Вънка жега е голяма крие се на хладно всяка СЕПТЕМВРИЙСКА мама

  • 15 431
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Привет след плажа  grinning039  Днес водата беше много студена - 18 градуса - и само си походих из водата, без да плувам  Crossing Arms Мамите, които ходят на плаж, до колко часа стоят? Щото аз каквото и да правя все става 12 часа преди да вдигнем гълъбите Wink

ми аз не ходя на плаж  Mr. Green.Ако ходя това е след 5 часа с мъжо ми..И то докатос е замъкнем става 6 часа..поразхлаждам си баджаците само  и туй то.. Mr. Green
охх така се наплюсках сега  Sick че  не е истина..и ме хвана  май слетобедната дрямка Tired Tiredнаправо ми се приспа яко Tired Tired..ще ходя да наням май Mr. Green

jiji_m-незнам какъв колан имаш впредвид-ама аз имам ластични гащи от  предната бременност.Ами какво да ти кажа за тях  newsm78..аз лично започнах да ги нося сле около 1, или 2 седмици след като родих Peace и ги носех към месец някъде...поне ми прибираше част от шкембето и като обуех панталон не си личеше толкова.. #Crazyче то едно желе е тоз корем  първия месец #Crazy Sick Ни съ трай напрау Sick Sick

# 256
  • Мнения: 229
Здравейте отново и от мен - завърнала се от морето по-черна с няколко тона и прекрасно отпочинала.  newsm44
А ако знаете колко време ми трябваше да ви изчета... #Shocked
Та ние се върнахме по-рано, защото като задухаха едни ураганни ветрове по това море, не само че ни отвяваха редовно чадърчето (а аз без сянка не мога), ами и нас щяха да отвеят. Много неприятно.  newsm11  Но все пак изкарахме една седмичка, което никак не е зле.  newsm44
Като изключим това, че успях да се изтърся много солидно и качествено по едни току-що измити стълби и яко си натъртих дупето, кръста, гърба и единия глезен. Па като му ударих един рев от притеснение и болка. Като ме видяха в Спешното отделение помислиха, че направо съм тръгнала да раждам. Преглеждаха ме сигурно един час какви ли не лекари (евала на поликлиниката в Слънчев бряг, аз очаквах да ме претупат) и, слава Богу, всичко с бебо беше наред. Само дето майка му ще понакуцва известно време и доста трудно ляга и сяда.  smile3506

Междувременно вчера можах и един лекар+видеозон да направя (не този от Спешното на морето), където ме сюрпризираха, че моето момченце може да се окаже и момиченце - доки никъде не видя "яйчица". Но не беше съвсем сигурен де, така че засега сме още в границите на неизвестното. Мъжът ми пък като му потънаха гемиите, направо ми идеше да го  fight  Той много иска момче и усетих, че леко се разочарова. Гадост, все едно сме в Средновековието!  smile3516
После дойде и драмата с името, че бяхме избрали име за момченце и каквото и да му предлагах на мъжа ми за момиченце (аз нали си се надявам до последно и съм мислила по въпроса), все не му харесваше....
Но, това е положението, явно моят бебок е решил да ни държи в неведение за пола си до последната минута!

Та това е засега от мен, отивам да положа морна гърбина на дивана, че освен натъртванията, започнах да чистя и някакви песъчинки от бъбреците и съм направо трагедия - много ме боли кръстчето.  smile3518

И, момичета, простете невежеството, но само аз ли не разбирам къде ги качвате тези снимки, като каже някоя, че е купила я дрешка, я играчка? Рових из снимките на мами септемврийки от първата страница, ама не - там няма нищо ново от сума ти време. Някой може ли да ме светне, plssss.  Shocked

# 257
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Здравейте,майчета,
че как ще има някой в нета бе,като половината са сватбарки.Днес всичко е тръгнало да се жени.Само в Севлиево има 7 сватби,а си представям по другите места как е.
Освен утре мамите сватбарки да разправят как е минало,задължително.

