Жегата ни нас мори, но ОКТОМВРИЙЧЕ ни крепи

  • 12 988
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 285
Ивонче, мерси, а като ходиш през 2 седмици, всеки път ли пускаш изследвания? От коя седмица е хубаво да се започне през 2 седмици? Док е в отпуск и го замества друга лекарка, ще се консултирам и с нея..... ама така, да си знам! Аз засега ходя веднъж месечно и веднъж месечно пускам и изследванията.

Nigella, направо ти завиждам, мнооооого ми се топва в моренцето, ама тази година ще пропуснем!

# 241
  • Мнения: 276
Здравейте мами тумбалани!
ushco ма много сладка малката бебка бе!И е спряла да се инати и си е вирнала дупето нагоре най-накрая!
Nigella добре дошла!Айде отивай и ти в албумчето  smile3513
Аааа Ивон внимавай и ти с екстремните карания!
Маграт недей да скромничиш то хубавото си е хубаво!
Дано успеят децата  newsm10 аз веднага ще съобщя! Стискам силно палци за тях!Постоянно рова в сайта на мон ама за сега нищо.......а в Бургас са готови!
Преславче знам че ще подействат твойте палчета  Hug
tsvetentse погали пикличка през тумбачето ти!
ANETT товае сигурно гестационният диабет - той минава след раждането!Колко ти е хемоглобина? Аз след като пих 2 седмици Малтофер съм го качила от 108 на 118!Ти какво пиеш?

# 242
  • Мнения: 249
Здравейте мамчета 
днес се опитах да дам урина и кръв и неможах, защото май са ми сбъркали кодовете за изследванията , до това заключение стигнах
ходих на три поликлиники и накрая едно нищо и като за капак и старата ми фамилия си стои ,нямам никакво обяснение как стават тия работи,омъжена съм от 4 години и веднага след това си смених името,защото щеше да ми наложат глоба след това съм раждала и сега чак се разбира , че съм със старата фамилия а иначе трудовите ми договори са на новата фамилия и всичко останало ,само и единствено немога да си направя тези изследвания как стават тия работи незнам
знаете ли от къде мога да видя кодовете за изследванията ,които трябва да си правя като съм бременна ,нямам никакви проблеми ,просто да знам какви са задължителните изследвания ?
а и да не забравя уж ще ми правят спин , васерман кръвна картина и още нещо ,накрая се оказва ,че май съм имала направленение на ренген и някакъв профил едва ли не съм диабетичка , бях толкова изумена ,че няма накъде и сега ще се обадя на гинеколога си да знам какво е написала жк,защото само тя работи съсъ здравната каса, а гинеколог ми е частник
малко се отнесон и може да съм ви объркала ,но това е
лек ден 

# 243
  • София
  • Мнения: 1 555
gabi - когато бях на преглед в 24 г.с. и лекарката ми каза, че вече трябва на 2 седмици да идвам. Не всеки път ще се гледаме на ултразвук, защото не е необходимо, последния път само за малко го пусна, за да видим дали се е обърнала бебка. Иначе се мерим, проверя дали са ми подути краката, как е корема, кръвното и слушаме тонове. За изследванията - ако нормално протича бременността 3 пъти са достатъчни. Аз правих края на февруари, преди месец и предполагам, че в края на бременността пак още веднъж ще ми пуснат. По Здравната каса лекарката също така процедира с изследванията. При теб има ли някакви отклонения от показателите, че веднъж месечно ги пускаш? Защото малко множко ми се струва всеки месец...... newsm78

Nigella - Добре дошла зарадена с позитивна енергия от морето!  Hug

# 244
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
ниЩо не мога да разбера от тия изследвания
за хемоглобина 10.7, хематиес 3.5 и хематрокито 31.5 (незнам как са то4но на български, но са под границите)
неутрофилос 75.6 (над границата) и линфоцити 18 (пак под границите)
рисковото което е при мен е желязото нормите са 20/350 а при мен е 8 и пише с големи 4ервени букви липса
сега Ще пия по две ампули трябва да ги видя по колко грама са всяка сутрин преди закуска с портокалов сок
половин 4ас след това закуска и до два 4аса селд приеманео не трябва да поемам мляко
а за диабета си права, казаха 4е е нормално по време на бременност единственото което ме притеснява е 4е в рода ми има страшно много диабетици и да не се развие в по остра форма
за отината вси4ко е нагтивно само има две стойности които нямам никъква идея какви са
денсидад 1.015
ПХ 6.5
някой има ли идея
моята докторка ниЩо не каза, не били добри Ще и правим на ново, но какво е не каза

# 245
# 246
  • Мнения: 22 502
Здравейте на всички, аз тези 2дни почти не съм сядала на компа, но вчера почти цял ден спах. )

# 247
  • София
  • Мнения: 1 555
http://www.nhif.bg/bg/testskods.phtml - valen_tina, тук можеш да видиш кодовете на лабораторните изследвания. Иначе за изследванията по време на бременност можеш да видиш в брошурата Майчино здравеопазване май беше... newsm78....на първа страница на сайта.

# 248
Здравейте сладури,

знам че не се вяствам много, но обещавам че ще намеря малко повече време да ви отделям. Нямям представа защо обаче моя се дразни когато посещавам този форум и въобще страници за бременни, бебета и тем подобни. Казва, че едва ли не нищо не съм правила, а само си седя на задника и чета...Това как ви звучи? Аз също искам да се оплача, че интерес от негова страна към бебето не намирам особено голям. До този момент почети нищо не съм купила и то защото бащата въобще не е заинтересуван да се правят нвкакви покупки. Оправдава се със суеверие или мълчание до ошумолясване. Не мога да си обясня защо?
Аз смятам много упорито да настоявам и да започна да правя покупки на някои  неща. По този въпрос може ли да ми кажете къде, кои магазини или какви марки са най-добрите детски колички които се продават в България. Смятам да го накажа като поискам най-хубавите неща. Имате ли списък по който пазарувате останалите неща? Аз посетих няколко магазина но се обърквам от всичко което се ппредлага и не мога да взема решение кое е хубаво и какво ще е нужно от всичко което се предлага на пазара. С беката ви благодарим предварително.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 249
  • Мнения: 405
Мерси много  за посрещането  Hug Hug Hug
Снимките от плажа са в една приятелка, която ще ми ги прати по-късно, а засега имам няколко от телефона ми, от разходката до Ропотамо и от крепостната стена в Созопол, пускам ги, въпреки  гадното качество  Blush
Mira SB, не му се връзвай на мъжо, мисля че на тях просто им е много трудно да осъзнаят, че скоро ще стават бащи и затова така реагират / доста неразбираемо за нас  Laughing / Все пак не го чувстват по този начин както ние. Сигурно и го е страх дали ще е добър баща и.т.н.   За марките колички и другите неща - мога да споделя моя скромен опит досега - списъче и марки, но по-подробно по-въпроса ще напиша ато се върна , че сега трябва да излизам да си взема изследванията.
Нали си сменям лекарката , че тази ми писна с нейните глупости колко съм била надебеляла и как съм имала склонност към напълняване и после колко щяло да ми е трудно и бля-бля. 8 кг за 7-ми месец били много?? Писна ми от този тормоз  #2gunfire #2gunfire
Засега изчезвам , цунки по муцунки  Grinning
 

# 250
  • Мнения: 27
Хееей муцунки, как сте бе? Ей ме и мене, вчера се върнахме от морето и днес ви изчетох и влизам да се отчета  Whaasup
Тааа на морето беше суууупееерр  newsm74  grinning039 , мнооого хубаво, ма свърши да му се не види  Sneaky Починах си суперско, бяхме на Лозенец и не ми се връщашее Confounded
Обаче момичета, последните години, нали все се подвизавах на разни острови и по чуждестранните морето и не бях идвала по наште курорти поне 2-3 години  doh абе изумих се като видях какво се е случило  #Shocked И аз си живеех в заблудата, че почивам на хубави курорти, ебаси  smile3555 .... То не бяха хотели и хотелища, то не бяха казина и комплекси, все едно си в ЛАС ВЕГАС бе!! Ами слънчев бряг????  Shocked #Crazy Те тия инвеститори са се уляли, аз като видях на МИлен Велчев хотелите и се втрещих  #Shocked И се хваля, че съм била в Бурж ал араб  nono, грънци,  то наште "хотелчета" сааа къде, къдеее по напред.... Ей и после в Бг пари нямало..... Има , ама май не са в правилната икономика  newsm11 Както и да е, де иначе наистина си изкарахме добре, оказа се, че моето куче не може да плува  help Сега знам, че ви звуча налудничево, ама честна дума не може!!! Цамбурка, цамбурка и се паникьосва и потъва глупчото   sport027, та се наложи да и купим една надуваема лодка от тия бебешките, за да влиза навътре с нас, щото пък иначе много досажда на хората (тръска им се върху хавлиите, ближе ги, абе срам  Flushed ) Мдааам и на мен като на повечето мами на морето ми минаха всички болежки (явно е било от стрес  newsm78) и сега се почва скуката  Sad Мъжо на работа , а аз ще се чудя какво да правя по цял ден  Tired , а  сигурно знаете, че скуката поражда пороци, така че ше тря си намеря някво занимание  Thinking Мда!!!
Добре дошли на новите мами,  baloni честит ден ден на патерици на всички baloni докат ме нямаше и много успехи на дечицата на НАДЕТО и на МАГРАТ за изпитите   newsm10.  Аре стига ви толкоз от мене, довечера чакайте снимкиииии  smile3509
Nigella и Ивонка верно ни е слабичка, ама ти биеш всички рекорди, почти не ти личи, че си бременна, бе девойче!!! Твойта лекарка е луда ако наистина твърди, че си надебеляла  #Crazy newsm78 Аз ако ида с мойте сигурно 20 кила вече отгоре, какво ли ще направи-сигурно, ще се обади на WWF да съобщи за избягало животно (кръстоска между морски лъв и син кит), който стои в кабинета и и твърди, че е бременно ooooh!
Правилно, че я сменяш тая, то да се чуди човек таз жена психиатър ли и трябва или офталмолог?  newsm78 ИЛи и двете!!! 8 кг били много, да бе да!!!  #2gunfire

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 17:55 от polly1234

# 251
  • Мнения: 22 502
Mira SB, не се притеснявай, има си мъже, които наистина не са заинтересовани, но ти не се ядосвай.
Иначе за нещата, ами то може да видиш горе-долу какво е купувано в албума със снимките. За дрешките в БГ то няма кой знае какви марки, купуваш каквото ти хареса. Иначе за количките може да разгледаш в няколко онлайн магазина за колички, там поне може да сравниш като характеристика и цена и да се насочиш към нещо. Аз бях харесала Пег Перего.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 524
Mira SB Шубето го е хванало, твоя мъж, и при мен има подобни моменти, даже се хващам, че се дразня като обръща повече внимание на кучето отколкото на корема ми, той вика "какво да го гледам, нали ще излезе от там" а като му казвам че трябва да му говори на бебо - гледа тъпо и ми вика и кво да и кажа. Сега изтърси, че видял едни малки момиченца на плажа и се държали като мръсници, та ако даже си помисли за такова държание ще и спука дупето от бой  Joy  Joy. Май започва да свиква, че окачваме девойка.
За количките можеш да си купиш или на Чико, или Куини или АВС дизайн, и трите марки са добри и доста скъпи. Аз съм се спряла на среден вариант Чико 550лв. Само няма зимен кош, но ако толкова ми потрябва зимен кош ще взема някоя евтина количка с такъв кош или ще потърся второ ръка, но ме съмнява, че ще се наложи. Последния хит на бъдещия татко е че иска количка Куини, ама този път аз съм против да се дават 1000лв и повече за колички.
Nigella тая докторка ако ме види ще изпадне в шок, при мен килиграмите направо от въздуха се лепят, преди месец бях около 15 отгоре, утре като се прибера в София ще се премеря и се надявам да няма повече от още два отгоре. СНИМКИИИИИИИИИ

ANETT нищо не разбирам от изследвания, нека се изкажат по-запознатите мами.
valen_tina аз също имах какви ли не перипети с документите, та страшно намразих бюрократщината. При мен се окоза, че имам невалиден акт за раждане   Shocked ама се оправих и то без убииства.

ushco браво на девойката - пухкава сладурана, и нашата е дълга според доктора, но да ти призная хич не им вярвам.

