бях по влаковете...особено нощните.Ужас, не бих пътувала пак Naughty

# 136
  • Мнения: 2 257
Сега ще те емнат хиените. Joy

Да изчакат да катурна дечко и тогава, че с една ръка не ми се общува. Mr. Green

В нощния влак хората си взимат спално място и се настаняват, никой не пита за свободни места. А на дълги разстояния, дори и през деня в пътническо купе, винаги си запазваш място, струва стотинки. Защо на мен не се случва да си търся място? Не им е лесно на някои хора.

Госпожа, някъде да съм казвала, че ми е лесно? Не съм. Споменах само, че ме кефят зелени влакове, със злостни бабички вътре. Които на младини вероятно са обяснявали на хората как не им е лесно и как точно се вози човек във влака, от който те така и не са могли да слязат цял живот...ако съвсем случайно разбираш какво искам да кажа, госпожа.

# 137
  • Мнения: 7 837
Влакът Левски-Свищов, класика в жанра, особено като скове люта зима. Понякога и на мен ми с еприисква още веднъж да се повозя...

# 138
  • Мнения: 146
Да се возиш с влак си е мн приятно(е зависи колко далеч ще пътуваш).преди години ходех мн 4есто до Видин,да пътя е мн ама преживявянията не се забравят Peace.ина4е сега с детето ми не бих тръгнала 4ак толкова дале4е,но като порасне 6те ми е мн приятно да му покажа този на4ин на пътуване smile3521

# 139
  • Мнения: 648
  По време на следването си мноо пътувах с БДЖ, южна и северна България ги имах като махали Crazy  Димитровград- Велико Търново= 6-7 часа, особено ако има бонус закъснение Flutter Няма да се свеня и ще си призная, че най- "забавна" бе отсечката Димитровград- Стара Загора със смяна на Михайлово Hug, които костваха на пътниците с влак 2 часа  Mr. Green 97- 2000-та БДЖ-то бяха монополист по това направление Heart Eyes Имаш чуството, че си в машината на времето.......последното просто спираше Rolling Eyes
И няма екстри като бърз и експрес, просто пътнически и международен, почти екзотичен трен!


Зимата пътувахме с влак  с моето кърмаче и й понесе добре, но с Пере-то мога да споря по въпроса с гърне в колата, щото е изпитано и работи много добре Peace

# 140
  • Мнения: 677
Лиске, що не изгледаш някой евтин немски садо/мазо филм, ама целия, да се подсетиш кво е усещането.

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 00:20 от Тони Сопрано

# 141
  • Мнения: 7 837
Лиске, що не изгледаш някой евтин немски садо/мазо филм, ама целият, да се подсетиш кво е усещането.

тц, влакът е бавен. Не може да му викаш шнеле-шнеле и да ти е гот...

# 142
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
РеСеВето веч го няма. Има частни фирмички, обслужващи влаковете Mr. Green

По темата - няма начин да не се возя - мъжът ми е машинист hahaha
Сега като се оженим и безплатна легитимацийка ще имам /той още ме майтапи, че заради нея искам да се омъжа за него Joy/
Ааа, това с безплатната легитимация беше супер готино. Имаш няколко безплатни билети, а после - с 50% намаление...

# 143
  • Мнения: 677
Лиске, що не изгледаш някой евтин немски садо/мазо филм, ама целия, да се подсетиш кво е усещането.

тц, влакът е бавен. Не може да му викаш шнеле-шнеле и да ти е гот...

Е за тва е мазо, ти му викаш-шнеле,шнеле, ама няма. Бавно, миризливо и кирливо.

# 144
  • Мнения: 7 837
Лесно ти е да го кажеш, сопрано, защото никога няма да ти се развали джипа...
По простата причина, че си се набутал с ван  Mr. Green

# 145
  • Мнения: 4 392
Нямам джип и няма какво да ми се разваля..
Предпочитам влак пред автобус обаче.
Не съм ползвала отдавна услугите на БДЖ- то,но имаше едни прилични влакове, които ги пускаха по дългите линии..Експресният влак Варна- Пловдив беше такъв.
Какво като си с кърмаче? Като го друсне влакът, и ще заспи като къпано. Манджата с теб, трасето- Romantik pur. Какъв ти е проблемът?  Peace  Hug

# 146
  • Мнения: 5 468
Лиске, що не изгледаш някой евтин немски садо/мазо филм, ама целият, да се подсетиш кво е усещането.
тц, влакът е бавен. Не може да му викаш шнеле-шнеле и да ти е гот...
Качваш се на покрива на влака, крещиш "шнеле" и ти си струва, че върви бързо. То там е изживяване. Баш шнелско Peace.

# 147
  • Мнения: 3 674
Ако ви се скапе джипа, примерно?
Или как бихте се придвижили от морето
до София с багаж и кърмаче? Влаковете
крият позабравена романтика. Или поне
това изниква в паметта ми. Разкажете.
На какво приличат влаковете в България?
Чисти ли са тоалетните? Има ли кафеавтомати?
Сигурно ли е пътуването? Преди две години в
новините даваха, че разни банди нападали влакове.
Така ли е още?

Лисо...ако ми се скапе джипа...взимам си  кола под наем и си решавам проблема! Не се мотам с  влакове..  Sunglasses А кърмачето отзад  или опред на седалката със специалната седалка за бебета... Wink Освен това с колата мога да си спирам където искам ...
а с влака...спри-тръгни..спри-тръгни....като валяк... Crazy.Кой знае за колко часа се стига до морето.... не съм се качвала отдавна ,ама сигурно няма да е  за по-малко от 8 часа... ooooh!

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 01:38 от roza66

# 148
  • Мнения: 4 392
Зависи, колко е голямо кърмачето, с памперс ли е .. и подобни важни неща.
Лиска, ти сериозно ли..(в Клюкарника очакващ сериозен отговор на въпроса си[/size])?

# 149
  • Мнения: 3 674
Хм, никой не сподели, дали пътува със самолет до морето. Сигурно от страх да не го обвинят, че е част от дребната буржоазия.
... Joy Joy Има добри отзиви!  Grinning...Смятам следващия път да пробваме със самолетче...мисля че се стигаше за 50 минутки до морето... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт