Как да стимулирам двигателното му развитие?

  • 2 790
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 230
При нас бе същия проблем.Започна да се обръща на 8 мес.от гръб по корем.Седна стабилно на 10 мес. и отгоре.Не можеше да стои на 4 опорни точки,ходене на пръсти и т.н.Педиатъра ме насочи към невролог заради нестъбилността,която имаше като цяло и съмнение за ДЦП.Заключението на невролога бе кинезетерапия,по малко време в паяка и пак ще се видим.Да уточня,че мъника мн.го е страх от падане и беше с наднормено тегло до скоро.До 9 месеца бе само на ръце и рев,рев по всяко време.
 Сега правим масажи,в паяк не го слагам и в къщи и на разходка ходене,подпиране на неподвижни предмети.Започна даже и да се мъчи да пълзи.А относно пълзенето думите на Невролога бяха въобще да не го мъча като не иска да пълзи.Много от децата тръгвали да ходят и чак след това се научавали да пълзят.
 Дано с нещо съм била полезна Wink
Абсолютно същия случай  Peace
Пиши ми на лични, ако те интересуват упражненията от кинезитерапията

# 16
  • Мнения: 8 585
Никакви "упражнения" не са нужни при здрави деца!
Не си мъчете децата без нужда...
Проходилката е ИГРАЧКА. Не играе никаква негативна роля!

Всичко това се предизвиква от незнанието на педиатрите кое е норма и кое патология за всяка определена възраст.

# 17
  • Мнения: 1 230
Birdie, не всички майки имат достатъчна и подробна информация за гимнастиката. Не става въпрос за салто мортале, а за определени упражнения които трябва да се правят от ЗДРАВИТЕ деца. Никой не е казал че са болни  Grinning

# 18
  • Мнения: 8 585
НИКАКВИ упражнения не са необходими за здрави деца!
С нищо тези "упражнения" не играят някаква роля.
Функциите, за които пишете, са централно регулирани, и не се влияят от гимнастики! Зависят само от узряването и от регресията на архаичните рефлекси.

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 01:22 от Birdie

# 19
  • Мнения: 46 526
Не съм си помисляла да я уча  Stop според педиатърката, беше с нормално за възрастта развитие.
От опртопедът, при който я водихме като бебе, знаех същото- че НЕ трябва да се намесвам.
Гимнастика не съм правила, пробвах няколко пъти, но за нея беше направо изтезание Confused затова спрях.

Изправи се хваната за кошарата на 11 м.
Пролази на 1 г.
Проходи на 1г. 2м. и 2 седмици.

# 20
  • Мнения: 3 146
НИКАКВИ упражнения не са необходими за здрави деца!
С нищо тези "упражнения" не играят някаква роля.
Функциите, за които пишете, са централно регулирани, и не се влияят от гимнастики! Зависят само от узряването и от регресията на архаичните рефлекси.

Тук трябва да се съглася.

Общи условия

Активация на акаунт