Какво не ви харесва?

  • 7 532
  • 154
  •   1
Отговори
# 30
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Не ми харесват колоездачите!   #Cussing out  Не зная колко процента от населението в Германия са колоездачи/ четох някъде за 70%/ , но са  като мравуняк. Когато съм пеша или с количката по тротоара, изникват и ме разминават от дясно, ляво, фучат....Когато съм с колата ,тогава с късмета на Марко Тотьо , все по шосето карат. Недай си боже да стане нещо или да ти налети пият велосипедист, винаги ти си виновен и обираш парсата накрая. Свикнах са се движа по тротоара по права линия, щото а съм мръднала една крачка встрани и някой ми се е качил на гърба!  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 5 476
Да не повтарям другите ,а да подчертая точно като феиам и sciura piccolina мисля.   Peace

- най_много ме дразни безцеремонната намеса на църквата в полити4еския живот.
 - бЮрокрацията е огромна : ако не си следиШ неЩата, може и с години да се прото4ат. ....
 - образованието хи4 не ми се нрави, но посвикнах с мисълта, 4е не всеки трябва да се изу4и, трябват си и редови работници  Laughing

И да добавя от личен опит,че образователната система е точно както е писала dezita,натискат  се всички до еднакво ниско ниво.. #Crazy Липсват критерии за обективно оценяване,повечето от учителите изобщо не са кадърни и няма методология на преподаване.  Tired
  Нямам нищо против идеята,че висшето образование не бива да е издигнато в култ ,както беше по времето на социализма,но и да се създава армия от "коне с капаци" също не смятам за правилно.  Peace
 
- липсата на елементарна култура много ме ШокираШе в на4алото, но май и с това свикнах :  по_добре всеки да си знае работата, а не да философства по вси4ки въпроси и конкретно ниЩо да не знае да прави. е все пак, гледам наоколо ми да има хора, с които да мога да си кажа неЩо пове4е от това кой какъв препарат за 4истене използва  Mr. Green
 - религиозното лицемерие ми е непоносимо.
 - прибавям и политиците в кЮпа на неЩата, които хи4 не ми харесват, ама това май си глобално явление  Thinking

   
Да добавя ли, 4е живеят с майка си до 30 годиШни и на 31 се преместват в съседния апартамент/къЩа и ходят на обяд и ве4еря у мама през ден Twisted Evil
По принцип харесвам семейните ценности, които има в Италия, но здравият разум и ли4ният ми опит ми казват, 4е "детето" става доста по_независимо от родителите си не на 30, а на 20 години.
Друго, което ме дразни е телевизията. Адски долнопробна Sick И в БГ мразех телевизия, та може и в мен да е дефектът.
Но наистина не мога да преглътна на4ина, по който се правят "Новините" (Тележурнал), фалШивите сензации, фалШивия ентусиазъм за глупости, тъпия хумор, армията полуголи каки с фалШиви цици и разни такива неЩа.

От хората, пове4е ме дразнят жените Twisted Evil Според мен има голяма разлика между мъже_италианци и жени_италианки. Разлика в поведението. Докато мъжете са сравнително нормални хора Laughing то госпожа италианката е къде къде по_хитра, лицемерна и пресметлива Wink

  И тук съм съгласна 100 %.  Peace

 
 

# 32
  • Мнения: 6 167
мож' ли и аз да се изкажа за галошките  Laughing
миналата седмица крачим бодро на разходка в сан марино и се разминахме с група женки, с много силен шуменско-варненски акцент. таман си ги бяха закупили обули тези чепички. и петте. в различен цвят. щъпуркат из града с тез гуменетки и не им дреме за общественото мнение. евала  Mr. Green

# 33
  • NL
  • Мнения: 520
Цитат
не си лекуват децата  - ходят целогодишно с по 2 реда сополи   , кашлят и за тях това е нормално. лекарства не ползват, т.е ползват само една панацея - негово величество парацетамол - за гъз, за пръст, за зъб, тва е   .
Палмира,напълно съгласна с теб но и толкова смешно ми стана как си го описала Grinning Grinning Grinning.
До момента това,което прочетох от всички форумки,то няма какво още да добавя.
Ако се сетя нещо,ще пиша.