Маграт, Наде до кога да стискаме палци

 dobra ааааа няма да ревеш, веднага да спираш, поне го прави денем и то по малко. На мен много бързо ми минава, даже почвам да се смея на безумието ми - да рева без сериозна причина.

polly1234 добре си си дошла  Hug абе за какви пороци говориш, от всичките ни остана само плюскането, но от тези жеги и това е невъзможно, за наша радост де.

# 253
  • Мнения: 1 593
Ааа, харесва ми такаааа, мамите от морето се завръщат и пак има движение в темичката  newsm44

Вии всички така благотворно се изказвате за моренцето, па да земем и аз да идем на плажот малко а? Ние тука сме до морето, ама водата ни е студенка - не е за моя вкус. Пък такива жеги ни мъчат, ще земе да ми падне кръвното и тогиз?

Мира, аз не съм като другите мами толерантна, на този твоя мъж да земеш да му начукаш канчето...  bambam и да си кажете някоя сериозна приказка, виждам те, че и друг път се оплакваш от него и ми се струва, че не се държи както трябва. Айде да не те подстрекавам повече, дано си вземе бележка и да нямаш повече разочарования.  newsm24

Анет, мила, не се притеснявай, ще те оправят набързо тебе, важното е че бебчо е добре. Ако случайно все пак имаш гестационен диабет, ще те сложат на диетка - и аз се оплаквах в американски мами темата, и се оказа, че няколко броя били с такава диагноза и даже се оказало по-добре за тях, защото ги сложили на диета и спрели изобщо да качват. 

Аз за килограмите спирам да се оплаквам засега, най-сетне съм в нормите (уж) - 10кг за 29г.с. , обаче скъпи момичета, все повече забелязвам натрупания целулит по бедрата. Ама казвам ви, наистина е МНОГО, просто съм смаяна и много се притеснявам - това нещо ще изчезне ли като остлабна????  newsm45

# 254
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
мерси за подкрепата моми4ета
надявам се вси4ко да се нареди
по голям проблем каза доки 4е е липсата на желязо и анемията, но аз винаги съм си я имала, смятам да не се шашкам за да не усложня неЩата оЩе пове4е, смятам 4е с приемането на ударна доза желязо и малко по4ивка, както и глезене от страна на таткото  Joy неЩата Ще се оправят
Jenna 4естито за килограмите
аз този месец съм ка4ила 500грама  newsm78 и пак ми се скараха, сега пък били малко
то на моята докторка не може да и се угоди май
polly1234 супер 4е сте си изкарали добре и си се заредила с много положителна енергия
Mira SB  поговори сериозно с твоята половинка, страх паника добре, но и ентусиазъм трябва да има въвъ вси4ко това, нали за това сте двама, зедно сте го правили, зедно Ще го гледате и Ще му се радвате, така 4е, стягай го тоя твоя мъж
и стига с тези предразсъдъци, вярно е 4е вие имате болни4ни преди да родите, но виждате ли се с големите кореми в последния момент да обикаляте по магазини и да пазарите
аз не оби4ам да правя вси4ко на еин дъх, предпо4итам спокойствие и се наслаждавм на всяка покупка за малкото 4ове4е, така и то с ритни4етата ми помага да избера когато се колебая
да не говорим 4е мисленето и избора не коли4ка ми отне кажи ре4и цяла ве4ност
но всеки си знае
Маграт, Наде какво стана с вашите тинейджъри хайде казвайте

Общи условия

Активация на акаунт