# 258
  • Мнения: 64
здравейте и от мен
то човек един ден да няма нет и не мога да насмогна да чета. Да се включа по темата за неудобното спане на мен акушерката ми обясни че е най добре за беба да лейа налявата страна, защо обаче така и не съм питала а същото го повтаряха и като лежах в болницата, на мен обаче винаги ми е било по-уддобн надясно, а също така казаха че по гръбвъобще не е хубаво защото матката притискала накаква вена и спирала притока на кръв на бебока -  без значение каква е плацентата, това го четох и в едно от бебешките списания. На мен лично много ми е трудно да е въртя от едната страна на другата и винаги се будя, много тежко ми става.
Весел уикенд

# 259
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Момичета това чели ли сте го?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253.0
 Peace

# 260
  • Мнения: 64
доста е забавно честно браво че си го намерила посмях се със сълзи

# 261
  • София
  • Мнения: 1 433
Леле, умрях си от смях с циганката rotfImbo rotfImbo rotfImao rotfImbo
Май вярно само мамите с контракции сме на линия, сички други май са сватбари. Hug Hug
Чух че днес заради датата, лекарите очаквали бум и на ражданията #Crazy #Crazy

# 262
  • Мнения: 690
Поздрав и от мен за днес   Hug чета ви, ама нещо не ми се пише мноооого  Rolling Eyes
Lillebi, аз докато бях на Дружба ходех докъм 11 ч. на плажа, че после бързах да се махаме - многоооо ми напичаше. Иначе си топях краката и бедърите, ама при вятър и облаци ми беше хладно и не се къпех  Naughty
Hexina, ша се утрепеш бе мацко, я по-внимателно

# 263
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404

ммммм даааа Доци чели сме го чели сме го повечето и аз го  бях пуснала тоя линк..Аз направо се попиках от смях с тез хора...а СиГанките  са Уникат просто Peace Peace

Аз да са похваля  вече си купих  първата покупка  към багажа  ми за родилното  Joy Joy
Купих си едни дебели превръзки- направо бухалки  им викам аз... щях и нощници да си купя ама свършили големите размери  Sick Sick чи аз нали съм си големшка Sick
Ами днеска го набрах моя  и му викам слушай ко ..няя ма дразниш  че рано още щото  ти змаинаваш командировка  края на месеца  аз аджаба с  кого ще ходя да си глася багажа а???

И той омекна ввърза ми на акъля..Ся ще чакам да докарат ношници   от тея Сиганските прозрачните..дето  ше ми лъсва газягата   през нея ама ко ми пука бе..тя и без тва ще стане на гъз hahaha hahaha
И кат са опаша и  с онез партизанските ГаЩя кат на баба ми  ще приличам на чеченски сепаратист  ...Напрао  в болницата ще паднат от хил с мойто стройно тяло  и осанка..Мога да мина за Циганейшън  hahaha hahaha hahaha

 Та така похвалих са за бухалките дето  си купих...вече забих пирона в дървото -сега остава  да го доначукам hahaha hahaha hahaha
айде излях си простотията  де що я имах неска   hahaha hahaha айде цун от мен


Hexina -абе жена  ти направо си се убила като куче ...как падна бе мила..аз уж вс евнимавам да не падна...чи кват съм смотана и блееща..до сега не ми се е случвало
А относно пола..кво да ти кажа..аз провлякох крак  със смяната на пола...И на мен ми казаха че не емомче вече а е момиче и след това на още  две мами им се смени полът hahaha hahaha..и ся кото дойде baby_neutral Mr. Green Mr. Green

цуннннкииии

# 264
  • Мнения: 104
Ето отчета след 3Д прегледа. 100% момче ще си имаме  motor Върви съвсем нормално, всичко с него е наред. Тежи около 1100, което ми се видя малко  Rolling Eyesна фона на това, което чета от вас...НО лекарят каза, че това е нормално за седмициата, в която е и ако върви със същото темпо, ще се роди към 20-ти около 3,500 кг. Ама аз си държа на термина 15-ти  thumbsup
Каза, че предлежанието е ок, така че няма основания, ако искам да не родя нормално. Praynig Peace

С таткото му видяхме и лицето - вече доста оформено и със свои си черти. Лекарят беше много впечатлен от пакета на момъка  #Shockedи каза, че няма да има проблем с намирането на гаджета  newsm53 newsm62 Много се смяхме, беше забавно.