# 34
  • Мнения: 3 367
..въпросните галошки тук са и бая кинти(марковите),освен това в дупките им се какача "арт"-пеперуди,самолети,копчета-всяко по 13 $ в мола;много са удобни м-у другото,но пусто не мога да ги преглътна още..
*
по повод лекуването-бях доста смутена че дете с 40 градуса се оставя без лечение,парацетамол и толкоз,да си ходи на ясла ако не му пречи..свикнах,особено като знам че са прави и вирус се лекува само с време,но въпреки всичко като си спомня как майка ми имаше по седмица болнични и как с 37.5 не ни пускаха навън

# 35
  • Мнения: 3 098
Аз съм писала какво не ми харесва по други теми,но като си ме прицелила  Wink да си кажа и в твоята.
1.Здравеопазването.
2.Образованието.
3.Мудноста и мърлявщината.
4.На4ина на възпитание на децата и вся4еските напъни и 4ужденците да възприемат тези методи
5.Понякога се ядосвам и на бюрокрацията,но съм наясно,4е е така по цял свят.

Ведра,под4ертавам,4е това е за Валенсия капитал.Въпреки,4е разликата между отделните области не е толкова голяма за то4но тези гореизброени нещица.


Сега отивам да направя тема "какво ви харесва в страната,която сте",за да я напълним с положителни неща и да се позабавляваме.

# 36
  • Мнения: 1 783
И аз да си дам думата:
*Храната - но местната, иначе ми харесва, че има много разнообразни ресторанти, не знам как е в другите страни, май само в големите градове е така.
*Здравеопазването - много несправедливо, колко хора нямат застраховки, иначе, на мен като една от застрахованите, съм получавала прекрасно обслужване, винаги.
*Това че си зависим от колата си 100% и има малко развит градски транспорт извън много големите градове и има много малки възможности за пешеходство.
* Леко промитите мозъци че са най-прекрасните на света, но това не се отнася за всички разбира се. А и мозъци се промивът навсякъде.

С всичко останало се живее и са дребни неща, които навсякъде биха ме дразнили.

по повод лекуването-бях доста смутена че дете с 40 градуса се оставя без лечение,парацетамол и толкоз,да си ходи на ясла ако не му пречи..свикнах,особено като знам че са прави и вирус се лекува само с време,но въпреки всичко като си спомня как майка ми имаше по седмица болнични и как с 37.5 не ни пускаха навън

Да и аз още се самообучавам на това, като се има предвид че и аз съм съгласна с тях.

# 37
  • Мнения: 3 098
А да сетих се за още нещо,но по_скоро ме е страх от него_пияните и дрогирани шофьори.
Пияни има и в България много,но от дрогираните младежи по колите наистина ми е паднало пердето ве4е. Close

# 38
  • Мнения: 1 393
..въпросните галошки тук са и бая кинти(марковите),освен това в дупките им се какача "арт"-пеперуди,самолети,копчета-всяко по 13 $ в мола;много са удобни м-у другото,но пусто не мога да ги преглътна още..
*


Ох, да сме на това стей ат хоум мамче и ние, дето го е измислила тоз "арт", ама де тоз късмет.  Wink
Поради невероятната популярност на кроксчетата, въпросното майче е продало патента за идеята си за тия нещица, които се пъхат в дупките на обувките за...10 МИЛ $!!!  Shocked

Това е то- на единия ден стей ат хоум мам, на другия- милионер.  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 098
..въпросните галошки тук са и бая кинти(марковите),освен това в дупките им се какача "арт"-пеперуди,самолети,копчета-всяко по 13 $ в мола;много са удобни м-у другото,но пусто не мога да ги преглътна още..
*

Тук галошките са по 3?.

# 40
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Оригиналните крокс са $30 долара, останалите неоригинални почват от $5. Ние със сина ми и с майка ми сме оборудвани с такива, даже си мислех в Бг-то да внасям.  Laughing Невероятно удобни са.

По темата -  не ми харесва, че много малка е градската част на страната, разбирам кефа от къща с двор, но искам улици с тротоари, хора, кафенета, място за ходене, но да не е пътечка.

Храната, която се продава супермаркетите, в по-голямата си част е бъкана с к'во ли не. Но се правят вече стъпки в правилната посока, повече органични и местни продукти, по-малко консерванти и готови храни.

Най-много ме дразни бесният консумеризъм, но пък от друга страна той движи икономиката. Та за себе си съм решила който иска да купува боклуци, по съвест, не мога да убеждавам останалите и те да не потребяват, че току-виж някоя рецесия предизвикам.  Laughing

Конкретно в Масачузетс не ми харесват цени на имоти, детски градини и училища. Но пък здравеопазването е на невероятно ниво, за висшето образование, смятам, е ясно. Има бюрокрация и шуробаджанащина и тук, е не като у нас, но на нива, непознати за други щати.

# 41
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Климатът - сух, горещ, и като задуха оня ми ти сахарски вятър Close не се диша. Аз съм си морско чедо и обичам влажен въздух Crossing Arms
Мръсотията в традиционните квартални барове - колкото повече боклук има, толкова по- "престижно" е заведението, т.е. боклук=повече посещаемост. newsm78
Зависимостта от мнението на групата
Безкрайните фиести, започнат ли... край няма  Close. Не им пука - ден, нощ.. Шум, пиене, повръщане, боища  Sick
Организацията - методична, но много бавна, с номерче, записване на час и чакане. Тези номерца чак на пазара действат  hahaha
Бюрокрацията - понякога неподходящите хора са назначавани на неподходящото място. Пример - в нашия банков клон работят само прависти Shocked. Какво общо има между право и банково дело, че да работят там, не знам.
Здравеопазване -  малко бавно стават нещата. Да чукна на дърво, попадала съм на свестни доФтУри досега.
Образование - като, че ли материала, който в Бг сме учили за година, тук се учи за 2  newsm78
Храна - дразни ме манията по "хамооооон" (шунка) по всяко време на денонощието Crossing Arms

Ведра, пиша върху твоя пост, да не се чудиш, ако на моменти ти звучи познато  Mr. Green Joy hahaha 1 часа е и малко ме мързи да мисля самостоятелно Laughing

П.с. тези прекрасни "обущенца" от снимката ги забраниха тук в една от болниците.

# 42
  • Мнения: 4 111
На мен не ми харесва, че гърците са много самовлюбени, имаше филм "Моята голяма луда гръцка сватба" - точно такива са - дъщерята не може да се ожени ако зетя не е грък, всички думи от гръцки за произлезли. Нагледах се на огромни туловища с оскъдни дрехи, които би облякла една доста добре изглеждаща жена, но... имат самочувствие до небето и не им пука. Живеят цялата рода заедно, късно се женят (сравнявам с нас), ядат ужасно нездравословно, предимно по заведения - вкъщи мяткат пържоли. Бива ги да пазаруват и то като за световно. Задръстванията са голям проблем. Почти всичко живо има кола (поне една), няма място за паркиране, коли има на всеки тротоар, само пред контейнерите няма, улиците са много тесни, всичко е настроено - с изглед, без изглед, няма значение, долепени сгради, повечето с впечатляжащо малки тераси (има и другата крайност - с огромни тераси, но в тези блокове всеки етаж е с различна големина и разположение на апартамента, за щастие сме с голяма тераса), но строителството е ниско, защото е земетръсна зона. С институциите - почти никакъв проблем. Всички банки работят до 14 ч, ако си редовна смяна на работа (или първа) - увисваш. Суперите в неделя не работят, ако не си напазарувал,мисли му (намират се малки магазинчета тук-там с много завишени цени - който блял-блял). За здравеопазването - зависи към здравна каса се осигуряваш - естествено колкото повече - толкова по-. От образованието нямам много впечатления.
Много се целуват - с повод и без повод, за здравей и за довиждане - мъже с мъже - без изключения. Имат много клюкарска телевизия - каквото и да стане се дъвче до втръсване с дни наред. Пушат навсякъде, дори в банката, но само служителите и го правят постоянно.
Ясно е, че това е общо и изключения винаги има. Много неща ми харесват, но темата е друга.

# 43
  • Мнения: 1 128
Бюрокрацията...край няма.
Чакането в бърза помощ по три часа,че и повече.
Много говорят тез хора,работното им време за това е такова....половината отива в приказки.С две думи малка продуктивност.
Ma?ana(утре) е сигурно най използваната думичка Mr. GreenЕми що да чакам ma?anaта като знам че може да е днес
Има още...
Ведра доста точно е определила испанската действителност Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 147
Не ми харесва, че няма градски тип живот, т.е. да излезеш и да се разходиш, магазините и заведенията да са на една крачка, да има достъпност, тоест - дразни ме, че навсякъде се ходи с кола.
Здравеопазването, и по-конкретно липсата на достъпно здравеопазване, и факта, че грижата за теб зависи само и единствено от цената, която плащаш. Огромна част от населението няма достъп до здравно застраховане.
Лицемерието им по отношение на религията.
Начина, по който се разходват парите от данъци, просто се дразня страшно аз плащам данъци, за да може Буш да си играе на война.
Храната, това, че порциите са безумно огромни, това се толерира постоянно, хората ядат някаква пълна синтетика и бухват козунаци.
Че всички карат джипове и микробуси, и не могат да си представят да слязат от тях.
Нивото на телевизията, вестниците и като цяло цензурата по отношение на новините, особено международните.
Това, че се лекарствата се рекламират по телевизията и са просто продукт, което води до абсурди като това 30% от населението да си мисли, че има или е имало някога депресия и да се тъпче с хапчета.
Това, че мислят, че Щатите са центъра на света, и всичко останало извън тях няма значение. Както и липсата на обща култура.

Общи условия

Активация на акаунт