Приятен уикенд на всички, аз отивам да почивам. kaffeetrmker_2

# 265
  • Мнения: 228
Ехоооо,аз съм от сватбарките и току що се завръщам от една самоковско-варненска сватба:)))
Хихи откраднахме една варненка на хлад:))и май напът са още няколко такива връзки-продукт на същата тази сватба-екстра,а?Кеф им на ски,кеф на море Hug
а иначе ние вече си имаме легълце,матраче,напикалник Joy,повивалник и няколко сладурчести дрешки-вчера открихме сезона с мъжлето-много са готини нещата,ама не съм снимала,че фотоапаратчето ни е в Сф.
Хекси направо жал ми стана,  на мен същото ми се случи преди месец на цветарския с кашпите на пазарчето Confused.Добре,че всичко е наред с бебчо,а натъртванията се оправят-бавно ама се оправят.И не се притеснявайте за изненадата,тамън ще са дружки с наща мома засмяна:)а татито ви ще свикне-обещавам:)

# 266
  • София
  • Мнения: 1 433
Абе, АНИ, тия у ваште болници що са толкоз скръндзави на ношници, как тъй ша си купувате newsm78 newsm78 newsm78
На нас в Шейново ни даваха служебни hahaha hahaha
Едни такива розовейшън, гъзовейшън, кат че ли на сватба ша ходим hahaha hahaha
Ми на мен всеки ден трябваше да ми я сменят, че така я вапцах #Crazy Embarassed
Ко шях да правя ако трябваше да си нося незнам newsm78 newsm78
А гащи не ни даваха да носим, ма аз си носех тайно едни малки такива, уж незабележими, че то как да си крепиш превръзката без гащи newsm78 newsm78 newsm78
Ура, вече си имаме двуетажното легло за Дундичка и бебо newsm44 newsm44 newsm44
А бебо така се е разритал тия дни, разказа ми играта Shocked Shocked
Целувки от мен   bouquet  bouquet 

# 267
  • Мнения: 1 199
Здравейте мами!
Да ви питам на вас дали са ви казвали че при контракции препоръчват да се пие супер много вода. Тук една бременна мама българка ми каза че нвейна приятелка влезла в болница с преждевременни контракции и с това я лекували. Тази мама която ми го разказа това един ден също имала много чести и болезнени контракции, мислела че ще ражда, ама и тя започнала да се налива с огромни количества вода и се оправила. Чета и в темичката на бременните чужбински мами че в техните страни (една май от Италия го каза) също това препоръчвали при контракции. Като отида на преглед ще я питам лекарката, ама ми беше интересно дали и вие не знаете.

Лека вечер от мен, дние с таткото днес сме на разпродажба на бебешки стоки Grinning

# 268
  • Мнения: 502
Мацки вчера сигурно съм навъртяла бая километри пеш за мой кеф
Blush аз съм голям пешеходец  Peace- и слава богу всички казват и че е полезно по време на бременност - не знам защо ама било полезно  Mr. Green
та имам оправдание да си правя почти ежедневно преходите  Blush Mr. Green - през деня понеже е жега и седя вкъщи и затва сутрин излизам с мъжа ми в осем без нещо, пием кафе, оставям го на работа и после като се метна  Shocked Mr. Green - от гарата до центъра, от центъра до чаталджа, от чаталджа до катедралата, после до кръглата банка, после до лятно тракя  - там преценявам - ако ми е дошло в повечко  ooooh! си хващам автобусче до пикадили младост - ако пък не - прибирам си се пеша  Mr. Green
много е откачено  #Silly обаче адски ми липсва ходенето   Rolling Eyes преди се прибирах пеша от работа - стадион черно море - та чак до нас  Blush
поне като мразя да спортувам компенсирам с ходене  bowuu
ако видите по улиците някоя шишка да обикаля като хамава - аз съм  Mr. Green
днеска пак изнудих мъжо- като излязохмев десет та се прибрахме в три Mr. Green

# 269
  • Мнения: 64
Малии Ани шамъ умориш направу, трябва да издадеш една книжка с подобни веселяшки истории ще е много вървежна, аз първа бих си я купила, то при вас всеки ден е хумореска, много ви се кефя на теб и мъжа ти.
Кокошчица и аз много обичам да си похойквам ама на налага се да си седя тука за благото на бебка ама хубаво е да се разхождаш, че после по лесно се раждало, даже съм чувала че до последно трябва да ходиш и чак в последния момент да лягаш да раждаш, амакато е противопоказно като при мен няма как после с буболина няма да се спираме, ще я отгледам навън Laughing

Общи условия

Активация на акаунт